שאלה- נסיונכם ללא שקיות

super tiger

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ביש - כשאתה לוחץ על "תשלום" מופיעה לך השאלה - כמה שקיות לקחת? ואז זה נוסף אוטומטית לסכום הקנייה.

חניפו

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י A052;2371729:
הרשתות המשתתפות בחוק:​
1. כ.נ. מחסני השוק בע"מ​
2. קשת טעמים​
3. א.ב.א ויקטורי חברה לניהול ואחזקות בע"מ​
4. מ. יוחננוף ובניו (1988) בע"מ​
5. בר כל רשתות בע"מ​
6. זול ובגדול בע"מ​
7 . רשת חנויות רמי לוי שיווק השקמה ​​006
8. מרב מזון כל בע"מ - אושר עד​
9. רשת שופרסל​​
10. ב.ה. לוי​
אני רוצה לדעת מי הרשתות הקמעוניות שצריך לשלם להם 10 אג' לא אלו שמחלקות שקיות בד. יש למישהו תשובה? זה דחוף לי.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
השקיות המתכלות זה סתם שקר שנועד להעלות את המחיר של השקית.
קיבלתי לפני למעלה מ-10 שנים שקית שרשום עליה שהיא מתכלה, ושזמן ההתכלות תלוי בתנאי האיחסון אך בכל מקרה היא תתכלה לחלוטין עד 5 שנים מיום הייצור.
השקית עדיין אצלי, עם קצת חורים פה ושם, אבל קיימת...

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אברהם;2373599:
השקיות המתכלות זה סתם שקר שנועד להעלות את המחיר של השקית.
קיבלתי לפני למעלה מ-10 שנים שקית שרשום עליה שהיא מתכלה, ושזמן ההתכלות תלוי בתנאי האיחסון אך בכל מקרה היא תתכלה לחלוטין עד 5 שנים מיום הייצור.
השקית עדיין אצלי, עם קצת חורים פה ושם, אבל קיימת...

פלסטיק ביו-מתכלה (biodegradable), האם יש דבר כזה?
למעשה אין דבר כזה, אולם הכוונה היא לחומר הדומה לפלסטיק בתכונותיו ונועד להחליפו. אלא שבניגוד לפלסטיק, החומר התחליפי מתכלה ביולוגית תוך כמה חודשים לאחר השלכתו. הפלסטיק המתכלה הוא כאמור חומר המופק ממקורות טבעיים מתחדשים, ולכן פגיעתו בסביבה היא זניחה.
באופן עקרוני, מטרתו של הפלסטיק המתכלה היא לא לפגוע בסביבה ובבעלי חיים במהלך כל מחזור החיים של המוצר העשוי ממנו. בשל כך יש צורך שהחומר יהיה עשוי ממקורות מתחדשים (sustainable) וטבעיים, האמורים לחזור לטבע ולהיטמע בו, בדיוק כמו קליפות פירות או עלים

פיר

משתמש סופר מקצוען
בסד
מה אפשר לעשות לא ניתן להשוות קניות שהיו םעם להיום פעם הלכו למכולת השכונתית ןלא היו רשתות גדולות מה כבר היה לקנות במכולת לחם גבינה ומוצרים בסיסיים ליום יומיים היום קונים מה שהענים רואות יש בלי עין הרע שפע גדול שלא יחסר. לכן הספור עם הסלים קצת בעיתי כמה סלים בן אדם יסחוב בשתי ידים כמו כן הסלים קטנים חיבים לבוא עם עגלת שוק בהצלחה לכולנו מה שהיה היה.

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אות לי;2372675:
עכשיו חזרנו מקניה גדולה..
הלכתי לקניה עם פרפרים בבטן (אחרי הצצה חטופה באשכול הזה..)
כבר במחלקת הירקות רואים את השינוי, תמיד יש שפע של גלילים ליד כל בסטה,
היום רק הגליל נייר נשאר (מתאים ליצירה...:p ) הקונים פשוט חיסלו את כל השקיות הפושטיות האלה לצורכי הבית השוטפים...

במהלך כל הקניה לא הצצתי לכיוון הקופות...לא רציתי לקלקל לי את חווית הקניה..

אבל בסוף אין ברירה, הגענו לקופה, דבר ראשון שאלנו כמו תיירים בארץ זרה..
איך לוקחים את הקניה לרכב?
הקופאית החביבה (בת דודה ובכל זאת חביבה..) דקלמה את הדקלום שהיא מדקלמת בימים האחרונים ללא הפסקה:
שקית 10 א"ג
על כל 100 שקל קניה מקבלים סל
אם זה לא מספיק לכם (וזה לא) כל סל נוסף 2.9 שקל

עכשיו התחיל המירוץ.. צריך להעריך בכמה קנינו שזה אומר כמה סלים נקבל חינם..
התחלנו להתווכח נגיע לארבע? אולי לחמש? מה פתאום בקושי שלוש...
כמובן שאני צדקתי בסוף..חוש כזה של חיית סופרמרקטים..

בסוף לא הכל נכנס לסלים ונאלצנו לקנות סל אחד נוסף...:mad:

הסלים ברשת שקנינו איכותיים ביותר, הם גדולים במידה הנכונה ועשויים מסקאי עם ידית בתפירה כפולה, והצבע השולט אדום עם הדפס צהוב, תודו שזה צעיר וצבעוני.

רק חשבתי בלבי על אברך שנאלץ ללכת עם סל כזה לקניות ברחובות העיר אדום צהוב..יהיה לו מזה פדיחה..לקנות שקית בעשר א'ג הרי לא אופציה..
אז אולי מכאן תצא הבשורה "סלי קניות רב פעמים מותאמים לאברכים ובני ישיבה בצבעי שחור עם נגיעה של לבן"
לכו על זה רק תזכרו שהרעיון שלי :)

פתחתי דיון עם תלמידות שלי בנושא, כתבת כל כך יפה אז הקראתי להן את מה שכתבת:)
תודה!

חושם

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לכל תומכי החוק למיניהם
ממליץ לקרוא את מה שהעלה הניק "נתין" בתחילת האשכול

איטא

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
היום בברכל החליטו שהשקיות חינם- המוכרת מחזיקה את השקיות על הברכיים שלא יתבזבז סתם :D:D:D:D:D:p:p:p:eek::)
כי אתמול הודיעו להם שהם חייבים שקיות עבות יותר כדי לקחת כסף....

A052

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י איטא;2373706:
היום בברכל החליטו שהשקיות חינם- המוכרת מחזיקה את השקיות על הברכיים שלא יתבזבז סתם...
כי אתמול הודיעו להם שהם חייבים שקיות עבות יותר כדי לקחת כסף.

הבעיה היא שגם לחלק בחינם שקיות דקות אסור להם, אבל לפחות הם לא גונבים מהלקוחות.

המעניין הוא שהיתה חצי שנה להיערך לחוק כולל הזמנת שקיות עבות...

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י איטא;2373706:
היום בברכל החליטו שהשקיות חינם- המוכרת מחזיקה את השקיות על הברכיים שלא יתבזבז סתם :D:D:D:D:D:p:p:p:eek::)
כי אתמול הודיעו להם שהם חייבים שקיות עבות יותר כדי לקחת כסף....

בברכל זה פשוט מעצבן
זו המכולת אצלינו בשכונה
אני אשמה שיש להם עוד סניפים רבים ולכן הם הופכים לקימעונאים?

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י תמר;2373648:
פתחתי דיון עם תלמידות שלי בנושא, כתבת כל כך יפה אז הקראתי להן את מה שכתבת:)
תודה!

חמודה.
אז תעשי לתלמידות סיפור/שיעור בהמשכים..
כי הבוקר יצאתי כאן לקניה קטנה עם הסל האדום...
כמה וכמה אנשים שאלו אותי "היכן השגת אותם" ?

יש לי הרגשה שנתרגל לזה הרבה יותר מהר ממה שחשבתי.

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
נכתב ע"י A052;2373836:
הבעיה היא שגם לחלק בחינם שקיות דקות אסור להם, אבל לפחות הם לא גונבים מהלקוחות.

המעניין הוא שהיתה חצי שנה להיערך לחוק כולל הזמנת שקיות עבות...

הם לא חשבו שחוק כזה הזוי יכנס אכן לתוקף...

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
דוקא נהניתי מהחוק החדש..
עלה לי 30 אג' 3 שקיות נילון
+ 2 שקיות בד ענקיות שקיבלתי ביחס לעלות הקניה.
היתרון הגדול הוא הסדר, תוך כמה דקות העמסתי את הקניה לרכב ובאותה מהירות העיליתי אותה הביתה (כולה 2 סלים ו3 שקיות)
בבית הקניה הסתדרה מהר בארון.
הכל הרבה יותר מסודר.
שקית בד אחת לכל הפירות כמו שסבתא לימדה קודם הירקות הקשים ולמעלה העגבניות והבננות,
בשני את כל הבקבוקים והשימורים.
סחבתי כמה שקיות מהירקות בשביל הקפואים וחסל.

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כי הבוקר יצאתי כאן לקניה קטנה עם הסל האדום...
כמה וכמה אנשים שאלו אותי "היכן השגת אותם" ?
ב"יש" צבע הסלים ממש עדין,
אפור שחור, צהוב בהיר

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כמה תובנות שלי בעניין!!

א. החוק הזה פוגע בעיקר בעניים, לעשירים יש רכב, מלא שקיות רב פעמיות בתא המטען יורדים לסופר לוקחים כמה שקיות וחסל, העניים לעומת זאת ללא רכב, אם התארגן לקנייה מה טוב, אמנם נראה כמו הומלס שמסתובב עם ערמת שקיות ריקה, נו שויין, עוד אפשר להתמודד עם זה!!!
אם לא התארגן המסכן, 10 אגורות על כל שקית ותחשבו שהוא אברך עם משפחה מרובת ילדים, תרומת המדינה בסך שקית אחת על 100 ש"ח וכן הלאה לא מאכלסת את כל קניותיו אז כמו תמיד העניים הם אלו שבסופו של דבר מופסדים!!!

ב. שקית אחת לא מתקרבת לרבע מכמות הפלסטיק בצלחת או כוס חד פעמי, איפה ארגוני איכות הסביבה? אלא מה? כמו שכתבו לפני, אלו הלוביסטים של חברות השקיות/סופרים, או תחליטו אתם מי שהריצו את המהלך, הם הצליחו, וכעת לא מעניין אותם לא איכות ולא סביבה,
אנחנו סובלים!!!

ג. שקית ברשתות הקמעונאיות כן הדקיקה המרשרשת הזו, לא מתקרבת למשקל שקית אטומה שנותנת לכם כל חנות בגדים מוצרי חשמל וכו' אף אחד לא חשב להחליף את המיסוי לחנויות הללו שהרבה יותר מזהמות... אגב באירופה גם על שקיות כאלו תדרשו לשלם, ויקר יותר, מה שמלמד אותנו שלא איכות הסביבה היתה בראש מעייני המחוקקים אלא טובת האינטרסנטים!

ד. מדוע להטיל מס ולא להחליף זאת לדוגמא במיחזור השקיות??? נניח שהצלחנו עם החוק החדש להמעיט את השימוש בשקיות במקום 1.6 מיליארד בשנה ל 8 מיליון האם זאת לא פגיעה באיכות הסביבה? למה לזרוק ולהטמין אם אפשר למחזר?
במקום החוק הטפשי הזה, היו צריכים להציב מכונות למחזור שקיות, ובטוח שיש כזה דבר (אם לא פטנט רשום על שמי) וכך היינו ממחזרים במקום לשלם!!!

ה. הציבור שהכי מפסיד מהחוק הוא הציבור החרדי!!!
החילוני הממוצע בעל הילד וכלב, קונה לשלוש נפשות, מקסימום בקנייה הוא משלם 20 - 30 אגורות, אנחנו יוצאים עם למעלה מעשר שקיות בכל קנייה ממוצעת מה שאומר שהעונש לחרדי הוא פי שלוש מלחילוני הממוצע!!!
החוק שנחקק בהשראה מאירופה ההזויה (בארה"ב החוק לא קיים, רק האירופאים החולניים עם מוחם הקודח יכולים לייצר חוקים כאלה, וממתי התאהבנו באירופה ואנשיה שכל כך שונאים אותנו?) כל כך לא מתאים לארץ שלנו, לא צורת החיים, מספר הילדים, התנאים הסביבתיים, אבל את המחוקק עמיר פרץ ה"חברתי" שהוא אבי החוק כל זה לא מעניין, העיקר שנהיה כאירופה!!!

אחרי שאתם יודעים את כל זה לא נותר אלא לחשוב על דרכי פעולה למנוע את החוק ההזוי הזה!!!

חנה4

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
עוד שאלה, עשיתי קניה בזול ובגדול וקבלתי שקית נייר נחמדה עם כיתוב ענק "זול ובגדול"
האם מותר לי להכנס עם השקית הנ"ל ל"ברכל"?
או שירגמו אותי באבנים?

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
המכולת שלנו עלתה על הגל. החליטה לתפוס טרמפ על הענין ולגבות 10 אגורות על כל שקית!
זה מה שמחוקק החוק התכוון? שבעלי המכולות ישלשלו לכיסם עוד כמה שקלים בכל קניה???

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
צולם עכשיו ברמי לוי אחד שלא נכנע למחירי השקיות הוורודות...

קבצים מצורפים

• 2017-01-03 .png
    KB 917.3 · צפיות: 17

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה