קורסים ראשונים במדעי המחשב

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
שואלת עבור מישהי:
אני אמורה בעז''ה להתחיל בסמסטר הבא ללמוד לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה.
אני מעונינת להתחיל בסמסטר הראשון 2 קורסים - מבוא למדעי המחשב וכן אשנב למתמטיקה.
האם מומלץ? או קשה מידי להתחלה?
(יש לי מעט ידע בתכנות ופיתוח אתרים שלמדתי לבד, וכן במתמטיקה ב''ה אני טובה יחסית)
וכן כמה זמן ידרש לי ביום עבור זה? (בערך)
תודה רבה!!

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לא קשה בשביל התחלה.
ידע בתיכנות ופיתוח לא בהכרח יעזור ללימוד מדעי המחשב, אבל זה לא קשה כהתחלה.
כמה זמן - קשה לי להעריך, אולי יהיו פה טובים ממני בזה.

brachi :)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
לא הבנתי למה ידע בתכנות ופיתוח לא עוזר ללימודי מדעי המחשב, התכוונת לידע קודם או שהקורסים הנ"ל לא הכרחיים?

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ידע בתיכנות ופיתוח לא בהכרח יעזור ללימוד מדעי המחשב
אני מתכוונת שהקוד לא ממש זר לי. מכירה לולאות, מערכים, תנאים, פונקציות, ומושגים בסיסיים נוספים.
לפחות בהתחלה (בסמסטר הראשון) זה יכול להיות קל יותר?

(כי אמרו לי שלפעמים כדאי לקחת בסמסטר הראשון רק קורס אחד, אז אני שואלת אם אפשרי שניים מכיון שהנושאים הבסיסיים הנ''ל לא ממש זרים לי).

brachi :)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
(כי אמרו לי שלפעמים כדאי לקחת בסמסטר הראשון רק קורס אחד, אז אני שואלת אם אפשרי שניים מכיון שהנושאים הבסיסיים הנ''ל לא ממש זרים לי).
את שואלת או החברה?
בכל אופן, כמות הקורסים בסמסטר תלויה במצב משפחתי, האם זה לימודים מרכזיים או משניים, השלמה וכו'
(אישית לומדת 3 קורסים בסמסטר ומצטערת שלא לקחתי עוד אחד)

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אני מתכוונת שהקוד לא ממש זר לי. מכירה לולאות, מערכים, תנאים, פונקציות, ומושגים בסיסיים נוספים.

את מתכוונת מבוא למדעי המחשב ושפת ג'אווה?
אם כן, יעזור לך ידע בקוד בהחלט.

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
את שואלת או החברה?
בכל אופן, כמות הקורסים בסמסטר תלויה במצב משפחתי, האם זה לימודים מרכזיים או משניים, השלמה וכו'
(אישית לומדת 3 קורסים בסמסטר ומצטערת שלא לקחתי עוד אחד)
אני שואלת עבור חברה שמעבירה תגובות...
אז כתבתי בשמה

את מתכוונת מבוא למדעי המחשב ושפת ג'אווה?
כן. שואלת נטו על הקורס הראשון שרוצה לקחת- כדי לדעת האם זה לא יהיה קשה מידי להתחיל עם 2 בבת אחת.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
כן. שואלת נטו על הקורס הראשון שרוצה לקחת- כדי לדעת האם זה לא יהיה קשה מידי להתחיל עם 2 בבת אחת.
לא יהיה לה קשה.
אם היא רואה שאפילו קל לה - שתתחיל להשקיע באנגלית לקראת אמיר.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אנגלית = אוצר מילים בעיקר
כדאי ללמוד מספרי אנגלית של הכנה לפסיכומטרי
המבנה של אמיר ואמירם הוא כמו אנגלית בפסיכומטרי.
אוצר מילים כמה שיותר גדול (בספרי פסיכומטרי יש מילון ייעודי)
קריאה
ותרגול מבחנים.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לא הבנתי למה ידע בתכנות ופיתוח לא עוזר ללימודי מדעי המחשב, התכוונת לידע קודם או שהקורסים הנ"ל לא הכרחיים?

תלוי לאיזה קורסים.
קורסים כמו ג'אווה ומעבדה בתכנות מערכות כן עוזר בהם ידע קודם מהתחום.
אבל יש הרבה קורסים בתחום של מדעי המחשב שהם קשים ותיאורטיים ולא קשורים ישירות לקוד - לא עוזר שיש ידע קודם
כמו מבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים, אלגוריתמים, אוטומטים, קורסים מתקדמים כמו רשתות ותקשורת ומערכות הפעלה וכו'.

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ועוד משהו, האם יש ענין להתחיל עכשו קורס (קמפוס IL) כהכנה?
קורס אחד אפשרי:

מבוא לתכנות בשפת C++ :
  • מבוא לעקרונות התכנות הפרוצדורלי
  • ביטויים לוגיים
  • תנאים
  • לולאות
  • מיומנויות דיבאג

ועוד קורס: קורס צעדים ראשונים במדעי מחשב ותכנות בפייתון:

תוכן הקורס: " נכיר כמה מושגי יסוד במדעי המחשב, כמו ביטים, אלגוריתמים, שפות תכנות ועוד. נתחיל בלימוד שפת התכנות Python, ונתרגל את השימוש במשתנים, משפטי תנאי, פונקציות ולולאות. השיעורים בחלק השני של הקורס יוקדשו כל אחד להצצה אל תחום אחר של מדעי המחשב. " (ציטוט מהאתר שלהם)

איזה מהם יכול לעזור לה יותר?(אם בכלל, כנ''ל)

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
קורס מבוא למדעי המחשב הוא קורס די קשה. הידע הקודם יעזור אבל לא הרבה. כי הקושי הוא בדברים אחרים שמן הסתם לא התנסית בהם.
בין הקשיים של הקורס, שהקורס כמעט ולא עוזר לעבור מבחן. עוד, איך לומר בעדינות, לא כל הסטודנטים מתחברים לרכזת הקורס.
זה נחשב קורס סינון.

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
קורס מבוא למדעי המחשב הוא קורס די קשה. הידע הקודם יעזור אבל לא הרבה. כי הקושי הוא בדברים אחרים שמן הסתם לא התנסית בהם.
בין הקשיים של הקורס, שהקורס כמעט ולא עוזר לעבור מבחן. עוד, איך לומר בעדינות, לא כל הסטודנטים מתחברים לרכזת הקורס.
זה נחשב קורס סינון.
אז עדיף לקחת אותו ראשון?
או לדחות אותו ולהתחיל רק עם מתמטיקה?

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
ברור שיעזור לך
ממליצה לך לחלק את הקורס מבוא למדמ"ח ושפת ג'אווה לשתיים
תעשי קודם את א - משתי סיבות
א כי כמו שכבר כתבו פה לפני זה קורס קשה ורכזת קורס... תעשי עליה גוגל
ב כי הקורס המלא שוקל שש נ"ז והסיכוי להוציא בו ציון גבוה הוא לא גבוה בכלל לעומת זאת אם את עושה את ג'אווה א קודם ואת לומדת כמו שצריך אין לך שום בעיה לקבל ציון גבוה מה שיתן לך בוסט טוב לממוצע

ואת יכולה להוסיף קורס מתמטי.
השאלה מה את עוד עושה
מאוד תלוי אם את רווקה/נשואה אם את עובדת במקביל או לומדת במקביל וכו...
אני אישית את הסמסטר הראשון שלי באו"פ עשיתי בתור רווקה בלי עבודה ולימודים אז לקחתי שלוש קורסים וזה לא היה כזה ביג דיל (חייביםםם להשקיע ולדעת מה זה לימודים אקדמאים ולעשות הכל כדי לקבל ציונים גבוהים וממוצע גבוה, אבל לא צריכים להיות גאוניים בשביל להוציא ממוצע 90+ לדעתי. בעיקר להשקיע)
בהמשך התואר עבדתי תוך כדי והמשכתי לקחת 3 קורסים כל סמסטר (כמובן חוץ מהקיץ)
אם את צריכה עוד עזרה אז בכיף

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה