השתלמות קרן השתלמות מומלצת לעובדי הוראה

חי 523

משתמש פעיל
אני לא מבין
האם את אומרת שיש אפשרות להשאיר את הקרן השתלמות מבלי למשוך ושהיא תעבור למסלול מנייתי?!
איך בדיוק עושים את זה?
האם יש מסלול מנייתי בקרן השתלמות של המורים?
או שאפשר לנייד מקרן השתלמות של המורים לקרן השתלמות רגילה בלי למשוך את הכסף? (נראה לי שבעבר כתבו כאן שאי אפשר לעשות זאת)
למיטב ידיעתי ולאחר בירור מעמיק (יתכן ועדיין חסר לי ידע) אין מסלול מנייתי למורים, וא"א לעבור בשלמות מקרן השתלמות למורים לקרן השתלמות רגילה, אלא רק לפתוח חדש, ולמשוך כספים מהישן.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
למיטב ידיעתי ולאחר בירור מעמיק (יתכן ועדיין חסר לי ידע) אין מסלול מנייתי למורים, וא"א לעבור בשלמות מקרן השתלמות למורים לקרן השתלמות רגילה, אלא רק לפתוח חדש, ולמשוך כספים מהישן.
כאמור זה לא מדויק, וכפי שהביאו פה מהתקנון של קרנות ההשתלמות לעובדי הוראה.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
אכן מאד יכול להיות שכדאי לעבור לקרן השתלמות מנייתית [תלוי למי] אבל גם לא כדאי למשוך את הכסף מקרן ההשתלמות.
כדאי שכל הכסף ישאר בקרן השתלמות מבלי למשוך, וכאמור כשעושים זאת נכון בדר"כ אפשר להנות מכל העולמות.
ותשואות העבר לפי מדיניות השקעה של העבר לא רלוונטית למה שהיום.
איך באמת עושים זאת נכון?

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
זה מה שכתוב באתר של הקרן השתלמות למורים, שבמקרים שניתן למשוך את הקרן במשיכה חד פעמית [למשל לאחר שש שנים עם חמישה ילדים ומעלה] ניתן להעביר את הקרן בשלמות לקרן רגילה מלבד ה11 אחוז הנוספים שהפקיד המעסיק

דף הבית » מידע לעמית » העברת כספים

העברת כספים​

העברת כספים מקרן השתלמות למורים לקרן השתלמות אחרת​

במסלול הרגיל​

בהתאם לתקנה 3 א’ בתקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) (העברת כספים בין קופות גמל):
העברה מקרן השתלמות מיוחדת למורים לקרן השתלמות אחרת , ובלבד שהעמית רשאי למשוך את הכספים בסכום חד פעמי בהתאם לתקנון הקרן.
תקנה זו קובעת את המקרים בהם ניתן להעביר כספים שהופקדו בקרן השתלמות מיוחדת למורים לקרן השתלמות אחרת, באותם תנאים שקיימים לעמיתים במשיכת כספים בקרן השתלמות מיוחדת למורים, כלומר להמתין שש שנים ממועד הפקדה ראשונה ולעמוד בקריטריונים למשיכת כספים.
במקרה של זכאות – העברת הכספים תתבצע בהתאם לקריטריון המשיכה/העברה בצירוף מסמכים מתאימים לקריטריון.
לידיעתכם, העברת הכספים לפי חלק העובד בתוספת מלוא חלק המעביד תתבצע רק בהתאם לקריטריון של פרישה לגמלאות או פרישה לפי גיל פרישה.
יש כאן לקונה,
המשיכה במצב כלכלי חמור מוגדרת בתקנות כ'נסיבות מיוחדות'.
נסיבות מיוחדות זה משהו שאמור להיות נתון לשיקול דעת ההנהלה.
קשה להגדיר צורך להעביר כסף לקופה אחרת כפיתרון שעונה למצב כלכלי חמור, ולכן אין ללמוד מהתקנות שהעלית שניוד יתאפשר במקרה זה.
בעבר שאלתי באשכול כאן את השאלה הזאת והרב @השקעות R הון השיב שמנסיון זה לא מתאפשר.
ואין חכם כבעל הנסיון.
רק למשוך - מנסיון.
(יש סוכני ביטוח שטועים וחושבים שאפשר לנייד, אבל אי אפשר. אפשר רק לאחר פרישה או מוות ח"ו.)

נערך לאחרונה ב:

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
בעבר שאלתי באשכול כאן את השאלה הזאת והרב @השקעות R הון השיב שמנסיון זה לא מתאפשר.
כעת יש אחת שדיווחה (גיל 62) שהצליחה לנייד חלק קטן מהקרן השתלמות.
לפי הנהלים היא יש לה אפשרות לנייד הכל, כנראה שהפקידים לא יודעים את הנהלים.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
לא אהבתי את השורה הראשונה
כבר דובר רבות כאן בפורום המון בזכותכם ובזכות אחרים שקרן השתלמות למורים לאנשים שלא יוצאים לשבתון זה נזק!
גם לא מרויחים יותר בהפקדות וגם ריוח של 2 אחוז שנתי במקום 10 ויותר במחקה מדד.
למי שיש קרן השתלמות עצמאית פשוט שצריך לעבור, ועכ"פ מכאן ולהבא שיעביר את הפקדות המעסיק לקרן מחקה מדד, וכמובן אחרי שלמד את ההזהרות לגבי הקרן הזו, אבל להשאיר סתם בהשתלמות למורים עגור וכדו' זה נזק. כמו שכתב כאן הר הון לעיל.
אני כן חושבת ששווה לשקול להשאיר חיסכון של 6 שנים בקרן של המורים גם אם לא יוצאים לשבתון, כדי להשאיר את האופציה פתוחה.
אני הייתי בטוחה שייקח הרבה זמן עד שאצא לשבתון אם בכלל, ובסוף מסיבות שונות, שלא יכולתי לצפות מראש, יצאתי לשבתון מוקדם משחשבתי.
לכן כרגע אני נשארת בקרן של המורים עד שאסיים לצבור שוב 6 שנים, ואח"כ אם לא אצא לשבתון (אין לי תוכניות לצאת כרגע, אבל אולי דברים ישתנו) אני בהחלט מתכננת לבקש שאת המשך ההפקדות יעשו לי לקרן רגילה.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
כעת יש אחת שדיווחה (גיל 62) שהצליחה לנייד חלק קטן מהקרן השתלמות.
לפי הנהלים היא יש לה אפשרות לנייד הכל, כנראה שהפקידים לא יודעים את הנהלים.
כפי שהסברתי, יש לקונה בנושא מצב כלכלי חמור, ולכן אין להקיש מגיל 55+ שזה עניין אחר, ובזה צריך לתת לנייד את חלק העובד ו89% מחלק המעביד, כי זה חלק מהתנאים למשיכה \ ניוד.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אני כן חושבת ששווה לשקול להשאיר חיסכון של 6 שנים בקרן של המורים גם אם לא יוצאים לשבתון, כדי להשאיר את האופציה פתוחה.
אני הייתי בטוחה שייקח הרבה זמן עד שאצא לשבתון אם בכלל, ובסוף מסיבות שונות, שלא יכולתי לצפות מראש, יצאתי לשבתון מוקדם משחשבתי.
לכן כרגע אני נשארת בקרן של המורים עד שאסיים לצבור שוב 6 שנים, ואח"כ אם לא אצא לשבתון (אין לי תוכניות לצאת כרגע, אבל אולי דברים ישתנו) אני בהחלט מתכננת לבקש שאת המשך ההפקדות יעשו לי לקרן רגילה.
@טילון אם אין קרן השתלמות למורים אי אפשר לבקש מהמעסיק לצאת לשבתון?

דף גמרא

משתמש פעיל
זה אולי נכון כלפי מורות שמצוי שיוצאות לשבתון מידי פעם
לעומת זאת אצל מלמדים בת"תים
נדיר מאוד שמלמד יוצא לשנת שבתון
ולכן לא נראה לי שכדאי לעשות כך

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כפי שהסברתי, יש לקונה בנושא מצב כלכלי חמור, ולכן אין להקיש מגיל 55+ שזה עניין אחר, ובזה צריך לתת לנייד את חלק העובד ו89% מחלק המעביד, כי זה חלק מהתנאים למשיכה \ ניוד.
כפי התקנון של קרנות השתלמות לעובדי הוראה יש עוד מצבים שבהם ניתן לנייד את הכסף לחברה אחרת.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
כפי התקנון של קרנות השתלמות לעובדי הוראה יש עוד מצבים שבהם ניתן לנייד את הכסף לחברה אחרת.
מכיון שהסיפור שהגבתי עליו הוא שרוצה למשוך עקב זה שיש לו 5 ילדים, אז העילה הרלוונטית היא 'מצב כלכלי חמור. כפי שכתבתם יש עוד עילות ולרוב האשים הצעירים זה לא יועיל. העילות הן:

– בגיל 55 שנים ומעלה.

– בגיל 50 שנים ויציאה אחת לפחות לשנת השתלמות.

-לאחר 15 שנות ותק ויציאה אחת לפחות לשנת השתלמות.

– פיטורין מהעבודה.

– פרישה מהעבודה עקב נכות שנגרמה לו עקב עבודתו והמוכרת ע”י המוסד לביטוח לאומי כנכות המזכה בקצבת נכות.

– במידה והשלים תקופת ותק והפסיק עבודתו בהוראה.

– מעבר לעבודה בתפקיד מנהלי, בשירות הציבורי בתחום החינוך או הקשור בחינוך, או עזיבת

ההוראה לשם מילוי תפקיד נבחר ציבור בשכר בשלטון המרכזי או המקומי.

– לדעת ההנהלה ישנן נסיבות מיוחדות הנובעות ממצב רפואי קשה של העמית ושל בני משפחתו מדרגה ראשונה. או מצב כלכלי חמור.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
לדעתי לפי מה שרשום בתקנון היבש אפשר לנייד גם בעקבות מצב כלכלי
יש בזה היגיון כי אם בין כה מוציאים את הכסף מה זה משנה להם לאן.
התקנון היבש מכיר בנסיבות של מצב כלכלי חמור, להתחשבות במצבו ושחרור כספו לצורך הקלה במצבו, זאת ההגדרה של נסיבות מיוחדות, ולכן מי שרוצה לנייד, לא יתחשבו בו.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
@טילון אם אין קרן השתלמות למורים אי אפשר לבקש מהמעסיק לצאת לשבתון?
שבתון של מורים כולל שלושה דברים:
1. שמירת המשרה לשנה הבאה
2. מימון לימודים וקצבת קיום מקרן ההשתלמות
3. לימודים שנחשבים לוותק.

הראשון לא אמור להיות בעיה אם המעסיק מאשר חל"ת (וגם בשבתון רגיל הוא צריך לאשר).

השני יכול להיות גם מקרן השתלמות רגילה, רק שבעוד שבקרן השתלמות של מורים תקבלו מימון מלא לא משנה כמה כסף נצבר בקרן, בקרן השתלמות רגילה זה יהיה לפי כמה שיש בקרן.
שמעתי פעם שבשבתון של מורים הקרן מוציאה בד"כ יותר ממה שנצבר, מצד שני זה תלוי במחיר של הלימודים, וגם אם בקרן רגילה התשואה גבוהה יותר- אז לא בטוח שהצבירה לא תצא יותר מזה.
ככה שזה יכול להשתנות בין מצב למצב.

השלישי לא נראה לי שאפשרי בקרן רגילה. כלומר אפשר ללמוד, אבל לא נראה לי שמשרד החינוך יכיר בזה כוותק.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
השלישי לא נראה לי שאפשרי בקרן רגילה. כלומר אפשר ללמוד, אבל לא נראה לי שמשרד החינוך יכיר בזה כוותק.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
בקרן השתלמות רגילה זה יהיה לפי כמה שיש בקרן.
גם בקרן השתלמות למורים לא מקבלים קצבה בגודל בגובה השכר רק ממה שנצבר בקרן. כך מניסיון. תקני אותי אם אני טועה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה