עזרה רכב לבין הזמנים...תנו עצה כי כבר אבדנו את הכיוון....

רק לבין הסדרים...

משתמש פעיל
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
אנחנו משפחה חרדית שזכינו ב''ה באבא אברך ובלי הכנסה משמעותית נוספת..
בטח לא אחרי כל הקורונה והקיצוצים וכ' וכ'..

וגם אנחנו מעוניינים לצאת לטייל בארץ ישראל בבין הזמנים בצורה מסודרת עם רכב גדול שיכיל את כל המשפחה יחד.

האם אין שום אפשרות לשכור רכב 9 מקומות ב400-500 ש''ח ליום???

מאיפה נוציא 3,000-4,000 רק על רכב למס' ימים??? בלי אוכל, דירה, אטרקציות???

בבקשה עזרתכם!
סליחה על הסטת הנושא, אבל לפי דעתי עיקר מי שנהנה בטיול אלו ההורים, או הילדים הבוגרים, וזו זכותם כמובן, רק שחבל על הכסף והמאמץ לסחוב בשביל כך את כל הילדים הקטנים שיכולים להנות באותה מידה בגינה ליד הבית או אפילו ברחוב ליד. כמובן שגם הרבה יותר נחמד בטיול רק של הבוגרים ומשוחררים יותר,
לגופו של ענין, אם באמת כ"כ קשה לשכור רכב, יש מספיק מקומות יפים ונחמדים שניתן להגיע אליהם בתחבורה ציבורית, בעבר גם היה כאן אשכול עם טיפים עצות ורעיונות לטיולים לאנשים ללא רכב. ושוב, אם זה טיול רק לבוגרים אז יתכן ושכירות הרכב כבר יצא הרבה יותר זול כי לא צריך 9 מקומות.
בהצלחה

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אולי תחכימי אותי מה יש לעשות בצפת יום שלם??

1. מתרגלים לנופש שאין בו מרדף אטרקציות אינסופי.
נופש יכול לכלול בילוי ושיטוט בעיר העתיקה, למשל. בשוק האמנים. קונים ברד לכל אחד ואח"כ יורדים לבית הקברות להתפלל ובחזור עוצרים בגינה גדולה.

2. לא כולם חייבים להשתתף בכל חלק של הטיול. לדוגמה: בני העשרה הנמרצים יעשו את כל המסלול למירון ברגל דרך נחל עמוד, ושם יחכו להם - הקטנים ואמא שנסעו בנחת באוטובוס.
למחרת הנוער יצעד עם אמא לביריה, כשאבא והקטנים משוטטים בפינת החי, רואים פרה חמור וטווס.
ממילא אין בעולם אטרקציה שמתאימה לכווווווולם, מגיל 0-40.
אז מתמרנים ודואגים שכל פעם חלק יהנו וחלק יפרגנו לאלו שנהנו.

3. חלק מהאטרקציות יכולות להיות ביתיות. לומדים שאפשר להנות גם בלי לצאת כל היום, ואפשר גם לשבת במרפסת מעניינת ולראות נוף שלא מכירים ולצבוע מנדלות בעטי ג'ל מנצנצים או לקרוא ספר.

לדוג' נוסעים לטבריה חלק באוטובוס ואילו שלא ניתן נוסעים ברכב הקטנטן שיש לנו.
עכשיו, לתמרן בטבריה ממקום למקום בתחבורה ציבורית זה סיוט מטורף!!

לוקחים טנדר לטבריה.
ושם בונים מסלול מנקודות קרובות יחסית זו לזו.
בין לבין - לוקחים 2 מוניות.

מה בערך העלויות של דבר כזה?

משתנה לפי המקום הזמן וגודל הרכב.

. מתרגלים לנופש שאין בו מרדף אטרקציות אינסופי.
נופש יכול לכלול בילוי ושיטוט בעיר העתיקה, למשל. בשוק האמנים. קונים ברד לכל אחד ואח"כ יורדים לבית הקברות להתפלל ובחזור עוצרים בגינה גדולה.

2. לא כולם חייבים להשתתף בכל חלק של הטיול. לדוגמה: בני העשרה הנמרצים יעשו את כל המסלול למירון ברגל דרך נחל עמוד, ושם יחכו להם - הקטנים ואמא שנסעו בנחת באוטובוס.
למחרת הנוער יצעד עם אמא לביריה, כשאבא והקטנים משוטטים בפינת החי, רואים פרה חמור וטווס.
ממילא אין בעולם אטרקציה שמתאימה לכווווווולם, מגיל 0-40.
אז מתמרנים ודואגים שכל פעם חלק יהנו וחלק יפרגנו לאלו שנהנו.
ברור שלא מרדף אינסופי.
פשוט שנה שעברה היינו דווקא בצפת ללא רכב.
ומלבד לרדת לבית הקברות להתפלל קצת לא מצאנו מה לעשות שם.
והנסיעה לטבריה/מירון הייתה מתישה ומורכבת.

מצד שני- אני יודעת שיש הרבה שהולכים לשם ומוצאים הרבה מקומות להנות לכן שאלתי אם את מכירה ויכולה להחכים אותי. (שאלתי ברצינות גמורה, סורי אם זה לא היה מובן ונראה בציניות..)

איפה יש שם פינת החי?
ואיך אפשר לקבל מידע והדרכה לגבי המסלול למירון/ביריה?
או לקרוא ספר.
איפה קונים את הספרים שלך בצפת?;)

עכשיו ברצינות! תודה רבה על האכפתיות הכנה ועל כל המידע!!!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
איפה יש שם פינת החי?
ואיך אפשר לקבל מידע והדרכה לגבי המסלול למירון/ביריה?

פינת החי היא ברחוב הנשיא:

יש את אוצר הסתם בהר כנען, תערוכה ממש יפה על כל ענייני הסת"ם, כולל הדגמה חיה של כתיבה על קלף ופעילות אורקולית.

(לשני אלו אפשר לנסוע באוטובוס פנימי או מוניות. המוניות בערי הפריפריה זולות להפליא, מול המוכר לנו מירושלים).

יש את פארק עמק התכלת - הילדים שלנו השתעממו והיה חם נורא, אבל לפי הביקורות יש אנשים שכן ממליצים:

והדרכה על מסלולים - לא אצלי :( (אני מאלו שנשארים במרפסת עם הספר, למי שלא הבין עד כה).
מניחה שיש מפות שבילים, או אתרים עם הסברים.

ותעשו סוויץ' במוח לגבי ה'כולם ביחד'. לא חייבים לנסוע כולם לכל מקום. מי שמתעניין נוסע, מי שלא - נשאר בבית וצובע מנדלות או מתבטל על הספה.

פינת החי היא ברחוב הנשיא:

יש את אוצר הסתם בהר כנען, תערוכה ממש יפה על כל ענייני הסת"ם, כולל הדגמה חיה של כתיבה על קלף ופעילות אורקולית.

(לשני אלו אפשר לנסוע באוטובוס פנימי או מוניות. המוניות בערי הפריפריה זולות להפליא, מול המוכר לנו מירושלים).

יש את פארק עמק התכלת - הילדים שלנו השתעממו והיה חם נורא, אבל לפי הביקורות יש אנשים שכן ממליצים:

והדרכה על מסלולים - לא אצלי :( (אני מאלו שנשארים במרפסת עם הספר, למי שלא הבין עד כה).

ותעשו סוויץ' במוח לגבי ה'כולם ביחד'. לא חייבים לנסוע כולם לכל מקום. מי שמתעניין נוסע, מי שלא - נשאר בבית וצובע מנדלות או מתבטל על הספה.
תודה! תודה! תודה!!

רק חבל שלא ראינו את זה שנה שעברה זה היה עוזר מאד!!!

גם אני לא.
אבל מה לעשות שחלק בלתי נפרד מהמשפחה הם בחורים שכוחם במותניהם ב''ה וגם להם צריך לתת רעיונות.

ברור שלא לכל מקום כווולם הולכים.
אבל מידי פעם כן מחפשים אטרקציות שנוכל להנות מהביחד חוץ מהאטרקציה עצמה.

אגב-
קבלתי גם כמה קישורים במייל לגבי מידע על אטרקציות.
מסתבר שיש כאן באמת כ''כ הרבה מידע שאם מישהו יישב ללקט הכל בצורה מסודרת, אפשר להוציא סדרה שלמה..

תודה רבה רבה לכולם על הרצון הטוב והמידע הרב שקבלנו!!!

קפוצון

משתמש מקצוען
אנחנו משפחה רב גילאית
שכרנו דירה בחיפה
זו היתה שנה ללא רכב כך שנסענו ברכבת עד חיפה
(בשנה אחרת היה לנו רכב קטן אז חלק נסעו ברכבת וחלק ברכב)
בתוך העיר ההתנהלות עם תחבורה ציבורית ומוניות שרות מאוד נוחה
בימים שהבנים היו בים הבנות היו בקניות יש שם קניוני עודפים שווים
הבנות היו בים בשעות הבוקר כשהבנים היו בתפילה ובלימוד
טיולים התפצלנו לבוגרים וצעירים
יצאנו מאותה נקודת מוצא ונפגשנו בסוף
כמו גן האם טיילת לואי הילדים הקטנים נהנו והבוגרים יצאו משם למסלול הליכה ונפגשנו בפארק הכט בסיום המסלול
עם הקטנים ירדנו בכרמלית ומטרונית

עשינו גם יום אחד טיול לעכו בעיר העתיקה, על החומות, פארק אתגרי וכמובן טורנדו

יש אוטובוס מחיפה לירכא

בעלי הדירה השאירו לנו מידענית וגם ממנה לקחנו רעיונות

שולי איטח

משתמש מקצוען
אנחנו עם רכב גדול

ולמרות זאת לא נוסעים לנופש בצפון עם אטרקציות וטיולים

גם נסיעות ארוכות ברכב עם תינוקות וילדים מקיאים ורבים זה סיוט

התרגלנו לקחת צימר באיזור קרוב עד שעה נסיעה, עם בריכה

ולא זזים מהמקום את כל הבילוי עושים בבריכה/מנגל/תוכניות וכו

מאוד נהנים נכון זה לא זול אבל בלי אטרקציות ובלי דלק זה קצת שפוי

לבחורים/בחורות שרוצים אטרקציות אפשר לצאת בנוסף יום טיול עם רכב קטן או שבדר"כ יש להם מחנות וקמפים

בהצלחה רבה

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי תחכימי אותי מה יש לעשות בצפת יום שלם??
אם אין מה לעשות בצפת יום שלם למה לסוע לשם? (לדעתי אגב יש מה לעשות בצפת יום שלם)
משפחה גדולה עם קשיי תנועה צריכה לתכנן את הטיול כולו סביב ענין התחבורה.
וכן, רכב גדול הוא לא בתקציב של הרבה משפחות. אני אפילו לא חושבת על זה.
דמי הבראה שלי לא יספיקו לממן גם דירה פשוטה לכמה ימים למשפחה. אז איך אפשר לחשוב על אוטו.

אז מה כן?
חפשו מקום שכן מאפשר לשלב תנועה ברכב עם תח"צ.
שנה אחת נסענו לעכו.
יתרון ראשון: אפשר להגיע ברכבת (שזה לפחות טיול למי שלא נסע ברכב)
יתרון שני: בכיף אפשר להעביר שם יום, נמל, פארק יפה, מוזיאון אסירי המחתרות.
יתרון שלישי: תחבורה ציבורית לכל הצפון. אנחנו נסענו לצפת. היה מיגע............. אבל נסעתי עם שתי הקטנים שנרדמו את כל הדרך עד שהגעתי לצפת בעלי והילדים עשו סיור נחמד במוזיאון לסת"ם. מלכתחילה תכננו לחכות אבל ראינו שזה לא הכוון ובדיעבד מבחינתי זה היה ממש בסדר. באמת לא חיבים שכולם יהיו בהכל. בצפת טיילנו ונצלנו את אפשרויות האוכל הכשר. אוטובוס קל למירון ומשם שוב תחצ לעכו בשעות הלילה היה יותר קל ואז שלחנו בנים גדולים (כמובן אספנו מהתחנה)

השתמשנו גם באוטובוס לירכא שזה ממש קרוב. אבל ירכא בשנים האחרונות עמוסה עד להתפקע לא הייתי חוזרת לשם.
זוכרת שיש גם אוטובוסים למעלות, ראש הנקרא, נהריה (חוף ים. למרות שיש גם בעכו) ועוד ועוד.
בטח יש עוד מקומות שאפשר לשלב בהם טיול עם תח"צ אבל נסיתי לסיע מהנסיון שלי...

בכל אופן אוטו אחד לפחות מאפשר לקחת את הנוסעים עד לתחנה וממנה ולא להסחב בשמש. מאפשר קניות בכיף, אתם לא כאלה מסכנים.... אם תחליטו ללכת על זה העיקר בראש פתוח ועם אוירה טובה.
גם אל תנסי לדחוס טון טיולים ואטרקציות שזה אגב נטיה של בעלי רכב. קצת ספייס בין דבר לדבר. כשלא הכל נגיש אפשר לשבת יותר בנחת ולהעביר את הזמן. זה בסדר גמור וזה מאד חשוב בנופש.

כסף-חכם

ליווי משקיעים פאסיביים בשוק ההון
מנוי פרימיום
אני מחפש למכור רכב לבין הזמנים
7000 ש"ח גמיש
סיטרואן C4 שבע מקומות
מצב מצוין טסט לשנה
לפרטים 0504135884

כסף-חכם

ליווי משקיעים פאסיביים בשוק ההון
מנוי פרימיום

Mail

משתמש מקצוען
אולי כבר הציעו פה, לא בדקתי.
אני מציעה לך לקנות רכב, ולמכור אותו
מקסימום תפסידי את דמי השכירות או שאפי' לא תפסידי כלום...
קחי בחשבון רק ממי את קונה ומה מצב הרכב..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צו

א שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ שִׁירוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב שִׁירוּ לַיי בָּרְכוּ שְׁמוֹ בַּשְּׂרוּ מִיּוֹם לְיוֹם יְשׁוּעָתוֹ:ג סַפְּרוּ בַגּוֹיִם כְּבוֹדוֹ בְּכָל הָעַמִּים נִפְלְאוֹתָיו:ד כִּי גָדוֹל יי וּמְהֻלָּל מְאֹד נוֹרָא הוּא עַל כָּל אֱלֹהִים:ה כִּי כָּל אֱלֹהֵי הָעַמִּים אֱלִילִים וַיהוָה שָׁמַיִם עָשָׂה:ו הוֹד וְהָדָר לְפָנָיו עֹז וְתִפְאֶרֶת בְּמִקְדָּשׁוֹ:ז הָבוּ לַיי מִשְׁפְּחוֹת עַמִּים הָבוּ לַיי כָּבוֹד וָעֹז:ח הָבוּ לַיי כְּבוֹד שְׁמוֹ שְׂאוּ מִנְחָה וּבֹאוּ לְחַצְרוֹתָיו:ט הִשְׁתַּחֲווּ לַיי בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ חִילוּ מִפָּנָיו כָּל הָאָרֶץ:י אִמְרוּ בַגּוֹיִם יי מָלָךְ אַף תִּכּוֹן תֵּבֵל בַּל תִּמּוֹט יָדִין עַמִּים בְּמֵישָׁרִים:יא יִשְׂמְחוּ הַשָּׁמַיִם וְתָגֵל הָאָרֶץ יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ:יב יַעֲלֹז שָׂדַי וְכָל אֲשֶׁר בּוֹ אָז יְרַנְּנוּ כָּל עֲצֵי יָעַר:יג לִפְנֵי יי כִּי בָא כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בֶּאֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

צור את הרגע • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה