שאלה

בנימין41

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בלי התייחסות לשאלה לגבי השוכרים הספציפיים:

מהנסיון, שוה להוריד אפילו 20% ממחיר השכירות, ולקבל שוכרים ישרים והגונים שמוצאים חן בעיניכם.

שוכר שאיננו ישר והגון, יגרום לכם הרבה עגמת נפש, ונזק כספי שעולה על 20% מהשכירות.

ARTLINE123

משתמש רשום
נכתב ע"י inspiration;1805569:
אני האחרונה שאפשר לחשוד בי בגזענות!!! אבל דברים שהם לא מקובלים בשום מקום והיפך הנורמה לא מקבלים אצלי לגיטימציה!!! את כנראה לא מודעת ל"כת השאלים"....

ויקיפדיה-
גִּזְעָנות היא עמדה, שלפיה, בקרב בני אדם מתקיים קשר בין מוצא ביולוגי (וסממנים גופניים המעידים על מוצא כזה) מחד, לבין תכונות אופי וכישורים קוגניטיביים מאידך. ברוב המקרים משתמעת מהגישה גם עליונותה של קבוצה אחת על האחרת, והיא משמשת צידוק למעשים ולהתבטאויות שעיקרם העדפה של קבוצה אחת על האחרת‏[1].

על פי חוק העונשין הישראלי מוגדרת הגזענות כרדיפה, השפלה, ביזוי, גילוי איבה, עוינות או אלימות, או גרימת מדנים כלפי ציבור בני אדם או חלקים של האוכלוסייה או יחידים, והכול בשל צבע או השתייכות לגזע או למוצא לאומי-אתני‏[2].

זו ההגדרה של גזענות. ובאמת סליחה אם טעיתי.

inspiration

משתמש צעיר
כנראה שאת טועה:).
אין פה , לפי הציטטה שהבאת מויקיפדיה כל קשר לגזענות. אילו אנשים שבחרו מרצונם או בכפיה להשתייך לכת מסוימת. אין פה כל קשר לגזע, צבע עור.הבדלי אופי או מוצא אתני.

ARTLINE123

משתמש רשום
נכתב ע"י inspiration;1805636:
כנראה שאת טועה:).
אין פה , לפי הציטטה שהבאת מויקיפדיה כל קשר לגזענות. אילו אנשים שבחרו מרצונם או בכפיה להשתייך לכת מסוימת. אין פה כל קשר לגזע, צבע עור.הבדלי אופי או מוצא אתני.
"אתניות היא מאפיין תרבותי המקושר לקבוצה חברתית מסוימת של בני אדם"

inspiration

משתמש צעיר
נכתב ע"י ARTLINE123;1805657:
"אתניות היא מאפיין תרבותי המקושר לקבוצה חברתית מסוימת של בני אדם"

לפי דבריך, אם נניח ותהיה לך דירה להשכרה, כל אדם שיפנה אליך טלפונית וירצה את הדירה תשכירי לו בלי לבדוק סגנון, התאמה לשכונה וכו'.
האם זה נראה לך הוגן וצודק מבחינת השכנים??

wrkusrprf

משתמש צעיר
לכל אלו שצועקים על גזענות
שאלה תמה:
האם אתם הייתם משכירים את הדירה לזוג הנ"ל? או שאתם רק מנסים לעורר ולערער?

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה דעלך סני לחברך לא תעביד
אל תשכירי לאנשים שאת לא מוכנה לגור בסביבתם
אנשים מחכים שהדירה תושכר/תמכר ולא חושבים רגע אחד על השכנים שנשארו לגור בבנין ויצטרכו להתמודד עם שכנים שונים ומשונים והיו דברים מעולם

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
וואו איזה נושא מענין!

יש לי כמה דברים להגיב בנושא,
קודם כל, אין פה ענין של גזענות, זה ענין של בחירה הם בחרו להשתייך למגזר הזה, לא משהו שנולדו לתוכו, ולא ניתן לשינוי.
דבר שני-לא בכדי קוראים להם "כת" והרשויות בכל מדינה רודפים אחריהם, כנראה שיש דברים בגו
בדרך כלל "כת" היא דבר סוחף, ובהחלט נופלים אליה אנשים מיוחדים וטובים, הענין הוא שההשתיכות לכת מוכיחה שמדובר באדם שמוחו נשטף בשטויות, הוא מאמין בהן, וחלק מה"כתיות" היא לסחוף עוד אנשים כדי לגרום להם ללכת בדרך של ראש הכת, ובעצם להיות עבדים שלו ברמה זו או אחרת, מספיקות הכתבות בעיתונים כדי להבין לאן הם מגיעים.
דבר שלישי, כידוע על כת זו ספציפית שהם מלעיטים בכדורים פסיכולוגיים כל אחד מכל גיל בכל מצב ולכל מצב.

ורותי קפלר-מי כמוך מכירה את כת השאלים... הסיפור שלך "הנורמלי האחרון" פשוט הזוי, מהמם, מפתיע ועוד....

ARTLINE123

משתמש רשום
נכתב ע"י שושיה;1805726:
וואו איזה נושא מענין!

יש לי כמה דברים להגיב בנושא,
קודם כל, אין פה ענין של גזענות, זה ענין של בחירה הם בחרו להשתייך למגזר הזה, לא משהו שנולדו לתוכו, ולא ניתן לשינוי.
דבר שני-לא בכדי קוראים להם "כת" והרשויות בכל מדינה רודפים אחריהם, כנראה שיש דברים בגו
בדרך כלל "כת" היא דבר סוחף, ובהחלט נופלים אליה אנשים מיוחדים וטובים, הענין הוא שההשתיכות לכת מוכיחה שמדובר באדם שמוחו נשטף בשטויות, הוא מאמין בהן, וחלק מה"כתיות" היא לסחוף עוד אנשים כדי לגרום להם ללכת בדרך של ראש הכת, ובעצם להיות עבדים שלו ברמה זו או אחרת, מספיקות הכתבות בעיתונים כדי להבין לאן הם מגיעים.
דבר שלישי, כידוע על כת זו ספציפית שהם מלעיטים בכדורים פסיכולוגיים כל אחד מכל גיל בכל מצב ולכל מצב.

ורותי קפלר-מי כמוך מכירה את כת השאלים... הסיפור שלך "הנורמלי האחרון" פשוט הזוי, מהמם, מפתיע ועוד....
ההגדרה של גזענות היא גם כלפי מוצא אתני- השתייכות חברתית.
מהכירות מעמיקה ביותר, מדובר משפחות ספורות שכך מתנהגות מתוך קבוצה שלמה.
בכל קהילה, בכל מקום יש מקרים חריגים וקשים. זו לא סיבה להכליל ציבור שלם.
כולם אוכלים שטויות של התקשורת וכל מיני סיפורי בלהות בלי לבדוק לעומק, בדיוק כמו החילונים שחושבים שכל החרדים זורקים אבנים בשבת.
במיוחד בתקופה כזאת צריך להרבות באהבת ישראל, ולא להוסיף פרודים וקטטות.

ARTLINE123

משתמש רשום
נכתב ע"י inspiration;1805676:
לפי דבריך, אם נניח ותהיה לך דירה להשכרה, כל אדם שיפנה אליך טלפונית וירצה את הדירה תשכירי לו בלי לבדוק סגנון, התאמה לשכונה וכו'.
האם זה נראה לך הוגן וצודק מבחינת השכנים??
אני אבדוק טוב טוב את הנתונים האישיים שלו, את מידת יראת השמיים שלו, ואת היחסי אנוש שלו. בלי שום קשר לצבע עור או להשתייכות חברתית.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י שושיה;1805726:
השמועות הללו קיימות גם על חסידות גדולה ומפורסמת (אני מכיר כמה אנשים שמאמינים בזה באמת ובתמים), אז אנא להירגע.

ובקשר ל"כת"
צריך להיות זהירים עם ההגדרה, לא כל קבוצה שמחליטה ללבוש בגד מסויים, או לעמוד תחת הנהגה מסויימת, הופכת אוטומטית לכת.
בהסתכלות חילונית, כל חסידות באשר היא, יכולה להיות מוגדרת ככת. מה בציטוט הבא לא יכול להיות "מולבש" כמעט על כל חסידות?
"לכתות, עם זאת, כמה מאפיינים מובהקים, שאינם משותפים בהכרח לדתות רגילות. מאפיין אחד כזה הוא קיומו של מנהיג כריזמטי, הסוחף אחריו אנשים. מנהיג זה, המכונה לעתים "גורו" או "רב" או כינוי סמלי אחר המצביע על מעמדו הרם, נהנה בדרך כלל גם מייחוס של מוצא רם או השראה אלוהית, יכולת מיוחדת לראיית הנסתר, הבנה עמוקה של טבע האדם, ויכולת לגלות עובדות שמאמיניו מבקשים להסתיר ממנו. מעמדו הרם של המנהיג זוכה לאישור בטקסים שונים, ובהיוועדויות אישיות, בהן מפגין המנהיג, בדרך כלל, שליטה בטכניקות של קריאה קרה ומניפולציות דומות. אחרי מותו של המנהיג נוטים חסידיו, לעתים, לטעון כי התגלגל בגופו של המנהיג הנוכחי."

הני כגנס

משתמש מקצוען
מה שחשוב לכל שוכר בהשכרת דירתו
שלא יזיקו לדירתו, יעמדו בתשלומים ולא יזיקו לתדמיתו בעיני השכנים - שזה בד"כ רק אם מכירים את השכנים קודם - ז"א שכבר גרו בדירה.
זה מה שצריך לבדוק לגבי כל שוכר פוטנציאלי
(הרבה פעמים כשבאים לגור אחרי כמה שנים שהשכירו את הדירה - היחס של השכנים בהתאם למה ש'סבלו' במשך השנים שהדירה הושכרה - כמו"כ גם בשיפוצים לפני הכניסה לדירה)

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אין לי נסיון עם שוכרים לתקופות ארוכות, יש לי נסיון עם שוכרים לתקופות קצרות
ואם בתקופות קצרות זה נכון אז ארוכות ק"ו ודירה שחשובה לך אז עוד יותר ק"ו
לכי עם הלב שלך ולמי שלא מרגיש לך נח להשכיר - אל תשכירי!
זה שרצו לראות את הדירה שלא בנוכחותך מחשיד מאד

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י קקטוס;1805788:
השמועות הללו קיימות גם על חסידות גדולה ומפורסמת (אני מכיר כמה אנשים שמאמינים בזה באמת ובתמים), אז אנא להירגע.

ובקשר ל"כת"
צריך להיות זהירים עם ההגדרה, לא כל קבוצה שמחליטה ללבוש בגד מסויים, או לעמוד תחת הנהגה מסויימת, הופכת אוטומטית לכת.
בהסתכלות חילונית, כל חסידות באשר היא, יכולה להיות מוגדרת ככת. מה בציטוט הבא לא יכול להיות "מולבש" כמעט על כל חסידות?
"לכתות, עם זאת, כמה מאפיינים מובהקים, שאינם משותפים בהכרח לדתות רגילות. מאפיין אחד כזה הוא קיומו של מנהיג כריזמטי, הסוחף אחריו אנשים. מנהיג זה, המכונה לעתים "גורו" או "רב" או כינוי סמלי אחר המצביע על מעמדו הרם, נהנה בדרך כלל גם מייחוס של מוצא רם או השראה אלוהית, יכולת מיוחדת לראיית הנסתר, הבנה עמוקה של טבע האדם, ויכולת לגלות עובדות שמאמיניו מבקשים להסתיר ממנו. מעמדו הרם של המנהיג זוכה לאישור בטקסים שונים, ובהיוועדויות אישיות, בהן מפגין המנהיג, בדרך כלל, שליטה בטכניקות של קריאה קרה ומניפולציות דומות. אחרי מותו של המנהיג נוטים חסידיו, לעתים, לטעון כי התגלגל בגופו של המנהיג הנוכחי."

אוקיי,
אדרבה, מה הסיבה לכך שרשויות בכל מדינה רודפות אחרי ראש הלהקה\כת\חסידות הזו?
מדוע הם בורחים? מה הסיבה לכך? אם אין להם מה להסתיר?
מדוע לוקחים את ילדיהם לאומנה?
מדוע רודפים את ראש הכת והוא מבוקש?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י שושיה;1805819:
אוקיי,
אדרבה, מה הסיבה לכך שרשויות בכל מדינה רודפות אחרי ראש הלהקה\כת\חסידות הזו?
מדוע הם בורחים? מה הסיבה לכך? אם אין להם מה להסתיר?
מדוע לוקחים את ילדיהם לאומנה?
מדוע רודפים את ראש הכת והוא מבוקש?

מקסימום דעות קדומות במינימום מילים...

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עזבו רגע את ה"שאל",
לי צרמה הבקשה שלא לראות את הדירה בנוכחות האישה.
אני הייתי שואלת ב"תמימות" מה הבעיה בזה שגם אני נוכחת (הרי אם הגבר שמבין השוכרים, רוצה לשמור את עיניו מפני, אני מוכנה אפילו להסתתר מאחורי וילון, נניח, בצורה כזו שהוא לא יראה אותי, אבל אני כן אוכל לראות אותם....:cool:)
לפי התשובה אפשר לקבל איזושהי התרשמות על האם קיימת "מוזרות חריגה במיוחד" שעלולות להתבטא בעוד תחומים שיכולים להוות מטרד למשכירים ולשכניהם... או שהתשובה הגיונית ומתקבלת על הדעת.

מה הייתם עונים על שאלה כזו:
שוכרים המתעניינים בדירה, אינם מוכנים לראות אותה בנוכחות בעלת הדירה, חוץ מזה - הכל נראה על פניו בסדר. מה דעתכם? האם מחשיד או שאפשר לסגור איתם בלב שקט?

אחת אחת 11

משתמש מקצוען
אני הייתי מודיעה מראש שאני זו שמטפלת בענייני הדירה והם יכולים לעמוד מולי, בעלי עסוק... אם זה דבר שיפריע להם מאוד, לא הייתי הולכת על זה.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י רותי קפלר;1805856:
מקסימום דעות קדומות במינימום מילים...

ה"דעות קדומות" שלי לא עוצבו מדעתי, קראתי בעיתונות החרדית בדווקא על הכת הזו, הכתבות שם הציגו באור שלילי לחלוטין את הכת, שוב, אין בדעתי לומר שהאנשים שם שליליים, הכת הזו, יש בה הרבה מקום לשאלות.
על איזה זרם נכתב בעיתונות הרבה, ששומר נפשו ירחק מהם?
יכול להיות בהחלט שהבסיס שלהם הוא טוב (אולי) אבל הוצאת הטוב לפועל היא לא בדרך הנכונה.
נתקלתי בחיי באישה מן הכת הזו בתקופה מסוימת בחיי, היתה לי אפשרות לעקוב אחריה, היא התנהגה באופן מוזר שרק השלים לי את הכתבות שקראתי, באוטנטיות מופלאה.
מילא, תוכלו לטעון ש"כמו שהחילונים אומרים שהחרדים זורקים אבנים" בהחלט יכול להיות, אבל ראה ראיתי נשים נוספות מאותו מגזר בהתהלכן ברחוב, בהתנהלותן עם ילדיהן, הן תופעה, אין מה לומר, מרתקת.

עיצובי

משתמש רשום
אל תשכירי להם רק אם הדירה שלך ממוקמת במדבר או על הירח.

אני ממש לא מבינה באיזה זכות מכניסים אנשים מוזרים ושוטים לתוך איזור מגורים, כל הרבנים יצאו נגדם ונגד אורחות החיים שלהם בצורה הכי חריפה, מקומם בגן חיות ולא בין אנשים.

התנסחתי בחריפות אבל כמי שמכירה אותן מקרוב אין לי משהו יותר עדין, הלבוש הוא קצה קצהו של התופעה, יש להם התנהגות מוזרה בכל הלכי החיים וזה מגיע גם לדברים שנוגעים לפיקוח נפש וד"ל.

אני כשכנה של אחת כזאת הייתי עוזבת את דירתי..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה