פתיחת דירה בהנחה לכולם

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יוצרי ai
אבל אם יש לנו 2 אופציות: לתת ליותר זוגות אפשרות לקנות דירה, או להוריד מעט את מחירי השכירות, אני חושב שהאפשרות הראשונה עדיפה.
האופציות הם להציף את השוק בדירות וזהו או בזמן שמשחררים הרבה דירות להלחם במשקיעים ולמסות אותם.
אני לא חושבת שכדאי להלחם במשקיעים, אם ההיצע יגדל , זה יעשה את שלו והמחירים בכל מקרה ירדו.

מתי יבוא

משתמש רשום
האופציות הם להציף את השוק בדירות וזהו או בזמן שמשחררים הרבה דירות להלחם במשקיעים ולמסות אותם.
אני לא חושבת שכדאי להלחם במשקיעים, אם ההיצע יגדל , זה יעשה את שלו והמחירים בכל מקרה ירדו.

אם לא מוציאים את המשקיעים משוק הביקושים, קשה להאמין שההיצע יוכל לגדול יותר מהביקוש
וגם אם יוציאו אותם קשה להאמין שיצליחו לצנן את הביקושים - כרגע יש ביקוש של כ250 אלף חסרי דיור.
(ואגב בענין המשקיעים, לא מדובר כרגע להעלות עוד את המס רכישה על משקיעי דירה שניה ושלישית. כל הדיון על דירה רביעית.
ובכלל ההעלאה של מס רכישה אפילו ל12 אחוז לא כ"כ משמעותית בזמן שעליית הערך לבדה בשנה אחת היא יותר מזה)

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יוצרי ai
אם לא מוציאים את המשקיעים משוק הביקושים, ההיצע לא יוכל לגדול יותר מהביקוש
המשקיעים לא רוצים את הדירה שלהם ריקה, הם צריכים מחוסרי דיור שיגורו שם וישלמו להם שכירות.
ואם יש יותר דירות להשכרה מאנשים שצריכים אותם, המחירים יורדים מאד,
ולכאורה המשקיעים ירצו להפטר מהדירות וימכרו אותם בזול.
צריך רק לאזן את היחס בין האנשים לשטחי הדיור ואז המגורים יהיו זולים יותר.
אם בתאוריה היה 10 אחוז דירות יותר ממה שצריך, גם אם חלק גדול היה אצל משקיעים,
המחירים היו צונחים.

מתי יבוא

משתמש רשום
המשקיעים לא רוצים את הדירה שלהם ריקה,
זה לא היה מעלה את המחירים.
האנשים שאני מכיר, אם יש להם יכולת לקנות דירה אינם גרים בשכירות. לא כל כך משנה המחיר של השכירות.
וככל שיש פחות דירות שעומדות למכירה, המחיר של דירה לקניה עולה.

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יוצרי ai
המשקיעים לא רוצים את הדירה שלהם ריקה, הם צריכים מחוסרי דיור שיגורו שם וישלמו להם שכירות.
המחירים היו צונחים.
ערכתי את ההודעה, אולי עכשיו זה יותר מובן.

מתי יבוא

משתמש רשום
על זה כבר כתבתי שחלק גדול מהסיבה שאנשים מחזיקים דירות זה משום שזה השקעה בטוחה עם עליית ערך, ולא רק בגלל השכירות. ולכן גם אם השכירות תוזל לא בטוח בכלל שימכרו

מתי יבוא

משתמש רשום
וסתם מחשבה, שהלואי שהיה כמו בזמן שהיה היובל נוהג, שלא היה בכלל מושג למכור קרקע לצמיתות אלא כל 50 שנה הכל חוזר , כך שלכל אדם יש את הקרקע שלו
(אבל לא בגלל זה אנחנו מחכים למשיח...)

אני וביתי

משתמש מקצוען
רעיון חכם מאוד רק שקודם יגמור לבנות לזכאים שאין להם דירות אח"כ שיחלק לכולם, חכם גדול.
כל הבעיה שאין מספיק דירות אז מעכשיו גם המשקיעים יוכלו לקנות בזול.
לפחות שיהא הגבלה לדירה אחת בלבד וכדו, אבל זה רק פרסום ראשוני אמור לעבור עוד הרבה שינויים כנראה.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מי יודע מה התהליך שזה אמור לעבור כדי שיאושר סופי בחוק? האם זה אמור לעבור הצבעה בכנסת וכדו', או שאם הוא החליט זה מתקבל אוטמטית? וכן, מאיזה הגרלה זה יחול על 'כולם'? וכן מה ההגדרה של 'כולם' מחוסרי דיור או גם משקיעים?

אני הבנתי משיחה עם ח"כ חרדי שזה צריך לעבור בועדת הכספים ואח"כ חקיקה בכנסת

בכל מקרה כרגע הכנסת בפגרה כך שא"א לקדם כלום

אברך.

משתמש מקצוען
משפרי דיור מישהוא יודע להסביר מה ההגדרה המדויקת?
האם כשיש לי דירה אחת בבעלותי שנקנתה לפני כשלוש שנים אני זכאי להירשם להנחות הנ"ל?

כחול רויאל

משתמש מקצוען
אני לא יודע בדיוק איך זה עובד אבל התנאים מאד חמורים והקנס על הפרה הוא 400000 ש"ח

לגבי קניית דירה נוספת איך שאני מבין עד קבלת המפתח לא תוכל לקנות דירה נוספת כי זה גורם לך לאבד את מעמדך כמשפר דיור, אבל לאחר קבלת המפתח אין מניעה לקנות דירה נוספת.

קול תורה

משתמש פעיל
אני רשום לקבלת עדכונים בנושא דירה בהנחה ממשרד בהנוי והשיכון מוצ"ב צילום מסך מחלק מהמייל
1648497235536.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה