עזרה פריעת שיק ישן

גלינג

משתמש סופר מקצוען
תפקידי את השיק > השיק כנראה יחזור > לאחר כל זה הישר להוצל"פ לגבייה ומעט סבלנות
חס ושלום!!
הוא התנהל ביושר ובהוגנות לגמרי. אתם התנהלתם בסחבת ופזרנות...
והוא אמור לסבול??

לאף אחד לא נעים ששיקים שלו מתגלגלים במשך זמן רב בשווקים. ואין לו דרך לדעת היכן הוא נמצא. ו/או לדעת מדוע הוא לא נמשך.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
צודקת במקרה שיגרתי.

עקרונית בן אדם שנתן צ'ק לכאורה אמור לדאוג שיהיה לו כיסוי בבנק עד לפרעון הצ'ק
אם הצ'ק לא נפרע הבן אדם בעצמו היה צריך לערוך ברור.
ברוב המקרים שיקים שמופקדים ע"י המוטב המקורי לא לוקחים כ"כ הרבה זמן.
אלא שיקים שמתגלגלים. ואין שום דרך לדעת להיכן הוא הגיע.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
תפקידי את השיק > השיק כנראה יחזור > לאחר כל זה הישר להוצל"פ לגבייה ומעט סבלנות
נראה שאתם כותבים מתוך ניסיון אישי על בשרכם לאחר שהוצל"פתם..
הזוי באיזה קלות 'לוקחים' את שלוותם (והרבה מעבר לכך..) של אנשים.

מי שמך?

הכנה לעימוד

משתמש פעיל
מנסיון אם תפקידו את השיק - מירב הסיכויים שזה לא יחזור - אין בזה בעיה הלכתית כמובן כי הוא שילם לכם
וכבר היו לי שיקים שנפרעו לפני התאריך והבנק אישר...
וכן שיקים שיצאו אחרי חצי שנה..
כמובן שאם תגיעו לבנק עם עוד 2-3 שיקים זה יהיה יותר יעיל

גלינג

משתמש סופר מקצוען
מנסיון אם תפקידו את השיק - מירב הסיכויים שזה לא יחזור - אין בזה בעיה הלכתית כמובן כי הוא שילם לכם
וכבר היו לי שיקים שנפרעו לפני התאריך והבנק אישר...
וכן שיקים שיצאו אחרי חצי שנה..
כמובן שאם תגיעו לבנק עם עוד 2-3 שיקים זה יהיה יותר יעיל
ואם לא??
אתה לוקח אחריות על עוגמת הנפש???

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
חברים, חלקם נסחפתם, ובגדול.

אין חולק שלפותח האשכול מגיע כסף, צ'ק זה שטר חוב שלא נפרע. נקודה.
אין חולק שבעל הצ'ק צריך לשלם, החוב הוא שלו.

אבל, ברגע שתאריך הצ'ק חלף לא בטוח שבעל הצ'ק משאיר כסף בחשבון לצורך פריעת הצ'ק,
במצב כזה הפקדת הצ'ק בכל סוג של קומבינה שרק לא תהיה עלולה לסבך את בעל החשבון, ולפעמים בענק.

אז מה עושים?
דואגים ליצור קשר עם בעל הצ'ק ושיפרע את הצ'ק.
ישנם כיום המון דרכים להשיג אנשים, לא מכיר דבר כזה שלא ניתן למצוא אותו.

ובכל זאת?
פונים לרב שמתמחה בדיני חושן-משפט ושואלים את דעת תורתו.
בהצלחה

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
אני נתתי ברישום לגן של הבת 2 שיקים אחד למאי 2016 והשני ליוני 2016 לרישום לשנה שהתחילה בספטמבר 2016, השיקים לא הופקדו. (כ"א 150 ש"ח)
לאחר תחילת השנה התקשרתי למנהל העמותה לשאול למה השיקים לא הופקדו, אז הוא אמר שבגלל שעשיתי את זה למוטב בלבד.
אמרתי לו שלח את השיקים לגן ואשלח לך מזומן במקומם, במשך חודשיים התקשרתי פעם בשבוע, והנ"ל לא טרח לשלוח את השיקים, לי נמאס והפסקתי לנדנד (בטלפון האחרון אמרתי לו עד עכשיו אני רדפתי אחריך, עכשיו כבר פג תוקפם ואתה תרדוף אחרי) היום כמעט שנתיים אחרי, והבנ"א לא ביקש ממני להחליף את השיקים במזומן. אם יפנה אלי ממש לא מתחשק לי לפרוע לו אותם....

skl

משתמש פעיל
ולי היה סיפור השבוע שאני מגלה שיצא לי 2 שקים בבנק ולא זכרנו שהוצאנו לאחרונה שקים על הסכום הנ"ל..בדקנו בספחים של השקים (נקודה נוספת למה חשוב לשמור ספחים של שקים ותמיד גם לבדוק את החיובים בבנק) הגענו לשנת 2016 בדיוק לפני שנתיים נתתי 2 שקים שלא הופקדו בשעתו.
הם שינו את התאריך וחתמו את החתימה שלי ליד השינוי של התאריך, והפקידו בבנק שאישר להם את ההפקדה.
מיד פנינו לבנק לבטל את השקים...ואני ממתינה שיבוא לקבל את הכסף ישירות ממני ולדעת במי המדובר...

מלי רקפת

משתמש מקצוען
אנחנו נתנו שיק של כמה אלפים
ומאד כעסתי שהשיק לא נפדה כמה חודשים
בגלל שזה היה שיק גדול עקבתי אחריו אבל הייתי עלולה לשכוח ממנו
כשאדם נותן שיק מזומן הוא רוצה לדעת שהתשלום מאחוריו ולא לזכור כל החודשים אחר כך
שהיתרה בבנק לא שייכת לו...

שורי פלד

משתמש מקצוען
אני נתתי ברישום לגן של הבת 2 שיקים אחד למאי 2016 והשני ליוני 2016 לרישום לשנה שהתחילה בספטמבר 2016, השיקים לא הופקדו. (כ"א 150 ש"ח)
לאחר תחילת השנה התקשרתי למנהל העמותה לשאול למה השיקים לא הופקדו, אז הוא אמר שבגלל שעשיתי את זה למוטב בלבד.
אמרתי לו שלח את השיקים לגן ואשלח לך מזומן במקומם, במשך חודשיים התקשרתי פעם בשבוע, והנ"ל לא טרח לשלוח את השיקים, לי נמאס והפסקתי לנדנד (בטלפון האחרון אמרתי לו עד עכשיו אני רדפתי אחריך, עכשיו כבר פג תוקפם ואתה תרדוף אחרי) היום כמעט שנתיים אחרי, והבנ"א לא ביקש ממני להחליף את השיקים במזומן. אם יפנה אלי ממש לא מתחשק לי לפרוע לו אותם....
איזה גן זה? אני גם שוקלת לשלוח לשם:D

יהודה וולף

משווק מכשירי הדרן וטלפונים כשרים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ולי היה סיפור השבוע שאני מגלה שיצא לי 2 שקים בבנק ולא זכרנו שהוצאנו לאחרונה שקים על הסכום הנ"ל..בדקנו בספחים של השקים (נקודה נוספת למה חשוב לשמור ספחים של שקים ותמיד גם לבדוק את החיובים בבנק) הגענו לשנת 2016 בדיוק לפני שנתיים נתתי 2 שקים שלא הופקדו בשעתו.
הם שינו את התאריך וחתמו את החתימה שלי ליד השינוי של התאריך, והפקידו בבנק שאישר להם את ההפקדה.
מיד פנינו לבנק לבטל את השקים...ואני ממתינה שיבוא לקבל את הכסף ישירות ממני ולדעת במי המדובר...
לא בטוח שאתם חייבים. יתכן וזה בעיה שלהם שלא הפקידו

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים

בעיקרון זה עבירה פלילית של זיוף.

לא בטוח שאתם חייבים. יתכן וזה בעיה שלהם שלא הפקידו
לא נכון, צ'ק זה שטר חוב לעולם ועד! גם אחרי 20 שנה [הלכתית, וגם חוקית].
זה שעבר התאריך זה בסה"כ בעיה טכנית שאי אפשר להפקיד בדרך הרגילה.

נ.ב. וגם "ביטול צ'ק" זה בסה"כ פעולה טכנית המונעת להפקיד בדרך הרגילה, אבל אתה נשאר חייב ובבית משפט יגבו ממך את הכל, גם אם גנבו ממך צ'ק פתוח שחתמת עליו.
ולכן עוד עצה: לעולם אל תתנו צ'ק עם סכום פתוח, גם כשצריך "צ'ק פקדון" תמיד תכתבו סכום אפילו 20,000 העיקר לא פתוח.

עוד סיבה למה להמנע ככל האפשר משימוש בצ'קים, וגם אם כן אז רק במקרים מיוחדים [שכירות דירה, מטפלת וכד'] ולמוטב בלבד!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה