דרוש מידע קורונה- באילו ארצות?

מצב
הנושא נעול.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
גם ככה הם מתלוננים על כך שהם בעיקר מתעסקים בלהרגיע אזרחים היסטרים עם נטייה להיפוכונדריה

SC

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
נתפלל שימשיך כך.

שאלה נוספת: מה קורה עם שדה התעופה?
עובדי שדה התעופה שבאו במגע עם החוזרים מחול נכנסו אף הם לבידוד?
אז מי בעצם נמצא שם?
כל יום מחליפים עובדים אחרים?
קשה להאמין שימשיך כך בקנדה (ובארה"ב לדוגמה ברור שלא), מאחר שהם כמעט לא בודקים - נערכו רק 520 בדיקות. לשם השוואה, בדרום קוריאה נערכו עד כה 109,591 בדיקות.

אין אפשרות לבדוק את כולם, גם בארץ. זה לא תלוי בבחירה אישית. לכן מורים על בידוד כללי לכולם, ובודקים רק את אלו שמפתחים סימפטומים או שיש חשש סביר מאוד שנדבקו.

כוכב נוגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
גם אם זו בדיקת רוק בסהכ, אז למה לא עושים אותה לכל החוזרים מהמדינות הרלוונטיות?
ואז במקום להכנס לבידוד של שבועיים באופן גורף, נכנסים לשלושה ימים וגומרים עניין.
מדובר בעלויות אדירות למדינה יותר מאשר היתכנות של הדבקה?
לא יעזור לבדוק את אלו שחוזרים מהמדינות הרלוונטיות, הגוף יכול לשאת את הנגיף אצלו וע"י בדיקה לא רואים את זה.
ע"י הבדיקה אפשר לראות אם הוא חולה.
ולכן מכניסים לבידוד כי פשוט לא יודעים, כי אם לא בנתיים הוא יכול להעביר את הנגיף הלאה... אבסורד.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
לא יעזור לבדוק את אלו שחוזרים מהמדינות הרלוונטיות, הגוף יכול לשאת את הנגיף אצלו וע"י בדיקה לא רואים את זה.
ע"י הבדיקה אפשר לראות אם הוא חולה.
ולכן מכניסים לבידוד כי פשוט לא יודעים, כי אם לא בנתיים הוא יכול להעביר את הנגיף הלאה... אבסורד.
אוף.

העניין הוא שיש כאלו שעלולים לחלות בזה, קצת להתעטש, ולעבור את זה.
ואילו יש כאלו מנגד שעלולים להידבק ולפתח סימפטומים עם חשש לחייהם:(

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
גם ככה הם מתלוננים על כך שהם בעיקר מתעסקים בלהרגיע אזרחים היסטרים עם נטייה להיפוכונדריה
אני כבר לא יודעת אם זו נקראת פרנואידיות לחשוש להיפגש עם מישהו ששב מקנדה,
או שזה זהיר וחכם.
כדי למנוע חשש להיפוכנדריה.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
או שזה זהיר וחכם.
תלוי מה רמת הקרבה, אם מדובר בקרוב משפחה, או מכר קרוב שלא ראו הרבה זמן, אז מומלץ להפגש איתו ולהזהר, שהמקום יהיה מאוורר, שהוא יהיה עם מסיכה לא ללחוץ לו ידיים וכו'.

אם זה סתם מישהו, עדיף להמנע

SC

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
או שזה זהיר וחכם.
יש הרבה מדינות בסיכון גבוה הרבה יותר...
בינתיים אני לא הייתי חוששת להיפגש עם אנשים מקנדה, אבל כן הייתי מקפידה על כללי הבטיחות בכל מקרה: לחטא את הידיים ולהקפיד לא לגעת בפנים.

SC

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אני חושבת שבזמן הדגירה הנגיף לא מתגלה בבדיקה.
מאחר שיש הוכחות להדבקה אסימפטומטית, שמשמעה שהנגיף נמצא בהפרשות ומסוגל להדביק אחרים, מסתבר שבדיקות יכולות לזהות את הנגיף גם לפני שמופיעים תסמינים.
לכן גם היו דיווחים בימים האחרונים על חולים שהבריאו ונמצאו חיוביים בבדיקה נוספת, למרות שכבר לא הציגו תסמינים.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
יש הרבה מדינות בסיכון גבוה הרבה יותר...
בינתיים אני לא הייתי חוששת להיפגש עם אנשים מקנדה, אבל כן הייתי מקפידה על כללי הבטיחות בכל מקרה: לחטא את הידיים ולהקפיד לא לגעת בפנים.
ואם אוכלים יחד?
אין שליטה.

אבל נכון. אולי כל הזמן לחטא ידים.
אגב קראתי שמומלץ יותר בסבון מאשר בחומרים מחטאים.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
מאחר שיש הוכחות להדבקה אסימפטומטית, שמשמעה שהנגיף נמצא בהפרשות ומסוגל להדביק אחרים, מסתבר שבדיקות יכולות לזהות את הנגיף גם לפני שמופיעים תסמינים.
לכן גם היו דיווחים בימים האחרונים על חולים שהבריאו ונמצאו חיוביים בבדיקה נוספת, למרות שכבר לא הציגו תסמינים.
זה מרגיע אם כך שאם בודקים אז יש סיכוי לדעת בכל מקרה?

כוכב נוגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צודקת!
אתמול נסעתי למקום הומה, ואחכ התחרטתי.
באמת לא מומלץ.
עד יעבור זעם.
זה באמת מלחיץ.. כל מקום הומה שהייתי אני חוששת שיום אחרי זה יתפרסם ששהה שם מישהו חולה, ויאלה כולם לבידוד.

SC

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
זה מרגיע אם כך שאם בודקים אז יש סיכוי לדעת בכל מקרה?
חושבת שלא ב100%. אם אינני טועה, שני החולים הראשונים שהגיעו מהספינה ביפן הורשו לבוא לאחר שהבדיקה שלהם נמצאה שלילית, אך בבדיקה שנערכה בישראל הם נמצאו חיוביים.
ההשערה שלי (ואיני מומחית) היא שהם נדבקו בפרק הזמן שבין הבדיקות או ממש לפני שהבדיקה הראשונה נערכה.

אם יש למישהו מידע אחר, אשמח לשמוע.

מרחבית

משתמש מקצוען
אני חושבת שבזמן הדגירה הנגיף לא מתגלה בבדיקה.
מסתבר אכן שלפחות בימים הראשונים של הדגירה - אין מספיק נגיפים כדי להתגלות בבדיקה. רק אחר כך הם מתרבים ברמה כזו שנראים בבדיקה.
מסתבר שגם אצלם יש תקופת דגירה עם מעט נגיפים שלא מזהים בבדיקה. אולי רק אחרי התרבות הנגיפים לרמה גבוהה - אפשר לזהות אצלם את המחלה בבדיקה כמו אצל כל חולה, רק שאצלם משום מה אין סימפטומים, אך כן הגיעו לרמה גבוהה של נגיפים בגוף.

כל זה השערות שלי. לא מידע.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
טראמפ הורה למי שחולה ב'שפעת קורונה' קלילה להמשיך ללכת לעבודה.
הבנאדם הזה מוכיח אומץ פעם אחר פעם.
מבחינתו ממילא הוירוס יתפשט, כך שלפחות הכלכלה לא תיפגע.

SC

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
טראמפ הורה למי שחולה ב'שפעת קורונה' קלילה להמשיך ללכת לעבודה.
הבנאדם הזה מוכיח אומץ פעם אחר פעם.
מבחינתו ממילא הוירוס יתפשט, כך שלפחות הכלכלה לא תיפגע.
ליתר דיוק, להבנתי הוא לא הורה רשמית, אלא רמז שזה לא יהיה מאוד בעייתי אם חולים בצורה קלה ימשיכו לעבוד.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה