שאלה- נסיונכם ללא שקיות

סימי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י GolanArt;2371321:
מי שלא חושב להתקמצן בגלל החוק הזה, זה לא אומר שהוא נדיב, זה אומר שהוא
ירד עוד קצת על הברכיים.
כל אלו שמגיבים תגובות כאלו, לא מבינים את המלכודת כאן. אם לא נהיה עקשנים על
ה10 אגורות האלו, הם ימשיכו להכניס לנו עוד ועוד מיסים מהדלת האחורית.

ארגוני הסביבה, הם בדרך כלל איכשהו קשורים לכל שאר הפרובוקציות במדינה
המעפנה שלנו, כמו למשל נשות ה"קוטל" או הצימחונים האלו שמרוב אהבתם לפרות
הם משחררים אותם לחפשי, כי לא תרצח זה יותר גרוע מלא תגנוב... ובמקרה, ורק
במקרה, מדובר בשמאלנים שיחרפו נפשם להציל עוד ג'וק/חתול/מחבל, וידרסו
כמה חרדים בדרך.

סיפרו לי פעם, שישראלי אחד עמד בתור בסופר באמריקה. המוכרת פתחה זוג עיינים
כשראתה את הקפה שהוא הניח על המסוע, מה?! אתה לא יודע שיש חרם על הקפה הזה?!
הוא עלה בסנט! אבל אצלנו, מה זה 10 אגורות?! זה לא הרבה, אבל זה ממשיך משם
למס הבלו (היצירתי), לקוטג' וגם ל.. פיה של הקטשופ (זוכרים?...).

בשורה התחתונה. מישהו סיפר על על ארגון שהוא רוצה להקים. הצעתי לו שיעשה מה
שעשו בנטפרי, תתחיל מלמטה, אל תחכה לחתימות של עסקנים... הוא הדין כאן, תהיו
פריירים עכשיו, תקבלו במתנה עוד כמה ניצולים ציניים של עוד איזה משעומם שרוצה
להיות ראש ממשלה אפילו שאין לו מושג שבתוך משקפת לא אמורים לראות חושך, תהיו
עירנים, תשיגו תוצאות.. כן כן, בדיוק כמו הקוטג'!

אז מה את מציעה?

סימי

משתמש מקצוען
מעניין, בעזרה ואחווה קבלתי היום שקית כרגיל, ללא בקשת תשלום...
אגב, מה אעשה בלי כל השקיות המרשרשות? במה אאחסן לחמניות וכדו' במקפיא?
היכן אניח את קליפות הירקות בזמן הקילוף?
ובכלל, כל כך הרבה שימושים לשקיות אלו בביתי. מה נעשה מהיום?

סימי

משתמש מקצוען
מעניין, בעזרה ואחווה קבלתי היום שקית כרגיל, ללא בקשת תשלום...
אגב, מה אעשה בלי כל השקיות המרשרשות? במה אאחסן לחמניות וכדו' במקפיא?
היכן אניח את קליפות הירקות בזמן הקילוף?
ובכלל, כל כך הרבה שימושים לשקיות אלו בביתי. מה נעשה מהיום?

נעמי20

משתמש פעיל
אני לא יודעת איך להודות למחוקק על החוק הנפלא הזה! גם אני לא במיוחד נהניתי כששמעתי על החוק, אבל הופתעתי לטובה! לא יאומן עד כמה אנחנו מקובעים בהרגלים לא נוחים, עשיתי היום קנייה גדולה, במקום לפתוח עשרות שקיות כל הקניה נארזה תוך דקה בשני שקיות בד גדולות, גם חוסך בזמן של האריזה, גם מונע את המאבק להצליח לתפוס ב"כל" הידיות בשביל לסחוב את הקניה, בקיצור פשוט תענוג! (ואל דאגה את הירקות אני מקלפת על שקיות הניילון ממחלקת הירקות והחלב)

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בעלי עשה קנייה ביש חסד מעל 100 ש"ח וקיבל שקית בד מעוצבת להפליא, רק בעיה אחת שכבר ביציאה מהחנות ידית אחת נקרעה:rolleyes: כך ששקית רב פעמית לא הייתי קוראת לדבר הזה.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני כבר כמה שנים משתמש רק בשקיות רב פעמיות, זה נוח, ירוק והכל בסדר.

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
רק שתדעו ששקיות ניילון הן אחד הדברים היותר בעיתיים מבין הדברים שמכילה הפסולת שלנו, מבחינת התכלות וזיהום. (אם זה מעניין מישהו אוכל להרחיב על כך עם נתונים מדויקים)

ואני מאמינה ומקווה שהחוק הזה יעשה טוב לסביבה לא רק מבחינת הזיהום, אלא ישפיע גם על תרבות הצריכה. אנשים יחשבו קצת יותר לפי שיקנו, מה שבעקיפין גם יגרור הפחתה בפסולת.

מצרפת תמונה של זבל מחיריה, תראו איך השקיות מ'ככבות' בערימה, שהיא יחסית קטנה (כי כבר לקחו חלק נכבד ממנה להטמנה בדרום...)
רחלי:)

קבצים מצורפים

• IMG_1751.jpg
    3.6 MB · צפיות: 9

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כזה חוק דפוק ומטופש אני לא זוכרת מעולם!!!
לא יודעת למה הם טוענים על איכות הסביבה, השקיות שקיבלתי עד היום עשיתי בהם שימוש חוזר וכן בתור שקית אשפה
אני לא מוכנה להעשיר את קופת המדינה על המס המיותר גם אם זה "רק" 10 אגו' ויש חנויות שגובים 30 אגו' - פרוטה לפרוטה מצטרפת!!!
נס שקניתי לאחרונה חבילה שקיות שמשמשים אותי עכשיו
אם להלחם באיכות הסביבה הגיע הזמן למלחמה על המקומונים / עיתונים
יש כל כך הרבה מקומונים ועיתונים שמפרנסים רק את הגרפיקאיות ואין זמן לקרוא בהם
זה פשוט הזוי כמות העיתונים שנזרקים מידי שבוע
בירושלים:
יום א' - עיתון של השכונה = הכי ותיקים
מידע
פרסום חזק
שופNI
יום ב'
קשר דיל
פידבק
מרכז הענינים
בערב - לעניין
יום ג'
יתד
חדשות שלנו
יום ד'
השבוע בירושלים
יום ו'
הפלס
תכלס
תוסיפו פעם בחודש / שבועיים מגזין הבית וכל שני וחמישי התרמות למיניהם שאף אחד לא מעלה אותם הביתה
חבל על הכסף של ההדפסה וזה עוד זבל
כל הנ"ל יכולים לחלק בחצי עיר, למחרת לאסוף הכל מהאשפתות ולחלק בחצי השני הם יחסכו הרבה כסף ולכלוך
או שיביאו ערמה למרכזי קניות, מי שחשוב לו יצא לקחת ומי שממילא לא לוקח לא ימלא את הפח בבנין בעוד זבל

עיצוב מטבחים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
השקיות האלה הם פחות מאחוז אחד מהזבל.

הסופרים משלמים 88 מליון בשנה על שקיות. החוק הזה קודם על ידי הלוביסטים שלהם באיצטלה של איכות הסביבה. הם יודעים ש 80% מהציבור ימשיך להשתמש בשקיות. שימו לב שהחוק נועד רק לסופרים הגדולים.

השקיות בד שיחולקו על ידי הסופרים בשבועיים הראשונים הם חלק מהמלכודת

cyp

משתמש מקצוען
נכתב ע"י חנון;2371632:
כזה חוק דפוק ומטופש אני לא זוכרת מעולם!!!
לא יודעת למה הם טוענים על איכות הסביבה, השקיות שקיבלתי עד היום עשיתי בהם שימוש חוזר וכן בתור שקית אשפה
אני לא מוכנה להעשיר את קופת המדינה על המס המיותר גם אם זה "רק" 10 אגו' ויש חנויות שגובים 30 אגו' - פרוטה לפרוטה מצטרפת!!!
נס שקניתי לאחרונה חבילה שקיות שמשמשים אותי עכשיו
אם להלחם באיכות הסביבה הגיע הזמן למלחמה על המקומונים / עיתונים
יש כל כך הרבה מקומונים ועיתונים שמפרנסים רק את הגרפיקאיות ואין זמן לקרוא בהם
זה פשוט הזוי כמות העיתונים שנזרקים מידי שבוע
בירושלים:
יום א' - עיתון של השכונה = הכי ותיקים
מידע
פרסום חזק
שופNI
יום ב'
קשר דיל
פידבק
מרכז הענינים
בערב - לעניין
יום ג'
יתד
חדשות שלנו
יום ד'
השבוע בירושלים
יום ו'
הפלס
תכלס
תוסיפו פעם בחודש / שבועיים מגזין הבית וכל שני וחמישי התרמות למיניהם שאף אחד לא מעלה אותם הביתה
חבל על הכסף של ההדפסה וזה עוד זבל
כל הנ"ל יכולים לחלק בחצי עיר, למחרת לאסוף הכל מהאשפתות ולחלק בחצי השני הם יחסכו הרבה כסף ולכלוך
או שיביאו ערמה למרכזי קניות, מי שחשוב לו יצא לקחת ומי שממילא לא לוקח לא ימלא את הפח בבנין בעוד זבל

אל תשוו שקיות לעיתונים, נייר מתכלה פלסטיק לא!
זה מכביד מאוד אבל מובן לגמרי, רק חבל שהמטרה לא כל כך באמת של איכות הסביבה כי אם כן היו מגבילים לגמרי את הניילון והיו מחייבים בסכומים יותר משמעותיים, ואולי גם היו מגבילים את החד פעמי שאצלי הולך בכמויות, אולי זה היה גורם לי להפחית את השימוש בו ולחזור לכלי הזכוכית היפים, :):):):):) מקסימום בתוספת מדיח.
דרך אגב המצב בארץ באמת קטסטרופה לעומת מה שקורה בחו"ל יש הרבה מקומות שיש קנס על זבל עודף, ואני בברלין שלמתי חצי יורו (אז 2.5 שקל) לשקית במכולת שכונתית,

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י cyp;2371673:
ז

אבל כמה פגיעה באיכות הסביבה גורם היצור של הנייר המתכלה?
לעומת שקיות ניילון שמיוצרות מפסולת.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איך הנייר יתכלה?
אנחנו שמים את המקומונים בגניזה!
למה? כי מדי פעם יש נפילות, כמה שהם מנסים לשמור
בתחילה עברנו כל שבוע להפריד את הגניזה מהזבל
אבל ההצטברות של הערימות היתה נוראית ואין זמן לעבור על הכל
אז פשוט ה-כל הולך לגניזה

22

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י cyp;2371673:

בהחלט אין השוואה בין שקיות לעיתונים מבחינת הניילון שלא מתכלה, אך כריתת יערות בשביל מלאי פרסומות שנזרקות אחר כבוד זה גם נזק לסביבה.

אני מיזמן משתדלת לקחת פחות שקיות בגלל שכל הבית שלי מוצף בהן ושמה כמעט את כל המוצרים בעגלה, או מתחתיה בלי שקיות וזה לא נורא.

חניפו

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
יש לי שאלה חשובה
מה הכוונה רשתות הגדולות? כמה סניפים צריך להיות להם בשביל שזה יקרא רשת גדולה.
אשמח לקבל תשובה בדחיפות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה