רעיון לפרנסה בתחום התזונה

ששונית

משתמש מקצוען
בכל עיתון שתפתחו תראו מסעי פרסום של תכשירים ומכונים למיניהם שמבטיחים ירידה במשקל/בתיאבון/בהיקף.
בתכלס, לפי ריבוי הפרסומים אפשר להבין שעדיין לא נמצא הפיתרון האולטימטיבי לבעיה המאוד מציקה הזו.
לאחר מחשבה רבה הגעתי למסקנה כזו:
הרי כל כך הרבה אנשים רוצים לרזות. באמת רוצים. רק מה?
1. הכנה של אוכל דיאטטי טעים לוקחת זמן. המווון זמן. למי יש אותו, בפרט שזה רק נטו למענך?
2. הליכה למכוני כושר דורשת זמן והתארגנות וכח, שלמי יש אותו, ושוב, זה בסך הכל בשבילך, אז למה להתאמץ?

אז הנה הפיתרון המושלם, ומי שרוצה לחטוף אותו ולשבת על משכורת שמנה מלאת סיפוק, בבקשה.

לפתוח עסק שמספק חבילה מושלמת עד פתח הבית. העסקה תכלול:
1. יעוץ על ידי תזונאי/ת בבית הלקוח/ה
2. הכנת האוכל הדיאטטי ושליחתו לבית הלקוח/ה
3. מאמן/ת כושר בבית הלקוח/ה
4. מעקב תזונאי/ת

גם אם זה יעלה יקר, מכירה הרבה מאוד שישמחו מאוד לקבל כזה שרות.
מי מרים את הכפפה?

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני חשבתי על רעיון (קרדיט לחברה שחשבה איתי עליו)
להקים נופש לנשים למשך חודש.
לכל אישה תכניה, וסדר יום מובנה.
בבוקר ארוחת בוקר דיאטטית מהמלון, כושר, אחכ בריכה,
צהריים דיאטטיים, אחכ פעילות אופניים, מסלול הליכה וכו.
כל אישה חייבת להשתתף בפעילויות הכתובות לה בתכניה.
אחרי חודש היא תחזור ב"ה בריאה ורזה.

הבעיה: אין לנשים זמן לנפוש חודש מחוץ לבית.
וגם קיטנת יום לא באה בחשבון.

אולי אפשר להציע לנערות קיטנת יום כזו.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
פרסום מאושר למה זה?...
להצעה? :)
מציגה כמה בעיות קטנות בדרך:
1. אין דרך מושלמת. לכן יש כל כך הרבה פרסומים ואכזבות וחוזר חלילה. רוב הדרכים מציעות גישה אחת לכולם, שזה ודאי בלתי אפשרי, אבל לפעמים הולך ולפעמים לא, ולפעמים הולך ואז נופל... וחוזר חלילה,
ואלו שמנסים למצוא את הדרך הפרטית של כל אחד ואחד - אז, וואו.. כמה שרלטנים יש בתחום, וכמה אנשים ממש טובים ובסדר שפשוט טועים. בלגן.
בעולם כל כך תעשייתי כמו שלנו, זה לא פשוט להיות פשוט בריא :)
ואלו שצודקים - אז לגלות כמה דברים עושים לך לא טוב ולהחזיק בזה מעמד, והתוספים וה... (התעייפתי)

2. המשכורת השמנה, אהמ, מהיכן תגיע? אם זה היה גוף שמכשיר אנשים ומשלם להם, אבל הרי כאן הרעיון להרוויח מהלקוח.
והאנשים הפרטיים - זו בעיה, לשלם על אוכל מוכן טרי (כי בריא זה טרי בדרך כלל), דבר שעולה הון לתחזק אותו ואת ההפסדים שלו, ועוד כשזה כשר - ממש לא פשוט שיימצא קהל היעד לזה אצלנו.
דגש על הכשר. ועל הבריא.

3. מאמן כושר בבית - לא רעיון חדש, לא תמיד הולך, הרבה מהרעיון בכושר זה הלצאת מהבית ולהיות בחברה, סוג של קבוצת תמיכה, אבל כאמור יש כאלו שמתאים להם, זה כבר קיים

4. לא מנסה לרפות את ידייך, הלוואי שהיו דברים מסוג זה, ושהיו נגישים לכלל הציבור.
פשוט זה אמור להיות באמת עסק יקר.

מלכה בול

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
להקים נופש לנשים למשך חודש.
לכל אישה תכניה, וסדר יום מובנה.
בבוקר ארוחת בוקר דיאטטית מהמלון, כושר, אחכ בריכה,
צהריים דיאטטיים, אחכ פעילות אופניים, מסלול הליכה וכו.
כל אישה חייבת להשתתף בפעילויות הכתובות לה בתכניה.
אחרי חודש היא תחזור ב"ה בריאה ורזה.
היא אולי תחזור בריאה ורזה, וגם ממש תשתדל לאכול אוכל בריא גם בבית, ואפילו תצא להליכה כל יום. אבל אחרי חודש שהיא הרגילה את הגוף לכושר כל כך אינטנסיבי, לעבור לחצי שעה ביום, היא לאט לאט תתחיל להשמין, ואז מה? כל חודש היא תיסע לחודש?

חוח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
המניעה מלרזות זה לא רק מסיבות של זמן ומה שתארת.
פשוט רוצים לרזות,
אבל יותר טעים אוכל משמין\לא בריא
ואני דווקא אחת שאוהבת בורגולים ועלים וירקות חיים ותזונה בריאה.
אבל זאת האמת.
בשביל להיכנס לתוכנית שתארה פותחת האשכול
צריך המוןןןן רצון לרזות ומוטיבציה.
וכשיהיה לי את אלו-
לא אזדקק לשרותיה.....

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לא יעזור כלום אם אין רצון
לכן רוב הדיאטות לא עוזרות
הדבר היחידי שיכול לעזור אחרי שרוצים זה מאמנת תותחית שעוקבת ועוזרת ומדרבנת...

מלפפון

משתמש סופר מקצוען

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כוח הרצון לא מחזיק מים,
זה טוב בשביל מבצעים דרמטיים,
פחות בשביל לחיות בצורה מסוימת בהתמדה לאורך שנים.
בעיני תוכניות ההרזיה ברובן נועדו לכשלון...
כמה יכולה אשה לענות את עצמה כדי לרדת עוד 500 גרם, כמה.
כשזה בא ממקום של - וואו, זה עושה לי טוב!
אני עושה משהו נכון לגוף שלי, לחיוניות שלי, לעירנות, לבריאות,
זה כבר משהו אחר,
וזה באמת בא יותר בתהליך אישי של אורח חיים בריא מותאם,
מאשר דיאטות למיניהן.

יהושע בנמי

משתמש צעיר
להוריד משקל זה מאוד מאוד פשוט, מורידים שמן, ושומן מן החי, וסוכר וקמח לבן, ומוסיפים הרבה סיבים תזונתיים, ישנים 7-8 שעות ביום ועושים כל יום 20-30 דקות התעמלות.

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
למצוא בחיים ערוץ נוסף לסיפוקים
חוץ מאוכל.
90 אחוז מהאוכל שהאנשים אוכלים- לא נובע מרעב או מצורך קיום.

להתחיל לאהוב: התעמלות, הליכות, תנועה.
אם זה בא כי חייבים לעשות ועם אפס חשק- זה לא מחזיק מעמד.

יהושע בנמי

משתמש צעיר
לפחות זה באמת קל לי, ואני מבצעת.
את כל השאר: :(
כדי שהשאר לא יהיה קשה צריך שתי דברים, א. לדעת ולהבין כמה השומן מן החי והשמן והסוכר והקמח לבן מזיקים, כל המחלות בא מאוכל גרוע, זה לא המצאה שלי זה אומר הרמבם וכל מומחי רפואה בזמנינו, אז כדאי פעם בחודש לעשות טיול בבית חולים להבין מה מחכה לנו אם לא נשמור.

ב. לחפש אלטרנטיבות, יש ספרי בישול ואפייה עם מתכונים בריאים, אחרי שמתרגלים לאכול בדרך זו לא רוצים לחזור לאוכל הגרוע המשמין והמחליא.

מיסי

משתמש פעיל
בגלל שזה צריך להיכנס כהרגל, ולא כ"דיאטה"
אנחנו פשוט רגילים להתנהלות וצורת אכילה מסויימת.
ובאופן טבעי אחרי מבצע דיאטה חוזרים להרגלים המוכרים והישנים.
לכן העבודה היא לשנות את ההרגלים בנושא התזונה והפעילות הגופנית
וזו-לא דיאטה. זה אורח חיים בריא שצריך להישאר לתמיד.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני יודעת על נשים שמבשלות אוכל בריא או אוכל תואם דיאטות מיוחדות . זה ענין מסובך, כי בסוף גם צריך להתאים לסגנון של האוכל. את לא תאכלי כל סגנון שהוא בגלל שאת בדיאטה.
חמותי תזונאית קלינית, וזכור לי איך פעם חיפשה בנרות בשלנית צרפתיה לבחור צרפתי רווק שנזקק לדיאטה מיוחדת אבל לא היה סיכוי שידאג לאוכל בעצמו. כל הבשלניות האמריקאיות שהציעה לו, ממש לא התאימו לו.
וזה אמנם יפה מאד שנשים אומרות כאן בפרוג ש'מישהו צריך להרים את הכפפה' אבל כשמישהו יעשה את זה, יצפו שזה גם יעלה 15 שקל למנה ויכלול מרק ו2 תוספות... כמו שעלה באשכול הזמנת ארוחות צהריים מבושלות...
אוכל בריא ואיכותי הוא יקר מאד, ואף אחד לא רוצה לטרוח רק כדי לעשות חסד עם השומנים של מישהו אחר... :)

לגבי נופשוני תזונה, זה דבר שקיים בעולם ובמגזר הכללי בארץ. במגזר החרדי אני לא חושבת שזה יכול ללכת באותה מידה. צריך להיות מאד 'סוג' כדי ללכת לאירוע כזה... כמו שצריך להיות סוג כדי ללכת לקיטנת אימהות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה