שלוות נפש

משתמש פעיל
זה אומר שיש לך "מפריע" בדרך
האקסל צועק לך במיקרופון " חבר יקר.אני רוצה להחזיר לך מערך /טווח תאים.תשחרר לי את הדרך בבקשה!"
צריך לנקות את התאים גם מרווחים שקיימים שם
בעבר הסברתי על כך .ראה בלינק המצורף
הודעה בנושא 'רוצה לעזור לכם באקסל' https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-12596376
תוכל לפתור את הענין או בניקוי ידני או בהכנסת העמודה "תחת שבטה" של פונקציית trim-בעמודה נפרדת
תודה
אבל אני לא מבין מה "מפריע" לו שאני מגדיר את זה כטבלה - לא את הטווח את האזור של הנוסחה

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
תראה יש פעמיים פעם אחת עם טבלה פעם אחת בלי
תודה
אהה.
בלינק ששלחתי תראה שנוסחאות מערך אינן נתמכות בטבלה.וזו אחת הסיבות האפשריות לשגיאת spill
קשה להבין את ההיגיון שעומד מאחורי זה.
אולי אנסה להסביר קצת מההיגיון.
שאנו כותבים ידנית בטווח תאים ומבצעים המר לטבלה.האקסל "מבחין" אוטומטית בגבולות סוף התאים עם טקסט .ויוצר טבלה בכל הטווח הזה.
במקרה שלך הגדרת את הטבלה מראש ל6 תאים.נוסחת מערך מחזירה טקסט בתאים בהתאם לנוסחא .כאן למשל היה(אמור להיות) החזר רק ל3 תאים (לראובן.שמעון.לוי)
בפוטנציאל היה אפשר להחזיר גם 10 תאים או 100 תאים וכו..(הכל תלוי בעמודת המקור ובטווח שמוזן בנוסחת מערך)
וכיון שאין כאן "דבר שבקצבה" דהיינו שכל האפשרויות פתוחות.לכן האקסל מראש חוסם את האפשרות של נוסחת מערך בטבלה ,(להבדיל כמו דין "לא פלוג רבנן")
אז נכון שטבלה היא נחשבת בעלת דינאמיקה .אך כל זה רק שבעל הגיליון מוסיף ומזין טקסט נוסף בתאים נוספים מדעתו ומרצונו..
אבל "בסתם"-האקסל "מכבד" את רצונותיו של בעל הגיליון ולא מוסיף או מחסיר תאים בטבלה קיימת..גם כאשר יש כאן "מצוקת מקום" ובעיות "במתווה הדרך"
מקווה שהסברתי את עצמי טוב..
ונא אמור לי אם ההיגיון פה כשר הוא בעיניך...
אני לבד חשבתי על הטעם וההיגיון שדבר.אולי אני טועה ואולי לא...
בסה"כ ניסיתי להעלות כאן סברא מסוימת לשבר לנו את האוזן..

ומה עם פיתרון לכל זה?
התשובה : ללחוץ איפה שהוא בטבלה.קליק ימין ולבצע -
" המר לטווח
"

נערך לאחרונה ב:

שלוות נפש

משתמש פעיל
אהה.
בלינק ששלחתי תראה שנוסחאות מערך אינן נתמכות בטבלה.וזו אחת הסיבות האפשריות לשגיאת spill
קשה להבין את ההיגיון שעומד מאחורי זה.
אולי אנסה להסביר קצת מההיגיון.
שאנו כותבים ידנית בטווח תאים ומבצעים המר לטבלה.האקסל "מבחין" אוטומטית בגבולות סוף התאים עם טקסט .ויוצר טבלה בכל הטווח הזה.
במקרה שלך הגדרת את הטבלה מראש ל6 תאים.נוסחת מערך מחזירה טקסט בתאים בהתאם לנוסחא .כאן למשל היה(אמור להיות) החזר רק ל3 תאים (לראובן.שמעון.לוי)
בפוטנציאל היה אפשר להחזיר גם 10 תאים או 100 תאים וכו..
וכיון שאין כאן "דבר שבקצבה" דהיינו שכל האפשרויות פתוחות.לכן האקסל מראש חוסם את האפשרות של נוסחת מערך בטבלה ,(להבדיל כמו דין "לא פלוג רבנן")
אז נכון שטבלה היא נחשבת בעלת דינאמיקה .אך כל זה רק שבעל הגיליון מוסיף ומזין טקסט נוסף בתאים נוספים מדעתו ומרצונו..
אבל "בסתם"-האקסל "מכבד" את רצונותיו של בעל הגיליון ולא מוסיף או מחסיר תאים בטבלה קיימת..גם כאשר יש כאן "מצוקת מקום" ובעיות "במתווה הדרך"
מקווה שהסברתי את עצמי טוב..
ונא אמור לי אם ההיגיון פה כשר הוא בעיניך...
אני לבד חשבתי על הטעם וההיגיון שדבר.אולי אני טועה ואולי לא...
בסה"כ ניסיתי להעלות כאן סברא מסוימת לשבר לנו את האוזן..
שמח שהובנתי
לא כ"כ הבנתי למה זה יפריע אם זה יעבוד בטבלה?
ומה עם פיתרון לכל זה?
התשובה : ללחוץ איפה שהוא בטבלה.קליק ימין ולבצע -" המר לטווח
"
תודה רבה
הרבה זמן חיפשתי את האופציה הזאת

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
שמח שהובנתי
לא כ"כ הבנתי למה זה יפריע אם זה יעבוד בטבלה?
כי הטבלה היא כעת עם גבול תאים מסוים(6 תאים).
והתאים שיוחזרו הם פחות או יותר או בדיוק.
גם בהנחה שהיה פה החזר ל6 תאים.(נניח אברהם.יצחק.יעקב.משה.אהרן.יוסף)אבל האקסל אינו נביא ואין לו נביא שילחוש לו באוזן שזה הטווח שיוזן.ושים לב שנתון זה עלול להשתנות גם בעתיד כאשר ימחק בעמודת המקור המילה "אברהם" למשל.
ולכן אפשרות זו נחסמת.

תודה רבה
הרבה זמן חיפשתי את האופציה הזאת
הכל עובד עכשיו?

שלוות נפש

משתמש פעיל
כי הטבלה היא כעת עם גבול תאים מסוים(6 תאים).
והתאים שיוחזרו הם פחות או יותר או בדיוק.
גם בהנחה שהיה פה החזר ל6 תאים.(נניח אברהם.יצחק.יעקב.משה.אהרן.יוסף)אבל האקסל אינו נביא ואין לו נביא שילחוש לו באוזן שזה הטווח שיוזן.ושים לב שנתון זה עלול להשתנות גם בעתיד כאשר ימחק בעמודת המקור המילה "אברהם" למשל.
ולכן אפשרות זו נחסמת.

הכל עובד עכשיו?
כן, עובד
תודה

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
אפתח במילי דאורייתא.בפרשת השבוע פרשת ויחי,יעקב אבינו ע"ה מרגיש שעת פטירתו מן העולם קרב ובא.הוא מקבץ את ילדיו -"וַיְבָרֶךְ אוֹתָם, אִישׁ אֲשֶׁר כְּבִרְכָתוֹ בֵּרַךְ אֹתָם" (בראשית מ"ט,כ"ח)
ומה הן אותם ברכות?
מי שיתבונן בכתובים,בפירוש רש"י ובדברי רבותינו ז"ל יגלה שהרבה דברי תוכחה נאמרו כאן.אז היכן הברכה כאן?
רבי ירוחם ממיר זצ"ל בספרו "דעת תורה" (עמוד רע"ז) מרחיב לבאר עד כמה הכרת האופי והמעלות היחודיות שבאדם היא הברכה והמתנה הגדולה לאדם.ואת זה גילה יעקב לבניו, שעם אותם כוחות ותכונות אלו שבהם ימלאו את תפקידם לכלל ישראל לכל אורך ההיסטוריה.
חלק מאותה ברכה זו -היא גם הכרת הלקויות והפגמים שיש לתקן על מנת שהאדם יהיה כלי "מחזיק ברכה".
כדוגמא לכך.מבאר רבי ירוחם את אשר נאמר על שמעון ולוי "כלי חמס מכרתיהם" ומבאר רש"י "אומנות זו של רציחה חמס הוא בידכם מברכת עשיו וכו.." זאת אומרת שעיקר הביקורת כאן היא על כך שמעשה הרציחה היא אינה בטבע ובאופי אלא "גזולה מאחרים" וזהו לשון חמס=גזל.
ובלשונו של רבי ירוחם ממיר "ואם כן הרי אינם מקוריים, אינם עצמיים. מידות חקויות [מלשון חיקוי] שבאדם הם תביעה מיוחדת בעצם מציאות האדם".
מדהים. יעקב תובע משמעון ולוי לא לחיות בחיקוי. אל תחקו אחרים – היו מי שאתם. אם אדם הולך עם האישיות שלו עד הסוף הוא מצליח, אולם כשהוא מחקה אחרים – הוא יישאר מאחור. זאת משום שכשאלוקים מטביע באדם תכונה מסוימת, הוא מעניק לו יחד עם זאת כלים להתמודד עמה, אולם כשאדם מחקה אחרים ומאמץ לעצמו סגנון לא לו, סביר שהוא יפגין התנהגות שאינה מידתית.
ר' שלמה וולבה זצ"ל זעק על כך כל ימיו וכתב על כך רבות בספריו "עלי שור" על הכרת "האני הפנימי שבאדם" כחלק ממילוי תפקידו בעולם הזה.ולאו מילתא זוטרתא היא אלא עבודה רבה וארוכה...

ואיך כל זה קשור לאקסל אתם בטח שואלים?

ובכן.להבדיל בין קודש לחול.ברשותכם אציג בפניכם פונקצייה נפלאה ושימושית ששמה isnumber
(הוזכרה על ידי לאחרונה בלינק המצורף
https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-13016285)
פונקצייה זו נמנית עם משפחות is המורחבות שתפקידן לערוך "בדיקה".
הפונקצייה בוחנת טקסט בתא מסוים האם הוא מספר או לא.פלט הפונקצייה הוא "בוליאני" והתשובות הן true (דהיינו אמת/נכון) או false (דהיינו שקר/לא נכון).
ומה קורה בטקסט שמכיל תאריך?
ובכן לכל תאריך ישנו "מספר סידורי" ועל כך הסברתי והארכתי בלינק הבא
https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-12161520
הפונקצייה בוחנת האם נכתב כאן תאריך תקין או מספר סידורי בלבד.
הרעיון פה.שהאקסל מסתכל על תאריך שנראהלכאורא עם אופי טקסט ומבנה שנה ,חודש ויום כמספר בלבד.זאת בגלל המספר הסידורי שמהווה חלק "מאישיותו" (מבחינת המספור שנקבע באקסל)

בשלב זה, אני רוצה להציג בפניכם צילום מסך מגיליון אקסל(המצורף) שבו ביצעתי ניתוח ומחקר על פונקצייה זו כולל הסברים לכל דבר בפירוט.
Screenshot_20231225_110344_Sheets.jpg

(שכחתי להוסיף בגוף הגיליון שתא A3 הוגדר בפורמט מספר ולא תאריך.ולכן מתקבל פלט של מספר)
החלק המעניין בכל זה הן שורות 5 ו6.
התאריך כאן הוא לא תאריך רגיל ונורמלי (באופי כתיבתו) אלא הוא תוצאה "מאולצת" מתוך פונקציות ששיחקתי איתן בכל מיני מניפולציות.
אין כאן תאריך מקורי!
מה יש כאן בכל זאת?התשובה היא "חיקוי" של תאריך.
רבותי.החיקוי פה הוא חיקוי הכי מוצלח שיש אבל עדיין בגדר חיקוי.
רוצים ראיה לכך? הנה.אם "נפעיל" בדיקת תנאי על ידי פונקציית sumif . הפונקצייה תחזיר לנו סכום.זה סימן שנכתב כאן תאריך של today.תראו בעצמכם בגיליון המצורף.
אז החיקוי פה הוא חיקוי מצוין.והאקסל יתייחס אליו כתאריך לכל דבר וענין.
אך שהאקסל "ברגע של אמת" נשאל על ידי פונקציית isnumber האם יש כאן מספר סידורי .התשובה היא false!!!
תאריך ללא מספר סידורי הוא שקר!הוא לא חלק מהכרונולוגיה של הזמן! (בהמשך לבדיקת datedif שהזכרתי בלינק הנ"ל)
גם האקסל מודה ויודע להבחין בין טבע לחיקוי ובין אמת לשקר...

כמה מילים לסיום...לכל אדם יש שם...!
שישים ריבוא אותיות שבתורה הם כנגד שישים ריבוא נשמות כלל ישראל.
לכל אחד ואחד יש תפקיד יחודי בעולם הזה.
כל אחד הוא מספר שלם .
כל אדם הוא עולם ומלואו בפני עצמו.
תפקידינו לרכוש מידות ומעשים טובים וללמוד תורה שיהיו חלק "מהאני" שבנו ולא רק חיקוי בעלמא.
כי בשורה תחתונה זו צורת חיים של "אמת" עם מילוי התפקיד בעולם הזה לגילוי כבודו יתברך כל אחד בשליחות שלו הפרטית.
התביעה והשאלה על האדם האם הוא נוהג כמספר "עצמוני" או כמספר "של אחר/ים" (true /false)
שנזכה כולנו לכך למלא את תפקידינו בעולם הזה בדרך של אמת.אמן

נ.ב מצורף גיליון אקסל

בהצלחה רבה!

קבצים מצורפים

• The isnumber function in Excel.xlsx
    KB 55.6 · צפיות: 13
נערך לאחרונה ב:

אני1000

משתמש מקצוען
האם תוכלו לומר לי אם יש אפשרות פשוטה לבצע בטבלה באקסל, עמודה שאם לוחצים בה נפתחת תמונה?
ז"א יש לי רשימת עסקים בטבלה ואני רוצה שיהיה בכל עסק אפשרות ללחוץ על כפתור\תא ותופיע התמונת פירסום בגודל ברור על המסך.
אשמח לקבל תשובה ואם כן, הסבר
תודה רבה!

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
האם תוכלו לומר לי אם יש אפשרות פשוטה לבצע בטבלה באקסל, עמודה שאם לוחצים בה נפתחת תמונה?
ז"א יש לי רשימת עסקים בטבלה ואני רוצה שיהיה בכל עסק אפשרות ללחוץ על כפתור\תא ותופיע התמונת פירסום בגודל ברור על המסך.
אשמח לקבל תשובה ואם כן, הסבר
תודה רבה!
אפשרות "פשוטה" זה באופן יחסי כמובן.
המורכבות מתחילה בהמרת קובץ תמונה של png /jpeg וכו..ללינק פעיל.
ישנן כמה אפשרויות לכך.וישנן כמה אתרים חינמיים שמבצעים את זה.
אבל הדרך הכי פשוטה היא בהעלאת תמונה לגוגל דרייב,אז- התמונה הופכת באופן אוטומט וללא מאמץ ללינק פעיל עם url.(כמובן שיש להגדיר בהגדרות שיתוף שתהיה הרשאה לכולם לצפייה)
לאחר כל זאת.(ישנם כמה דרכים אך אני ממליץ לביצוע ש-)יש להזין בעמודת התמונות לוגו באקסל את פונקציית hyperlink
ולסדר בשורה אחר שורה את הurl הרלוונטי בתוך ארגומנט הראשון של הפונקצייה.
זו טיפה "עבודת נמלים" אבל אין מה לעשות חוץ מלהיות בסבלנות ולנשום עמוק...
צירפתי דוגמא קטנטונת בגיליון המצורף.
Screenshot_20231225_232148_Excel.jpg

אם השאלה היתה על הטמעת תמונה בתוך התא כתמונה או כ-qr זה כבר סיפור אחר לגמרי.

בהצלחה

קבצים מצורפים

• hyperlink.xlsx
    KB 49.4 · צפיות: 10
נערך לאחרונה ב:

אני1000

משתמש מקצוען
אפשרות "פשוטה" זה באופן יחסי כמובן.
המורכבות מתחילה בהמרת קובץ תמונה של png /jpeg וכו..ללינק פעיל.
ישנן כמה אפשרויות לכך.וישנן כמה אתרים חינמיים שמבצעים את זה.
אבל הדרך הכי פשוטה היא בהעלאת תמונה לגוגל דרייב,אז- התמונה הופכת באופן אוטומט וללא מאמץ ללינק פעיל עם url.(כמובן שיש להגדיר בהגדרות שיתוף שתהיה הרשאה לכולם לצפייה)
לאחר כל זאת.(ישנם כמה דרכים אך אני ממליץ לביצוע ש-)יש להזין בעמודת התמונות לוגו באקסל את פונקציית hyperlink
ולסדר בשורה אחר שורה את הurl הרלוונטי בתוך ארגומנט הראשון של הפונקצייה.
זו טיפה "עבודת נמלים" אבל אין מה לעשות חוץ מלהיות בסבלנות ולנשום עמוק...
צירפתי דוגמא קטנטונת בגיליון המצורף.צפה בקובץ המצורף 1533963
אם השאלה היתה על הטמעת תמונה בתוך התא כתמונה או כ-qr זה כבר סיפור אחר לגמרי.

בהצלחה
מקווה שהבנתי, אני אנסה מחר ואגיב. תודה

אני1000

משתמש מקצוען
לגבי הנ"ל: לא ציינתי כי מדובר בטבלה בגוגל-שיטס שפתוחה לצפיה של הרבה אנשים, התהליך הנ"ל תואם?

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
תראה יש פעמיים פעם אחת עם טבלה פעם אחת בלי
תודה
לאחר כל המשא ומתן בענין שגיאת spill
בשולי הדברים אוסיף משהו קטן.
אם תשים לב פונקציית unique הוסיפה כאן את הספרה 0.
Screenshot_20231226_094301_Excel.jpg

למה זה קורה?
הרעיון פה,שהפונקצייה מתייחסת לתא/ים ריק/ים או לתא/ים שנכתב/ו בהם 0 במפורש כ-0. דין אחד לכולם!
הפונקצייה במקרה הזה סוקרת את כל טווח עמודה A .וישנם שם עשרות/מאות תאים ריקים.מה כתוב בהם?כלום!
כלום זה 0 מלל/טקסט.
הפונקצייה באופייה ממזגת כפילויות ולכן היא "מסתפקת" בכתיבת 0 פעם אחת.

ומה הפיתרון לכך?
להכניס/לשלב את פונקציית filter בתוך פונקציית unique .ולהציב תנאי של ""<>
שמשמעותו הוא - אינו שווה לריק/כלום.
ואז הכל יהיה מסודר מצוין .הפונקצייה פשוט "תדלג" על כל התאים הריקים במערך.
הזכרתי בעבר מספר פעמים את הטכניקה הזו.הנה כאן למשל בלינק המצורף
https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-12984676
בהצלחה

נערך לאחרונה ב:

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
יש לי שני טבלאות שיטס, שיש בהם אותן סוגי נתונים, ואני רוצה למזג אותן לטבלה אחת ע"י נוסחה (זאת אומרת שכל פעם שיוסיפו רשומה באחת הטבלאות - היא תתווסף לטבלה המאוחדת גם כן).

חוץ מזה העמודות לא לגמרי תואמות (לדוגמא באחת יש שם פרטי ואחכ שם משפחה ובשניה משפחה ואח"כ פרטי)
אז לזה אני חושב שיש פתרון פשוט להעתיק אחת מהן לגליון אחר באמצעות נוסחה פשוטה ולשנות שם את הסדר (דהיינו בתא A1 לרשום שיציג את תא B1 מהטבלה הקודמת. מקווה שהייתי מובן).

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
יש לי שני טבלאות שיטס, שיש בהם אותן סוגי נתונים, ואני רוצה למזג אותן לטבלה אחת ע"י נוסחה (זאת אומרת שכל פעם שיוסיפו רשומה באחת הטבלאות - היא תתווסף לטבלה המאוחדת גם כן).

חוץ מזה העמודות לא לגמרי תואמות (לדוגמא באחת יש שם פרטי ואחכ שם משפחה ובשניה משפחה ואח"כ פרטי)
אז לזה אני חושב שיש פתרון פשוט להעתיק אחת מהן לגליון אחר באמצעות נוסחה פשוטה ולשנות שם את הסדר (דהיינו בתא A1 לרשום שיציג את תא B1 מהטבלה הקודמת. מקווה שהייתי מובן).
לא הבנתי לגמרי.סורי
האם שתי הטבלאות ממוקמות בגיליון אחד?בשני גיליונות? או בשתי חוברות עבודה נפרדות?
אשמח שתשלח דוגמא קטנה לכך בגיליון שיטס שאוכל להבין יותר טוב.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
לא הבנתי לגמרי.סורי
האם שתי הטבלאות ממוקמות בגיליון אחד?בשני גיליונות? או בשתי חוברות עבודה נפרדות?
אשמח שתשלח דוגמא קטנה לכך בגיליון שיטס שאוכל להבין יותר טוב.
אפילו עוד לא עשיתי את זה.
שני טבלאות בשני גליונות,
אני רוצה לעשות גיליון שלישי שבו יופיעו שני הטבלאות ביחד - כטבלה אחת שלמה.

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
אפילו עוד לא עשיתי את זה.
שני טבלאות בשני גליונות,
אני רוצה לעשות גיליון שלישי שבו יופיעו שני הטבלאות ביחד - כטבלה אחת שלמה.
בגיליון השלישי תבצע יבוא נתונים מעמודה בודדת /מספר עמודות כטווח אחד על ידי פונקציית arryaformula
זו פונקצייה שמחזירה טווחים שלמים ככתבם וכלשונם (ללא כל העיצובים בטבלת המקור-יש להדגיש)
היבוא דינאמי ואוטומטי.
בתוך הפונקצייה יש לבצע הפנייה לגיליון הרלוונטי -בדרך הפשוטה והידועה.(גרש בודד וסימן קריאה)

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
בגיליון השלישי תבצע יבוא נתונים מעמודה בודדת /מספר עמודות כטווח אחד על ידי פונקציית arryaformula
זו פונקצייה שמחזירה טווחים שלמים ככתבם וכלשונם (ללא כל העיצובים בטבלת המקור-יש להדגיש)
היבוא דינאמי ואוטומטי.
בתוך הפונקצייה יש לבצע הפנייה לגיליון הרלוונטי -בדרך הפשוטה והידועה.(גרש בודד וסימן קריאה)
לא הבנתי.
הפונקציה הזו יכולה לחבר שני טווחים לטווח אחד ארוך?
לא הצלחתי, איך עושים את זה?
בתוך הנוסחא יש מקום לארגומנט אחד בלבד, איך מכניסים בו שני טווחים אחד אחרי השני?

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
לא הבנתי.
הפונקציה הזו יכולה לחבר שני טווחים לטווח אחד ארוך?
לא הצלחתי, איך עושים את זה?
בתוך הנוסחא יש מקום לארגומנט אחד בלבד, איך מכניסים בו שני טווחים אחד אחרי השני?
אם כך.יש כאן משחק שנדרש עם פונקציית vstack
זו פונקצייה שמקבלת מערך וטווח.וגם יודעת להערים(מלשון ערימה אחד מעל השני) שני טווחים או יותר לטווח אחד
כך או כך.צריך לראות את מבנה וסדר הגיליונות ומה בדיוק צריך לייבא.
אשמח שתשלח לי במייל ואטפל בזה בעזרת ה'.
yv0528174820 בגימייל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה