עזרה צו חקירה ע"י הרשות לאכיפה במקרקעין בטענה של חריגת בניה

ישא ברכה

משתמש פעיל
כמובן שאני לא מדבר עליך....לא יודע מה בנית...ואיך בנית.....
אני מבני ברק....ולצערי אנחנו כבר לא במקום של לבנות בשביל עוד מיטת קומותיים...וחובה כמובן יחידת דיור...הרי איך המסכן יממן את ההרחבה בשביל מיטת קומותיים....
בדיוק חבר סיפר לי השבוע....היה הרחבה בבנין שלהם....והוא גר בקומה ראשונה עם סוכה קטנה...הוא חישבן שיש פינה שאמורה להיות פתוחה לשמים...הוא חישבן בהמשך לבנות עוד סוכה לעצמו[כנראה ברלסים...כמנהג ב"ב ;) ]תכלס בהתקדמות השלד הוא קולט את השכן מהקומה האחרונה[שקיבל את כל הגג] מרחיב גם על חשבון הפינה וכך מונע לעשות שם סוכה....ולא הועילו כל הדיבורים[כנראה יש לו צורך בהממממון מיטות קומותיים]....
יש הבדל בין מה שקורה על הגגות ובין מה שקורה בקומות הנמוכות

נאמנת

משתמש מקצוען
ייתכן ומדובר ב- "הרשות לאכיפה במקרקעין"
נכון, בדיוק באתי לבקש לתקן.
אז זה הגוף באמת!
כמה שקיבלו פה גם צו כזה דיברו כל הזמן על המנהל האזרחי כך שאפילו לא שמנו לב שהלוגו שונה
צדקתם!!
@הכלבויניק אשמח אם יתאפשר לתקן בכותרת כדי לא להטעות את הציבור.

לאה הההה

משתמש פעיל
טוב, אז הוא פועל במקרים שהרשויות כושלות או לא פועלות
ידוע לי גם שפועל במקרים שפונים אליו בתלונה.

בעיקרון ההתמודדות מולו הוא כמו מול העירייה (פועל במקומה)
במקרה שאפשר (אחוזים, קווי בניין וכו) להוציא היתר בניה לחריגה, כדאי אולי להתחיל בהליך רישוי.
במקרה שא"א, איך הייתם מתנהלים מול העירייה?

GAON+

משתמש חדש
אז לי יש קצת נסיון בנושא:
הרשות לאכיפת מקרקעין זה מטעם המפקח על המקרקעין שזה בית משפט לכל דבר והם לא באים בלי תלונה.
מאד קשה להתנהל מולם זה בית משפט והם מאד קשוחים [אין שם את כל הקומבינות שיש בבני ברק] ובגלל שאנשים גילו את הגוף הזה התחילו לפנות אליהם כי קלטו שהעירייה לא עושה כלום.
בכל אופן ההתנהלות מולם זה רק עם עו"ד שמבין משהו ולא בקומבינות.
שוחחתי לאחרונה עם קבלן שעשה חריגה ממש קטנה [הכנה לרלסים בתוך הריצפה] וקיבל על זה צו הריסה מלבד הצו חשוב לציין שההתנהלות מולם זה גם פלילי כך שאם משחקים איתם זה גם יכול להגיע לכלא.

לאה הההה

משתמש פעיל
לא מתווכחת אבל כדאי לדייק.
הרשות לאכיפה במקרקעין היא באחריות משרד האוצר ובהסכמים הקואליציוניים של הכנסת הנוכחית היא אמורה לעבור לאחריות המשרד לביטחון לאומי (בן גביר).
היא הוקמה במטרה לטפל בעבירות בניה בשטחים פתוחים (השתלטות על שטחים בנגב ובגליל בעיקר ע"י בני דודים) הרשות מבצעת אכיפה ויכולה להגיש תביעה בגין עבירה פלילית לבית משפט (היא לא בית משפט ☺),
חשוב לציין כי כל חריגת בניה היא עברה פלילית גם אם היא נאכפת ע"י הרשות המקומית.
היחידה פועלת בעצמה באיתור, במניעת עבירות ובאכיפת החוק בשטחים גליליים ופתוחים, בד בבד עם הפיקוח על פעילות האכיפה של הוועדות המקומיות בתחום שיפוטן.
מקור : ויקפדיה ואתר הרשות.

ישא ברכה

משתמש פעיל
הלילה נהרס מבנה לא חוקי ברחוב אהרונוביץ

1726000813242.png

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
איך זה שבסוקולוב 6 חזרו לבנות? שמעתי שהסתדרו עם השכנים. אז זה כל הסיפור? אם יש הלשנה הורסים ואם אין הכל טוב?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה