שוקרון מקומה שניה, אני והמעלית

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
סוף סוף הגעתי הביתה.
לחצתי על הכפתור של המעלית מחכה לה שתבוא. שתבוא מהר. לא משנה למה. אחר כך. בעיקר כי אני לא רוצה לעלות יחד עם שוקרון מקומה שניה שעוד כעשרים מטר יהיה פה. מעלית זה מקום מועד לפדיחות. תאוריה ישנה שלי שרק מקבלת חיזוקים שוב ושוב למרות שלא הוכחה מדעית.

זה לא שאני לא עולה במעלית. אבל רק תחשבו על לעלות עם ברוך מקומה שש, זה שלא סוגר את הפה גם כשהמעלית כבר נפתחת ונסגרת שוב ושוב ואפילו נהיה בה חושך. או יעקב מקומה שלש, שלא פותח את הפה, ולפעמים כדי למנוע את המבוכה [שלו] מנסה לדבר בפלאפון ושוכח שאני יודע שאין קליטה במעלית. ותאמינו לי אני אישית ממש לא מפחד משתיקות. שלא לדבר על וענונוביץ מקומה חמש שאין לו מה להגיד, וכל הזמן: נו אז מה חדש? מה קורה? מהמצב? מהענינים? ואני לא מפסיק להגיד בסדר בסדר בסדר בסדר; זה נראה שהוא מפחד מהרגע שיגמר לו המיחזור של המילים. מבטיח לכם הוא יושב עם מילון של מילים נרדפות כל יום. ועוד לא הזכרתי את אלה שרק מלהיות אתם יחד בחדרון סגור בא לך לצחוק והם לא יבינו למה. קיצר, מעלית זה לא מהרגעים היפים שלי.

ועכשיו המעלית כמו תמיד, ועוד יותר מכך, כדי לעשות לי 'דווקא' – מתעכבת. ולא זו בלבד, אלא גם כשהואילה בטובה להגיע ולהיפתח מולי, עמדה שם אשה עם פניה למראה, מוציאה חצ'קונים אולי, ולא שמה לב שהמעלית כבר נעצרה והדלתות נפתחו. כחכחתי מה בגרון. היא תפסה את עצמה פתאום ומה-זה התפדחה. הגירוד שלה בפנים באותו הרגע הזכיר לי את אלו שבשבת דופקים סלח לנו, וכשפתאום תופסים את הטעות מתחילים ככה לגרד משהו על בית החזה כאומרים בעצם לא דפקתי בכלל, רק גירד לי שם משהו. כאילו שכשמגרד לכם אתם לא מנסים לדפוק.

נכון גם לנו מגרד, וגם קורה שאנחנו מתפדחים פה ושם ובאמת לא קרה כלום. אפרופו פדיחות, פעם עליתי עם אשתי לאוטובוס ובתחילתו התעכבה לרגע עם איזו חברה שפגשה שם, אני בינתיים המשכתי כדי לתפוס שני מקומות. כשהיא גמרה לדבר פנתה לגבר שעומד לידה, משום מה חשבה שזה אני, לא שמה לב שכבר התקדמתי, ואמרה לו בקול כזה כבד: "אואוו, כמה שהיא השמינה". ההוא לא הבין מה מי מו מאיפה, ואל מול פרצופו המובך מה, היא תפסה את הפדיחה. לא יודע למה, אבל הצבע האדום לא ירד לה מהפנים עד שירדנו מהאוטובוס. טוב בעיה שלה. או יותר נכון של החברה. היא באמת לא היתה צריכה להשמין. לכל הדעות.

האמת, שוקרון גם התעכב מעט, ואם תשאלו אותי, מן הסתם הוא לא רצה לעלות עם בן שלמה מקומה רביעית [זה אני] יחד, מאותה הסיבה שלא רציתי אני לעלות אתו [נגיד...]. כן או לא, מה שברור שכשסוף סוף דלת המעלית כבר נסגרה מאחורי, היה זה כשכבר שמעתי את קול הפסיעות של שוקרון מתקרב. נשמתי לרווחה, כשמול הדלת עשיתי תנועה כזו של יד קמוצה מונפת עם אגודל בין האצבע לאמה ולשון בחוץ, כשכולי שיכור מתחושת ניצחון. נכון אני כבר יותר מבן שלושים. אזמה.

ולא. אין לי כלום נגד שוקרון, אני גם לא נבהל מפדיחות כבר אמרתי, אבל במעלית אני אוהב את הפרטיות שלי. וחוץ מזה, למה שוקרון לא יכול לעלות שתי קומות במעלית? מה הוא בן שבעים? כולה בן שש וחצי.

משויטט

משתמש מקצוען
יפה מאוד. סגנון קליל הרבה יותר ממה שהיה.
ומעליות הן באמת אחת ממקדי המבוכה המרכזיים שעוד נותרו בחיינו. כשאתה פוגש שכנים שכל מה שיש לך לומר להם זה "שלום", ולהפטיר "מה נשמע?" כשכבר אין סיכוי שיתחילו לענות.
זה קורה לי תמיד במעלית, כשאני מתמלא אושר שהמעלית כבר הגיעה לקומה שלי, ואני כבר אומר את ה"זיי גיזונט" לשותפי לתא, אבל המעלית מחליטה לחכות עוד ארבע וחצי שניות ארוכות ומלאות מבוכה עד שהיא מתמקמת סופית ונפתחת..

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מביך ללא ספק ;)
רק הייתי מוותר על השימוש בשורש 'פדח' על כל הטיותיו.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נייס,
אגב,
הפדיחה הקשורה במעליות בהחלט נחקרה באופן מדעי מאד :D

לאה ל

משתמש פעיל
תליית מודעות ודפי הלכות לשון הרע במעלית - מקטינה משמעותית את הבעיה...

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מרצי- איך מצטרפים למועדון המעריצים שלך? (רמז: ר-ק דרך המדרגות)

ואם כבר מעליות....
קקטוס- מה דעתך להרים אתגר כתיבה סביב נושא המעלית? טור חופשי לחלוטין העיקר שיסבוב סביב נושא המעלית, בצורה כלשהי... כמדומני שזה נושא כבד משקל ורציני ביותר, המתאים לאווירת הרצינות בימים אלו:)

נכתב ע"י לאה ל;2471322:
תליית מודעות ודפי הלכות לשון הרע במעלית - מקטינה משמעותית את הבעיה...

גם ככה הם לא מדברים אחד עם השני, אז גם להוציא להם את החשק לדבר?...

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י פנס בערפל;2472395:
גם ככה הם לא מדברים אחד עם השני, אז גם להוציא להם את החשק לדבר?...

אדרבה, עכשיו בשתיקתם יכוונו לשם מצות "לא תלך רכיל", ויקבלו שכר.

חינדלה

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מרציפן;2470630:
ולא. אין לי כלום נגד שוקרון, אני גם לא נבהל מפדיחות כבר אמרתי, אבל במעלית אני אוהב את הפרטיות שלי. וחוץ מזה, למה שוקרון לא יכול לעלות שתי קומות במעלית? מה הוא בן שבעים? כולה בן שש וחצי.

מן הסתם זו טעות, התכוונת לומר במדרגות.
אבל זה בסדר, הפאנצ' ליין חזק ביותר!!!!

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י לאה ל;2471316:
אגב, זה בעיה רק לאלו שמברכים בבוקר 'שלא עשני וכו'' ....

אני מברכת שעשני כרצונו
והנהנתי "אמן" על כל שורה בקטע הנ"ל.

לאה ל

משתמש פעיל
נכתב ע"י wald;2473345:
אני מברכת שעשני כרצונו
והנהנתי "אמן" על כל שורה בקטע הנ"ל.

אבל למה??

במצב הכי גרוע מדברים על מזג האויר....

נ.ב. שכל הש'עשני'ס' יענו עכשיו אמן!

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י לאה ל;2473358:
אבל למה??

במצב הכי גרוע מדברים על מזג האויר....

נ.ב. שכל הש'עשני'ס' יענו עכשיו אמן!

לא יודעת. רוצה שקט. להגיע הביתה. לנחות על הספה. להעיף ת'פאה.

בד"כ אני "נתקעת" עם ילדים שלא יודעים מה לעשות עם עצמם והבן שלי צוחק ומחייך אליהם מהעגלה והם לא יודעים איך להגיב. ויש שקטטטטט כזה של ילדים שנתקע להם מבוגר שהם לא כ"כ מכירים ולא יודעים מה להגיד אז מתסכלים בעיני עגל.
בקיצור מביך ולא נח.

נסבל? נסבל. נורא? ממש לא.
אבל מעדיפה שלא.......

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אה, ועוד יותר נורא שכשסוף סוף המעלית הגיעה אחרי טיולים בכל הקומות, נמצא שם גבר.
וכליטאית אצלינו אין בעיה של ייחוד במעלית.
אבל הוא חסיד (בד"כ כי זה רוב השכנים כאן) ואני - מצד אחד אין לי כח לחכות שוב לכל הסיבוב הזה, מצד שני לא יודעת איך הוא ירגיש. אז לפעמים אני נכנסת, מצמקת את עצמי לאפס ומרגישה גויה. לפעמים מחכה ומתעצבנת שיאללה, אם יש לו בעיה שיצא מעצמו מהמעלית.......

סתם אגב, מעניין לשמוע איך אתן נוהגות במקרה כזה
והגברים מה אתם חושבים על אישה שנכנסת למעלית כשאתם לבד.

שרהה

משתמש פעיל
נכתב ע"י wald;2473365:
אה, ועוד יותר נורא שכשסוף סוף המעלית הגיעה אחרי טיולים בכל הקומות, נמצא שם גבר.
וכליטאית אצלינו אין בעיה של ייחוד במעלית.
אבל הוא חסיד (בד"כ כי זה רוב השכנים כאן) ואני - מצד אחד אין לי כח לחכות שוב לכל הסיבוב הזה, מצד שני לא יודעת איך הוא ירגיש. אז לפעמים אני נכנסת, מצמקת את עצמי לאפס ומרגישה גויה. לפעמים מחכה ומתעצבנת שיאללה, אם יש לו בעיה שיצא מעצמו מהמעלית.......

סתם אגב, מעניין לשמוע איך אתן נוהגות במקרה כזה
והגברים מה אתם חושבים על אישה שנכנסת למעלית כשאתם לבד.

אני גרה בקומה ראשונה ואין גם מעלית בבנין שלנו
אבל כשאני הולכת לבנין עם מעלית ופוגשת שם גבר, בהחלט שאני מחכה
לא שיש בעיה של יחוד, פשוט לא נעים:rolleyes:

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שרהה;2473406:
אני גרה בקומה ראשונה ואין גם מעלית בבנין שלנו
אבל כשאני הולכת לבנין עם מעלית ופוגשת שם גבר, בהחלט שאני מחכה
לא שיש בעיה של יחוד, פשוט לא נעים:rolleyes:

ברור שלא נעים.

אבל עוד יותר לא נעים לחכות שהמעלית תעלה עכשיו עד קומה שביעית ותרד בחזרה, תעצור בקומה 3 ו-2 ותגיע עם עוד גבר.

שרהה

משתמש פעיל
נכתב ע"י wald;2473409:
ברור שלא נעים.

אבל עוד יותר לא נעים לחכות שהמעלית תעלה עכשיו עד קומה שביעית ותרד בחזרה, תעצור בקומה 3 ו-2 ותגיע עם עוד גבר.

גם נכון
לכן אמרתי בהקדמה שאצלינו אין מעלית, ואצלי זה לא בשימוש יום יומי

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
ובלי קשר לחסידים או ליטאים- זה מותר אצל כולם.
החסידים מקפידים שלא להישאר במעלית, מרצונם- לא מתוך איסור.

(אני מניחה שלכך התכוונת, אבל מדברייך נשמע שלליטאים מותר מה שלחסידים אסור- וזה לגמרי לא אסור- מעלית לא נחשב ייחוד, כי כל רגע מישהו עלול להיכנס)

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

כבר נכתב כאן בעבר שלשם כך הומצאו הפלאפונים שכל המחנכים מתלוננים שהם גורמים לדיסטנס וניתוק, ושהות כפויה במעלית היא הזמן המושלם לבדוק שאכן אין הודעה חדשה או למחוק את הטיוטות וכו', כל דגם ומעלותיו.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
לשאלות הלכתיות האם מותר לשבת ליד אשה/גבר באוטובוס וכו' - זה לא המקום

אבל מי שרוצה לעיין, מוזמן:

שו”ת אגרות משה, אה”ע חלק ב, סימן יד - מותר גם אם בטעות נוגעים
שו"ת אז נדברו (ח”ה, סימן מח) - כנ"ל
שלמת יוסף (סימן ט) בשם הגרי"ח זוננפלד - מותר, ואפילו אין בזה חשש של "מכוער הדבר"

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה