ריביות טובות או שיועץ תותח יכול אפילו קצת יותר זול ?

נתן נ

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
יש לי חבר שיש לו דירה בבית שמש שהיא עם משכנתא בבנק מזרחי ( 1,000,000) והוא משלם שם מדי חודש 5000 ש"ח משכנתא חודשית,
בנוסף הוא קנה לא מזמן דירה יד שנייה והוא ביקש מהבנק 70% מימון כדירה חלופית והוא קיבל הצעה מפאגי
על משכנתא של 2,274,000 את ההצעה שמצורפת פה בתמונה
עכשיו יש כאן בעיה בתיק שתוך כדי הוצאת המשכנתא חזר לו בחודש האחרון ב-10/07/23 משכנתא במזרחי פעם ראשונה אחרי שש שנים שלא היו לו שום החזרות ובעיות (וכמובן זה גם קשור לעצם הסיפור של הבלגן של הקניית דירה )
אני ניסיתי להציע לו אולי בכל אופן כדי לחשוב על להוציא אישור עקרוני בבנק דיסקונט או אפילו במזרחי ולנסות להסביר להם שזה באמת פעם אחת ולא אמור לקרות שוב וכו' ולראות את הכיוון האם יש הוזלה משמעותית מקסימום לסגור מיד עם פאגי
אז יש לי כאן כמה שאלות
1. האם באמת אפשר לצפות שמזרחי\דיסקונט יתנו בהפרש יותר זול מזה או שיחסית או שאין פה מדי לאיפה להוריד (כמובן במקרה שהם לא יודעים על ההחזרת משכנתא האחרונה ) ?
2. האם בבנק מזרחי זה כבר לא רלוונטי לגמרי לנסות בגלל החזרת המשכנתא אחרונה או שיש עדיין מה לנסות כי זה קרה ח"פ ?
3. וכן מתי לכאורה מתעדכנת ההחזרת משכנתא הזאת ב- BDI תוך כמה זמן כבר זה אמור להופיע בדו"ח כך שגם בנק אחר כגון דיסקונט אמור עכשיו בבקשת אישור עקרוני כבר לראות את ההחזרת משכנתא ?
4. ואולי בכל מקרה לא כדי להתמהמה כי גם אם נניח בנק דיסקונט או לאומי לא יראו באישור עקרוני את החזרת משכנתא עד הביצוע בבחינה הם יכולים לראות את זה ?
5. וכן ההצעה מפאגי הוא קיבל עוד לפני ההחזרת משכנתא, השאלה עד איזה תאריך אפשר לדחות את החתימות על ההצעה הזאת ולקוות שהם לא מוציאים בבחינה עוד פעם חווי אשראי (ויראו את ההחזרה האחרונה) ואז הם ישימו לב ויכולים לדחות את התיק ?

אשמח לשמוע את חו"ד של המקצוענים פה בתחום

1689669454566.png

E_Y

משתמש פעיל
1. האם באמת אפשר לצפות שמזרחי\דיסקונט יתנו בהפרש יותר זול מזה או שיחסית או שאין פה מדי לאיפה להוריד (כמובן במקרה שהם לא יודעים על ההחזרת משכנתא האחרונה ) ?
עקרונית כל הבנקים יכולים לתת יותר זול מזה
2. האם בבנק מזרחי זה כבר לא רלוונטי לגמרי לנסות בגלל החזרת המשכנתא אחרונה או שיש עדיין מה לנסות כי זה קרה ח"פ ?
רלוונטי , אפשר לנסות להעביר עם קשרים מתאימים
3. וכן מתי לכאורה מתעדכנת ההחזרת משכנתא הזאת ב- BDI תוך כמה זמן כבר זה אמור להופיע בדו"ח כך שגם בנק אחר כגון דיסקונט אמור עכשיו בבקשת אישור עקרוני כבר לראות את ההחזרת משכנתא ?
עזוב את הbdi, רואים את זה בעו"ש!!!!!
4. ואולי בכל מקרה לא כדי להתמהמה כי גם אם נניח בנק דיסקונט או לאומי לא יראו באישור עקרוני את החזרת משכנתא עד הביצוע בבחינה הם יכולים לראות את זה ?
דורשים עו"ש עדכני כנל
5. וכן ההצעה מפאגי הוא קיבל עוד לפני ההחזרת משכנתא, השאלה עד איזה תאריך אפשר לדחות את החתימות על ההצעה הזאת ולקוות שהם לא מוציאים בבחינה עוד פעם חווי אשראי (ויראו את ההחזרה האחרונה) ואז הם ישימו לב ויכולים לדחות את התיק ?
יש לי הרגשה שצריך פה קצת עזרה מקצועית .....
אבל לפי הצילום שהעלית נראה שכבר יש פה איזה יועץ בתמונה ..

אוהד!ש

משתמש חדש
אבל לפי הצילום שהעלית נראה שכבר יש פה איזה יועץ בתמונה
עם ריביות כאלו לא צריך יועץ...
אני קיבלתי ריביות כאלה בדיוק ששלחתי 'אישור עקרוני' לבנק(וקיבלתי מכל הבנקים אותה הצעה -+.)
אם זה 'יועץ' זה באמת הזוי...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה