קיצור יום הלימודים בגני וכיתות תקשורת החלטת בג"צ

חיים פרוג

משתמש צעיר
בס"ד
כגננת בגן תקשורת, בניתי את המערכת יחד עם שאר הצוות בהסתמך על כך שיום הלימודים מסתיים ב16:0 אחה"צ.
היום הגיעה החלטת בג"צ על ביטול החלטת משרד החינוך.
האם שמעת על כך?
ומה לדעתכן יהיה עם עובדות ההוראה שאינן יכולות לעבוד עד 16:45 בכל ימות השבוע, האם 'יחייבו' או שהשעה הזו תיהיה בידי הרשות המקומית?
למישהי יש מידע?
תודה רבה!

reish

משתמש מקצוען
בס"ד
כגננת בגן תקשורת, בניתי את המערכת יחד עם שאר הצוות בהסתמך על כך שיום הלימודים מסתיים ב16:0 אחה"צ.
היום הגיעה החלטת בג"צ על ביטול החלטת משרד החינוך.
האם שמעת על כך?
ומה לדעתכן יהיה עם עובדות ההוראה שאינן יכולות לעבוד עד 16:45 בכל ימות השבוע, האם 'יחייבו' או שהשעה הזו תיהיה בידי הרשות המקומית?
למישהי יש מידע?
תודה רבה!
כנראה שימשיך מה שהיה עד כה.
יש פחות צוות בצהריים, הרבה "טלאים" וניסיונות סתימת חורים עם צוות פחות מנוסה כמו בנות סמינר שמגיעות להשלים הכנסה.
אני לא חושבת שאפשר לחייב. גם כך להשיג צוות לשעות הבוקר נעשה מורכב יותר ויותר.
במקומות מסוימים אגב בגלל מחסור בצוות לצהרונים הגן נסגר בשעה מוקדמת יותר וההורים נקראו לאסוף את הילדים.
בקיצור, ימשיך במתכונת הזו.

חיים פרוג

משתמש צעיר
אצלנו בעיר בה אני עובדת יש שתי גננות בגן שמתחלקות בינהן ב'סגירות' לקחתי על עצמי יותר סגירות כדי שיסתדר, אבל רק אם מסיימים ב16:0
ואם פתאום משנים את הסגירה?
איך זהה משפיע עלי?

reish

משתמש מקצוען
אצלנו בעיר בה אני עובדת יש שתי גננות בגן שמתחלקות בינהן ב'סגירות' לקחתי על עצמי יותר סגירות כדי שיסתדר, אבל רק אם מסיימים ב16:0
ואם פתאום משנים את הסגירה?
איך זהה משפיע עלי?
אז אצלנו יש גננת צהריים.
הסיפור הוא לרוב הסייעות, או אם אין גננת צהריים... שגם זה קורה.
לדעתי זכותך להודיע שאת לא יכולה לסיים יותר מאוחר. שההנהלה תתמודד (זו עמותה?)

פטרוזיליה

משתמש פעיל
זה פשוט הזוי אין לנו צוות עד 16:45.
מה הם חושבים?
ברור שההורים ילחמו - אבל מי בדיוק ישמור על הילדים עם המחסור המטורף של הצוות בטח בצהרים.!!!
בגץ גם נותנים פתרונות?

reish

משתמש מקצוען
זה פשוט הזוי אין לנו צוות עד 16:45.
מה הם חושבים?
ברור שההורים ילחמו - אבל מי בדיוק ישמור על הילדים עם המחסור המטורף של הצוות בטח בצהרים.!!!
בגץ גם נותנים פתרונות?
אני חושבת שהעתירה לבגץ היתה על כך שמקצרים את יום הלימודים באופן גורף למרות שיש מקומות שכן הצליחו לגייס צוותים ולקיים יום לימודים ארוך.
כלומר, המצב אמור להמשיך. מי שלא מצליח לגייס צוות פשוט יסגור. אין ברירה.

חיים פרוג

משתמש צעיר
בסוף איפה שאין גננות צהריים הגננות יפסידו... כי משרד החינוך לא יסגרו כלכך מהר גנים

אברהם קורניק

משתמש מקצוען
בג"ץ מתיר לסגור מוקדם איפה שאין צוות
וכן שבנות שירות לאומי יפעילו את הגן

הוא מדגיש כמה פעמים שאין לו פיתרון.... אבל חייבים להפעיל את הגנים עד 16:45
זה נקרא "סמכות בלי אחריות".....

רפורמה עכשיו!!!

אני וביתי

משתמש מקצוען
בג"ץ מתיר לסגור מוקדם איפה שאין צוות
וכן שבנות שירות לאומי יפעילו את הגן

הוא מדגיש כמה פעמים שאין לו פיתרון.... אבל חייבים להפעיל את הגנים עד 16:45
זה נקרא "סמכות בלי אחריות".....

רפורמה עכשיו!!!
צריך להעלות את השכר זה הכל. גם המעונות התחילו לסגור כיתות כי אין מי שיעבוד בשכר הזה.

חיים פרוג

משתמש צעיר
אצלנו הודיעו שהגננות חייבות להשאר עד 16:45 ושננסה לסדר מערכת חדשה.... וזו תסבוכת רצינית כי הרבה כבר התבססו על זה גם מבחינת הסידור לילדים, לימודים, כולל ועוד....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה