ראש השנה לא רק לאילנות

גוגלית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ב"ה

TO BE SHVAT

איזה כיף לאילנות.

למרות שגם להם יש היום יום הולדת, אף אחד לא שואל אותם בני כמה הם באמת.
אמנם אפשר לבצע איזה חיתוך רוחבי, לספור טבעות ולדעת, אבל נו, את מי זה מעניין עד כדי כך.
יש וורט מפורסם (הפרסום בפרוג עובד) שטוען שלהבדיל מהעץ, את הגיל של האישה לא תגלו גם אם תחתכו אותה.
לאחרון שאמר את זה לידי נתתי טיפ: קנה לאשתך טבעת כל שנה, ונוכל לספור את הטבעות שלה גם בלי לחתוך אותה.

אז אילן אילן, במה אברכך?

ממתי אני אילן, ריבונו של עולם? אי אפשר להקריא לי ברכה בלי הפתיח הזה? צילו של האילן הזה כבר מזמן לא נאה.
'פירותיך מתוקים'...ממשיך לנאום הפרי שלי, אלא מה. הפרי קצת הסתבך עם אמת-המים, (כאילו, מה זה קשור עכשיו?)
אז ניסיתי לעזור לו: אולי התכוונתם לעוזרת בית? זה מה שאבא מארגן לי מתנה?
לא הנהון, לא חיוך, גורנישט. מי אמר בול עץ ולא קיבל.

כיבוד צנוע יהלום את האירוע

יש גבול לכל תעלול. ככה לפחות חשבתי. אבל הקונספט הטובישבטי לא נעדר גם מהכיבוד.
השולחן נראה כמו סניף של גרעיני עפולה ערב פרוץ הט"ו לחיינו.
סקירה מהירה גילתה לי שיש את כל הפרודוקטים לטנזיה, לחטיפי בריאות ולגרנולה. סגרתי את הפינה של משלוחי המנות, ישתבח שמו.
אם היו לי שונאים הם היו מקבלים את העוגה. מניחה שאם החברה' פה זרמו עם האילנות זו בטח עוגת גזר.
(כשכולם ילכו אבקש מארץ-ישראל מחילה, ואתנפל על שויצריה קטנה גדולה).

ועכשיו תורי

ככה זה נראה. כי כולם מסתכלים עלי בציפיה דרוכה. אה כן! סיכמנו ששקיות הממתקים עלי! אוחח.
לא שכחתי! מה פתאום! הבטחתי לעיניים לא מאמינות בעליל, תוך כדי הליכה למטבח.
- הנה, הבאתי לכם שקיק יומולדת.
- שקיק? מה נסגר?
- מכירים את 'שבעה בשקיק'? אז זה.
- א-מ-א !!!
- אתם התחלתם...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה