אקסל האשכול המרכזי לשאלות באקסל/גוגל שיטס

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

ברוך הוא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני לא מצליח אבל לשלב בין שתי הנוסחאות
הפונקציה IF בנויה משלושה שלבים:
1. התנאי שלך
2. מה אתה רוצה לקבל אם התנאי מתקיים
3. מה אתה רוצה לקבל אם התנאי לא מתקיים
כיון שאני לא מספיק מבין מהו התנאי שאתה רוצה לכן קשה לי לבנות את הנוסחה אם תעלה דוגמא אני יכול לכתוב לך.

שעשוע

משתמש פעיל
שלום יש לי שאלה קטנה בבקשה
בעיקרון הכיתוב בתוך התא גולש לעמודה הבא, כמו זה:

צפה בקובץ המצורף 1195043
ורק אם יש תוכן בתא הבא, אז הכיתוב לא גולש. כמו זה:

צפה בקובץ המצורף 1195041

השאלה: איך אפשר שהכיתוב לא יגלוש, גם אם אין כיתוב בעמודה הבאה?
תודה
אשמח להתייחסות, בזמנך הפנוי. תודה רבה

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
לא נעים לי להעמיס..
יש לי עמודה עם כספים להעברה, אנשים שונים שאני צריך להעביר להם כסף, בשורה כתוב רק הנטו שצריך להיכנס לכל אחד, בסוף לפני הסיכום יש שורה של עמלות, איך אני מגדיר שאקסל יחשב לי אוטומטית מה הסכום הכולל של העמלות?
נגיד יש עמלה כללית על כל הסכום של 5% תוספת, בנוסף עוד 5 ש"ח על כל העברה נפרדת, איך האקסל יחשב את זה לבד?
מצורף טבלה
@אפר @ברוך הוא @xl3391 @מרובע
יש לציין (יכול להיות שלזה כבר אין פיתרון) שהנוסחה שתסכם לי את סכום ההוצאות כולל העמלות צריך להיות דווקא SUBTOTAL ולא SUM (כי יש כמה וכמה קבוצות ובסוף אני צריך סיכום כללי ורק SUBTOTAL מסנן את סיכומי הביניים) ולכן כנראה שה SUBTOTAL יסנן את הנוסחה שנבנה כדי לחשב את העמלות, השאלה היא האם יש לזה בכלל פיתרון
לא ממש הבנתי מה הצורך,
אם אני מבין נכון צריך שאקסל יכפיל את כל הסכום של ההעברות כפול 0.05 ובנוסף יכפיל את מספר ההעברות כפול 5 ש"ח.
האם זה מה שצריך?

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
הפונקציה IF בנויה משלושה שלבים:
1. התנאי שלך
2. מה אתה רוצה לקבל אם התנאי מתקיים
3. מה אתה רוצה לקבל אם התנאי לא מתקיים
כיון שאני לא מספיק מבין מהו התנאי שאתה רוצה לכן קשה לי לבנות את הנוסחה אם תעלה דוגמא אני יכול לכתוב לך.
אסביר, אני רוצה שרק באחד השורות הוא יוסיף - חוץ מהאחוזים - גם תוספת 5 ש"ח על העברה, אבל שלא יוסיף את זה כשאין שם נתון אלא רק כאשר יש נתון באותה שורה, כלומר שיש החודש חיוב כזה אז שיוסיף 5 ש"ח עמלת העברה

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אסביר, אני רוצה שרק באחד השורות הוא יוסיף - חוץ מהאחוזים - גם תוספת 5 ש"ח על העברה, אבל שלא יוסיף את זה כשאין שם נתון אלא רק כאשר יש נתון באותה שורה, כלומר שיש החודש חיוב כזה אז שיוסיף 5 ש"ח עמלת העברה
עדיין לא הבנתי
באיזה שורה מסתורית צריך להוסיף את ה5 ש"ח?
בקיצור אולי תפרט המון ותתן דוגמאות, או שמישהו אחר יבין יותר מהר ממני.

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
עדיין לא הבנתי
באיזה שורה מסתורית צריך להוסיף את ה5 ש"ח?
בקיצור אולי תפרט המון ותתן דוגמאות, או שמישהו אחר יבין יותר מהר ממני.
הסתדרתי כבר, תודה ענקית לכל העוזרים

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
ההדפסה מהאקסל הולכת לי קשה :( :(
הבעיה העיקרית כרגע: האקסל מסמן קו לאורך כל גבולות העמוד המודפס.
זאת אומרת שכל מה שאני מדפיס יוצא עם מסגרת מסביבו.
איך מבטלים את זה?? איך זה נהיה לי פתאום? (זה רק בקובץ מסויים, שאר הקבצים לא).

יש עוד בעיות, שאני לא רוצה שיופיעו כל הקוים של האקסל, אז ניסיתי בהתחלה בתצוגה "לא להציג קוי רשת" אבל בהדפסה זה מוצג בקווקווים.
אז צבעתי את כל הקוים בלבן, ואז הקוים שכן נשארו קיבלו הרבה "חורים" במקום המפגש שלהם עם הקוים הלבנים. וזה לא נראה יפה.

נ.ב. יש לציין ששתי הבעיות מופיעות רק בקובץ שהורדתי משיטס.
ברגע שפתחתי גליון חדש (אפילו בקובץ הזה) אין שם את הבעיות האלו.
אז אולי אעשה כך וזהו, זה המון עבודה אבל אין מה לעשות.

נערך לאחרונה ב:

בת עם סגולה

משתמש מקצוען
איך ניתן לוודא האם יש כפילות לא בשורה אחת, אלא בכל שורה ושורה.
אבל עם נוסחא, כך שלא אצטרך לבדוק כל שורה בנפרד?!

יש דבר כזה?

ברוך הוא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
איך ניתן לוודא האם יש כפילות לא בשורה אחת, אלא בכל שורה ושורה.
אבל עם נוסחא, כך שלא אצטרך לבדוק כל שורה בנפרד?!

יש דבר כזה?
לא צריך נוסחא.
1. לבדוק כפילויות = ע"י (בחירת כל הטווח) עיצוב מותנה> כללי סימון תאים > ערכים כפולים.
2. למחוק כפילויות = ע"י (בחירת כל הטווח) נתונים > הסר כפילויות.

צביזון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני מקפיץ את השאלה שלי. אשמח אם מישהו ימצא פתרון.
איך אפשר לעשות בגוגל שיטס, שכאשר יש כמה תאים זהים באותה עמודה, הם יצבעו בצבע מסוים?

יש את הנוסחה הזו: = countif (A1: A, A1)> 1
הנוסחה הזו צובעת אמנם את כל הכפולים, אבל את האחרון מביניהם היא משאירה לא צבוע.

האם יש נוסחה שצובעת את כל הכפולים?

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
איך מגדירים באקסל שאם בתא מסוים בשורה אין נתון אז כל השורה נמחקת?

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
ההדפסה מהאקסל הולכת לי קשה :( :(
הבעיה העיקרית כרגע: האקסל מסמן קו לאורך כל גבולות העמוד המודפס.
זאת אומרת שכל מה שאני מדפיס יוצא עם מסגרת מסביבו.
איך מבטלים את זה?? איך זה נהיה לי פתאום? (זה רק בקובץ מסויים, שאר הקבצים לא).

יש עוד בעיות, שאני לא רוצה שיופיעו כל הקוים של האקסל, אז ניסיתי בהתחלה בתצוגה "לא להציג קוי רשת" אבל בהדפסה זה מוצג בקווקווים.
אז צבעתי את כל הקוים בלבן, ואז הקוים שכן נשארו קיבלו הרבה "חורים" במקום המפגש שלהם עם הקוים הלבנים. וזה לא נראה יפה.

נ.ב. יש לציין ששתי הבעיות מופיעות רק בקובץ שהורדתי משיטס.
ברגע שפתחתי גליון חדש (אפילו בקובץ הזה) אין שם את הבעיות האלו.
אז אולי אעשה כך וזהו, זה המון עבודה אבל אין מה לעשות.
לכאורה בהגדרות עמוד
לגבי הקוים תצבע את כל הקוים בלבן

פיצקי

משתמש צעיר
אשמח לעזרה
קובץ אקסל משותף בהדפסה הופך את האותיות מימין לשמאל
מה הפתרון?

פיצקי

משתמש צעיר
אשמח לעזרה
קובץ אקסל משותף בהדפסה הופך את האותיות מימין לשמאל
מה הפתרון?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה