שאלה לנשים בלבד

מצב
הנושא נעול.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
1. תלוי בך ובמשפחה שלך. תכל'ס תעשי מה שנח לך. תזרמי. אני חושבת שלהורים נכון לספר מיד, לפחות בהריון ראשון.
2. לא יודעת לענות לך בדיוק.
3. רשמית בערך בשבוע 12. יש כאלה שנמשך אצלם עד הסוף ויש כאלה שאין להן בכלל...
3. בחודש חמישי.

הרבה הצלחה ושמחה! תהני מכל רגע! הריון ראשון זו חוויה, הכל חדש ומאתגר. (אני ממש לא מזמן סיימתי אותו :))

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קודם כל מזל''ט ובשעה טובה!
ושנית אני רואה שאת חדשה פה בפרוג , אז הערה קטנה ---
כשאת כותבת בכותרת לנשים בלבד , אוטו' זה מושך יותר את הגברים להכנס ...

כמו שכתבו מעלי , מספרים מתי שרוצים , אבל אני חושבת שיש לנו החובה לספר להורים
כבר כשיודעים , ולכל המשפחה תלוי מה שנח לכם ... (בסופו של דבר זה מתגלגל)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
1. מתי שרוצים. (אחרי שהכל יסתיים בשמחה ובידיים מלאות בעז"ה, תחזרי לפה ונסביר לך למה לא תמיד כדאי לספר לכולם מוקדם...) המקובל - להורים מיד, ולמשפחה קצת אחר כך.
2. בדמי לידה מקבלים עבור 14 שבועות ברוטו, אבל מהברוטו הזה יורדים ניכויי מס הכנסה וביטוח לאומי, ככה שהתוצאה די דומה לנטו.
הם לוקחים את סך משכורת הברוטו בשלושת החודשים האחרונים, ומחלקים אותה ל-90. התוצאה היא 'שכר ליום'.
את השכר ליום הזה מכפילים במס' ימי חופשת הלידה המגיעים לך.
מהסכום שמתקבל, מנכים ביטוח לאומי ומס הכנסה.
בונוסים נכללים בחישוב, בתנאי שהם ניתנו עבור התקופה הקובעת (שלושת החודשים האחרונים).
3. מה שאמרו לפניי
4. כנ"ל. וקחי בחשבון שבוסים כועסים כשמסתירים מהם כאלו דברים, ובצדק. הם רוצים לתכנן את התנהלות העסק מראש.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מזל טוב!
מאחר ואת חדשה, ובחרת לפתוח דווקא בשאלה הזו-
אני רק רוצה לציין שפרוג איננו פורום נוסח 'בשבע' - אין כאן אפשרות לאנונימי, והמטרה איננה חברתית.
מסיבה זו, ואחרות , כדאי לשים לב ולא לשאול שאלות אישיות מדי או לנדב עודף מידע.
הן מפני שהעולם קטן, ואפשר בסוף לדעת מי את (פליטת פה כאן, פרט מידע ייחודי שם ו- בינגו) , הן מפני שהפורום פתוח לעיני כל והן מפני שמדובר בפורום חרדי- וצניעות היא אחת ההתנהגויות המתבקשות כאן.

אני מנסה לשים את האצבע על מה בשאלה גורם לי לכתוב את זה, ואני חושבת שזו העובדה שאת מרגישה בנח לשתף את כולנו במשהו שעדיין לא שיתפת בו את הוריך.

בהצלחה רבה!
הריון קל והפקת מקסימום תועלת מפרוג!

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
1. מאד תלוי מאיזו משפחה את באה. ככלל - בהריון ראשון רצוי לספר להורים מיד - כי הם מאד לחוצים ורוצים לראות את הילדים שלהם "מסודרים". לאחיות/גיסות/חברות - צלוי מאד ברמת הקרבה והשיתוף ביניכן. תזרמי.
2. רותי כתבה פרוט מאד מדויק!
3. אין לי מושג! ב"ה לא מכירה את התופעה.
4. החובה - בחודש חמישי, ואם ההריון כבר ניכר בשלב זה את לא חיבת להגיד דבר - שיראה לבד (מידיעת החוק, בעקבות מקרה משפטי...) אבל אם את רוצה לשמור על יחסים תקינים ובריאים עם הבוס כדאי לך לספר.

הרבה בריאות, תעברי את זה בקלות ובשמחה
בשורות טובות
חני

חינניתי

משתמש רשום
3. מניסיון,
מאד מאד עוזר כל פעם שמתחיל בחילה למצוץ קוביית קרח, זה מרגיע ומונע עשרות ומאות הקאות!!!

כדאי להכין מלאי גדול במקפיא של קוביות קרח, ולקחת ברגע הראשון שזה מתחיל, לפני שזה כבר מאוחר...

ישנן כאלו שהבחילות נמשכות אצליהן עד הרגע האחרון.

ושיהיה בשעה טובה,

yudb

משתמש סופר מקצוען
1. לדעתי במיוחד בהריון ראשון כשהורים רוצים לדעת שהכל בסדר לספר מיד.
מגיעה להם הנחת. אלא אם כן יש לכם סיבה למה לא...
3. דיקלקטין. דיקלקטין ושוב פעם :)
מי שיצר את התרופה הזאת מקומו שמור לו שם למעלה - פשוט הצלה לנשות ישראל :)

חינניתי

משתמש רשום
3. עוד משהו שעוזר - אוויר צח ונעים, דירה מאווררת היטיב.

לעמוד מול החלון, ולתת לבעל לטפל בדברים עם ריחות לא נעימים...

וכן לא לאכול מאכלים עם חומצות, כגון חצילים מטוגנים וכדו'

לא לשכב מיד אחרי האכילה.

ולזכור שזה חלק מהקללה 'הרבה ארבה עצבוניך והריונך, בעצב תלדי בנים'...

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני מציעה לספר לאחר ביקור אצל הרופאה שרואים ב"ה דופק.

yaffab

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;2219653:
1. מאד תלוי מאיזו משפחה את באה. ככלל - בהריון ראשון רצוי לספר להורים מיד - כי הם מאד לחוצים ורוצים לראות את הילדים שלהם "מסודרים". לאחיות/גיסות/חברות - צלוי מאד ברמת הקרבה והשיתוף ביניכן. תזרמי.
2. רותי כתבה פרוט מאד מדויק!
3. אין לי מושג! ב"ה לא מכירה את התופעה.
4. החובה - בחודש חמישי, ואם ההריון כבר ניכר בשלב זה את לא חיבת להגיד דבר - שיראה לבד (מידיעת החוק, בעקבות מקרה משפטי...) אבל אם את רוצה לשמור על יחסים תקינים ובריאים עם הבוס כדאי לך לספר.

הרבה בריאות, תעברי את זה בקלות ובשמחה
בשורות טובות
חני

יש לך מושג במה זכית?
מדוע לא נתקללת עם כולנו בקללת: "הרבה ארבה עצבונך והרונך..."
שמחה בשבילך ומאחלת לך שהכל תמיד ילך לך בשמחה ובקלות.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י yaffab;2219817:
יש לך מושג במה זכית?

אף אחת לא נפטרת מהקללה. אצל כל אחת זה בא בצורה ובמינון אחרים, כפי מה שהבורא החליט להועיד לה ובהתאם לתפקידה בעולם.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י yaffab;2219817:
יש לך מושג במה זכית?

הרבה נשים לא סובלות מבחילות, או לא סובלות במידה בלתי נסבלת.
במקרה- חני סיפרה בעבר שהיא יולדת רק בניתוחים. כל אחד והתיק שלו.
ו... נכון. יש שסובלות הריונות גיהנום ולידות קשות להחריד , בעוד אחרות עוברות דרך ההריון, ויולדות כתרנגולת. זה פשוט קיים ולא ברור למה 'חוסר השוויון' הזה מעורר תמיהה יותר משכל התרחשות בעולם מעוררת. וכי בתחומים אחרים המסלול שלנו זהה לשל אי מי?
איכשהו, שמתי לב שלנשים 'קשה לסבול את העובדה הזו. או כמי שמישהי שאלה אותי- איך יתכן שלשכנה שלה יש הריונות כל כך קלים, לידות מהירות וקלות וילדים נהדרים.
משום מה נתפס לאנשים שבתחום הזה יש משוואה אחידה.

מנגנת

משתמש מקצוען
הרבה נשים לא סובלות מבחילות, או לא סובלות במידה בלתי נסבלת.
במקרה- חני סיפרה בעבר שהיא יולדת רק בניתוחים. כל אחד והתיק שלו.
ו... נכון. יש שסובלות הריונות גיהנום ולידות קשות להחריד , בעוד אחרות עוברות דרך ההריון, ויולדות כתרנגולת. זה פשוט קיים ולא ברור למה 'חוסר השוויון' הזה מעורר תמיהה יותר משכל התרחשות בעולם מעוררת. וכי בתחומים אחרים המסלול שלנו זהה לשל אי מי?
איכשהו, שמתי לב שלנשים 'קשה לסבול את העובדה הזו. או כמי שמישהי שאלה אותי- איך יתכן שלשכנה שלה יש הריונות כל כך קלים, לידות מהירות וקלות וילדים נהדרים.
משום מה נתפס לאנשים שבתחום הזה יש משוואה אחידה.

מסכימה איתך, ובכל זאת מוצאת לנכון לספר
אני מכירה משפחה עם ילדים מוצלחים באופן מיוחד, אחד אחד מכל הבחינות. והם נתקעו בשידוכים במשך שנים רבות ללא כל הסבר נראה לעין. (היום כולם נשואים ב"ה)
ספרה לי האם שבתקופה הקשה הם הלכו לרב אדלשטיין (אם אני לא טועה) והוא שאל אותה, איך היה הגידול שלהם, ההריונות וכו' והיא ענתה הכל היה חלק. אז הוא אמר אין מה לעשות, צער גידול בנים חיב שיהיה.
אז אל תוציאו דברים מהקשרם ואני מאחלת לכולם חיים קלים בהכל, אך במקרים שקשה הסיפור הזה קצת מעודד. לפחות שילמנו את המס שלנו...

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י פרוגית20;2219580:
שלום נשות פרוג היקרות, אשמח לעזרתכן.
אני ב"ה בהריון ראשון, ואשמח אם תעזרו לי בכמה נושאים:
1. מתי מקובל לספר להורים את הבשורה? ומתי ליתר המשפחה?
2. בדמי לידה, מקבלים 3.5 משכורות ברוטו או נטו? והאם מקבלים גם את הבונוסים או רק את שכר הבסיס?
3. מתי הבחילות המזעזעות אמורות להפסק?
4. מתי אני מחויבת לספר לבוס?

אשמח מאוד לקבל את עזרתכן,
תודה מראש ובשורות טובות.

1. אחרי שלושה חודשים. ויתר בני המשפחה שיראו הם ידעו.
2. מאחלת לך שהכל ילך חלק אבל בגלל שיכולים להיות הפתעות, פגיה, אשפוזים וכאלה חופשת הלידה יכולה להתארך. תתפללי שהכל ילך לבריאות.
3. תני תפילה קצרה כל בוקר (או כל בחילה) שהכל יהיה לכפרת עוונות והיילד יהיה בריא ושלם. זה בסך הכל תזכורת שהכל שם בסדר.
4. מחודש חמישי זה החוק

פרוגית20

משתמש רשום
שבוע טוב,
ותודה רבה על התגובות הן ממש עוזרות לי.
אני אוסיף פרט חשוב שאולי ישנה את פני התמונה: ההריון הוא ראשון ב"ה, אבל הגיע ב"ה לאחר הרבה שנות ציפיה, ולכן ההתרגשות מאוד גדולה ומשום כך גם נבעה שאלתי מתי אכן לספר.
אני בטוחה שההורים מחכים בכיליון עיניים לשמוע את הבשורה, אך יחד עם זאת אני חוששת שהיא תודלף במהירות לשאר המשפחה- ומזה אני חוששת.

אשמח לקבל תובנות על הנושא.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
וואו! שיהיה בשעה טובה!
אם כך - לטוס לספר להורים!!! ופשוט לבקש שלא יספרו עד שתעדכנו אותם שאפשר.
אני נכנסתי להריון אחרי שנתיים+ והרגשתי צורך גם לאחיות שלי לספר בהקדם כיון שאחזתי שאין צורך לתת להם לדאוג לי אפילו יום אחד מיותר (להורים ספרתי מיד, לאחיות חיכיתי אחרי ה-US הראשון שהראה שהכל בסדר ב"ה)

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
להורים, לענ"ד, מספרים בבטא שלישית. גם אם יש חשש הדלפה. אבל באמת רצוי לבקש שלא ידליפו ולקוות שיכבדו את הבקשה.

אדים

משתמש רשום
נכתב ע"י פרוגית20;2219911:
שבוע טוב,
ותודה רבה על התגובות הן ממש עוזרות לי.
אני אוסיף פרט חשוב שאולי ישנה את פני התמונה: ההריון הוא ראשון ב"ה, אבל הגיע ב"ה לאחר הרבה שנות ציפיה, ולכן ההתרגשות מאוד גדולה ומשום כך גם נבעה שאלתי מתי אכן לספר.
אני בטוחה שההורים מחכים בכיליון עיניים לשמוע את הבשורה, אך יחד עם זאת אני חוששת שהיא תודלף במהירות לשאר המשפחה- ומזה אני חוששת.

אשמח לקבל תובנות על הנושא.

אם כך,
יש לך עוד שאלה? לרוץ לספר להם......
וכמובן לבקש מאד שלא יספרו. ו"שאין הברכה שורה אלא בדבר הסמוי מן העין"
תגידי להם שהיה חשוב לך לשמח אותם, ולמרות שחשוב לך שלא ידעו אחרים
את מספרת כי את סומכת עליהם שזה לא הולך לעבור הלאה.

שיהיה בשעה טובה!!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה