דרוש מידע צריכה מידע מ0 על אוזמפיק וסקסנדה

נחוח השמרים

משתמש צעיר
צריכה מידע מ0 על אוזמפיק וסקסנדה
מה ההבדל בינהם?
מה המינון ?
כמה פעמים בשבוע צורכים? (כל יום, פעם ב... )
מחיר?
איך מקבלים מרשם?
מה צריך לעשות כדי להיות 'זכאיים' להתערבות תרופתית לצורך הרזייה?
תופעות לוואי?
בקיצור, כל מה שיכול לתת לי תמונת מצב אי אין לי מושג בכלל בדברים האלו
ולצערי הגיע הזמן לבדוק את האופציות
אשמח לכל מידע

chichichi

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
יכולה לכתוב רק על סקסנדה מנסיון.
(מאוחדת)צריך לגשת לרופא משפחה לבקש מרשם,
ואז תור לדיאטנית, ורק אח"כ יש אישור לסבסוד של התרופה,
התרופה עלתה לי לאחר סבסוד כ-600 ש"ח ל-קופסא (נראה לי 5 מזרקים)
מגיעה אחות הביתה להדרכה, ההזרקה היא פשוטה,
יש מינון התחלתי ועולים כל שבוע במינון,
התרופה גורמת לחוסר תיאבון, לי אישית לא היה תופעות לוואי אבל כן מזהירים מבחילות,
ירדתי 10 ק"ג ב-3 חדשים, והפסקתי לקחת את התרופה והעליתי הכל פלוס מע"מ.
אבל שווה לנסות, אפילו בשביל לדעת שעשית כל מה שאת יכולה.

tovat

משתמש מקצוען
כותבת את המידע ששמעתי מהרופאה, עדיין לא התחלתי בתהליך, כי צריכה עד בדיקות.
המידע נכון לגבי הכללית.
סקסנדה היא הזרקה של פעם ביום, ואפשר לקבל אותה דרך הקופה לBMI מתאים + בעיות כמו לחץ דם וכדו'.
אז כשיש מרשם אפשר לקנות בבית המרקחת.
אני לא זוכרת במדויק לגבי המחיר אבל נראה לי שדרך המושלם זה כ400 שקל לחודש.

אוזמפיק היא הזרקה של פעם בשבוע, תרופה שלא ניתנת בעיקרון דרך הקופה, אלא דרך טופס 29ג' של אישור תרופה שלא במשרד הבריאות. צריך להשיג אותה בבתי מרקחת מסוימים שמוכרים באופן פרטי (כמובן רק עם הטופס, שאותו נותן לך הרופא) בד"כ זה סופר פארם. גם פה אני לא זוכרת במדויק את המחיר אני חושבת בין 350-400 לחודש.
נשמע שההזרקה די פשוטה, אפילו לא חובה להגיע לאחות, מקבלים מזרק עם ארבע מנות לחודש.
לדברי הרופאה שלי, היעילות של האוזמפיק גדולה קצת יותר מהסקסנדה.
בשתי התרופות יש כמובן הדרגה לצורך הסתגלות ותופעות לואי דומות בין שתיהן.

עוד נקודה לגבי האוזמפיק - (בכללית) מי שמאובחן כסוכרתי והטיפול נרשם לו על סכרת, יכול כן לקבל את האוזמפיק דרך הקופה במחיר יותר זול. (אאל"ט 200-220 שח) בד"כ זה כולל כמה חודשים של תרופה אחרת דומה, ואז הרופא יכול לכתוב שהתרופה הזו לא הספיקה ולהמליץ על אוזמפיק ואז המחיר נמוך משמעותית, ואפשר כמובן לקנות בבית מרקחת של הקופה.

ישתבח שמו

משתמש פעיל
אגב הבנתי מהרופא שאחרי הטופס צריך לחכות לאישור של רוקח ראשי בבית מרקחת כמו סופר פארם וכו' ואם הוא מאשר צריך לקנות את זה מאותו בית מרקחת קבוע. יש למישהו מידע איזה מבתי המרקחת הפרטיים באשדוד מאשר את זה בנקל?

איילה אור

משתמש צעיר
הרופאת משפחה שלנו אמרה נתון מאד מענין ומחשיד, שאין על התרופות האלה ביטוח ממשרד הבריאות, ז"א שמי שקורה לו משהו בגלל לקחית התרופות הנ"ל אין פיצויים, עזרה וכד'. לדעתי חייב בדיקה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה