קורס חובשים והתנדבות במד"א-ארגון הצלה

Moishys

משתמש חדש
מפרסמים, והרבה, פשוט צריך לעקוב אחרי הפרסומים, יש במייל יש בוואטסאפ וברשת קבוצות שנקראות 'פרסום קורסי עזרה ראשונה' שם מפרסמים הכל
שלום רב,

יש לי כמה שאלות שלא מצאתי איפה לשאול, האם תוכל לעזור.

1. במידה והמטרה שלי היא להיות כונן של צוות הצלה - מד"א שמוזעק לקריאות, האם נדרש לשם כך לעשות במקביל משמרות בתחנת מד"א?
2. האם לשם כך צריך קורס חובשים (סביבות ה200 שעות)או מספיק קורס מע"ר (60 שעות)?
3. הקורסים שמתפרסמים בקבוצות הללו קשורים לצוות הצלה או רק למד"א? האם לאחריהם ניתן להשתלב ככונן כדבר שבשגרה או שלא מכניסים סתם כך?

תודה רבה על המידע

Moishys

משתמש חדש
היום הולך שעושים 60 נכנסים להתנדבות ועושים השלמה לחובשים במהלך ההתנדבות

צוות הצלה, הינו ארגון חרדי בתוך מד"א כמו הצלה גוש דן הצלה גלבוע, צוות חץ, החובש הר נוף, הצלה בית שמש, ועוד

ההכשרה נעשית ע"י מדא, ההתנדבות ע"י מד"א, ההבדל שזה נעשה בסביבה חרדית!
בשביל להיות כונן ולקבל מכשיר והכל צריך להיות חובש, הדרך לחובש כאמור: קורס 60 ואז קורס השלמה לחובשים במהלך ההתנדבות.
אין מניעה להתנדב בצוות הצלה או בשאר הארגונים החרדיים הכפופים למדא, עם תעודת מער 60 של מדא.
לגבי ארגונים או חברות אחרות, יש לשים לב שתעודותיהן אינן תקפות להתנדבות במדא כלל.
תודה על התשובה.
אם אני מבין נכון, כל כונן עושה כמות מינימלית של משמרות גם בתחנה. הבנתי נכון?
שאלה נוספת, ראיתי בקבוצה שלכם שיש קורסים שדורשים התחייבות להתנדבות ויש קורסים שניתנים בתשלום וללא התחייבות הדדית. יש למשל קורס חובשים שעומד להיפתח בירושלים ואין התחייבות לקבל את בוגרי הקורס להתנדבות. מה מטרת הקורסים הללו? לא כל הקורסים בשביל התנדבות?

Moishys

משתמש חדש
קורס לידע אישי, יש כאלו שרוצים ללוות טיולים או מכל מיני סיבות אחרות. בגדול גם חניכים אלו יכולים להגיש בקשה להתנדבות בסיום הקורס, לא מכיר כאלו שקיבלו תשובה שלילית...
מה לגבי זה? אם אני מבין נכון, כל כונן עושה כמות מינימלית של משמרות גם בתחנה. הבנתי נכון?

Moishys

משתמש חדש
נכון, ישנה מחויבות ל16 שעות חודשית, או במושגי מד"א - 2 משמרות בחודש (בד"כ מתייחסים ל24 משמרות בשנה שאם לא מבוצעות אז נגרעים מהמערכת אוטומטית).
כמה זמן השקעה דורש קורס חובשים מחוץ לשעות הקורס?
אני סטודנט בתכנות חמשה ימים מלאים בשבוע כרגע. האם ריאלי לסיים במקביל קורס חובשים? האם נדרש לתרגל בבית?
שוב תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה