דרוש מידע צניחה של למעלה מ 30% ברכישת משקאות עתירי סוכר!

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
אולי כדאי להכניס לכלא מי ששותה מתוק.
לא צריך להכניס
הוא מכניס את עצמו כבר לכלא עצמי.
ובעתיד ל"ע מכניס את עצמו לבתי מרקחת וקופ"ח
ח"ו לא מקללת אך זוהי המציאות בשטח

אני בעד מס על כל הממתתקים בכלל כך שבקבלת שבת ויומולדת האמהות יחשבו פעמיים לפני שמוציאות סכום כפול על ממתקים ל30 בנות...
זו גם סוג של כפיה לתת ממתקים לבנות שבמשפחות שלהן שומרים על הבריאות ומצד שני האמא לא רוצה שהבת תהיה שונה .
משהו נוסף אולי לסבסבד מוצרים בריאים
למשפחה חרדית ממוצעת יקר מאוד (לפחות לטווח הקרוב)לחיות בריא.

נערך לאחרונה ב:

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
יותר מתריסר איגודי רופאים וחוקרים פרסמו מכתב ארוך ומפורט גלוי לשר האוצר בצלאל סמוטריץ' ובו הביעו התנגדות עזה לביטול המס על משקאות קלים. "בשעה ש-85 מדינות בעולם מטילות מיסים על משקאות ממותקים, ישראל צועדת לאחור," כתבו הרופאים.

קבצים מצורפים

• מכתב-התנגדות-הרופאים-לביטול-מס-על-המשקאות-הממותקים-4.2.23.pdf
    3.1 MB · צפיות: 23

ברכה וישועה

משתמש פעיל
הבעיה שכרגע אין שר בריאות שיחשוב עשר פעמים לפני שמזיקים לציבור
כמו כן הבעיה היא לא רק התיה מתוקה, הבעיה היותר גדולה שזה לא היה התוכנית הראשונה שצריך לקדם בעניין מיסוי על דברים מתוקים היו צריכים לעשות עוד דברים
[כך זה במקום נורמלי לא עושים בבת אחת מאה תקנות]

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
כבר כתבתי פעם. כל מס "חינוכי" של כמה שקלים לקילו, הוא מס לעניים ולא לעשירים. מכיוון שאת העשירים זה לא מונע מלשתות. ממש דיפרנציציה הפוכה. אין לזה שום הגיון.
אמנם לצערנו זה קיים, במס הבלו וכד', ובאמת "על הראשונים אנו מצטערים".

ונכון, גם המס על עישון הוא כזה. וזה גם דבר בעייתי מאוד. רק אין להשוות עישון לשתיה מתוקה, עם כל החומרה שאני לא מזלזל בה. (באמת היה צריך לאסור עישון בחוק, לדעתי, רק שיש את הבעיה של המכורים.)

כלומר - אם המדינה כבר מתערבת ומחנכת אותנו, אז אדרבא. אני מסכים שמשקאות מתוקים יהיו אסורים בחוק. ואז כל בעלי הפנסיות התקציביות, והרופאים החתומים על העצומה, ופקידי הבריאות והאוצר, גם לא יוכלו לשתות מהם.

נראה אתכם מתמודדים עם כל האליטות הללו, ונדחפים להם לכוס השתיה שלהם. חכמה גדולה לטפל בשכבות החלשות.

נערך לאחרונה ב:

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
נראה אתכם מתמודדים עם כל האליטות הללו, ונדחפים להם לכוס השתיה שלהם. חכמה גדולה לטפל בשכבות החלשות.
להם יש מספיק כסף לטפל בבעיות הבריאות שלהם והם לא נופלים למעמסה על קופת המדינה
מתנצל על הביטוי, אבל צריך להיות מודעים לכך שאת המדינה מניעים שיקולים כלכליים ולאו דווקא מוסריים

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
להם יש מספיק כסף לטפל בבעיות הבריאות שלהם והם לא נופלים למעמסה על קופת המדינה
מתנצל על הביטוי, אבל צריך להיות מודעים לכך שאת המדינה מניעים שיקולים כלכליים ולאו דווקא מוסריים
מה פתאום.
אם מישהו מהשכבות המבוססות יזדקק לכריתת רגל (ל"ע), הטיפול על חשבון המדינה. וגם קצבת ביטו"ל על הנכות הוא יקבל אותו דבר.
אלא אם כן הוא ילך לטיפול פרטי. אבל דווקא בציבור החרדי, למשל, יש הרבה יותר שהולכים לטיפולים פרטיים מאשר בשכבות הללו.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
@מנוי פרימיום , זה גם סתם לעבור פתאום לשפה אחרת.
בחודשים האחרונים מתנהל כאן קמפיין למען בריאות הציבור. לא למען שמירת האיזון של קופת המדינה.

אז לקמפיין הזה יש לי תשובה.
ונא לא להעביר אותי לטיעונים אחרים.

ברכה וישועה

משתמש פעיל
כבר כתבתי פעם. כל מס "חינוכי" של כמה שקלים לקילו, הוא מס לעניים ולא לעשירים. מכיוון שאת העשירים זה לא מונע מלשתות. ממש דיפרנציציה הפוכה. אין לזה שום הגיון.
אמנם לצערנו זה קיים, במס הבלו וכד', ובאמת "על הראשונים אנו מצטערים".

ונכון, גם המס על עישון הוא כזה. וזה גם דבר בעייתי מאוד. רק אין להשוות עישון לשתיה מתוקה, עם כל החומרה שאני לא מזלזל בה. (באמת היה צריך לאסור עישון בחוק, לדעתי, רק שיש את הבעיה של המכורים.)

כלומר - אם המדינה כבר מתערבת ומחנכת אותנו, אז אדרבא. אני מסכים שמשקאות מתוקים יהיו אסורים בחוק. ואז כל בעלי הפנסיות התקציביות, והרופאים החתומים על העצומה, ופקידי הבריאות והאוצר, גם לא יוכלו לשתות מהם.

מה הבדיחה כאן? באמת אל תעשה את המס לכזה קשה כאילו זה מכה קשה לשכבות החלשות? זה כמה עשרות שקלים מקסימום בחודש.
וסתם שתדע שבאליטות איך שאתה קורא להם, נמנעים יפה מלשתות שתיה מתוקה, ודרך אגב לא אכפת להם שיוציאו את זה מחוץ לחוק. ובאמת הרופאים נמנעים מאוד מלשתות מתוק, וכמה שאנשים יותר אליטות, הם פחות שותים מתוק אפי' שיש להם לכוראה יותר כסף.
ורק לחוק של ליברמן היה מעלה גדולה חוץ מהכסף זה נתן מודעות גדולה לבעית הסכרת והיו צריכים ללכת עם התליך הזה לאט לאט עוד דברים ועוד דברים
וב"ה יש הרבה חרדים משכילים שגם שאין להם הרבה כסף הם רוצים לשמור על בריאותם

נערך לאחרונה ב:

מתלאה

משתמש צעיר
אולי הגבלת רווח לחברות ולא מס על הצרכן
כדי שלהם לא יהיה שווה לייצר

ר. המוסד

משתמש מקצוען
ליברמן היה השליח - עברתי לשתות רק מים. מאז החוק. וגם לשטוף כלים.
גם אני
לא נראה לי שאני יחזור לשתיה המתוקה וחד פעמי
מאז שאני משתמש עם חד פעמי הפח הפסיק להתמלאות ברגע
וגם אין כבר את ריח רע מהפח משאריות של אוכל

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה

ביטול המס על המשקאות: מסמך האזהרה של משרד הבריאות לסמוטריץ'​

במשרד הבריאות הציעו לבטל את המס על משקאות דיאט בלבד וציינו כי ביטול המס על שתייה מתוקה יחריף תחלואה במגזר החרדי.

במשרד הבריאות בראשותו של ממלא מקום שר הבריאות - יואב בן צור שיגרו אזהרה לשרי הבריאות והאוצר לפיה ביטול המס על השתייה המתוקה יחריף את התחלואה במגזר החרדי.
על פי הדיווח במשרד ממליצים לבטל את המס על משקאות הדיאט בלבד.
משרד הבריאות ציין כי שיעורי הסוכרת במגזר החרדי גבוהים פי 1.5. הדברים מגיעים לאחר שיו"ר ש"ס אריה דרעי הודיע השבוע כי המס על השתייה המתוקה יבוטל באופן גורף.
נזכיר כי שר האוצר בצלאל סמוטריץ' כבר פרסם את הצו לביטול המס על כל המשקאות המתוקים, אך בעקבות פנייה של פורום נשות ש"ס, דרעי צפוי לבקש להשאיר את המס על משקאות מתוקים. לטענת הפעילות שפנו לדרעי, המס על משקאות מתוקים מועיל לבריאות ויש צורך בהורדת המס רק על משקאות הדיאט.
המס על השתייה המתוקה הוטל לפני כשנה. בדברי ההסבר לצו נכתב כי השמנת יתר נובעת מהרגלי תזונה בעייתיים, בהם צריכה מוגברת של סוכר, ממתיקים ורכיבים מזיקים אחרים. צוין כי על פי מחקרים שונים רבים מהילדים בישראל שותים משקאות מתוקים וממותקים מדי יום ונתון זה מציב את ישראל גבוה בעולם בצריכת סוכר.
עוד צוין כי נתוני משרד הבריאות מצביעים על משקאות מתוקים כמקור ל-30%-40% מצריכת הסוכר המוסף (שאינו מצוי במזון באופן טבעי).

נערך לאחרונה ב:

ברכה וישועה

משתמש פעיל
רבותי הגענו לשעת השכמה
התרגלנו עד היום שאנחנו צועקים על המדינה, צועקים על בית משפט, בקיצור מחפשים תמיד איזה שהוא אשם כדי להדביק לו כל רעה שיש ולנכות את עצמינו מאחריות
התירוצים נגמרים אנחנו מנהיגים את המדינה ובהחלטה שלנו (חברי כנסת ששלחנו) יהיה אחריות על עתידנו צריך להתחיל לראות ראייה רחבה, ראיה של מדינה שבודקת מה טוב לאורך שנים, ולא מה יהיה נחמד לצעוק בבית כנסת,
זה עכשיו בסוכר שמי שבודק מבין שצריך להילחם בזה וזה יהיה בהמשך בעוד דברים כן צריך להתחיל לדעת לעשות רפורמות גם כואבות אם זה דבר טוב כן אפשר להילחם יותר חזק בהשמנה
כן באו לא נפתח דעות קיצוניות, שכל אחד מספיק חכם להחליט על חייו וכל אחד מאתנו יודע מה טוב לו זה תפקידה של ממשלה להוביל למען העתיד

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
הפוליטיקה ניצחה.
הציבור הפסיד.

בתום ישיבת ראשי הקואליציה הוחלט היום לבטל את מס המשקאות הממותקים,
למרות התנגדות נרחבת ממגוון רחב של אנשים וארגונים ביניהם אנשי וגופי רפואה המובילים בתחומם, בחרו הפוליטקאים החרדים להתעלם מדעות אנשי המקצוע בתחום, תוך מתן טעמים ברמה של גן ילדים וכניעה מבישה לחברות המשקאות.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
הפוליטיקה ניצחה.
הציבור הפסיד.
לא כצעקתה...
אחוזי הצריכה לא ירדו כ"כ,
וגם לא יעלו כ"כ משום שהמחיר פשוט לא יירד!!!
רק 3 חברות מונופוליות במשק ירוויחו יותר...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה