בית חולים קיסרי ציבורי או פרטי?

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
שהתקשרתי לקבוע תור לניתוח,
ביררתי אצל המזכירה מתי התורנות של ד"ר קסטל,
היא אמרה שתדע בחמישי של אותו שבוע,
ובאמת קבעה ליום שעובד ציבורי יכול להיות שהיום כבר זה הולך אחרת
אבל יש עוד רופאים
לא על כל ניתוח הוא יכנס...

פלטי

משתמש צעיר
מה הכוונה ניתוחים מתקדמים?
במספר הניתוחים או בסיבוכים?
יודעת באיזה יום הוא עובד?
הכוונה שעד כמה שידוע לי בקיסרי ראשון, הקופה אינה ממנת שר"פ.
כמדומני בשני ואולי גם ברביעי (ניתן לבדוק בשר"פ הדסה)
המחלקות בהדסה באמת לא נחשבות למשהו.
למרות שיש מחלקה ד' חדשה בדוידסון שהיא נחשבת למעולה,
אך היא רק למבייתות מלא ולא לכל יולדת רגילה/קיסרית זה מתאים.

ההבדל בין ציבורי לשר"פ:
הוא ממש ההבדל בין מרצדס...
אם יש אפשרות לשר"פ לא להתפשר וללכת למובילים ביותר.
ההחלמה היא שמים וארץ.

נתון נוסף בשר"פ מצמידים מרדים מקצוען ביותר, כל הצוות נבחר בפינצטה.
כמעט לא מדברים על נושא של הרדמה-
אבל זה סופר משמעותי לחוויית הניתוח ולהחלמה.

גם בשיבא שנחשבים למספר אחד בציבורי, גם אם קסטל בא,
הרבה פעמים מוצמד אליו מתלמד ומי שעושה את עיקר העבודה זה המנתח משני- שבא לצבור ניסיון מהגדולים...
אם בכל זאת רוצים ללכת לשיבא, מומלץ לעשות מעקב הריון אצל רופא שעובד גם בשיבא ולנסות
להדחף דרכו לקסטל או לחפץ.

מה שבכל אופן מומלץ זה אם ציבורי אז שיבא.

פלטי

משתמש צעיר
אז כל יום היה מנתח אחר שעשה את אותם ניתוחים של אותו יום, יכול להיות שכיום מתנהל אחרת
בד"כ המנחים הגדולים של שיבא מנתחים את שלושת הניתוחים הראשונים האלקטיבים
באותו יום שהם נמצאים, ואם יש משהו חריג נכנסים לניתוחים נוספים שזקוקים להם.

בתאום ניתוח ככל שהנספח לתאום תור יהיה מלא בתיאורים מלחיצים יש סיכוי לגורם בכיר יותר.
לדוגמא: ציון הידבקויות מרובות מאד (מה שלא הגיוני בניתוח ראשון כמובן)

advertising

משתמש רשום
אגב בשר"פ הדסה, עזר מציון מאד ממליצים על כבירי.
עזרא קצת הזדקן...
מניסיון מלפני חצי שנה
פרופסר עזרא הוא פשוט שליח טוב מאת השם
כבר פעמיים נותחתי אצלו
והיה מדהים
מי שמכירה אחרת יודעת שזה לא מובן מאליו
הוא גם תמיד מוסיף ניפגש שנה הבאה....

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בהסתכלות על העתיד.. אז לניאדו בנתניה זה המקום, ציבורי מספיק לגמרי.
יש להם שיטה שונה שלטווח הארוך חשובה מאוד.
(יש עוד כמה רופאים בודדים שבפרטי גם עושים כך, אין לי פרטים)

זה מאמץ מרחק, אבל ביחסי עלות תועלת זה משנה את הכללים

תודו לו

משתמש רשום
בלת"ק
בניתוח בציבורי סוגרים את החתכים בסיכות ובפרטי סוגרים בתפר נמס, אולי זה נשמע שולי אבל ההבדל בכאבים עם הסיכות ובלעדיהם הוא שמים וארץ!

במבי חדש

משתמש רשום
ניתוח ראשון ואלקטיבי נחשב לניתוח ממש פשוט אין הדבקויות צלקות ישנות וכו וכו
שיבא מקום אחרון יכניסו לך טאזרים ,
אם יש לך ביטוח משלים לכי לפרטי, זה יגביר את הסכוי ללידה ולדנית בעתיד,
סגירת דבק או סיכות תלוי בנתונים פיזים של היולדת (יולדת שמנה / מבוגרת יעשו סיכות), בציבורי גם שמים דבק,

יעית

משתמש פעיל
אני עברתי ניתוח בלידה ראשונה ,זה היה ניתוח דחוף
כך שאפילו לא חשבתי על פרטי הייתי כ"כ מבולבלת.
והכאבים היו בלתי נסבלים....לא מאחלת לאף אחת
וההחלמה -לא מסוגלת להיזכר .ועוד הייתי צריכה לעבור צריבה .....
בקיצור סיבוכים...
אח"כ שמעתי שבפרטי הכאבים ממש ממש יותר נסבלים
שהרופאים משתש=משים בחומרים אחרים.
לדעתי אפילו אין מה להתלבט בין פרטי או לא
ברור שפרטי

stefan

משתמש רשום
אני חושבת שהיום בציבוריים יש הדבקות חוץ מחירום
בשיבא אני יודעת בוודאות שמדביקים, הקיסרי שם מאוד ידידותי

אגב, למה אין שר"פ בשיבא?
ניתוח פרטי תופרים בלי לבקש
בציבורי - אם את לא מבקשת הם ישימו סיכות אבל אם את מבקשת (לפני הניתוח) תפרים נמסים הם יתפרו , אז רק לדעת לבקש
ואומרת את זה מנסיון.
כשביקשתי הם התעצבנו... אבל לא היתה להם הרבה ברירות

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נותחתי פעמיים בהדסה, והכל היה מושלם... היה מעט קושי במהלך הניתוח, אבל לא מצד המנתח אלא
היו לי בחילות ורעידות נוראיות. אבל חוץ מזה- הכל עבר חלק. תוך שבוע וחצי תפקדתי חלק.
מה הפסדתי שלא עשיתי דרך שר"פ?

מיילדת ודולה

משתמש רשום
ברוב בתי החולים היום משתמשים בהדבקה או בתפר נמס נדיר שמשתמשים בקיסרי אלקטיבי בסיכות.
אגב, טיפ בחינם להחלמה מהירה-וזה אגב אחד הטיפים ב"קיסרי הצרפתי"/הידידותי:
בימים הראשונים, לקחת משככי כאב מסביב לשעון,עוד לפני שכואב (בדרך כלל נותנים פרוטוקול כאב מורחב בבתי חולים)
ולהתנייד מוקדם ככל האפשר, זה גורם להחלמה מהירה יותר וממריץ אספקת דם לאיזור הניתוח.

אפרת המתכנתת

משתמש רשום
נותחתי פעמיים בהדסה, והכל היה מושלם... היה מעט קושי במהלך הניתוח, אבל לא מצד המנתח אלא
היו לי בחילות ורעידות נוראיות. אבל חוץ מזה- הכל עבר חלק. תוך שבוע וחצי תפקדתי חלק.
מה הפסדתי שלא עשיתי דרך שר"פ?
אצל איזה מנתח?

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אצל איזה מנתח?
האמת שאני לא זוכרת את המנתח הראשון.
אני רק זוכרת שבחדר איתי נותחה משהי דרך שר"פ ע"י אחד הפרופ' שהוזכרו פה והתברר שהתינוק שבר את ידו במהלך הניתוח... (יתכן שזה לא קשור למנתח אלא לעצמות של ילד) אבל כבר אז אמרתי לעצמי שהכל ענין של ס"ד.
המנתח השני (לפני 3 חודשים) היה הרצברג. עדין, אנושי ומקצוען.
לא האמינו שאני תוך שבוע תפקדתי כרגיל! בלי כאבים בכלל.

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ברוב בתי החולים היום משתמשים בהדבקה או בתפר נמס נדיר שמשתמשים בקיסרי אלקטיבי בסיכות.
אגב, טיפ בחינם להחלמה מהירה-וזה אגב אחד הטיפים ב"קיסרי הצרפתי"/הידידותי:
בימים הראשונים, לקחת משככי כאב מסביב לשעון,עוד לפני שכואב (בדרך כלל נותנים פרוטוקול כאב מורחב בבתי חולים)
ולהתנייד מוקדם ככל האפשר, זה גורם להחלמה מהירה יותר וממריץ אספקת דם לאיזור הניתוח.
כל מילה.
לי גם אלו פירסט עזר מאוד. (יש כאלה שזה לא עזר להן)

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה