דרוש מידע שוכר מעוניין להחליף צילינדר - מקובל?

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
כשוכרת דירה אני תמיד מעדיפה שיהיה מפתח גם למשכיר,
קצת רוגע אם נעלם מפתח וכו'

לגבי צילינדר מומלץ מאוד להחליף אלא אם כן רוצים אירוח של אחד הערבים שעבד על הבית הזה

כשקניתי/שכפלתי מפתחות אני נזהרת גם לא ללכת ישירות הבייתה,
שגם בעל החנות לא ידע בדיוק איפה אני גרה

Ins

משתמש צעיר
כשוכרת דירה אני תמיד מעדיפה שיהיה מפתח גם למשכיר,
קצת רוגע אם נעלם מפתח וכו'

לגבי צילינדר מומלץ מאוד להחליף אלא אם כן רוצים אירוח של אחד הערבים שעבד על הבית הזה

כשקניתי/שכפלתי מפתחות אני נזהרת גם לא ללכת ישירות הבייתה,
שגם בעל החנות לא ידע בדיוק איפה אני גרה
כנראה אף פעם לא היה לך משכיר כמו שלי היה בעבר
שנשארתי בוקר בבית ולא הלכתי לעבודה ופתאום אני שומעת את בעל הדירה מסתובב לי בבית .....
מאז- אין מצב שלמשכיר יהיה מפתח!!!!!

משה שאחא

משתמש צעיר
שנשארתי בוקר בבית ולא הלכתי לעבודה ופתאום אני שומעת את בעל הדירה מסתובב לי בבית .....
אני מקווה שגם אתה יודע שאולי מדובר במקרה אולי יחיד ובאדם פחות נורמלי ומן הסתם ברחתם מהדירה מכאן שלמשכיר לא יהיה מפתח הדרך ארוכה בפרט שהמקרים בהם השוכרים עושים בעיות הם ללא השוואה

Ins

משתמש צעיר
מה זאת אומרת אתם באים לשכור דירה אומרים למשכיר תביא את כל המפתחות? או מחליפים עם/ בלי רשות?
בתאום עם בעל הדירה , מבקשים להחליף מנעול (גם הכנסנו מנעול מספרים)
כמובן שצריך אישור של בעל הדירה , וההחלפה והתוספות / החלפת דלת הייתה על חשבוננו, והשארנו אותה לבאים אחרינו...

ובאופן כללי- כמעט כל המשכירים וכמעט כל השוכרים- הגונים ולא עושים בעיות - ואז לא אמורה להיות בעיה שאין מפתח.
ומי שלא מסכים להתפנות- יכול להחליף מנעול ללא רשות ולעשות נזקים נוספים...

כשוכרת וכמשכירה - למעט הפעם היחידה הזו , לא נתקלתי בעיות (היו פעמים שבעל הדירה ביקש להיכנס, למשל להראות את הדירה כשהייתי בעבודה , וכשלא הסכמתי לא נכנס...)
אגב, כשרציתי לעזוב את הדירה ההיא לפני תום החוזה עקב הפרה- הוא לקח אותנו לדין תורה....

c k

משתמש רשום
אז אצלינו בעל הדירה ביקש להראות את הדירה כשהייתי בעבודה, ואמרנו שזה לא אפשרי.
במקרה חזרתי הביתה מוקדם באותו יום וגיליתי אותו מסתובב בבית ומראה אותו.

הוא פשוט פתח עם המפתח שהיה לו, ותכנן שאני בכלל לא אדע שהוא נכנס.....

רעות כה

משתמש רשום
דבר ראשון לא צריך בשביל מה זה דירה שלו וזכותו שיהיה לו מפתח דבר שני למקרה שהשוכר יפר הסכם שכירות ומדירת מגורים יהפוך אותה לעסק כשר במקרה הטוב ובמקרה הפחות טוב ... וכבר היו דברים אומנם נדירים אבל היו
לא נדיר בכלל!
קרה לנו, לעולם אל תביאו את כל המפתחות!
כמובן שכדי להכנס צריך אישור משפטי או שיגמר החוזה
אין אמון!

ניקית ב

משתמש חדש
אנחנו משכירים דירה חדשה מקבלן,
השוכר מבקש להחליף את הצילינדר של דלת הבית.
כי אולי יש לעובדים מפתח נוסף.
האם זה מקובל להחליף (ואז בעצם לנו אין מפתח לדירה)?
ואם כן מי משלם על ההחלפה?

תודה מראש.
אנחנו גם גרנו בדירה שכורה שהמפתח היה מופקר בארון חשמל כדי שכל מי שרוצה לראות את הדירה (היה כך לפחות חודשיים).
החלפנו בלי לומר מילה לבעל הדירה וכשיצאנו החלפנו בחזרה לקחנו את הצילינדר שקנינו.
לדעתי אם בעל הדירה היה מבקש מפתח ג"כ כן היינו מבקשים ממנו שישלם את הצילינדר או לפחות חלקי...
היום אנו בדירה שכורה קיבלנו מהקבלן ולא חשבנו לרגע להחליף, כן דפקו אצלינו כמה פעמים מהקבלן והביאו לנו מפתחות שנשארו אצלם.

השאלה איזה צילנדר
של פלדלדת ?
כמובן!
שמעתי עוד כמה סיפורים כאלו מקרוב.
אני מקווה שגם אתה יודע שאולי מדובר במקרה אולי יחיד ובאדם פחות נורמלי ומן הסתם ברחתם מהדירה מכאן שלמשכיר לא יהיה מפתח הדרך ארוכה בפרט שהמקרים בהם השוכרים עושים בעיות הם ללא השוואה
לא מקרה יחיד...

zkzbhe

משתמש פעיל
ראוי שיהיה מפתח רזרבה לכל מיני מקרי חרום כגון דליפת מים / גז / שריפה / ילד נתקע במרפסת ליד / חשד לפריצה / טכנאי של השכנים שצריך גישה לכל מיני מקומות

הראשון שהשכנים מתקשרים אליו (לכה"פ ביחידות של ימינו) הוא המשכיר, מי יודע מי השוכר בכלל ומה מספרו

גם הרשויות כנ"ל

מתמטיקה

משתמש רשום
חלק ממחויבויות השוכר זה להסכים להראות את הדירה לשוכרים פוטנציאליים
למשכיר אסור להיכנס בלי רשות, זה ברור!
אבל השוכר חייב לתת רשות להיכנס (כמובן בזמן מתואם מראש שנוח לכולם)
יש שוכרים שתמיד אומרים לא נוח לי, אי אפשר
אז איך בעל הבית יסגור עם השוכר הבא? הוא לא יכול להרשות לעצמו שהדירה תהיה ריקה והשוכרים צריכים לכבד זאת
ועוד משהו- אני לא בטוחה שמותר לשוכר להחליף צילינדר בלי רשות מבעל הדירה. גם אם אח"כ מחליף חזרה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה