עזרה קידוש בשבת

יהודה גל

משתמש מקצוען
בכל מקרה אל תגזימו! הנשים בבית הכינו סעודה, ולא כדאי לפגוע בשלום בית...
כ"כ נכון.
בדרך כלל אני מקפיד שלא לאכול בקידוש ולכבד את האוכל שאשתי / אמי / השוויגער - מכינה, תלוי איפה אנחנו בשבת.
אבל בשבת האחרונה התארחתי אצל ההורים שלי, בבית הכנסת מישהו הביא קידוש ממש מפנק, חוץ מחלות היה את כל הסעודה ;), לא התאפקתי והתמלאתי כהוגן, בסעודה קיבלתי שפכטל הגון מאמא היקרה ובצדק!
שוחחנו על כך בסעודה, ואבא שלי סיפר שמאז שהתחתן (למעלה מ-45 שנה בליעה"ר) בחיים לא אכל בקידוש כלום משום שלום בית!
אסייג ואומר שישנם גברים עם קיבה כפולה ויכולים לאכול 2 סעודות בזה אחר זה, אבל רובנו לא כאלו וחשוב מאוד לכבד את עקרת הבית שטרחה ועמלה.

נערך לאחרונה ב:

נחמי3

משתמש מקצוען
לא יודעת למה כוונתכם...
לדעתי להביא חלבי הרבה פחות גרוע מאשר להביא כבדים יחד עם דג מלוח.
חלבי עם דגים זה מנהג, וגם לא כולם מקפידים על זה
דגים עם בשר זה הלכה וסכנה
ברור ברור
אבל את כנראה לא חיה בסביבה אלרגנית,
רק דגים או רק כבד
פירות ירקות, וכל סוגי העוגות והפוטיפורים וכו'

יעקב אסטרייכר

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
כ"כ נכון.
בדרך כלל אני מקפיד שלא לאכול בקידוש ולכבד את האוכל שאשתי / אמי / השוויגער - מכינה, תלוי איפה אנחנו בשבת.
אבל בשבת האחרונה התארחתי אצל ההורים שלי, בבית הכנסת מישהו הביא קידוש ממש מפנק, חוץ מחלות היה את כל הסעודה ;), לא התאפקתי והתמלאתי כהוגן, בסעודה קיבלתי שפכטל הגון מאמא היקרה ובצדק!
שוחחנו על כך בסעודה, ואבא שלי סיפר שמאז שהתחתן (למעלה מ-45 שנה בליעה"ר) בחיים לא אכל בקידוש כלום משום שלום בית!
אסייג ואומר שישנם גברים עם קיבה כפולה ויכולים לאכול 2 סעודות בזה אחר זה, אבל רובנו לא כאלו וחשוב מאוד לכבד את עקרת הבית שטרחה ועמלה.
נכון אבל לדעתי יש נשים שיעדיפו שהבעל יאכל בקידוש והם יוכלו להתפלל ברוגע...

עד שהם יקומו ויתפללו הבעל יהיה רעב שוב.... אל דאגה

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
טחינה וסלט עגבניות חריף - ילך עם הרניג וסלומון על הקרקרים?
כמו"כ הצעות לסוגי קרקרים יתקבלו בברכה (חוץ אוסם עם שומשום... זה ברור שיהיה!)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה