התייעצות רוצים לבנות לנו 4 יחידות על גג הבניין

חצרון

משתמש מקצוען
בלתק
@רפ
גם אם החלטתם לפרגן שזה יפה מאוד ואשריכם, עדין כדאי לכם לפנות לדין שמתעסק בעניני שכנים שיתן לכם טיפים איך לעמוד על זכויותיכם, כי גם אם החלטתם לוותר על עצם הבניה זה הרי לא אומר שאתם מוותרים על עוד אלף ואחד דברים אחרים שכרגע אתם לא מעלים בדעתכם.
ביודעי ומכירי באחד שקיבל מהשכנים (בשמחה רבה) את האצבע, ולאחר מכן לקח (או ויתר נכון-חמס/גנב) את כל היד, כשהוא כמובן מנופף לכולם באישור מהשכנים שניתן לעשירית ממה שהוא בנה.... (וכן-מדובר בבן אדם משלנו' שכולם היו שמחים להשתדך איתו, ולמי שמודאג הוא הפסיד בדין תורה)

לאה הההה

משתמש פעיל
לא קראתי הכל, אבל אני ישיב מניסיון של 2 שכנים שבנו X 2 יחידות
בתקווה ש-2 האחרים לא ירצו גם ואז תהיה שם שכונה ...
- לדרוש תאום עם השכנים בפעולות שמפריעות כמו ניתוק גז ומים

- העברת הדודים בעייתית מאוד, דודים ישנים וחלודים שיכולים עוד להחזיק מעמד עלולים לא לשרוד את העברה או לנזול לאחר זמן מהעברה:
-אצלנו נסתם ברז אמבטיה לאחר העברת הדודים והקבלן החליף לדגם פחות איכותי
- מאז הבנייה אין אפשרות להתקלח ב-2 מקלחות יחד (לא ניתן למשוך מים חמים בשניהם)
- זרם המים החמים נחלש משמעותי

- מזגנים שהותקנו בקומה האחרונה לפני התוספת הפכו להיות ללא גישה (הם לא הזיזו אותם)
ומאז יש בעיות קשות של צואת יונים שעומדים עליהם ולא ניתן לטפל פשוט סיוט.
- חשוב לשים לב (במיוחד עם ילדים) שמסוכן להיות בתקופה זאת במרפסות בגלל חפצים שנופלים
- לדרוש שלא ישתמשו במעלית בזמן הבניה כי היא לא בנויה להעלות משקלים כאלא וגם נהיית תפוסה כל הזמן
- קרה אצל אחד השכנים שהתפרצו לו לבית מים ממרזב בזמן גשמים כי הוא נסתם מחומרי בנייה
בהצלחה רבה!!!

גימפעל

משתמש מקצוען
לא מסכימה
אני קניתי בית בבנין תקין, שילמתי עליו במיטב כספי
בגלל שהוא לא רוצה לעבור לדירה גדולה יותר, כולנו צריכים לסבול
ואולי אפילו ירידת ערך הדירה שלי..
ויחידות דיור, במחילה, נטו עסק כלכלי על הגב שלי. מילא היינו כולנו נהנים כלכלית מהעניין
אבל מה? תשתקו אל תהיו צרי עין
אנחנו לא צרי עין! קשה לנו!
אתה "פרסר"!..
כמו שאת קנית בית במיטב כספך, גם השכן קנה במיטב כספו ואחד מזכויותיו החוקית וההלכתית זה להרחיב את הדירה.

גימפעל

משתמש מקצוען
לפי ההלכה אסור להרבות דיור, הם יכולים לבנות, זכותך להתנגד להשכיר.
וזה עצוב כל העסק של הבניה בערים החרדיות שכבר לא נראות כמו במקור
ואחר כך לא מבינים למה חרדים רוצים לגור בעיר חילונית עם שכונה חרדית.....
איזה ציטוט מעוות מההלכה.

אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אם יש אפשרות לתמא 38 באיזור, זה ימנע ממכם בעתיד.
למה זה אמור למנוע
אשמח באם תוכל לפרט יותר
תודה מראש
בתקופת הבניה אין דודי שמש
אם המערכת הסולארית היא כללית של הבנין יתכנו שיבושים רבים
כל השאלה האם מדובר בבניין חדש או ישן
כי מערכת הסולארית כללית קיימת בדרך כלל רק בביניינים חדשים
אולי אני טועה ואולי לא
לא נראה לי שיש, ובכל מקרה מדובר בבניה עם היתרים.

זו תקופה זמנית שנספוג בכיף למען השכנים היקרים.

תודה. יש מה לעשות עם המעלית?

מדובר בגג שמוצמד לדירות שלהם ולא גג ששייך לכל השכנים.

אנחנו לא מתנגדים, כתבתי בפירוש שנחתום.
רציתי לברר אם יש נזקים ידועים מראש, אפשר להתנות את החתימה במניעתם/תיקונם.

למעשה נשמע שחוץ מהמעלית אין נזקים משמעותיים.
באחד הדירות שגרתי היה נזקים משמעותיים בגינה ליד הבית אבל חתמו עם השכן שבנה לפני התחלת הבניה שהוא אחראי לתקן את הנזקים שיגרמו מהבניה
והוא עמד בהתחייבות שלו וסידר הכל
זה חשוב ומולץ לפרגן אבל אפשר לנסות
שבחתימה שלכם על ההסכמה לבנייה
יצטרף איזו דבר שזקוק לשכנים כמו דלת כניסה חדשה או גינה יפה עם ספסלים וכד'
לא חסר רעיונות
ועדיף לתאם עם השכנים מה הכי נצרך לביניין
שלא כל אחד יבוא עם רעיון אחר ואז אף אחד לא יקבל
אלא משהו משמעותי
שיפצה את השכנים
על העוגמת נפש של הבניה
אם כל הרצון הטוב והפירגון שבעיניי זה דבר ענק
וכל הכבוד לכם
יש עדיין כל מיני מצבים כמו לכלוך ורעש וכו'
שיכולים להוות סיבה לבקש זאת
בזכות ולא בחובה
אבל תעשו כראות עיניכם
בכל אופן
כיף לשכנים שלכם שיש להם שכנים טובים כמוכם
שמפרגנים ככה
אשריכם
ירבו כמותכם

אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
רק מדייקת ,
אין מצב בכל מקרה שגג רשום בטאבו על דייר מסויים.
לא קיים .
מהסיבה הפשוטה שגג הוא רכוש משותף, גם אחרי חתימת השכנים הגג לא נרשם בטאבו על הבונים
יש מצב שגג רשום בטאבו על דייר מסויים.
אתם יכולים לכתוב לא ידוע לנו..
אבל לומר בכזה החלטיות אין מצב
מאיפה המקור לאין מצב הזה?
אם יש לכם מקור
אשמח שתכתבו אותו
אולי חוסר הידיעה הוא שלי ולא שלכם
ואם כן התנצלותי על ההודעה הזו
בכל אופן אשמח למקור
תודה מראש

ציפוש tzipi

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אם יש לכם מקור
אשמח שתכתבו אותו
בכל אופן אשמח למקור
תודה מראש
בוודאות יש מצב.
לא ברור מאיפה הפסקנות פה
הקבלן יכול למכור את הדירות לכל הבניין בהתניה שאין להם זכויות על הגג (כלומר נשאר רכוש הקבלן), ומוכר לדיירי הקומה העליונה את הגג באופן פרטי, הגג נרשם על שם הקונים.

אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בוודאות יש מצב.
לא ברור מאיפה הפסקנות פה
הקבלן יכול למכור את הדירות לכל הבניין בהתניה שאין להם זכויות על הגג (כלומר נשאר רכוש הקבלן), ומוכר לדיירי הקומה העליונה את הגג באופן פרטי, הגג נרשם על שם הקונים.
בסדר גמור
יש מצבים שהקבלן רושם את הגג על כל השכנים
יש מצבים שהגג נשאר אצל הקבלן
ויש מצבים שהגג מוצמד לשכן שגר בקומה אחרונה
אבל טענתי היא, על מה שכתבתם..
רק מדייקת ,
אין מצב בכל מקרה שגג רשום בטאבו על דייר מסויים.
לא קיים .
מהסיבה הפשוטה שגג הוא רכוש משותף, גם אחרי חתימת השכנים הגג לא נרשם בטאבו על הבונים
אז כתבתי שיש מצב
זה הכל
וזה לא סותר שיש מצבים נוספים כמו שכתבתי למעלה
אבל לבוא ולומר אין מצב זה נראה לי מופרך
תתקנו אותי באם אני טועה

רפ

משתמש סופר מקצוען
הקבלן יכול למכור את הגגות לכל אחד מדיירי הבניין! לא דווקא לדיירי הקומה העליונה.
זה נחשב להצמדה והמצב המשפטי של זה באמת לא מספיק ברור לי.

ציפוש tzipi

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בסדר גמור
יש מצבים שהקבלן רושם את הגג על כל השכנים
יש מצבים שהגג נשאר אצל הקבלן
ויש מצבים שהגג מוצמד לשכן שגר בקומה אחרונה
אבל טענתי היא, על מה שכתבתם..

אז כתבתי שיש מצב
זה הכל
וזה לא סותר שיש מצבים נוספים כמו שכתבתי למעלה
אבל לבוא ולומר אין מצב זה נראה לי מופרך
תתקנו אותי באם אני טועה
ברור
רק רציתי לחזק את מה שאמרתם.
הפסקנות- התכוונתי על התגובה שציטטת

אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
3. עודף פסולת בחדר האשפה++
4. מעטפות של דואר בכמויות (אין תיבות מסודרות ליחידות אז הבלגן חוגג)

.
לגבי 3 אפשר להתנות הוספת פחים על חשבון הבונה
ולבדוק כמה פחים יש לעומת כמות השכנים הקיימת
ואז להוסיף פחים לעומת השכנים שמתווספים
לגבי 4 אפשר להתנות הוספת תיבת דואר לכל דייר חדש בבניין

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
כמו שאת קנית בית במיטב כספך, גם השכן קנה במיטב כספו ואחד מזכויותיו החוקית וההלכתית זה להרחיב את הדירה.
מי שקנה את הדירה בבנין - קנה אותו כמות שהוא.. עם מס דיירים ידוע מראש.. ועם מראה חיצוני מסוים...
וזכות החוקית וההלכתית של השכן להרחיב כרוחה בכך - שהשכנים מסכימים...

בכל מקרה כל הכבוד לפותח האשכול על ההסכמה בעין טובה.. וביד רחבה...
ואכן כדאי להתנות מראש דברים טובים שהועלו כאן..
יש לציין שזה לא כדי לפתוח מריבה/בכבוך..
אלא כדי שבעתיד לא יגיעו חלילה למצב הזה...

אוראורית

משתמש מקצוען
אם יש לכם מקור
אשמח שתכתבו אותו
בכל אופן אשמח למקור
תודה מראש
צודק,
אבהיר את מה שהתכוונתי...
לא התכוונתי לגבי דירות חדשות,
בהם באמת הקבלן יכול להצמיד דירות לגג, ולתת לדייר ספציפי את הגג, וזה אכן יירשם בטאבו. אך זה משהו שהדיירים יודעים מראש, ואף צריכים לתת הסכמה לכך .
בבניינים בהם אין הסכמה וידיעה על כך מראש,שהגג אינו של כלל דיירי הבניין, אם דייר רוצה להצמיד עליו את הגג, גם אם מקבל את הסכמת השכנים , הגג לא נרשם על שמו בטאבו.

ציפוש tzipi

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הקבלן יכול למכור את הגגות לכל אחד מדיירי הבניין! לא דווקא לדיירי הקומה העליונה.
זה נחשב להצמדה והמצב המשפטי של זה באמת לא מספיק ברור לי.
אכן
אם הקבלן מתנה בחוזה המכר שהגג נשאר שלו, הוא יכול למכור אותו לכל דייר.
הבעיה היא שגם אם הגג רשום בטאבו, והבניה עליו חוקית, השכנים תמיד יכולים להתנגד לבניה

אז אמנם הדיירים לא צריכים לקנות את הגג מהשכנים, אבל למרות זאת זה לא נותן להם את האפשרות המלאה לבנות על הגג. לגמרי שווה לקבלן, שהרוויח את הכסף והלך.

בעיקרון, רב מכריע של הבעיות ניתן לפתור.
ויפה לראות את הרוח של האשכול, של הסובלנות והרצון הטוב. זה נדיר ומיוחד ולא קיים.

מכירה מקרוב מאד לצערי מישהו שתקוע כבר חודשים עם דירה ריקה באמצע בניה, שהשכנים לא מוכנים שיבנו את הגג, למרות שעברו עם הקבלן שלב שלב והשקיעו- הגדלו צנרת לפי ההנחיות, חיזקו יסודות, מדובר בקומות שלא ישתמשו במעלית, לא הזיקו לאף שכן, ובגדול כל מה שהועלה פה בוצע כבר.
אבל עדיין מתנגדים. על הפרנציפ. וכמובן שהשכן שיוזם את ההתנגדות בנה לכל מיני כיוונים ועבר על החוק. אבל לאחרים הם לא מאשרים. ויודעים שלא יתבעו אותם בבית משפט, אז מה יכול להיות.
אז בינתיים נחנקים ממשכנתא ושכירות ביחד, והדירה עומדת ריקה, ומקווים שיגיע תשבי ויפתור את כל התירוצים.
זה גם קורה לצערינו :(

רפ

משתמש סופר מקצוען
אבל עדיין מתנגדים. על הפרנציפ. וכמובן שהשכן שיוזם את ההתנגדות בנה לכל מיני כיוונים ועבר על החוק. אבל לאחרים הם לא מאשרים. ויודעים שלא יתבעו אותם בבית משפט, אז מה יכול להיות.
אפשר לנסות לתבוע את המתנגד לדין תורה שיסיר את ההתנגדות (כן, יש גם כאלו דברים).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה