עזרה קובץ כיוון לגיטרה

אולפניסט ברמה

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
צילום מקצועי
החלפתי מיתרים לגיטרה (אקוסטית) ואני לא מוצא את הטיונר (מכוון).

נסתי לכוון ע''י פריטה על גיטרה קלאסית שהיא חצי מכוונת, ואז אני משווה בין המיתרים.
לא הלך כי זה צלילים קצת שונים, וזה גם לא כ''כ מכוון.

אח''כ נסתי לכוון אותו דבר עם גיטרה חשמלית, ואותה תוצאה.

השאלה שלי:

יש למישהו איזה קובץ MP3 ששומעים שם פריטות על המיתרים, אחד אחד, ואז אפשר לכוון לפי הצליל?

היה לי פעם דיסק כזה, אבל אנ'לא יודע איפה הוא.

תודה רבה מראש.

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען

נסתי לכוון ע''י פריטה על גיטרה קלאסית שהיא חצי מכוונת, ואז אני משווה בין המיתרים.

השאלה שלי:

יש למישהו איזה קובץ MP3 ששומעים שם פריטות על המיתרים, אחד אחד, ואז אפשר לכוון לפי הצליל?

תודה רבה מראש.

בבקשה
זה טיונר לאקוסטית אבל רלוונטי כמובן גם לקלאסית וחשמלית.
מי.לה.רה.סול .סי.מי.
נ.ב אני גם גיטריסט ...

אושר שמח

משתמש רשום

השאלה שלי:

תודה רבה מראש.
יש תוכנה שלפי הצליל היא אומרת כמה צריך לכוון למתוח את החוט או לרופף אותו....
תנסי ותגידי אם עזר לך....

יצחק שמש

משתמש חדש
באיזה תו מתחיל הגיטרה? ומה זה כלפי פסנתר לדוגמא סול בגיטרה זה גם סול בפסנתר או זה משהו אחר?
אין לי גיטרה רק לסקרנות.

דג הכסף

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
באיזה תו מתחיל הגיטרה? ומה זה כלפי פסנתר לדוגמא סול בגיטרה זה גם סול בפסנתר או זה משהו אחר?
אין לי גיטרה רק לסקרנות.
הצלילים הם תמיד אותם צלילים בכל הכלים.
יש כלים מסוימים ששמות הצלילים בהם שונה מכל מיני סיבות ואז מציינים את זה כמו: קלרינט בסי במול וכו'

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
באיזה תו מתחיל הגיטרה?
שאלה קצת מבלבלת..
אסביר בקצרה: התוים מתחילים במיתר "פתוח" כאשר אין שום לחיצה בשריגים על "צוואר" הגיטרה.
התוים במיתר פתוח לגיטרות אקוסטית/קלאסית/חשמלית סטנדרטיות בעלות 6 מיתרים הם:
מיתר 1 (הכי דק) -מי
מיתר 2-סי
מיתר 3-סול
מיתר 4-רה
מיתר 5-לה
מיתר 6(הכי עבה) -מי
בגיטרה בס הסיפור קצת שונה וזה משתנה בין סוגי הגיטרות (4/5/6 מיתרים) בגיטרה עם 4 מיתרים למשל הסדר הוא: מי >לה>רה>סול.
אם זה מעניין אותך.תלמד את הנושא עם מורה בצורה יסודית...
בהצלחה!

יצחק שמש

משתמש חדש
הצלילים הם תמיד אותם צלילים בכל הכלים.
יש כלים מסוימים ששמות הצלילים בהם שונה מכל מיני סיבות ואז מציינים את זה כמו: קלרינט בסי במול וכו'
יש לא קצת כלים שהשמות שונה מבפסנתר כמו קלרינט שזה סי במול וכן סופרן סי במול וסקסופון זה סול, אז רציתי לדעת אם גם גיטרה. תודה על התשובה

דג הכסף

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ניתן לכוון גיטרה כך:
לכוון את מיתר 6 עם פסנתר או כלי אחר מכוון (או לכוון את הגיטרה כיוון יחסי ולא אבסולוטי)
ואז ללחוץ על שריג 5 ולכוון לפי זה את מיתר 5 ואז ללחוץ על מיתר 5 שריג 5 ולכוון את מיתר 4 וכן הלאה,
חוץ ממיתר 2 שאז צריך ללחוץ על שריג 4 במיתר 3.
מקווה שהובנתי והרעיון הוא פשוט להשתמש במיתר המכוון הקיים ולנגן בו את הצליל הדרוש למיתר הבא.

יצחק שמש

משתמש חדש
בכינור זה אותו רעיון לכוון את המיתר הראשון (הכי עב) לפי סול ולכוון את המיתר השני לפי רה לפי התו רה במיתר הראשון וכן הלאה, המרווח של כל מיתר מהמיתר שלידו הוא קווינטה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  10  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה