צלמים - איך אתם מתנהגים באירוע?

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
לאחרונה הייתי בכמה אירועים וכן עברתי על הסרטות של חתונות
ואני רואה בחלקם צלמים שכל כמה שניות הצלם/צלמת מסתכלים בפלאפון.
אני אישית רואה את זה כזלזול באירוע,כשעל הסולם, הצלם מוציא את הפלאפון ומסתכל כל כמה שניות בוואצפ' פייסבוק' טוויטר.
ככה הצלם מפספס נקודות חשובות ואירועים.
כך דעתי האישית
אשמח לשמוע את דעתכם

פוטו טופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
וכשאתה הולך לרופא, ומחכה שיתפנה אליך, כי הוא ניצל את הכמה שניות בין הפציינטים "רק להציץ" , ושכח "לחזור" לחדר...

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
הטלפון של היום משמש למגוון רחב של שימושים, חלקם יכולים להיות קשורים ישירות לניהול הצילומים באירוע, לא כל מה שנדמה לך הוא הנכון
לא פעם אני מקפיץ את העוזר שלי להביא ציוד מסוים, ואני עושה את זה דרך הוואצאפ.. זה הכי נוח כשאני על סולם
הרבה צלמים מתייעצים תוך כדי הצילומים בקבוצות וואצאפ מקצועיות בנוגע לאופן תפעול של ציוד חדש, אתה יכול לראות בזה 'צלם שמסתכל בטלפון כל כמה שניות', אני אראה בזה 'צלם שמנסה לפתור בעיה טכנית לא מוכרת בציוד חדש' (מי אמר גודוקס..?)
רק לפני כמה ימים נתקלתי בבעיה שאילצה אותי לעבור לסט רדיו חלופי שאני לא עובד איתו בדרך כלל ולא זכרתי איך להגדיר משהו מסויים שהיה חשוב לי מאוד לצילומים בחופה, שאלתי בקבוצה הפנימית הרלוונטית לנושא, וקיבלתי תשובה בדיוק כשנכנסתי לחופה.. אז יכול להיות שמישהו חשב ש'הצלם הזה לא מתבייש להתעסק עם הטלפון שלו בחופה'.. שוין, לי חשובים השיקולים המקצועיים.

אם הצלם מפספס נקודות חשובות הוא לא יודע לעשות את עבודתו באופן הנכון, אין לזה בהכרח קשר לטלפון

כמובן שאין בכך לסנגר על אנשי מקצוע שמזלזלים בעבודתם ו'מבלים' בשיטוט סלולרי במקום להתמקד בעבודה, ויש כאלו - בכל עבודה.

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
באמת מצוין!
זוית ראיה...

אביגיל 24

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לפני זמן מה ההתי אצל רופא שינים, הוא לבש כפפות, אבלהי הפעמים כאשר אני יושבת על הכסה- שהוא ניגש לטלפון, - ועם הכפפה - שאמורה להיות סטרילית,- געבמקום שהפה עומד - ממש הגעיל אותי וגם זילזל בי בתור לקוחה שישובת על כסה המטופל, יותר לא חזרתי
נכן שזהרופא שינים ובריאות אבל בזמן בודה לא עונים

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י msphoto;n4922426:
הטלפון של היום משמש למגוון רחב של שימושים, חלקם יכולים להיות קשורים ישירות לניהול הצילומים באירוע, לא כל מה שנדמה לך הוא הנכון
לא פעם אני מקפיץ את העוזר שלי להביא ציוד מסוים, ואני עושה את זה דרך הוואצאפ.. זה הכי נוח כשאני על סולם
הרבה צלמים מתייעצים תוך כדי הצילומים בקבוצות וואצאפ מקצועיות בנוגע לאופן תפעול של ציוד חדש, אתה יכול לראות בזה 'צלם שמסתכל בטלפון כל כמה שניות', אני אראה בזה 'צלם שמנסה לפתור בעיה טכנית לא מוכרת בציוד חדש' (מי אמר גודוקס..?)
רק לפני כמה ימים נתקלתי בבעיה שאילצה אותי לעבור לסט רדיו חלופי שאני לא עובד איתו בדרך כלל ולא זכרתי איך להגדיר משהו מסויים שהיה חשוב לי מאוד לצילומים בחופה, שאלתי בקבוצה הפנימית הרלוונטית לנושא, וקיבלתי תשובה בדיוק כשנכנסתי לחופה.. אז יכול להיות שמישהו חשב ש'הצלם הזה לא מתבייש להתעסק עם הטלפון שלו בחופה'.. שוין, לי חשובים השיקולים המקצועיים.

אם הצלם מפספס נקודות חשובות הוא לא יודע לעשות את עבודתו באופן הנכון, אין לזה בהכרח קשר לטלפון

כמובן שאין בכך לסנגר על אנשי מקצוע שמזלזלים בעבודתם ו'מבלים' בשיטוט סלולרי במקום להתמקד בעבודה, ויש כאלו - בכל עבודה.

אני שמח לשמוע צד שני
נקודה חשובה מבחינתי יכול להיות גם רב שנכנס לאולם ולוחץ ידים - לוקח 5 שניות בדיוק
ומה לעשות שהצלמים הם יותר נראים ומורגשים בזמן אירוע. ולכם רואים מה הם עושים ומרגישים פספוסים.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אביגיל 24;n4923152:
לפני זמן מה ההתי אצל רופא שינים, הוא לבש כפפות, אבלהי הפעמים כאשר אני יושבת על הכסה- שהוא ניגש לטלפון, - ועם הכפפה - שאמורה להיות סטרילית,- געבמקום שהפה עומד - ממש הגעיל אותי וגם זילזל בי בתור לקוחה שישובת על כסה המטופל, יותר לא חזרתי
נכן שזהרופא שינים ובריאות אבל בזמן בודה לא עונים

על מקרים דומים אצל רופאי שיניים אפשר למלא ספר......
המטופל יושב ופיו פעור לרווחה, והורפא עסוק לו בשיחה נעימה עם אי מי מהמסייעות סביבו...

ולפותח האשכול- נראה לך שלצלם חתונות , על הסולם, באמצע העבדוה- יש זמן לקרוא בדיחה מטופש בבואטסאפ? ברור שזה צורך מהעבודה.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פנס בערפל;n5023249:
המטופל יושב ופיו פעור לרווחה, והורפא עסוק לו בשיחה נעימה עם אי מי מהמסייעות סביבו...

ולפותח האשכול- נראה לך שלצלם חתונות , על הסולם, באמצע העבדוה- יש זמן לקרוא בדיחה מטופש בבואטסאפ? ברור שזה צורך מהעבודה.

אבל בדרך כלל אני רואה את הצלמים מחליקים הלוך ושוב שזה נראה כמו פייסבוק/טוויטר/וואצפ.
ולא ידעתי שבוואצפ יש רק בדיחות.
אתה יודע מה? כל אחד ייילך לאירוע וישקיף על הצלמים למשך חצי שעה...

אין לי מושג מה האמת הם עושים שם בפלאפון, אבל החלקה ועוד החלקה למאלה ולמטה על עמוד מלא פרופילים לא נראה לי כמשהו דחוף שקשור לעבודה העכשוית

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תאורת חרום;n5023558:
או לא ראית אנשים שמתעסקים האייפון או שברוך ה' דודה נחמה לימדה אותך לא לחפור לאחרים.
אבל בדרך כלל אני רואה את הצלמים מחליקים הלוך ושוב שזה נראה כמו פייסבוק/טוויטר/וואצפ.
ולא ידעתי שבוואצפ יש רק בדיחות.
אתה יודע מה? כל אחד ייילך לאירוע וישקיף על הצלמים למשך חצי שעה...

אין לי מושג מה האמת הם עושים שם בפלאפון, אבל החלקה ועוד החלקה למאלה ולמטה על עמוד מלא פרופילים לא נראה לי כמשהו דחוף שקשור לעבודה העכשוית

אני לא יודע, אבל עובדתית צלמי חתונות עובדים מאוד מאוד קשה, בשעת האירוע. אין להם רגע לנשון, בדרך כלל. אז למה לדון לכף חובה אם אפשר פשוט לדון לכף זכות?

נ.ב. צורת ביטוי שלך יכולה להשתפר, בקטנה.

צפורה צילום

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מאיר, מאוד אהבתי את התשובה שלך ונתת לאנשים ליראות את הדברים ממבט של הצלם.
אם אני מתעסקת בטלפון בזמן חתונה, זה באמת לקרוא לצלם או לעוזר שלו כי אני צריכה שיסדרו משהו בתאורה. הרבה פעמים אני אכתוב להם הודעה, כי ברעש של המוזיקה אין אפשרות לשמוע כלום. אני יודעת שזה לא נראה טוב לאנשים מסביב אז אני עושה את זה במהירות.
אבל בהחלט, הבעיה של התעסקות בטלפונים בזמן העבודה זה בעיה שלא רק נפלה בחלקה של הצלמים.

היית פעם, בערב חג, בחנות של בגדי ילדים בבני ברק. חנות שהוא רשת גדולה מאוד. החנות היתה מפוצצת באנשים שרצו לשים את הכסף שלהם בקופה של החנות. היתה רק קופה אחת פתוחה. שהגעתי לקופה, הקופאית היתה עסוקה בטלפן ולקחה דקה או שתים עד שהתייחסה אלי והרימה את העינים מהטלפון שהחביאה מתחת לקופה (כאילו שאנחנו לא רואים).

לפי דעתי, זה גזל גמור שמתעסקים בטלפון בזמן העבודה. צלמת סיפרה לי, שהיא הביאה צלם לאירוע שלה, שכל הזמן התעסק בטלפון. מספיק, שלוקח לו 10 שניות לשים לב לאיזה התרחשות שדורש צילום והוא כבר פיספס את הרגע. יותר היא לא עבדה איתו.

ויש לי עוד סיפורים כאלה על צלמים.

לפי דעתי, צלם שמכבד את עצמו ואת הלקוח לא מתעסק לטלפון בזמן חתונה אלה לצורך של האירוע ממש.

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י פנס בערפל;n5023249:
.
רופאי שיניים ??
לפעמים זה שיחה מקצועית בקודים כמו הרדמה הם אומרים תביא לי "ארוך" "קצר" בהתאמה
וגם אם לא אולי זה להסיח דעת המטופל שלא יפחד
??

ואולי רוצים להסתלבט על המטופל שלא יכול לדבר והם מנהלים שיחות ארוכות בצרפתיתתתתתתתת
זה גם כדי ללמוד את הפצינט שיצחצח שיניים להבא!!!

חח

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אתמול הייתי בחתונה מהתחלה ועד הסוף והשתגעתי מהצלם שכל 60 שניות הוציא את האייפון מהכיס והסתכל בו, ולא לא היה לו שום עוזר!!! הוא עבד לבד.
כשהגיעו הידיעות על הגשר שקרס אז בכלל כל הזמן הוא דיבר על זה והסתכל באייפון עם המסריט ואח"כ המשיך להסתכל.
בקיצור הייתי מתוסכל שהוא לא קורא כאן בפורום.

אלימלך צ

משתמש צעיר
צילום מקצועי
אתם צודקים בכל מה שנאמר כאן וגם לדעתי שימוש מופרז בפלאפון זה חוסר רצינות של הצלם ואפילו גזל של בעל השמחה,
אבל קחו בחשבון שהיום עם ה WIFI אפשר להשתמש בפלאפון לגיבוי ONLINE של החומרים - אני אישית מנצל רגעים מתים באירוע כדי לפתוח לרגע את הפלאפון, להתחבר למצלמה ובכפתור אחד להוריד את כל התמונות לפלאפון. זה נותן לי יותר ביטחון וראש שקט (גם המצלמה מצלמת על שני כרטיסים, אם אפשר לעשות גיבוי נוסף - למה לא?)
אז זאת עוד נקודה שאפשר להוסיף אם רוצים לדון לכף זכות.

נוחי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הארת אגב
יש מלא אפליקציות שמתממשקות עם הפון וזה נותן חווית צילום חדשה
אני מצלם במצלמת 360° והיא עובדת רק עם אפליקציה כמובן שגיבוי דרך וויפי ואפילו צילום רגיל מהמצלמה דרך הפון

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אני ראיתי מציל בבריכה (!) שהתעסק אם הפלאפון כמה דקות. ברגע האחרון כשכמעט באתי לצעוק עליו. הוא חזר לעבודה.
אין קשר לצלמים. זה סתם פרובקציות. מי שיש לו מוסר עבודה עובד כמו שצריך ומי שאין לו אז בכל תחום ומקצוע לא יעבוד כמו שצריך שהוא יעבוד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה