רגע לפני חתימת חוזה (אי"ה...) על קניית דירה - מה חשוב לדעת?

malka1

משתמש פעיל
יש דבר כזה לא להכליל זאת בחוזה?

שיהיה במפורש כתוב את הפגמים הידועים, עם תוספת שבמידה ונמצא פגם שברור שהיה לפני חתימת החוזה, התיקון על המוכר. וזה סופר חשוב בדירות לא חדשות. ואם הדירה ישנה אז בכללל.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
לא לשכוח לכתוב בחוזה היתר עסקה
במידה ויש צורך לתבוע חייבים היתר עסקה

איש עברי

משתמש מקצוען
אני עברתי דירה לפני כמעט 3 שנים. והמוכר של הדירה שקניתי לקח אותי לעו"ד מאוד זולה, שלבד מכך שאח"כ עבור כל חתימה גבתה תשלום מלא, היא כתבה חוזה משובש לחלוטין.
לעומת זאת כשמכרתי את הדירה הלכתי לעו"ד פה במ. עילית ושמו ורדי, והוא לוקח מחיר רגיל, אבל עשה את העבודה כמו שצריך, וגם עבר איתנו על החוזה שורה שורה, ודן איתנו ועם המוכר על ההשלכות של כל שורה.
בקיצור, עו"ד זול יתכן שיעלה בסוף הרבה כסף, ולהיפך.

ובעז"ה שיהיה בהצלחה

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מה המחיר הממוצע שעו"ד לוקח לחוזה בכישת דירה ישנה?

יש כל מיני מחירים.
יש שלוקחים חצי אחוז
ויש שלוקחים רבע אחוז
ויש גם יותר זול מזה

אני מכיר באופן אישי עו"ד מצויין במחיר טוב
במידה ואתם רוצים פרטים פנו אלי במייל: zpc5060אין לכתוב כתובת מייל

מה שאני

משתמש מקצוען

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לעומת זאת כשמכרתי את הדירה הלכתי לעו"ד פה במ. עילית ושמו ורדי, והוא לוקח מחיר רגיל, אבל עשה את העבודה כמו שצריך, וגם עבר איתנו על החוזה שורה שורה, ודן איתנו ועם המוכר על ההשלכות של כל שורה.
אם לקחתם את ורדי אתם יכולים לישון בשקט.
הוא אלוף!
עושה את כל העבודה!
ממש לא צריך לדאוג לכלום!

לוודא שבחוזה מול העו"ד התשלום האחרון הוא רק אחרי רישום בטאבו
כנ"ל לגבי המוכר, לא להעביר תשלום אחרון לפני שהוא סיים לחתום על כל מה שהוא צריך.
(מכירה מישהי שחסכה עו"ד ושילמה למוכר הכל ואז גילתה שממש לא מתחשק לו לנסוע לאיזה מקום לחתום על איזה טופס, וממילא הדירה לא נרשמה על שמה בטאבו.)

לוודא שאין שום חשבון מים חשמל ארנונה שנשאר על שם המוכר. שהכל עבר אליכם כמו שצריך (במודיעין עילית משלמים על מים וארנונה באותו חשבון ויש מקומות שזה חברה נפרדת - זהירות!!! אכלתי הרבה קש מאדם ש "שכח" לשלם מים ועיקלו לי כסף מהחשבון, רק בגלל הטעות הזו )

beni.

משתמש פעיל
שלום,
אנו ב"ה עומדים לפני חתימת חוזה על קנית דירה,
הבאנו שמאות מוקדמת (מכמה סיבות שונות) ומחכים לקבל אישור עקרוני מהבנק שישחרר אותו הכי מהר (לקחנו יועצת מומחית שסוגרת את הפינות האלה).
הדירה - דירה ראשונה שלנו,
איזה נקודות חשובות נוספות חשוב לדעת לפני?
וכן - עו"ד מומלץ

תודה רבה!
א)לבדוק את מחיר הדירה ביד2/ רשות המסים/ רוכשים אחרים באזור-
ולוודא שהוא תואם את מחיר השוק (ביחס לתנאי הדירה)
ב)לקפוץ למים..

ordor

משתמש חדש
קנית איתו דירות יד שניה או מקבלן?
יודעת אם מתעסק גם עם דברים מסובכים?

דירות יד שניה,
לדעתי הוא גם מומחה בחוזים של דירות יד ראשונה מקבלן.
תתקשרי אליו להתייעץ איתו.
לאחר שבררתי טוב על עורכי דין הבנתי שהוא גם לוקח מחיר ממש סביר ביחס לענף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

פרק קמב א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה