דרוש מידע שיתוף אישי. השטחים האפורים שלי בראש השנה...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אממ במיחלה אבל זה נראה לי משפט לא כ"כ במקום
מדובר ברבנים! לא בבגדים מהקולקציה המיוחדת שעיצבנו לחורף..:rolleyes:
יש כאלה שדבר ראשון חושבים על בגדים, וזה בסדר, אבל קולקציה זה נגזר מ"קולקשן" זה אוסף, לומר "אוסף רבנים מרשים" זה לא גרע מלומר "אוסף חידושי תורה" אסופת מאמרים".

מיצג

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
תגידו

אני לא מבינה

בימים האחרונים אני שומעת על 'נקי כפיים' מכמה כיוונים.. ושואלת את עצמי - מה היה עד להקמתו? איך הסתדרו?

גילו פה את אמריקה?

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
תגידו
אני לא מבינה
בימים האחרונים אני שומעת על 'נקי כפיים' מכמה כיוונים.. ושואלת את עצמי - מה היה עד להקמתו? איך הסתדרו?
גילו פה את אמריקה?
כשאני קורא הודעה שכתב הרב @חיים דיקמן דבר ראשון אני לוחץ הלייק
הרי זה האיש שעומד מאחורי כל יוצר בוגר מכללת פרוג ואומר לו "גדל"

לאחמ"כ אני ניגש ומתפעל מכתיבה מושקעת
ההודעות שלו תמיד מלאות חן ומעוררות השראה

החכמים גם יודעים לקרוא בין השורות
כמו בהודעה הזו שהעלה
הזכיר שם כבדרך אגב את הנייק @נקי_כפים שכ"כ התגעגעתי שמאן דהוא יזכירהו לטובה...

איזהו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מעניין... אבל תוהה אם באמת המיזם הזה הוא נטו לשם שמיים...
אין למקימי הסטרטאפ הזה שום אינטרס כלכלי? שום רווח?
יש למישהו יותר מידע?
כי אם זה באמת טוב כמו שהם מציגים את זה....
לא הבנתי את הקשר, ואם זה לא נטו לשם שמים, ואם יש להם אינטרס כלכלי, ואם יש להם רווחים גדולים
אז זה לא פתרון לכל החובות האבודים
אז הרשימה של הרבנים פסקו שזה טוב לכל אלו, ובשמים יחמירו יותר מהם.....?????????
למה כ"כ אכפת לאנשים שמישהו אחר יעשה כסף

קרן נקי כפיים

משתמש רשום
מנוי פרימיום
אבל כמה כסף מפקידים במקרה כזה?
הרי איו לה מושג בכמה מדובר?
בא נתחיל עם זה, שזה ש'אנחנו לא יודעים', 'אנחנו לא זוכרים', זה בסדר. אנחנו לא מלאכים.

כשאדם לא זוכר, פוסק הגאון רבי נפתלי נוסבוים, שזה מאוד תלוי בכמה הוא "בעל נפש". ככל שאדם מפחד יותר מהגזל, הוא יחזיר יותר כסף כדי לצאת מידי כל ספק. סוף דבר: אין לנו דרך לומר לאדם 'כמה' עליו להשיב. זה דבר שעליו להרגיש בעצמו.

קרן נקי כפיים

משתמש רשום
מנוי פרימיום
בתקווה שאכן מדובר במיזם נקי כפיים לחלוטין.
כשאנשים מחזיקים תחת ידיהם סכום ענק של כסף, צריך יראת שמים מופלגת, ברמה נדירה מאוד, בשביל לא לגעת בכסף הזה. או לחילופין אנשים עשירים מאוד שלא חסר להם כסף.

וסתם כך לא הבנתי מה המעלה שיש במיזם, אתה יכול לזכות בבית שלך סכום כל שהוא עבור כל האנשים שאתה חייב להם, וזהו. למה אתה צריך להפקיד את זה אצל העמותה (/החברה) הזו?
ואם הם מלווים את זה לאנשים, זה הכי גרוע! כי בעצם הם מלווים כסף שאין לו אבא, ואין מי שיעמוד להם על הווריד לראות שהכל מתנהל בצורה טובה. וחוץ מזה, שגם את זה אתה יכול לעשות לבד, נגיד אם הקצבת סכום של 3000 ש"ח עבור כל מי שאתה חייב לו - תחליט שזה סכום שאתה מלווה לכל מי שזקוק.
בנוגע לשמירת הכסף:

האמינות פה היא אכן האל"ף בי"ת של המיזם. מעבר לכך, נושא 'שמירת הכסף' הוא מרכיב אלמנטרי בקיום הקנין, שכן כל הקנין מתבצע רק על סמך זה שאנו יורדים לסוף דעתו של בעל הממון שהוא מסכים לקבל את הכסף חזרה בצורה הזו. אם הכסף לא נשמר למענו כראוי, הוא כמובן לא מסכים לקבל את הכסף בצורה הזו, ומשכך, הקנין לא יחול.

לשם כך קיים בקרן "נקי כפיים" תקנון מחמיר ויסודי מאוד הנוגע לניהול הכסף ושמירתו. הכספים מופקדים בגמחי"ם גדולים בלבד, שלהם הון עצמי כנגד כל הסכום המופקד אצלם, כשההון העצמי שלהם משמש עירבון ובטוחה כנגד כספי הפיקדונות. בנוסף, גמ"ח שמחזיק את כספי נקי כפיים, חייב להוכיח 5 שנים של 0 חובות אבודים! מי שמתמצא בענייני גמחי"ם מבין, שרק גמחי"ם גדולים ואמינים במיוחד מסוגלים להוכיח זאת.

שאלת הרצינות והאמינות בנוגע לשמירת סכומים משמעותיים, מתייתרת כעת... שכן הגמחי"ם הגדולים מחזיקים בסכומים הרבה יותר גדולים ממה שאנו מסוגלים לדמיין.

למה אי אפשר להקנות לבד כסף בבית עבור בעלי הממון?

ובכן, כדי שהקנין יחול ללא נוכחות בעל הממון, יש להשתמש בכללי ההלכתי של "זכין לאדם שלא בפניו". התנאי הראשון לתחולת הכלל הזה, הוא שהקנין אכן יהווה "זכות" עבור בעל הממון. כשאדם מגביה שטר של 200 ₪ בביתו עבור בעל הממון, אין הדבר נחשב כלל לזכות עבור בעל הממון, ומשכך הקנין לא יחול. הפיתרון לכך הינו הפקדת הכסף בגמ"ח, כשבכך בעל הממון מתחיל להרוויח זכויות מצוות הלוואה החל מרגע ההקנאה, מה שהופך את הקנין לזכות עבורו.

תיאורטית, יכול היה אדם להפקיד בעצמו כסף בגמ"ח ולהקנותו עבור בעל הממון כבל מקום שהוא, (בקיום הלכות וכללי הקניינים כמובן). הבעיה הינה שהפקדה בגמ"ח רגיל גם כן לא נחשבת תמיד לזכות עבור בעל הממון, שכן לצד מצוות ההלוואה שהוא מרוויח, כספי הקרן שלו נכנסים לסיכון. כי מי יודע האם כשיבוא אליהו הגמ"ח ההוא עוד יהיה קיים והאם ישוב אליו כספו אי פעם? 'נקי כפיים' בעצם מייצרת סטנדרט הפקדה מאוד בטוח בגמחי"ם, כשהכסף מוגן לנצח באמצעות תקנון מחמיר ומורכב. השילוב של הנתונים הללו, הופך בעצם את הקנין לזכות, ומשכך חל עליו הכלל של "זכין לאדם שלא בפניו". (קצת מורכב, אבל בנושאים הלכתיים, קשה לברוח מההגדרות ההלכתיות המדויקות).

זו גם הסיבה שאין לנו אפשרות לקיים גמ"ח פרטי בכסף שאנו מקצים להשבה, שכן אנו יורדים לסוף דעתו של בעל הממון, שהוא אינו מוכן שהכסף ישוב אליו בצורה כזו, שאינה מבטיחה באופן רציני את קיום הכסף עד לעת שיבוא אליהו.

קרן נקי כפיים

משתמש רשום
מנוי פרימיום
מעניין... אבל תוהה אם באמת המיזם הזה הוא נטו לשם שמיים...
אין למקימי הסטרטאפ הזה שום אינטרס כלכלי? שום רווח?
יש למישהו יותר מידע?
כי אם זה באמת טוב כמו שהם מציגים את זה
זה יכול להיות פיתרון מדהים , לכל הנסיעות באוטובוס למשל,
שלא בטוחה ששילמתי כשעליתי עם עגלה בדלת האחורית והמעבר היה חסום......

האיש שממן את כל פעילות הקרן (הקרן אינה נוטלת שקל אחד מכספי הפיקדונות אפילו לא למימון הפרסום!) הוא אדם שנעזר בעצמו בקרן "נקי כפיים" לפני שהיא הייתה תופעה ענקית ובעוד שהיא דוברה רק בחדריהם של דיינים ומורי הוראה. הסיבה שהוא תומך ומפרסם את הענין, היא מחמת רצונו לזכות את ישראל בהשבת גזל ובמצוות הלוואה.

קרן נקי כפיים

משתמש רשום
מנוי פרימיום
תגידו

אני לא מבינה

גילו פה את אמריקה?
ובכן, אנשים סבלו במשך שנים רבות מייסורי מצפון בכל הקשור לחובות אבודים. הרב יצחק זילברשטיין שליט"א - שאליו פונים הרבה חוזרים בתשובה בשאלות הלכתיות – מספר על בעל תשובה שנהג בצעירותו לגנוב אופנועים יקרים מחניונים ר"ל, כשאין לו מושג למי שייכים האופנועים. הוא חיפש שנים רבות דרך להשיב את הגניבות האלו, ונאלץ בסוף לקיים את עצת חז"ל הוותיקה "יעשה בהם צורכי רבים".

עצת "צורכי רבים", מוגדרת על ידי הראשונים, כ'תשובה שאינה גמורה'. זהו תיקון גדול, אך עדיין לא מקיים את מעשה ההשבה בפועל. מה שהשתנה בדורותינו, זה בעיקר שקיימים גמחי"ם בסדרי גודל שהפקדה בהם נחשבת בטוחה גם בפרספקטיבה של שנות דור, וזה מה שסלל את הדרך לעצה הנפלאה של "נקי כפיים". את העצה אגב, הגה הגאון רבי נפתלי נוסבוים בעצה אחת עם דיינים גדולים, כשהם נדרשו לענין על ידי יהודי יקר שנכשל בעניינים אלו.

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אולי אפשר להוסיף:
שכל מי שנותן כסף לקרן בגלל שהוא חייב למישהו ולא מוצא אותו
ייתן את הפרטים של אותו אחד שהוא מחפש להחזיר לו את הכסף
וכל אדם שיודע שמישהו חייב לו כסף והוא לא מוצא את הבעל חוב יפנה לקרן ויבדוק אם מישהו הפקיד על שמו כסף
בקיצור ממש כמו כל גמ"ח של השבת אבדה שמתווכים בין המוצא למאבד
כך פה מתווכים בין הבעל חוב לבעל הכסף

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
בהשגחה פרטית דברתי על הנושא עם חברה טובה, בעלת עסק, שאני יודעת בבירור שאין לה ניק בפרוג. סיפרתי לה על האשכול הזה, והיא כתבה לי במייל:

חשוב לי להעלות עוד עניין, שהייתי מזועזעת כששמעתי עליו. לא חלמתי שזה עד כדי כך, ועכשיו יש לי נקיפות מצפון רציניות בעניין. טוב שיש ימים כאלו, וטוב שיש גם דרך לתקן.
מה הנושא? קביעת מחירים מראש, ואספקת מוצר שלא עומד בסטנדרטים הרגילים (שלא לומר המחמירים) שלנו בגלל לחץ של הלו"ז, או איחור באספקה של חומרים ועבודות לפי לו"ז שנקבע מראש - וזה גרר הפסד אצל הלקוח.

מה העניין? שכיוצרת, שמעסיקה עוד כמה עובדות מתחתי, העבודות שלי מבוקשות מאד בשוק. ואני מעזה לומר בקול את מה שהרבה מאד חושבים בשקט: אם אני כל כך מבוקשת, אז אפשר 'להתעלל' קצת בלקוח... קצת למרוח אותו, קצת לסחוב לו את הזמן, מה כבר יהיה. בינינו, הוא צריך אותנו ולא יחליף אותנו במישהו אחר בכל מקרה. והלקוח? הוא סופג את זה, ובשקט. הוא יודע שזה חלק מה'מחיר' שהוא משלם על השם שלי.
בפועל? לאחרונה למדתי עם בעלי הלכות ריבית ומשא ומתן, והעניין הזה עלה בצורה אגבית לחלוטין. ביררנו את זה בצורה רצינית ויסודית לגמרי מול הרב שלנו, והוא פסק שאם אני יודעת על לקוח ספציפי שמרחתי אותו וגרמתי לו לנזק - אני צריכה להחזיר לו ישירות. מצד שני, יש לקוחות ישנים שכבר מזמן לא עובדים איתי, ואני לגמרי לא בטוחה שלא נכשלתי בלמרוח אותם או לגרום להם נזק עקיף בכך שעיכבתי את העבודה אצלי. שאלתי את הרב, והוא ענה שבהחלט ראוי למי שחשוב לה להגיע נקייה ליום כיפור, להעביר תשלום לקרן. הוא דבר עליה ממש בהתלהבות ואמר שזה פתרון הלכתי ששנים חיפשו אחריו, ועכשיו יש מי שלקח על עצמו להפעיל אותו לפי כל גדרי ההלכה, ובהתנדבות גמורה.
אפשר לבקש מחברה שלך לפרסם את התוכן לכל נותני השירות???
זה ימנע מעמ"י מלא עוגמת נפש !!

md

משתמש חדש
יש גם "קרו והשיב"
או שזה אותו דבר?
נראה לי משהו קטן. נקי כפיים זו קרן עולמית. למיטב זכרוני הם גם מבצעים מידי ערב ראש חודש השבה לחובות נפטרים. בחו"ל למשל אני פוגש רק את נקי כפיים. כנראה זו קרן עולמית עם נוכחות בכל הריכוזים היהודיים ברחבי העולם.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
משהו שחשבתי בשבת האחרונה

וסופר נוגע לנו כיוצרות!!

שמעתי שיש עניין של הורים משיבים עבור הילדים... נניח אם את אמא לשיירת ילדים שגומעת כל יום בצמא עוד כמה עמודים בדוכני הספרים...... מי כמונו היוצרות - מודעות לכך שזה לא על דעתי....

בשולחן שבת נפתח דיון הלכתי רציני.. שממנו עולה שבעצם יתכן שבמקרה כזה חייבים מאות שקלים על ספרים שנקראו עד תומם..⁦

נקי כפיים שדיקמן פרסם - קשור לעניין?

cherry c

משתמש סופר מקצוען
משהו שחשבתי בשבת האחרונה

וסופר נוגע לנו כיוצרות!!

שמעתי שיש עניין של הורים משיבים עבור הילדים... נניח אם את אמא לשיירת ילדים שגומעת כל יום בצמא עוד כמה עמודים בדוכני הספרים...... מי כמונו היוצרות - מודעות לכך שזה לא על דעתי....

בשולחן שבת נפתח דיון הלכתי רציני.. שממנו עולה שבעצם יתכן שבמקרה כזה חייבים מאות שקלים על ספרים שנקראו עד תומם..⁦

נקי כפיים שדיקמן פרסם - קשור לעניין?
הורים לא חייבים בגזל תשב"ר.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הורים לא חייבים בגזל תשב"ר.
לא מדברת דווקא כל תשב"ר.
נערים, נערות מעל גיל מצוות?
אולי הם עצמם חייבים?
אבל הם לא יודעים איזה ספרים הם קראו המהלך התקופה ושל איזה סופר וכו' אז אולי הם בעלי חוב שלא ידוע למי הוא.

אני לא יודעת מה ההלכה אבל אם הם כן חייבים ולא יודעים בדיוק למי אז אולי נקי כפיים זה המקום להפקיד סכום לחוב כזה עד שיבוא משיח וידעו למי חייבים. במיוחד שאי יודעת שבעלי חנויות הספרים, לפחות חלקם לא מרשים קריאה כזו

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אני לא יודעת מה ההלכה אבל אם הם כן חייבים ולא יודעים בדיוק למי אז אולי נקי כפיים זה המקום להפקיד סכום לחוב כזה עד שיבוא משיח וידעו למי חייבים. במיוחד שאי יודעת שבעלי חנויות הספרים, לפחות חלקם לא מרשים קריאה כזו
אז איך הם עושים את זה אם בעלי החנויות לא מרשים?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אז איך הם עושים את זה אם בעלי החנויות לא מרשים?
במרכז המסחרי בשכונה שלי יש חנות של אור החיים.
בצד החנות יש מדרגות שעולות לרחוב שמעל המרכז
יצא לי לא אחת לראות ילדים וגם בני נוער יושבים במדרגות וקראים. בעל החנות לא רואה כי מהחנות לא רואים וגם מהיציאה של החנות לא רואים. מאמינה שיש עוד כאלו חנויות שהמוכר לא באמת רואה מה קורה סביב החנות...
ובחנות הספרים שמול הבית שלי המוכר מעיר לילדים שקוראים..כך שזה לא ברשותו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה