דרוש מידע קיבלתי תלוש עם משכורת של מינוס,זה הגיוני??

י.ז.

משתמש מקצוען
עבדתי במהלך השנה באיזה מקום והתברר שהחישוב של השכר לשעה היה שונה,
עכשיו אני רואה ששלחו לי תלוש עם מינוס של כמה אלפים,
זה חוקי? הם יכולים לקחת לי מהבנק?

אפאצ'י

משתמש פעיל
לא מסתבר,
יותר מסתבר שפשוט קיזזו מהעבודה של החודש את השכר שאת חייבת.

אום

משתמש מקצוען
עבדתי במהלך השנה באיזה מקום והתברר שהחישוב של השכר לשעה היה שונה,
עכשיו אני רואה ששלחו לי תלוש עם מינוס של כמה אלפים,
זה חוקי? הם יכולים לקחת לי מהבנק?
לא כ''כ הבנתי את הסיפור את עדיין עובדת שם ושל מי היה הטעות
בכל אופן הם לא יכולים לקחת לך מהבנק
נשארת חייבת להם
אם יבקשו ממך או לא ואם יש להם ממה לקז לך את המינוס זה עוד נושא...

י.ז.

משתמש מקצוען
לא מסתבר,
יותר מסתבר שפשוט קיזזו מהעבודה של החודש את השכר שאת חייבת.
סיימתי לעבוד שם לפני חודשיים
וכבר לא אעבוד שם בעתיד
ואתמול קיבלתי תלוש עם מינוס
1725617370790.png

אני מפחדת שיקחו לי

קוויק

משתמש מקצוען
נראה לי זה מאד תלוי מה הטעות
לא ממש יתכן שכאילו מישהו הלווה לך כסף בכח ועכשיו מבקש

י.ז.

משתמש מקצוען
נראה לי זה מאד תלוי מה הטעות
לא ממש יתכן שכאילו מישהו הלווה לך כסף בכח ועכשיו מבקש
התחלתי כעובדת בסטטוס מסוים ובמהלך השנה השתנה הסטטוס ולא עודכן,
מודה באמת שלא לא טרחתי לדווח להם,אבל הם היו אמורים לעדכן לבד.
השאלה גם אם הם יכולים לתבוע אותי שלא דווחתי על השינוי,
תודה ממש לכל העונים!

קוויק

משתמש מקצוען
התחלתי כעובדת בסטטוס מסוים ובמהלך השנה השתנה הסטטוס ולא עודכן,
מודה באמת שלא לא טרחתי לדווח להם,אבל הם היו אמורים לעדכן לבד.
השאלה גם אם הם יכולים לתבוע אותי שלא דווחתי על השינוי,
תודה ממש לכל העונים!
תפני לשי"ל יעוץ לאזרח, יש שם עו"ד מתמחים בנושא, מאמינה שיוכלו ליעץ לך

חושבת מחשבות

משתמש חדש
אני לא עובדת בהסעות אלא בשילוב ולמרות זאת התלוש לא מובן לי אולי כי יצאתי לחופשת לידה, אבל לא היו אמורים לשלם לי בכל אופן על החופשה כמו בכל שנה?

אינטקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
האם שלחת טופס 101 כחוק בתחילת שנה?

עריכה: שלא אזרוק סתם שאלה באוויר. כשלא שולחים טופס 101, מחוייבים בהפרשה מקסימלית למס הכנסה. ואז מה שקורה שאם אין טופס 101 מעודכן - מקבלים קיזוז על כל החודשים של מס הכנסה.
הפתרון - לשלוח בדחיפות טופס 101 וזה מסתדר בחודש שלאחר מכן. [תבררו שזה אכן אוטומטית, כי לפעמים צריך להגיע לפקיד שומה כדי שיסתדר].

טוב מאוד

משתמש מקצוען
האם שלחת טופס 101 כחוק בתחילת שנה?

עריכה: שלא אזרוק סתם שאלה באוויר. כשלא שולחים טופס 101, מחוייבים בהפרשה מקסימלית למס הכנסה. ואז מה שקורה שאם אין טופס 101 מעודכן - מקבלים קיזוז על כל החודשים של מס הכנסה.
הפתרון - לשלוח בדחיפות טופס 101 וזה מסתדר בחודש שלאחר מכן. [תבררו שזה אכן אוטומטית, כי לפעמים צריך להגיע לפקיד שומה כדי שיסתדר].
מה שכתבת הוא נכון. רק שהוא לא קשור לכאן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה