צחוק מביך חסר שליטה

פרלמן משה

משתמש פעיל
אסור לאדם למלא פיו שחוק בעולם הזה ומי שיש לו יר"ש יתבונן בדברי חז"ל ויתגבר על היצר.

נעמי פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
צחוק בלי שליטה (וכך גם בכי) יכול מאוד להיות קשור להצפה רגשית, עומס רגשי בלתי מעובד.
הייתה לי פעם תלמידה כזאת וזה הביא אותי לחקור על כך מעט.
ממליצה לך לפנות לתחום של טיפול תודעתי בסגנון מוח אחד או שלשת המימדים.
היתרון בשיטות האלו שדרך מבדק שריר אפשר לאבחן את השורש הרגשי לתופעה וכמובן לטפל.
רצוי לפנות למטפל עם המלצות בלבד.

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י hbecker;n5068006:
נכון. אכן נשמע קצת מרחיק לכת.
אבל, זו לא תופעה שכדאי לזלזל בה.
כדאי לוודא שזה רק צחוק בלתי נשלט וזהו.

תמיד כדאי ללכת על בטוח בדברים כאלו

אני מכירה מישהו שחולה בטרשת נפוצה והתסמין העיקרי אצלו למחלה זה התפרצות צחוק בלתי נשלטת בד"כ ממש לא בעיתוי מתאים.
עדיף לשלול הכל.

זו דעתי.
זכותך לחשבו אחרת. אני מבינה גם את כיוון החשיבה שלך
אבל בגלל שאני מכירה כזה מקרה, אני מעלה את האפשרות ומציינת שכדאי לשלול כל דבר אחר.

ואני מרחיקה לכת
ומציעה ללכת לייעוץ פסיכיאטרי!!
אם זה מטריד וגורם לסבל- נא לטפל!

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L

אני מכירה מישהו שחולה בטרשת נפוצה והתסמין העיקרי אצלו למחלה זה התפרצות צחוק בלתי נשלטת בד"כ ממש לא בעיתוי מתאים.
עדיף לשלול הכל.

זו דעתי.
זכותך לחשבו אחרת. אני מבינה גם את כיוון החשיבה שלך
אבל בגלל שאני מכירה כזה מקרה, אני מעלה את האפשרות ומציינת שכדאי לשלול כל דבר אחר.

נכתב ע"י פיטפוט;n5068124:
מצחיק לקרוא לעדות מהשטח "סיבות מרחיקות לכת" שאלו אם משהו מכיר? אני מכירה, אמרתי וגם אמרתי איך מטופל.
ברור שיכולות להיות מליון סיבות לאותה תופעה. וכמובן תלוי גם הרמה של זה. דוקא זה שסיפרו לי עליו ולוקח כדור זה משהו שכמעט לא מורגש אבל לו זה מפריע מאוד והוא מתמודד עם זה המון.

למה מצחיק? סיבה כמו רקע נפשי או מחלה נוירולוגית היא במקרים מסוימים באמת מרחיקת לכת.
אין לי מושג מה במקרה הנ"ל, כמובן. רק ציינתי שזו תופעה שכיחה שאין לה לפעמים רקע פתולוגי, וגם לא פתרון.
זה לא אומר שלא כדאי לבדוק את הכיוון שבקר הציעה, וגם לא שיש שסובלים מהתופעה מסיבה כמו שאת ציינת.
רק רציתי לאזן, זה הכל.

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מאליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
יוצרי ai
נכתב ע"י dinaday;n5067538:
תודה פנינה,
מה הכוונה שאי אפשר לטפל בזה?

אבל קודם כל - את יודעת מה זה נקרא? ממה זה נגרם?

ממבוכה.

אבל לפי התגובות אני רואה שכן יש טיפול בזה...

dinaday

משתמש פעיל

עדיף לשלול הכל.

.

תודה על התגובה.

ואם זה רק צחוק בלתי נשלט וזהו, מה עושים בכל אופן?

טרשת נפוצה??
יתכן ככה 30 שנה?

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י dinaday;n5069502:
תודה על התגובה.

ואם זה רק צחוק בלתי נשלט וזהו, מה עושים בכל אופן?

טרשת נפוצה??
יתכן ככה 30 שנה?

זו בטח לא טרשת נפוצה... טרשת נפוצה זו מחלה אוטואימונית קשה שפוגעת בכל הגוף.
לדעתי לפנות לפסיכיאטר ואח"כ לנוירולוג. בד"כ זו תוצאה של עומס רגשי. יכול מאד להפתר עם טיפול.

dinaday

משתמש פעיל
נכתב ע"י שריונה;n5068180:
ואני מרחיקה לכת
ומציעה ללכת לייעוץ פסיכיאטרי!!
אם זה מטריד וגורם לסבל- נא לטפל!

הסבל הוא לא יום יומי אלא רק כשזה קורה. ויכולות לעבור כמה שנים בלי שום מקרה כזה. אבל כשזה קורה זה ממש ממש לא לעניין!
בשוטף מדובר בבן אדם נורמלי לחלוטין, מתפקד מצוין, משכיל, בעל משפחה מוצלחת וכו'.

dinaday

משתמש פעיל
נכתב ע"י לבן;n5069540:
לדעתי לפנות לפסיכיאטר ואח"כ לנוירולוג. בד"כ זו תוצאה של עומס רגשי. יכול מאד להפתר עם טיפול.

תודה לבן,
אולי את יודעת ויכולה לפרט מה התהליך של פנייה לפסיכיאטר?
כי לאדם הזה, פניה לפסיכיאטר נשמע לא מכובד בלשון המעטה, אבל נראה לי שאם נגיש לו את ההצעה יחד עם אבני הדרך שהיא כוללת עד לפתרון, יוקל לו לעשות את הצעד.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י dinaday;n5069552:
תודה לבן,
אולי את יודעת ויכולה לפרט מה התהליך של פנייה לפסיכיאטר?
כי לאדם הזה, פניה לפסיכיאטר נשמע לא מכובד בלשון המעטה, אבל נראה לי שאם נגיש לו את ההצעה יחד עם אבני הדרך שהיא כוללת עד לפתרון, יוקל לו לעשות את הצעד.

הכי פשוט בעולם, ללכת לרופא משפחה ולבקש הפנייה לפסיכיאטר מטעם הקופה, אולי תקחו קודם הפנייה לנוירולוג ובמידה וישלול בעיות כלשהן הוא יפנה אתכם לפיסיכאטר. {שוב, פסיכיאטר זה לא אומר שיש לאדם הפרעה נפשית חלילה, פשוט מצביע על העובדה שיש מקומות שהוא מוצף עד שאין לו אפשרות לשלוט בעצמו ופסיכיאטר יכול לעלות על הנקודה ולעזור לו להגיע לשליטה במצבים הללו}.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
נכתב ע"י לבן;n5069540:

כתבתי כבר למעלה.
אני לא אומרת שזו טרשת.
אבל לבדוק צריך

מכירה מישהו שיש לו טרשת והסימפטום היחיד [הנראה לעין] הוא הצחוק הבלתי נשלט.
הוא בן 35 בערך וחולה כבר הרבה מאוד שנים. וגם אצלו זה יכול לקרות גם אחת לכמה חודשים ויותר....

טרשת לא חייבת לפגוע בכל הגוף.
היום יש כדורים של ביטא לא זוכרת מה בדיוק והם מסייעים למניעת התדרדרות של כל הגוף. לא תמיד זה עוזר.

אני לא מנסה להלחיץ, באמת שלא, אבל כן מנסה לחזק את זה שחובה לבדוק כל כיוון ולא לזלזל.

כך דעתי.
אולי אני טועה.
ואולי גם לא.
וזכותם של אחרים לדעה שונה משלי. מכבדת לגמרי.

אני בקטע של כל דבר רפואי, מתוך ניסיון של הרבה מאוד שנים, לצערי, למדתי שתמיד כדאי לשלול כל דבר. במקרים רבים אכלתי אותה לנצח בגלל שלא בדקתי כל מיני דברים "רק לשלול"....

בכל מקרה צעד ראשון זה רופא משפחה ופסיכיאטר. אם הפסיכיאטר ימצא שהכל תקין צריך לבדוק הלאה....

צליל בגיל

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
עד כמה שאני מכירה (אני לא דוקטור)
ברב המקרים מדובר בתופעה מצויה-מוכרת כזו שקיימת בכל משפחה או חברה
קשור לעולם הרגשי של האדם, משהו קצת לא מווסת
בגילאי התיכון היו לי כמה בכתה, נורמליות, חמודות וקצת פדחניות לפעמים...
כנראה שהתאים לגיל.
אם מדובר בגיל מבוגר ובמשהו שקורה לעיתים קרובות מידי והאדם מעוניין לשפר את איכות חייו הדרך עוברת איפשהו אצל מומחה בנפש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה