דרוש מידע קנס למשפחתון 50 ש"ח לאיחור של 4 דקות!

ילילי

משתמש מקצוען
איפה שאני גרה יש מקרים שיש מטפלת אחת על 15 ילדים :(
חוץ ממספר הילדים כמובן
אין לה שום מחוייבות לתקני בטיחות, רמה של אוכל וטריות, מקום שינה נורמלי, סדר יום, חומר לימודי ועוד ועוד...

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אם הם ישלמו.....
הסכם ברור מתחילת שנה.
הסכם ברור בכתב גם עם מטפלת פרטית.
בהסכם יש לכלול תשלום על האיחורים וחישוב זה נערך בסוף שנה.
אין צורך בהסכם ארוך [כמו משפחתונים] קצר ולענין.
כשיש הסכם ברור, אז כמעט תמיד אנשים עומדים בהתחייבות.
גנבים ושקרנים יש תמיד.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
למטפלת פרטית יש חיסרון של 0 פיקוח.
מבחינת תנאים לא מחויבת לכלום ואף אחד לא בודק את הידע שלה ואת הכשירות.
הפיקוח והתנאים הוא 'תחרות חופשית'.
מי שלא טובה לא ישלחו אליה, ומי ששלח בעיה שלו...

כשירות ? כיצד המטפלות המעון/משפחתון יותר כשירות ?

אכן במעון יש פיקוח מעולה והכללים נשמרים
אבל במעון הבעיה היא שזה 'מפעל' וכן תחלופה רבה של מטפלות [שזה לא טוב לילדים] ולפעמים המטפלות הם לא כ"כ טובות.

RRL

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אני מסכימה עם המטפלת! אסור לך לאחר דקה!!!
לא חושבת שצריך הסכמים ודוחות, ברור שגם ככה השעה מאוחרת מאד!!
ומטפלת עושה עבודת קודש קשה מאד!! אני משוכנעת שיותר קשה מכל העבודות האחרות! (בואו ניהיה כנות)
לא מגיע לה איחור גם לא של דקה!!
וסליחה אבל גם הילד רוצה כבר לחזור הביתה לפני כזאת שעה מאוחרת!! (אני שולחת שנים למשפחתונים ותמיד משתדלת לחזור לפני הזמן. זה שגומרים ב4 וחצי לא אומר שהילד צריך להשאר שם עד אז (כמובן לפי היכולת))

נערך לאחרונה ב:

ילילי

משתמש מקצוען
הפיקוח והתנאים הוא 'תחרות חופשית'.
מי שלא טובה לא ישלחו אליה, ומי ששלח בעיה שלו...

כשירות ? כיצד המטפלות המעון/משפחתון יותר כשירות ?

אכן במעון יש פיקוח מעולה והכללים נשמרים
אבל במעון הבעיה היא שזה 'מפעל' וכן תחלופה רבה של מטפלות [שזה לא טוב לילדים] ולפעמים המטפלות הם לא כ"כ טובות.
במשפחתון לא נותנים לכל אחת לפתוח משפחתון.
יש קורסים שצריך עבוד. לא מאשרים לאישה בלי ילדים לפתוח משפחתון ( ככה ידוע לי מלפני 7 שנים)

במעון המטפלת אף פעם לא לבד. זה הבדל גדול.
זה לא אישה שנמצאת עם הילדים לבד בבית ולכו תדעו מה קורה שם....

rivkar

משתמש מקצוען
למה?!

אם זה בסדר לה אז מעולה, ואם זה לא בסדר לה אז היא יכולה לענות -

ולנתק...

באמת?! סיכמנו ש... - אבל אנחנו לא מחויבים לקיים?! לא הצלחתי להבין....
אויש באמת
אם אני יגיד לא מתאים לי וינתק אני ישאר עם הילד בבית
ואת המצב הזה בדיוק משפחתוניות מנצלות שלא כהוגן..
ואין להן שום זכות לשום הסכם אחר ממה שכתוב בחוזה שלהן, גם אם ההורים מסכימים בחוסר ברירה..
(לי משפחתונית אמרה ש""כל ההורים מסכימים לקחת ב4 אז היא מסכמת איתי גם"" אז מה אני יהיה הרעה היחידה שבאה מאוחר? אני יגיד לא מוכנה וישאיר את הילד איתי? (לא היתה לי אופציה יותר סבירה) ואח"כ דברתי עם עוד אמהות שגם להן היא אמרה ככה והן גם היו מעדיפות יותר מאוחר.. לזה יקרה ניצול וגזל ואין לזה שום תוקף)

לארג'

משתמש מקצוען
ישנה בעיה מרכזית והיא שהמטפלות חושבות שהמעסיק שלהם הוא התמ"ת
צריך להזכיר שהמעסיק הוא ההורים הם משלמים ,והתמ"ת הוא המפקח
ברגע שהמטפלות יזכרו את זה,רוב הבעיות יפתרו...

ישנם כמה מגיבים פה שלא נתנו גילוי נאות אז זה בשבילכם

wonderwall

עיצוב וצביעת קירות אומנותית
מנוי פרימיום

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אני מסכימה עם המטפלת! אסור לך לאחר דקה!!!
לא חושבת שצריך הסכמים ודוחות, ברור שגם ככה השעה מאוחרת מאד!!
ומטפלת עושה עבודת קודש קשה מאד!! אני משוכנעת שיותר קשה מכל העבודות האחרות! (בואו ניהיה כנות)
לא מגיע לה איחור גם לא של דקה!!
וסליחה אבל גם הילד רוצה כבר לחזור הביתה לפני כזאת שעה מאוחרת!! (אני שולחת שנים למשפחתונים ותמיד משתדלת לחזור לפני הזמן. זה שגומרים ב4 וחצי לא אומר שהילד צריך להשאר שם עד אז (כמובן לפי היכולת))
אכן אסור לאחר!
==
אבל המאחר צריך גם לשלם והרבה!
כך המטפלת שיודעת שבסוף ישלמו לה פחות מתוסכלת.
הבעיה שבאמצע השנה קשה לדרוש מההורים את התוספת הזאת.
לכן ההצעה שמראש יסכמו שאת חישובי האיחורים עושים בסוף השנה.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ישנה בעיה מרכזית והיא שהמטפלות חושבות שהמעסיק שלהם הוא התמ"ת
מטפלת היא עצמאית ולא שכירה של אף אחד !
לא של התמ"ת (אין לה יחסי עובד מעביד) ולא עם ההורים
אפשר לקרוא לזה פרילנסר עם פיקוח
עם ההורים הם המעסיק אז שידאגו לה להפרשות לפנסיה וביטוח לאומי ככל שכירים

ילילי

משתמש מקצוען
מטפלת היא עצמאית ולא שכירה של אף אחד !
לא של התמ"ת (אין לה יחסי עובד מעביד) ולא עם ההורים
אפשר לקרוא לזה פרילנסר עם פיקוח
עם ההורים הם המעסיק אז שידאגו לה להפרשות לפנסיה וביטוח לאומי ככל שכירים
זה לא ממש פרילנסר עם פיקוח.
אולי יותר כמו זכיינות. זה לא סתם פיקוח. היא מחויבת לתנאים מסויימים ורף מסויים.

בוסו

משתמש מקצוען
דבר כללי שחשוב לכלם:
אם אתן רואות שאתן עומדות לאחר בגלל פקקים או לא משנה מה,
תתקשרו כמה שיותר מוקדם להודיע למטפלת,
הרבה יותר נעים כשהיא יודעת שאת תאחרי בכמה דקות ולא מחכה כבר ליד הדלת ולא מבינה מה קורה
לדעתי מה שכתבו כאן קודם
היה לי פעם משפחתון שטענה שצריך לבא עד 3:45[כשהמשפחתון נגמר ב4....כי היא הייתה יוצאת להוציא את הילדים שלה מהמעון שנגמר ב4]ואני הייתי מוציא עד 3:45....יום אחד הייתי מחוץ לעיר והיה פקקים ראיתי שאני מתעכב אחרי 3:45...התקשרתי והיא ממש לא קיבלה את זה....תכלס הגעתי ב3:55...היא חיכתה לי בפתח עם הילד בעגלה ואומרת לי שזה ממש לא בסדר וזה כבר על חשבון הילדים שלה...ועפה להוציא את הילדים שלה מהמעון....פה כבר התעצבנתי התקשרתי למפקחת באנונימיות....ושאלתי מתי נגמר המשפחתון ב4 או ברבע ל4....וזה תשובתה....המשפחתון נגמר ב4...מבקשים לבא ברבע ל4 כדי שלא להתעכב אחרי 4 עם הדיווח מהמטפלת....למחרת התדכנתי את המטפלת סתם שתדע שהמשפחתון נגמר ב4....[ואני מתחשב....לא שהיא עושה טובה]
נובע מזה שהיא קיבלה מההורים אפשרות לסדר יום כזה שצאפשר לה להוציא את הילד מהמעון (ולילד לראות מיד אמא בלי תיווכים בנתיים) והיא מעריכה את זה
יום אחד אחד מן ההורים איחר ולא עידכן שזה מה שיקרה והתוכנית השתבשה בלי שהיא דאגה לפיתרון
ואיך סבא שלי (לא) אמר ?
אם תקשורת נכונה הרבה בעיות היו נפתרות!!(וגם נפטרות)

@YB@

משתמש פעיל
אחרי נסיון של שנים רבות בשליחת ילדים למשפחתון:
א. הרישום למשפחתון, למרבה ההפתעה, מתבצע בעיריה, שם ניתן לבקש שם של משפחתונית מסוימת.
לו יצוייר ששלחתי בלי לעדכן את גברת משפחתונית - מאין לי לדעת את הכללים שלה?
במצב כזה הצדק איתך! 100 אחוז!!!
מה שאני מכיר זה שנרשמים אצל המטפלת עצמה...
ב. בהנחה שרוב האמהות השולות ילדן למשפחתון משוחחות עם הגב' לפני כן - לא מעלה בדעתי שיחה בה המטפלת מעדכנת כך:
לא עובדת בין ר"ה ליוהכ"פ / איסרוחג סוכות / פורים-שושן פורים / ערב פסח / איסרוחג פסח / לג בעומר / אחרי ט' אב וכדו', וכן גומרת ב2:00 בימי צום וחנוכה.
ושוב גם בזה כנראה מדובר על 2 סוגים.... מה שאני רואה ומכיר זה שהאמא רואה פרסום / שומעת מחברה וכו' מתקשרת, הגננת מעירה את ככככל האינפורמציה ורק אז האמא מחליטה אם מתאים לה או לא.
ג. שעות עבודה של משפחתון הם מ7:00 עד 4:00 או 4:30, ובהתחשב בסעיפים הנ"ל כל סיכום אחר הוא פשוט לא בתוקף.
אכן!
אבל רק בהתחשב בנ"ל... שהרישום דרך העריה ואז לא יודעים את השינויים הספציפיים של אותה מטפלת.

BS''D

משתמש פעיל
נכון אני מגיעה בין 16:15 ל-16:28 בערך
ממש מקפידה לא אחרי 16:30 כי מבחינתי זה השעות אני כמובן לא מתעכבת לוקחת אותו והולכת כדי לא להפריע
די מצליחה להבין אותה..
די מרגיז שיש הורה שבקביעות מחדד את החוק לעומת ה''טעות/בקשה'' שלך.
היא לא כועסת על זה שאיחרת ב4 דק' אלא על כל הרבע שעה הקודמות שהצטברו לסכום משמעותי.
מבטיחה לך שלא יקרה שום דבר אם תקדימי בעשר דק' רק אהבה ואחווה יקרה מזה.

איך בא לי יום אחד להסריט אותם הורים שמקדימים כל בוקר ב5-10 דק' ולא מבינים למה השעה הרשמית לא מוקדמת יותר ואיפה הגננת מה הבעיה להקדים ב10 דק' ביג דיל,
ואח''כ לפגוש אותם כשמאחרים ב3-4 דק' ומצפים שיבינו אותם עד הסוף כי מה אפשר לעשות ''היו פקקים'' ''הבוס עיכב אותי'' ''הילד שלי בבית עם חום''.

נראה לי ששכחתם משהו חשוב ''העולם אולי נברא בשבילכם אבל יש עוד לפחות כמה כאלו שהוא נברא בדיוק גם בשבילם. והגיעה הזמן קצת לחשוב על השני ולא להציץ כל פעם בחוק כדי לבדוק איפה הוא נופל בדק' שתיים כי גם אתם נופלים והרבה יותר מניסיון.

@YB@

משתמש פעיל
אויש באמת
אם אני יגיד לא מתאים לי וינתק אני ישאר עם הילד בבית
ואת המצב הזה בדיוק משפחתוניות מנצלות שלא כהוגן..
ואין להן שום זכות לשום הסכם אחר ממה שכתוב בחוזה שלהן, גם אם ההורים מסכימים בחוסר ברירה..
(לי משפחתונית אמרה ש""כל ההורים מסכימים לקחת ב4 אז היא מסכמת איתי גם"" אז מה אני יהיה הרעה היחידה שבאה מאוחר? אני יגיד לא מוכנה וישאיר את הילד איתי? (לא היתה לי אופציה יותר סבירה) ואח"כ דברתי עם עוד אמהות שגם להן היא אמרה ככה והן גם היו מעדיפות יותר מאוחר.. לזה יקרה ניצול וגזל ואין לזה שום תוקף)
הצבתם עובדות...
וזה בסדר גמור מזווית הראיה שלכם - אבל יש 2 צדדים למטבע...
אדרבא אם יש לכם טענה מסברא לא מקביעת עובדה אני באמת ישמח לדעת למה אין שום תוקף להסכם אחר.. ואני כותב את זה בשיא הרצינות לא ציני...

@YB@

משתמש פעיל
אשמח לדעת במה שונה?
רק מחדד מדברים על מטפלת שמראש התנתה עם ההורים לפני הרישום כללים מסויימים שאפשר להתווכח האם זה יפה או לא, אבל זה מה שסוכם, ואני חונכתי ומחנך את ילדיי שאם התחייבת צריך לקיים, לכן קשה לי להבין למה יש מקרים שאומרים שההתחייבות לא תקפה...

דסי2

משתמש צעיר
למה?!

אם זה בסדר לה אז מעולה, ואם זה לא בסדר לה אז היא יכולה לענות -

ולנתק...

באמת?! סיכמנו ש... - אבל אנחנו לא מחויבים לקיים?! לא הצלחתי להבין....
יש סיכומים שאינם קבילים
וניצול זה שזה המשפחתון היחיד הפעיל/יש מקום
וחוסר הברירה של האימא שלא תלך להלשין/תעז לבקש הנחה כי יש עוד 20 אנשים שרבים על המקום היחיד הפנוי שיש לה, לא הופך את ההסכם להגיוני יותר או חצוף פחות.
*אכן לאחר שנקבע ההסכם- א"א לבטל אותו בלי שיחה עם המשפחתונית.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אשמח לדעת במה שונה?
רק מחדד מדברים על מטפלת שמראש התנתה עם ההורים לפני הרישום כללים מסויימים שאפשר להתווכח האם זה יפה או לא, אבל זה מה שסוכם, ואני חונכתי ומחנך את ילדיי שאם התחייבת צריך לקיים, לכן קשה לי להבין למה יש מקרים שאומרים שההתחייבות לא תקפה...
שואל שאלה.
נניח שהכל טוב וההסכם בין מטפלת המשפחתון וההורים הוגן וראוי.
אז למה המטפלת לא מוכנה ליידע את הפיקוח על ההסכם שהיא עשתה עם ההורים?
מה איכפת לפיקוח איזה הסכם המטפלת עשתה עם ההורים?
התשובה ברורה...

@YB@

משתמש פעיל
יש סיכומים שאינם קבילים
מה זה אומר?
וניצול זה שזה המשפחתון היחיד הפעיל/יש מקום
זה צד אחד... צד שני אומר שזה תנאי טוב לך מעולה לא טוב לך תסתדרי לבד...
וחוסר הברירה של האימא שלא תלך להלשין/תעז לבקש הנחה כי יש עוד 20 אנשים שרבים על המקום היחיד הפנוי שיש לה, לא הופך את ההסכם להגיוני יותר
אם היא היחידה בכל האזור מבין את טענת ההגינות... אבל לא מצוי שיש רק אחת בכככככל האזור..
או חצוף פחות.
פחות התחברתי...
*אכן לאחר שנקבע ההסכם- א"א לבטל אותו
וזה בדיוק מה שאני חושב...
בלי שיחה עם המשפחתונית.
?!?!?!?!?!
הייתי אומר הסכמה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  24  פעמים

לוח מודעות

למעלה