דרוש מידע שימו לב!! תו ירוק

מצב
הנושא נעול.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
הוא למשל כותב מפורש שזה לא רק שרמת הנוגדנים יורדת, אלא גם כשרמת הנוגדנים גבוהה אין לו בהכרח חסינות מאשר מחלים אחר ללא נוגדנים.
ממילא אין יתרון לסרולוגי גבוה - וא"א לפטור אותו מחיסון רק על סמך נוגדנים גבוהים
המציאות היא שבתוך חמישה חודשים מהחיסון יש הגנה, בתנאי שעבר שבוע או שבועיים מהחיסון
עובדות שנחקרו ונבדקו בהדסה עין כרם במחקר מעמיק ויסודי מאוד.

לא התיחסתי בכל למחלימים ללא נוגדנים, שאגב הרבה כאלו חלו שוב [שוב, בעין כרם]

ומחר אברר עוד את הענין לעומק עם מביני דבר מקרב אנשי המדע והרפואה בעין כרם.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ומחר אברר עוד את הענין לעומק עם מביני דבר מקרב אנשי המדע והרפואה בעין כרם.
נשמח לשמוע

המציאות היא שבתוך חמישה חודשים מהחיסון יש הגנה, בתנאי שעבר שבוע או שבועיים מהחיסון
עובדות שנחקרו ונבדקו בהדסה עין כרם במחקר מעמיק ויסודי מאוד.

הדברים שלי נכתבו במענה לטענה "מדוע מחלים שעברה שנה או שנה וחצי, ועדיין יש לו נוגדנים גבוהים בכל זאת לא זכאי לתו ירוק".

(ואגב, יש מספיק מחלימים עם נוגדנים גבוהים שחלו שוב, ממש לא מעט!)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נשמח לשמוע

הדברים שלי נכתבו במענה לטענה "מדוע מחלים שעברה שנה או שנה וחצי, ועדיין יש לו נוגדנים גבוהים בכל זאת לא זכאי לתו ירוק".

(ואגב, יש מספיק מחלימים עם נוגדנים גבוהים שחלו שוב, ממש לא מעט!)
אין לי שום ענין להתווכח איתכם
אני מעורה די חזק במחקר בענין
ויש לי המון ידע בנושא.
לא מקריאת חומרים שהועלו לרשת שחלקם קשקוש אחד גדול.

ומחר אהיה בעצמי בעין כרם ואבדוק עוד את הענין ואת התקדמות המחקרים שם.

סיימתי עם הנושא

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ויש לי המון ידע בנושא.

סיימתי עם הנושא
רק להבהיר שוב שכל הנדון כאן היה על נוגדנים והגנה של מחלימים, לא יודע איך הכנסתם כאן את החיסונים ונוגדניהם.

ובאמת אשמח לשמוע אם יהיה לכם מידע.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
@מרובע, מי שחלה אחרי 2 חיסונים לא זקוק לחיסון נוסף ולכן אתה לא מצליח לקבוע תור.
אפילו אם עבר חצי שנה מההחלמה?
חוץ מזה החיסון השני נעשה בעצם כשכבר הנגיף היה בתוך הגוף ולכאורה החיסון השני לא שווה כלום וכאילו לא היה.

יום אביב

משתמש מקצוען
אפילו אם עבר חצי שנה מההחלמה?
חוץ מזה החיסון השני נעשה בעצם כשכבר הנגיף היה בתוך הגוף ולכאורה החיסון השני לא שווה כלום וכאילו לא היה.
ממה שהבנתי -אכן, לאדם מחוסן פעמיים שחלה - אין אפשרות להתחסן גם אם עברה חצי שנה (אין מה להצטער על כך, הוא פשוט נחשב מוגן)

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אני לא מצטער על זה אלא על שיבטלו לי את התו הירוק בדרקוניות. אבל אם אתה אומר שלא אז מצויין.
יש לזה סימוכין באתר משרד הבריאות באיזה מקום?

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ויש לי המון ידע בנושא.

סיימתי עם הנושא

אולי יש לך מושג איפה משיגים נתונים על אחוז החולים פעם שניה בקרב מחלימים לא מחוסנים?
הנתון הזה לא מתפרסם, בעקביות.
משרד הבריאות (עד כמה שניסיתי לברר) לא משחרר את המידע הזה.

מה שעוד מעניין אותי מאוד ולא פרסמו -
מהו אחוז הנפטרים בקרב מחלימים לא מחוסנים שחלו שוב.
כמובן עם טווחי גילאים וכו' כמו שהם מפרסמים את שאר נתוני התחלואה\פטירה.

עוד מידע שלא הצלחתי להגיע אליו -
מהן ההגדרות של 'חולה קשה' בהתייחס לקורונה.
בגל הנוכחי ובגלים הקודמים.

אני מבינה שבגל הנוכחי שינו את ההגדרות
כך שבאופן סטטיסטי יש אחוז גבוה יותר של חולים שמוגדרים חולים קשים.

*

ולמי ששאל פה לגבי כמות הנוגדנים -
במצב שלא קיבלו חיסון אין משמעות לכמות הנוגדנים,
אלא רק - האם חיובי או שלילי.
אם חיובי, אפילו אם התוצאה נמוכה מאוד (נניח - 5), יש נוגדנים,
וזה אומר שמערכת החיסון יודעת לפתח מחדש את הנוגדנים לפי הצורך.
זאת כמובן באדם בריא שמערכת החיסון שלו מתפקדת היטב.
זה לא שולל מחלה חוזרת, אבל בהחלט מביא להתמודדות קלה יותר בהדבקה חוזרת.
שוב,
מדגישה - כאשר המצב החיסוני של הגוף תקין,
ולא נמצאים בקבוצת סיכון.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

chaia

משתמש מקצוען
אני מנסה להבין ולא מצליחה.
אני מחלימה ומחוסנת (בחיסון אחד)
עבר לי חצי שנה מהחיסון.
בשביל התו הירוק אני צריכה כעת להתחסן שוב?

יוגורט

משתמש מקצוען
לא הצלחתי להבין את דעתך לגבי מחלימים עם כמות נוגדנים גבוהה ביותר לאחר זמן רב.
לגבי אלה שהנוגדנים ירדו ,חזיתי בהדבקות.

ברורית

משתמש פעיל
יש משהו שיכול לעזור לי להבין??
(לא הצלחתי להבין מכל האשכולות...)
יש לי סרולוגי מה-24/02 וישר אח"כ גם התחסנתי.
עכשיו התו הירוק שלי לא בתוקף??
כי ניסיתי להוריד עכשיו עוד פעם והוא כן הביא לי עוד פעם תעודה עד תוקף עד 31/12.
אשמח לעזרה, זה דחוף לי,
תודה!!

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אשמח לעזרה, זה דחוף לי,
תודה!!

כרגע זה עדיין בתוקף.
עד יום ראשון...
ב-3/10 התוקף יפוג וכל התוים הירוקים ה'ישנים' באשר הם, בטלים.
ומה שיהיה תקף זה רק לפי הכללים החדשים.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אשמח לעזרה, זה דחוף לי,
תודה!!
התעודה הזו יפוג תוקפה בשבוע הבא למרות שכתוב עליה 31.12.
התעודה החדשה נראית שונה וגם הברקוד שלה שונה, ואותה תוכלו להוריד החל משבוע הבא (במקרה שלכם אתם לא זכאים)

מעט מן האור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אולי יש לך מושג איפה משיגים נתונים על אחוז החולים פעם שניה בקרב מחלימים לא מחוסנים?

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
אשמח לעזרה, זה דחוף לי,
תודה!!
בתוקף עד חצי שנה מהחיסון (למאומתים סרולוגית מספיק מנה אחת). זה הכללים החדשים.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
אני מנסה להבין ולא מצליחה.
אני מחלימה ומחוסנת (בחיסון אחד)
עבר לי חצי שנה מהחיסון.
בשביל התו הירוק אני צריכה כעת להתחסן שוב?
כן.

כמו שהיעילות של 2 מנות דועכת אחרי חצי שנה, כך גם היעילות של המנה האחת.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי

תודה, אך זה לא הנתון שאני מחפשת.
אני מחפשת את אחוז החולים פעם שניה מתוך כלל המחלימים הלא מחוסנים.
וכן מה מצבם - האם חלו קשה, קל, כמה נפטרים ל"ע מתוכם.
האחוז מתוך כלל המאומתים לא רלוונטי כי יש הרבה יותר מחוסנים מלא-מחוסנים.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען

מה שעוד מעניין אותי מאוד ולא פרסמו -
מהו אחוז הנפטרים בקרב מחלימים לא מחוסנים שחלו שוב.
כמובן עם טווחי גילאים וכו' כמו שהם מפרסמים את שאר נתוני התחלואה\פטירה.
כפי שציין @מעט מן האור , הכל (או כמעט הכל) מתפרסם.
עוד מידע שלא הצלחתי להגיע אליו -
מהן ההגדרות של 'חולה קשה' בהתייחס לקורונה.
בגל הנוכחי ובגלים הקודמים.

אני מבינה שבגל הנוכחי שינו את ההגדרות
כך שבאופן סטטיסטי יש אחוז גבוה יותר של חולים שמוגדרים חולים קשים.
אם המחשב שלכם מצויד במנוע חיפוש "גוגעל", מן הסתם לא היה קשה למצוא את זה.
ככל הידוע לי, מאז לא ניתנה שום הנחיה חדשה, ואין לי מושג ממה הבנתם שחל שינוי לפני הגל הנוכחי.
*

לגבי מחוסנים -
אחרי שראו שרמת הנוגדנים יורדת,
ומאחר שזו לא התפתחות חיסונית טבעית אלא התערבותית, החליטו על זריקות דחף.
החיסון השלישי אגב, לא אושר ע"י ה-FDA לכלל האוכלוסיה,
אלא רק לגילאים מבוגרים.
המקום היחיד שנותנים 3 זריקות לכולם הוא בארץ.
והסיבה -
ככל הנראה בעקבות ההסכם המחקרי עם חברת פייזר.
ביג מיסטייק.
התחילו לחסן מנה שלישית לא בגלל מדידת נוגדנים, אולי זו הייתה אינדיקציה ראשונית, התחילו לחסן בגלל שראו בתכל'ס שאנשים מחוסנים חולים ומתים יותר ויותר (עדיין פחות מלא מחוסנים, אבל ירידה משמעותית מאוד).
האישור של המנה השלישית היה פיקוח נפש וחובה ראשונה במעלה לבריאות הציבור,
המצב היום בסטטיסטיקה שאם לא היו נותנים אותו, היו מתים רח"ל עוד מאות רק בחודש האחרון(אולי למעלה מאלף, צריך לחשב בדיוק), ועוד אלפים רבים היו חולים קשה ואקמו וכו'.

המצב כעת, לפי המספרים המובהקים, שהמחוסנים במנה שלישית מוגנים יותר מהמחוסנים בשתי מנות, הרבה יותר ממה שהמחוסנים בשתי מנות מוגנים ביחס ללא מחוסנים. (נא לקרוא פעמיים את המשפט הזה - הוא חשוב).

הFDA לא הזדרז לאשר את המנה השלישית מלבד מבוגרים וקבוצות סיכון (שהם כוללות אגב גם צעירים שבמסגרת עבודתם נחשפים לציבור, כמו מורים ורופאים), מהסיבה הפשוטה שלרוב אזרחי ארה"ב זה לא נוגע בלאו הכי, ולכן הם העדיפו לבקש נתונים נוספים לפני האישור.
אבל חברי הצוות שהחליטו לא לאשר, התראיינו לתקשורת כאן בארץ ועודדו את הישראלים להתחסן.
אין ספק שבתקופה הקרובה המנה השלישית תאושר גם בארה"ב. אין שום סרגל הגיוני בעולם, שלפיו מומלץ לבן 12 לקבל 2 חיסונים ולא מומלץ לבן 60 לקבל חיסון שלישי לאחר חצי שנה.

אגב לא רק בארה"ב, יש עוד הרבה מקומות שאישרו את המנה השלישית, רובם לקבוצות סיכון. זה סיכום שהיה במאקו בתחילת החודש של המדיניות העולמית ביחס למנה שלישית.
מה שכתבתם שישראל המקום היחיד (לא היחיד ממש, אבל בין היחידים) שנותן חיסון מלא לכל האזרחים, מפני שיש הסכם עם פייזר, היא סיבה קוספירטיבית, שבצידה עומדת סיבה טכנית פשוטה:
ראשית כמובן אין שום טעם למדוד ביחס לכל העולם: סין שעדיין לא הספיקה לתת חיסון ראשון לכולם, ודאי לא נחשבת.
אז קודם צריך לבודד מתוך כל מדינות העולם רק את אלו שחיסנו כבר את רוב אזרחיהם בשני מנות, ומתוכם רק את אלו שחיסנו בחיסון פייזר.
ומתוכם צריך להבין בפשטות, שמכיוון שישראל היא המדינה הראשונה שחוסנה - היא הראשונה שהחיסון שבה דעך... כמה פשוט.

תמונת מצב עולמית: המדינות שמחסנות את אזרחיהן במנה שלישית ואלו שעדיין מתמהמהות
ברשויות הבריאות של כל מדינה בעולם דנים כעת ביתרונות והחסרונות של מנת החיסון השלישית נגד קורונה - ושוקלים אם וכיצד לחסן את האזרחים • חלק מהמדינות הולכות אחרי ישראל ומציעות את מנת הדחף לכלל האוכלוסייה, אחרות מחסנות אוכלוסיות בסיכון בלבד - וישנן גם כאלו שעדיין ממתינות לסיום מבצע המנה הראשונה • סקירה

image003.png
עמית ולדמן|N12| פורסם 01/09/21 14:29

ישראל היא המדינה הראשונה בעולם שהחלה לחסן את כלל אזרחיה במנה שלישית לחיסון נגד קורונה, אך כעת מדינות רבות בעולם הולכות אחריה. בארה"ב מנת הדחף תהיה זמינה כבר החודש לכל מי שירצה בכך, בקנדה יציעו מנה שלישית לאוכלוסיות בסיכון כבר השבוע - ובאיחוד האירופי עדיין מתמהמהים בהחלטה, וכל מדינה מגבשת מדיניות שונה. סקירת N12: מצב החיסון השלישי בעולם

רשויות הבריאות הפדרליות בארה"ב דנות כעת בקיצור זמן ההמתנה בין מנות חיסוני הקורונה. בבית הלבן רוצים לאפשר את אספקת מנת הדחף השלישית מוקדם יותר מ-8 החודשים שעליהם הוסכם בעבר. גורמי בריאות אמריקנים ציינו כי זריקות ה"בוסטר" יהיו זמינות החל ב-20 בספטמבר לאמריקנים שקיבלו את החיסון של פייזר או מודרנה לפני 8 חודשים לפחות.

במחוז אונטריו בקנדה יתחילו להציע מנת דחף לאוכלוסיות בסיכון כבר השבוע. בצ'ילה החלו לספק את המנות כבר ב-11 באוגוסט לאזרחים שהתחסנו בחיסון של חברת סינובאק – זאת במטרה להמשיך בהצלחה את המבצע המהיר לחיסון המונים במדינה.

בברזיל, שספגה מכות אנושות מהקורונה, משרד הבריאות כבר הודיע לאזרחים שעליהם להתכונן לחיסון שנתי נגד הקורונה. באקוודור הודיעו כי כרגע רק אנשים עם מערכת חיסונית חלשה יקבלו את המנה השלישית. "נבצע בדיקות כדי לקבוע אם גם שאר האוכלוסייה המחוסנת זקוקה למנת דחף" אמרה שרת הבריאות של אקוודור.

מבצע החיסונים בבריטניה | צילום: AP

מדינות האיחוד האירופי שיחליטו לחסן את אזרחיהם במנה שלישית עלולות לעמוד בפני אתגרים משפטיים מורכבים, כך הזהירה הנציבות האירופית. הסיבה לכך היא שמנת הדחף טרם קיבלה את המלצת הסוכנות האירופית לתרופות – הגוף האחראי על אישור תרופות באיחוד האירופי. מוקדם יותר החודש ציינו בסוכנות כי עדיין אין מספיק נתונים כדי שניתן יהיה להמליץ על מנה שלישית. עם זאת, מדינות באיחוד האירופי כבר כללו בחוזי האספקה שלהן את האפשרות העתידית לרכישת חיסוני דחף נוספים.

עם זאת, לכל מדינה באיחוד ישנה מדיניות עצמאית משלה; אוסטריה מתכננת להתחיל לספק מנות שלישיות לאזרחים ב-17 באוקטובר, כשיחלפו 9 חודשים ממתן המנה השנייה לראשוני המתחסנים במדינה. בלגיה אישרה את השימוש בחיסוני בוסטר למדוכאי חיסון, אך מערכת הבריאות בבריסל טוענת שיש צורך בנתונים נוספים לפני מתן הבוסטרים לקשישים. צ'כיה תציע לאזרחיה חיסון שלישי החל ב-20 בספטמבר, ודנמרק תציע כבר בשבוע הבא מנת דחף לאזרחים עם מערכת חיסונית חלשה.

סין: מעדיפים להמתין עד שכל האוכלוסייה תתחסן במנה הראשונה | צילום: reuters
בצרפת מתכוונים להתחיל במבצע חיסוני המנה השלישית בבתי אבות, החל ב-12 בספטמבר. בינתיים, אזרחים בני 65 ומעלה ומי שנמצא במצב רפואי בעייתי יוכלו להזמין תור לחיסון. גרמניה מתחילה החודש להציע זריקת בוסטר לאנשים "הפגיעים ביותר" - קשישים ובעלי מערכת חיסונית חלשה. המנות השלישיות בגרמניה יהיו של חברת פייזר ומודרנה – ללא קשר לסוגי המנות שקיבלו בעבר האזרחים.

יועצי הבריאות הבכירים ביוון ממליצים לחסן במנה שלישית אנשים פגיעים עם מחלות "בסיסיות". בהונגריה כבר מציעים לאזרחים מנה שלישית מתחילת אוגוסט. פולין מציעה לאוכלוסיות עם מערכת חיסונית חלשה להתחסן במנה שלישית מהיום. ברוסיה החלו להציע מנות שלישיות כבר בחודש יולי. המרפאות במוסקבה מציעות מנות דחף לאנשים שחוסנו לפני 6 חודשים ויותר.

בשוודיה מתכננים להציע לרוב האוכלוסייה מנת חיזוק ב-2022, ואילו קבוצות בסיכון גבוה יוכלו להתחסן במנה השלישית כבר בחודשים הקרובים. שוויץ הזמינה לשנה הבאה 43 מיליון מנות חיסון, כולל מנות דחף - "למקרה הצורך" - כך לפי משרד הבריאות השוויצרי.

בבריטניה החלו לתכנן מבצע חיסונים למנה שלישית לשלב מאוחר יותר השנה, לאחר שהיועצים הבכירים בנושא החיסונים אמרו כי ייתכן שיהיה צורך לתת חיסון שלישי לקשישים ולאלו הפגיעים ביותר כבר מהחודש הקרוב. לצורך כך, בריטניה תרכוש 60 מיליון מנות נוספות של החיסון של פייזר, עבור התוכנית שמוגדרת כעת כ"אפשרית".

סין הודיעה לאזרחיה שתספק להם מנות שלישיות רק לאחר שכלל האזרחים יתחסנו במנות ראשונות, זאת כדי לספק הגנה נרחבת נגד המחלה – כך לפי בכיר בחברת סינופארם שאחראית על פיתוח החיסונים בסין.

קמבודיה החלה לספק מנות שלישית של חברת אסטרהזניקה כבר ב-12 באוגוסט, גם למי שקיבל חיסונים קודמים של סינופארם או סינובאק. אינדונזיה החלה לתת מנות דחף של מודרנה לעובדים ממערכת הבריאות כבר ביולי, וכעת נשקלת אספקת מנה נוספת לקהל הרחב.

הפיליפינים מקצה 899 מיליון דולר לרכישת בוסטרים במסגרת התקציב לשנת 2022, זאת למרות שרשויות הבריאות במנילה טרם הגיעו למסקנה שיש צורך במנת חיסון שלישית. סינגפור אמרה בחודש מאי שהיא מתכננת לספק מנות שלישיות לאזרחיה מאוחר יותר השנה, במידת הצורך.

דרום קוריאה מתכננת להתחיל לחסן במנה שלישית החל באוקטובר הקרוב, ברגע שהמדינה תשיג חיסון מלא של 70% מהאוכלוסייה. בוסטרים ראשונים יועברו לאנשים עם מערכת חיסון מוחלשת או לאלו הנחשבים בסיכון גבוה. אחרים יקבלו את החיסונים שישה חודשים לאחר החיסון המלא.

באיחוד האמירויות מתכוונים להתחיל לספק מנת דחף לכל מי שכבר התחסן. המנה השלישית תהיה זמינה לאנשים שנחשבים בסיכון גבוה שלושה חודשים לאחר מנת החיסון השנייה שלהם, ולאחרים שישה חודשים אחרי שחוסנו. כבר בחודש יוני אפשרו באיחוד האמירויות ובבחריין למי שחוסנו בתחילה בחיסון סיני לקבל חיסון "חיזוק" מתוצרת פייזר. גם טורקיה מציעה זריקות חיזוק של פייזר למי שהתחסן בחיסון סיני.

במספר מדינות בעולם מסירים כיום את כל הגבלות הקורונה לאחר שהאוכלוסיה בסיכון התחסנה ב-2 חיסונים.
אם מתכוננים מראש לחסן אותם במנה השלישית כשיגיע הזמן, למה לא.

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה