רוקוטן-בעד או נגד??

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
רופאת העור שלי טוענת שלוקחים מספר חודשים כמספר המשקל, לדוג': 60 קילו = 6 חודשים. וחודש אחרי מותר להיכנס להריון.

שמעתי הרבה תגובות נגד. וגם בעד - בעיקר בגיל הצעיר יותר ובתחילת גיל ההתבגרות.

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אני אישית בעד!!!
לקחתי ונושעתי! ב"ה.
הרופא שלי אמר בזמנו שאחרי 6 שבועות פג כל התופעות.
אומנם תקופת נטילת הכדורים לא קלה ומשתנה מאחד לאחד אבל שווה!!!
וכמובן--- לא לזלזל בבדיקות דם שהרופא נותן ולהיות במעקב צמוד!

אני היום כבר אחרי 2 לידות וב"ה רואים את ההשפעה עד היום...

ומומלץ לא לקחת בתקופת הקיץ אלא לחכות עוד קצת, כי זה גורם ליובש וזה לא נעים בחום.
בהצלחה!

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אחרי שסבלתי כל שנות נעורי מפצעים והמון( אמי לא הסכימה בשום אופן שאקח) התחתנתי ועדיין אחרי 10 שנים שהתחתנתי הפצעים המשיכו (איפה כל אלה שהבטיחו כשתתחתני יעבור??)ובסוף רק לפני 3 שנים התחלתי לקחת בהמלצה חמה של בעלי שכבר לקח בהיותו בחור, והפצעים נעלמו תוך פחות מחצי שנה!! (חבל שחיכיתי כלכך הרבה שנים)
מה שכן אחד הרופאים טוען שהסחרחורות שהתחילו שנה אחרי נגרמו מזה . אבל אי אפשר לדעת...

טליש

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
בתור אחת שהתנסתה בתקופת הלקיחה אני סבלתי מתופעות לוואי קשות קילופים בכל מיני מקומות גם ברגלים בקרקפת היו קילופים שהגיעו למצב של כמו כוויה השפתיים יבשות וכו' אבל יש היום מענה לדברים האלו והשתמשתי עם חומרים שעזרו וכן חייבים!!!! קרם הגנה בכל תקופת לקיחת התרופה. בעור נהייה מאד דק ויכולים להווצר כתמים. אבל שנה לאחר לקיחת הרקוטן כלום לא נשאר גם לא הפרעות על הפרייה - יש רופאים שטועניםשכדי לגמור רקוטן שנה לפני שרוצים להכנס להריון אין לי מושג על מה הם מתבססים.
בהצלחה!!

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
מה שבטוח - חובה! חובה! חובה!
להיות במעקב צמוד של רופא טוב, שמבין בנושא.
מכירה אישית בחור שהרופא שלו לא היה מנוסה בעניין, ולא נתן לו הוראות מתאימות, ונגרמה לו פגיעה בכבד בעקבות הרואקוטן.
יש המון שהצליחו עם זה בלי שום בעיה, אבל זה חייב להיות במעקב רפואי קפדני.

mrv9096

משתמש רשום
הרקוטאן הוא חומר בעייתי בלי כל ספק- כפי שגם אלו שבעד כותבים כאן.
יש כאלו שאומרים שהוא פוגע בפוריות רק לגברים או רק לנשים- שמעתי דעות חלוקות,
מה שברור הוא שכדאי לשקול היטב לפני שעושים זאת.
שומעים היום על המון זוגות שיש להם בעיות של פוריות- בלי סיבה ובלי קשר.
מספיק שח"ו מישהו שלקח רקוטאן תהיה לו בעיה בעתיד בלי סיבה נראית לעין ומספיק הצד הקטן של יסורי הנפש של "אילו לא לקחתי אולי הייתי מונע מעצמי את כל זה".... אולי שווה לסבול את הפצעים ולחסוך מעצמך את הצד הקטן של יסורי מצפון נוראיים שכאלו.
כמובן שיש צדדים רבים כן לקחת, רק העליתי גם את הצד השני...

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
ישנן הפרעות הורמונאליות מסויימות שגורמות להופעת פצעים רציניים וגם לבעיות פוריות. מי שנוטל ראקוטן מטפל בפצעים, אך כמובן שהראקוטן לא מבטל כליל את ההפרעה הורמונאלית. מכאן קצרה הדרך להשליך עליו בעיות פוריות...

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י ארבע;1352258:
ישנן הפרעות הורמונאליות מסויימות שגורמות להופעת פצעים רציניים וגם לבעיות פוריות. מי שנוטל ראקוטן מטפל בפצעים, אך כמובן שהראקוטן לא מבטל כליל את ההפרעה הורמונאלית. מכאן קצרה הדרך להשליך עליו בעיות פוריות...

היי... לא מדויק בכלל. אמנם הופעת פצעי אקנה קשורה לחוסר איזון הורמונלי, אך מכאן ועד בעיות פוריות הדרך ארוכה.
מה שקורה זה שחוסר האיזון ההורמונלי לא מתאזן בעקבות הריקוטן, אלא רק מדחיק את הופעת הפצעים והשיבוש שהופיע קודם בצורת פצעים, מופיע אחרי לקיחת הריקוטן בצורת שיבוש במערכת הפוריות הגברית או הנשית.
הווי אומר: מה שהיה קודם חוזר איזון הורמונלי הפך כעת לבעית פוריות הורמונלית.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
נכתב ע"י Sigalit;1352313:
היי... לא מדויק בכלל. אמנם הופעת פצעי אקנה קשורה לחוסר איזון הורמונלי, אך מכאן ועד בעיות פוריות הדרך ארוכה.
מה שקורה זה שחוסר האיזון ההורמונלי לא מתאזן בעקבות הריקוטן, אלא רק מדחיק את הופעת הפצעים והשיבוש שהופיע קודם בצורת פצעים, מופיע אחרי לקיחת הריקוטן בצורת שיבוש במערכת הפוריות הגברית או הנשית.
הווי אומר: מה שהיה קודם חוזר איזון הורמונלי הפך כעת לבעית פוריות הורמונלית.

שימי לב לאשר כתבתי: ישנן הפרעות הורמונאליות מסויימות.
לא צריך לתלות בראקוטן כל שיבוש בפוריות.

ואשמח לקבל אסמכתה רפואית הבקיאה בתחום הפוריות לדברים שכתבת.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י gg;1351920:
בעלי לקח בתור בחור,
זה עזר לו מאד לפנים אך כל הפצעים עברו לגב
והם לא עוברים לעולם( הרבה יותר קטנים מהפנים)
אז קחי בחשבון שזה יכול לקרות!
פצעי בגרות הם לאו דווקא רק בפנים מלכתחילה, יש כאלה שזה מופיע להם בגב ולוקחים ראוקטן כדי שיעבור!

ממה שאני יודעת הראוקטן קודם מוציא את כ-ל הפצעים העתידיים ורק אז מייבש אותם וגורם בכך שלא יחזרו שוב. לדעתי בעלך היה צריך להמשיך בטיפול עד שגם הפצעים שבגב היו עוברים לו...

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני אישית ממליצה בחום - כמובן עם מעקב רפואי צמוד - אבל מומלץ!
אני לקחתי בגיל 16-17 וב"ה היום עם 4 ילדים וללא פצעונים.
(ממש יכולה לספור כמה פצעונים יצאו לי מהחתונה, בדר"כ פצעון אחד בתחילת הריון או אחרי לידה).

מניסיון של חברותי שהתמהמהו ולקחו את הראוקטן בגיל מאוחר יותר (19-20) - לרובן נשארו צלקות בפנים מהפצעים, לכן ההמלצה שלי לקחת כמה שיותר מוקדם ולגמור עם זה.
בהצלחה!

חלומי

משתמש פעיל
לכל אלו שכותבים שהבעלים והאחים לקחו זו לא דוגמא
רואקוטן הוא בעייתי לנשים
לגברים אין שום בעיה

cm1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י eden7115;1352373:
אני אישית ממליצה בחום - כמובן עם מעקב רפואי צמוד - אבל מומלץ!
אני לקחתי בגיל 16-17 וב"ה היום עם 4 ילדים וללא פצעונים.
(ממש יכולה לספור כמה פצעונים יצאו לי מהחתונה, בדר"כ פצעון אחד בתחילת הריון או אחרי לידה).

מניסיון של חברותי שהתמהמהו ולקחו את הראוקטן בגיל מאוחר יותר (19-20) - לרובן נשארו צלקות בפנים מהפצעים, לכן ההמלצה שלי לקחת כמה שיותר מוקדם ולגמור עם זה.
בהצלחה!

זה לא טוב לקחת מוקדם מידי, כי זה יכול לחזור.

MACHAK

משתמש מקצוען
אני לקחתי ראקוטן בגיל 15 והפצעים עברו לחלוטין אמנם בגיל 18 חזר לי קצת אז לקחתי שוב למשך 3 חודשים ומאז לא חזרו הפצעים גם לא לפני ואחרי לידה ב"ה.

טונר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אין בעיה לנשים כלל.
לקחתי פעם ראשונה בגיל 14 ופעם שניה בגיל 16 כי חזר קצת.
כיום ב"ה אמא ל-5 כ"י!

zipi m

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י חביבה;1351976:
לא יודעת. האזהרות שם ממש מפחידות!
אני לקחתי בתור כלה במשך חודשיים. יובש נוראי בשפתיים (בשבת זה היה ממש סיוט כי אסור למרוח וזלין)
לפני החודש השלישי באתי לקחת הפניה לבדיקות דם (שצריך לבצע כל חודש לראות שזה לא פגע בכבד)
והרופאה אומרת לי- את יודעת ששנה אסור להכנס להריון. ואני ארבעה חודשים לפני חתונה. רועדת כולי. כמעט בכיתי לה בחדר.
אמא שלי הלכה והתייעצה עם רופאת נשים- היא אמרה חצי שנה אם אני לא טועה.
הרופא עור שנתן לי- אמר חודש (כך כתוב על התרופה)
בקיצור, כמובן שהפסקתי מיד ולא המשכתי את החודש השלישי. ולכן עד היום יש לי פצעים. אבל לא נורא.
לא יודעת, זה נשמע לי מדי מפחיד כל האזהרות שם.
אני אישית לקחתי בכיתה י"א וב"ה יש לי 2 ילדים בריאים ושלמים.
כדאי לקחת את זה בחורף שאז היובש פחות מפריע זה לתקופה של חצי שנה.
וכן כדאי להקפיד לעשות בדיקות כל חודש. שווה כל הסבל ויש פנים חלקות
ובתור כלה זה באמת מפחיד.

צילה

משתמש רשום
אני הייתי אצל ד"ר פם ז"ל - מומחה גדול גם הוא לא המליץ לקחת ריקוטן לפני החתונה
אבל חברתי התחילה לארבעת ילדיה בגיל צעיר , עם מעקב בדיקות דם מסודר עבד פנטסטי!!
כיום 2 התחתנו ולשתיהם יש ילדים ב"ה
כל מקרה לגופו

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מצד שני חברתי הטובה עברה הרבה עד שמולדה הבכורה שלה ואח"כ הילד השני שלה.

הרבה בעיות בתקופות ההנקה ואחריהן.

רופא שטיפל בה אמר לה שזה בגלל הראוקטן שנטלה, למרות המעקב.

יפית 100

משתמש פעיל
יש שטוענים שלבנים אין בעיה, כמובן עם מעקב רפואי, בדיקות דם וכו'
בנות זה יותר סיכון.

בכל מקרה, אחי לקח את זה לפני מס' שנים ואחרי תקופה לא ארוכה, חזר לו :( אומנם לא באותה רמה, אבל חזר...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה