עזרה שיח באתר פרוג- מה קורה לנו?

מצב
הנושא נעול.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אם רוצים שאנשים יכנסו ויגיבו צריך שיהיה מעניין

הבעיה שכל אשכול שמתחיל להיות מעניין מיד נחסם ....
למה מעניין? מעניין זה אתר חדשות.
מקצועי, אמין, מדויק- אלו מעלות שתואמות הרבה יותר את פרוג.
וגם,
אני מתעניינת בתחומי המקצוע שלי. כשאני עונה בעניין על נושא מקצועי, או עוזרת בתחום שאני יכולה,
ואז מתחילים לפטפט באשכול כל מיני כאלו שמעניין אותם פוליטיקה, זה מעצבן.
שיתכתבו בתגובות של JDN, מבחינתי.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
וזה בהחלט בעיה מרגיזה שחבל שאין דרך לפתור אותה מלבד דיווחים.
דיווח הוא בדיוק הפיתרון. הדיווח מפנה את תשומת לב ההנהלה לבעיה כלשהיא ומשם זה לשיקול דעתה.

תפוח זהב

משתמש פעיל
לאחרונה קשה לי לקרוא חלק גדול מהאשכולות כאן באתר.
גם כשנפתח אשכול בנושא עניני, הוא הופך במהירות לפוליטי, משמיץ או קטנוני.
אולי זאת רק תחושה שלי ואני טועה,
אבל לטעמי אשכולות זעם/שיסוי/שנאת חינם/'ירידה' על ניקים מסוימים-
אין מקומם באתר חרדי מקצועי לחלוטין, כפי הגדרתו.
אני פונה לכל אחד מהכותבים כאן, בעיתוי כזה של תשעת הימים,
מה קורה לנו? לאן פנינו? לשנאה פנימית חסרת גבולות ומעצורים?
בואו נשתדל יחד לדבר בצורה ענינית, מכובדת, מקצועית.
וגם כשהשיח עובר למקומות יומיומיים יותר- אתם כותבים בפורום גלובלי! יש עוצמה בלתי נתפסת לכל מילה שכתובה פה!
מאיפה לכם האומץ להשמיץ, להוציא שם רע, לזלזל- כשאין לכם מושג אפילו מי ובאיזו כמות קוראים את מה שכתבתם?
ועוד מילה למנהלים, @הכלבויניק @prog @מרשמלו
אני, ועוד ניקים רבים כמוני, מתגעגעים ל'פרוג' שהוא אתר נקי, נעים, ידידותי למשתמש :)
זה תלוי לא רק בנראות החיצונית שלו, אלא גם בתוכן.
אנא תעשו כל מאמץ (ואתם הרי כבר עושים,) לחסום ניקים שליליים במהות, לנעול אשכולות-זבל, לעזור לשהות באתר להיות נעימה יותר.
בשורות טובות לכולנו!
כל מילה!
עם כאלה חברים
לא צריך שונאים...

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
הבעיה היא שהדיווחים לא עוזרים
במקרה הטוב מוחקים רק דעות של צד אחד ומשאירים דעות של הצד השני
זה גורם לאנשים לאבד אמון ולהפסיק לדווח ולכן האשכולות תופחים
לדעתי את טועה.
הדיווחים נבדקים לפני ולפנים, כולל כל המלל מסביב.
אנו מכבדים את משתמשי האתר ומשתדלים להיות אובייקטיביים בכל הנוגע למחיקה/נעילה/חסימה.
יש לנו המון חומר לעבור עליו ולפעמים יש הודעות שנופלות בין הכסאות,
אתם מוזמנים להפציץ אותנו בדיווחים!
בתודה ובברכה!

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לדעתי את טועה.
הדיווחים נבדקים לפני ולפנים, כולל כל המלל מסביב.
אנו מכבדים את משתמשי האתר ומשתדלים להיות אובייקטיביים בכל הנוגע למחיקה/נעילה/חסימה.
יש לנו המון חומר לעבור עליו ולפעמים יש הודעות שנופלות בין הכסאות,
אתם מוזמנים להפציץ אותנו בדיווחים!
בתודה ובברכה!
שוב ושוב אני משתומם ממסירות מנהלי האתר ודאגתם לשמירה על האתר מכל הבחינות.
אשריכם !!.

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
אבל לטעמי אשכולות זעם/שיסוי/שנאת חינם/'ירידה' על ניקים מסוימים-
אין מקומם באתר חרדי מקצועי לחלוטין, כפי הגדרתו.
מסכימה איתך לגמרי, גם אם לא הי' מדובר באתר 'מקצועי'.

בקטע הקטנוני, יש משהו שממש מציק, יש ניקים שיש להם תחביב מוזר להיתפס לשם הניק השואל או המצוטט ולשבץ אותו בתשובה לא עניינית.
ראיתי פעם אחת, בלעתי בשקט, אבל לאחרונה זה כבר נהיה מוגזם לגמרי ומרגיש רמה של ילדי גן.
בחלק מהמקרים, התנהגות כזאת יכולה להצביע על לקות כלשהי בתקשורת. כ'אזרח פשוט', נראה לי שיש מקום להכיל את השונות ולעבור להודעה הבאה. לא כל הנכתב ש'לא לרוחי', אמור להיות 'גורם מעכב'.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מסכימה איתך לגמרי, גם אם לא הי' מדובר באתר 'מקצועי'.

בחלק מהמקרים, התנהגות כזאת יכולה להצביע על לקות כלשהי בתקשורת. כ'אזרח פשוט', נראה לי שיש מקום להכיל את השונות ולעבור להודעה הבאה. לא כל הנכתב ש'לא לרוחי', אמור להיות 'גורם מעכב'.
זו הסיבה שמעולם לא הגבתי על כך וגם לא דיווחתי למרות שהקטנוניות הזו לא עשתה טוב לפורום.
אבל אם מעלים את הנושא החשוב, זו הזדמנות לדעתי להציף גם את זה.

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
גם לדעתי יש מקום להכיל. אבל מצד שני, צריך להעיר את תשומת הלב של הקטנוני שלפעמים סתם 'התפרץ' לו בלא לחשוב הרבה, כתב וקשקש, וכבר עבר קצת זמן ואינו יכול לערוך.
לי עצמי ערכו לאחרונה הודעה אחת בסגנון הזה, חתכו רק את המשפט המיותר. ממש עבודה כירורגית. (כל הכבוד למנהלי האתר!). מכאן ולהבא אשתדל להקפיד יותר על כיוצא בזה.

ומכאן גם תודה לפותח האשכול. הרבה פעמים הדברים נעשים בתום לב ומתוך הרגל, וחשוב לעורר ולהזכיר את מטרות הפורום.

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
גם לדעתי יש מקום להכיל. אבל מצד שני, צריך להעיר את תשומת הלב של הקטנוני שלפעמים סתם 'התפרץ' לו בלא לחשוב הרבה, כתב וקשקש, וכבר עבר קצת זמן ואינו יכול לערוך.
לי עצמי ערכו לאחרונה הודעה אחת בסגנון הזה, חתכו רק את המשפט המיותר. ממש עבודה כירורגית. (כל הכבוד למנהלי האתר!). מכאן ולהבא אשתדל להקפיד יותר על כיוצא בזה.

ומכאן גם תודה לפותח האשכול. הרבה פעמים הדברים נעשים בתום לב ומתוך הרגל, וחשוב לעורר ולהזכיר את מטרות הפורום.
נסו לשער כמה הודעות נכתבות ביום/שבוע/חודש מתוך 'התפרצות', תכפילו את מס' ההודעות במס' התגובות לכל אחת מהן - תקבלו את התוצאה: 'יצא שכרו בהפסדו'; ריבוי הודעות מיותרות.
את האחריות להזכיר ל'מתפרצים' אודות כללי הפורום, נראה שכדאי להשאיר למי שזה תפקידו.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
דיווח הוא בדיוק הפיתרון. הדיווח מפנה את תשומת לב ההנהלה לבעיה כלשהיא ומשם זה לשיקול דעתה.
זה נכון, ובהחלט דיווחתי לא פעם.
הבעיה שלפעמים יש ניקים מסוימים שלוקחים את זה נורא קשה ואישי אם נעלו/מחקו את ההודעה שלהם, וזה יוצר מין הרגשה לא נעימה.
בנוסף-
ברגע שדיווחת על יותר מהודעה אחת את פתאום מרגישה השטינקר של הכיתה...עוד הרגשה לא הכי הכי..
קיצר-
גם אם יציעו לי יום אחד לנהל פה משהו (ולא יציעו) לא נראה שיש סיכוי שאעשה משהו כזה.
בהחלט כל הכבוד למי שעושה את זה.

ולמרות זאת עדיין יש המון מקרים שבאמת אין ברירה אלא לדיווח אחרת אין לזה סוף.

מעגלת פינות

משתמש פעיל
יש פה שלושה נושאים
אחד שיח הולם ומכבד
חשוב וראוי
גם אם מי שאתה מתקיף הוא ממש אפיקורס
שתיים קטנוניות וחסר ענייניות
זה כנראה בעייתי
כי אף אחד לא כותב משהו שהוא חושב שהוא קטנוני
והשלישי
זה האבולוציה שאשכולות עוברים
אכן בעיה חמורה
הייתי מוסיפה עוד נושא שלאחרונה נתקלתי בו והפריע לי מאד - לשון הרע/ הוצאת שם רע
גם כשזה לתועלת, לא בטוח שרב היה מתיר לפרסם את זה בצורה כזו...
כדאי לחשוב פעמיים לפני שמביעים דעה שלילית ולקחת בחשבון את התוצאה.

תהילתית

משתמש מקצוען
אכן לפעמים אני חושבת 10,20 או 30 פעמים אם להגיב או לא רק מהפחד על ההתקפה וההתנגדויות והציטוטים שיבואו אחר הודעתי.
למה יש כאלו שמיד כותבים ממש לא נכון!!!!! או לא מדוייק בכללל!!או מה פתאום????? וכו' ומוסיפים סימני קריאה ושאלה כאורך ההודעה כולה.למה אי אפשר לומר יתכן ואת/ה צודקים מצד אחד אך לעניות דעתי.....כך וכך.או להסביר בצורה מכובדת ולא פוגענית למה לדעתכם כיוון החשיבה שלכם הוא נכון.
פשוט מכבד יותר ולא גורם לשני להצטער שהגיב או הביע את דעתו, ולהמנע בהמשך.
לאחרונה זו תופעה,ככל שאתה יותר מתקיף ככה תקבל יותר לייקיים.
חלאס! צריך לעצור זאת.
יישר כח להנהלה המסורה שבזכותם מרגישים בטוחים כאן.תדירות האשכולות שנפתחים פה זה כל מצמוץ בערך.
יישר כח על החלטות נכונות(לנעול לפתוח לאשר וכו'...).

נערך לאחרונה ב:

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
גם כשזה לתועלת, לא בטוח שרב היה מתיר לפרסם את זה בצורה כזו...
נכון מאוד!
עיקר הבעיה שזה נראה ככתיבה סתמית, תגובה קטנה ותו לא.
שוכחים שזה ממש 'פרסום' לכל דבר.
בעיתון גם היינו כותבים כלאחר יד? או בודקים היטב את המידע?

הדברים כאן נשארים לנצח. צאו וראו אשכולות מלפני כמה שנים.

אין דברים כאלה

משתמש מקצוען
בלי לגרוע מן האמור לעיל ומהערתו של פות"ש, אני מעוניין להעמיד נקודה נוספת.
כשאנחנו מקבלים הערות, כשמישהו תוקף אותנו, הודעה שכתבנו או סתם כך נכנס בנו, יש לנו נטייה להיפגע ולהיבהל ואפי' להימנע מכתיבת תגובות מחשש שאולי יתקיפו אותנו חזרה.
אז בא נדמיין את המפגש המשפחתי האחרון/אסיפת צוות בעבודה/או דיון ב'קאווע שטיבל' בבית כנסת, כולנו מכירים את ההוא שתמיד חייב להגיב משהו בין אם זה לעניין ובין אם זה לא לעניין, בכל חברה יש את החכמים הגדולים שבטוחים שכל מי שחושב אחרת מהם הוא טיפש ומטופש וראוי לרדוף אותו ולצעוק עליו עד אשר יחזור בו, רק מה, בדיונים אמיתיים אנחנו אפי' לא שומעים את החבר'ה האלו, מקסימום מגיבים בסלחנות, עושים להם פרצוף מקשיב עד שהם גורמים לדבר וממשיכים את הדיון הלאה בלי להתייחס בכלל.
זה שהפורום אנונימי, לא אומר שכל מי שכותב בו הוא חכם דגול ומבין עניין, זה יכול להיות גם כשחילקו טאקט הוא אמר בתור של השכל אז כשהודיע שנגמר, ועוד יותר, אם בדיונים משפחתיים האחיין בן ה 15 לא מעיז לחוות דעה כי יגידו לו "שב בלול" בפרוג הוא כותב כאילו הוא מחתן כבר ילדים וכל מי שקורא מה שיש לו לומר עובד לדום.
הלו? תפסיק להתייחס, תמשיך הלאה ונגמר הסיפור.

יוסי בר

משתמש פעיל
אכן לפעמים אני חושבת 10,20 או 30 פעמים אם להגיב או לא רק מהפחד על ההתקפה וההתנגדויות והציטוטים שיבואו אחר הודעתי.
למה יש כאלו שמיד כותבים ממש לא נכון!!!!! או לא מדוייק בכללל!!או מה פתאום????? וכו' ומוסיפים סימני קריאה ושאלה כאורך ההודעה כולה.למה אי אפשר לומר יתכן ואת/ה צודקים מצד אחד אך לעניות דעתי.....כך וכך.או להסביר בצורה מכובדת ולא פוגענית למה לדעתכם כיוון החשיבה שלכם הוא נכון.
פשוט מכבד יותר ולא גורם לשני להצטער שהגיב או הביע את דעתו, ולהמנע בהמשך.
לאחרונה זו תופעה,ככל שאתה יותר מתקיף ככה תקבל יותר לייקיים.
חלאס! צריך לעצור זאת.
יישר כח להנהלה המסורה שבזכותם מרגישים בטוחים כאן.תדירות האשכולות שנפתחים פה זה כל מצמוץ בערך.
יישר כח על החלטות נכונות(לנעול לפתוח לאשר וכו'...).
כל מילה
אני גם חושב שהאימוג'י הכועס גורם הרבה פעמים לאי נעימות ולהעכיר את האוירה
אם היה אפשר להסיר אותו או למצוא לו תחליף היה יותר טוב

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה