דרוש מידע פרטיות בבית-מרקחת, האם זה לא מטורף?

אינגליש מייל

אנגלית במייל שלך
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
עיצוב ואדריכלות פנים
זה רק בבני ברק קורה, או בקריית ספר. (נו עכשיו תגידו לי שאני גזענית) מה לעשות שלציבור שלנו יש לו את הקטעים שלו...
איך זה שאני מעולם לא נתקלתי בעשרות זוגות עיניים רכלניות בבית מרקחת? לא כולם ככה ולא בכל בית מרקחת זה ככה.
הנושא היה לא האנשים, ( למרות שזה גם זה קיים, ובאמת קצת הגיוני יותר לערים שציינת...
אבל הנושא שהועלה היה לגבי הרוקחים, וזה במחילה בהחלט קרה לי אישית גם ברמת גן...
יש מקומות שגם הרוקחים מרגישים היימיש...

אינגליש מייל

אנגלית במייל שלך
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
עיצוב ואדריכלות פנים

אוראורית

משתמש מקצוען
עם עקשן אין לי כלים להתמודד
(הוראות חלוקת תרופות מקבל רוקח ולא רופא)
אתה ב'ה כנראה לא מבלה הרבה בבתי מרקחת
לא ברור למה זה לא מובן ההפרדה.
יש הוראות על מתן הסברים, הנחיות, אזהרות ודרכי שימוש בתרופה.
ויש להחליט האם נכון בכלל להביא למטופל את התרופה.
ההבדלה די ברורה לעניות דעתי

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
"להסביר ללקוח על התרופה."
לא לשאול - למה אני לוקחת את התרופה
או לחילופין לערער על החלטת רופא.
הרוקח יכול בהחלט לשלוח אותך שוב לרופא,
אם נראה לו שהתרופה אינה מתאימה מכל סיבה שהיא.

כי אם יתברר שהרופא טעה,
והרוקח נתן לך תרופה בגלל מרשם מוטעה,
וחלילה קרה משהו-
הוא חשוף לתביעה
למרות שהרופא נתן את המרשם.
בדיוק לכן עומד שם בדלפק רוקח
ולא סתם מנקה...

תילתן

משתמש סופר מקצוען
לא ברור למה זה לא מובן ההפרדה.
יש הוראות על מתן הסברים, הנחיות, אזהרות ודרכי שימוש בתרופה.
ויש להחליט האם נכון בכלל להביא למטופל את התרופה.
ההבדלה די ברורה לעניות דעתי
הגיון יש לך
נסיון אין לך

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
שמה נותן הניסיון?
לשנות את ההגיון?
הגיוני שהרופא שמכיר את התיק ואת המטופל יכתוב את המרשם.
אבל בעקבות טעויות אנוש,
ובגלל שזה עלול במקרים מסוימים לעלות בחיי אדם-
בשביל זה יש רוקח.
לעבור על המרשם, לתת הסבר והוראות, ולוודא שאין טעות במרשם
ושהרופא שם לב לכל ההגבלות וכד'.

ו-כן.
הגיוני שרופא נתן מרשם ל-2 כדורים ביום,
בעוד שהמינון הכי גבוה שאינו מסוכן הוא כדור אחד.
בשביל זה הרוקח למד כ"כ הרבה שנים רוקחות.

אוראורית

משתמש מקצוען

כי אם יתברר שהרופא טעה,
וחלילה קרה משהו-
הוא חשוף לתביעה
ולא סתם מנקה...

כי אם יתברר שהרופא טעה,
וחלילה קרה משהו-
הוא חשוף לתביעה
ולא סתם מנקה...
  • רוקח קהילתי - אדם המנפק תרופות על סמך מרשמים הניתנים על ידי רופאים, מספק ללקוחות מידע הקשור לתרופות ולשימוש בהן, ונותן ייעוץ והכוונה תרופתית לגבי תרופות ללא מרשם רופא. מנהל בית מרקחת קהילתי נקרא רוקח אחראי.

arye izerwerk

משתמש פעיל
אבל עכשיו גברה אצלם החשד: מה הוא מסתיר?
יתכן, ואכתי, התחושה הזו שמישהו נועץ בך את עיניו עד שאתה מרגיש ערום ועריה מוטל על שלחן המנתחים לחסדיו של אזמל החפרנים גורמת לך להגיב באלימות מילולית קלה....
נו עכשיו תגידו לי שאני גזענית
אני ירושלמי......

מרחבית

משתמש מקצוען
רוקח יכול לתת הוראות על תרופה בלי להזכיר את שמה!
בשביל לומר תיקח עם אוכל או בלי, בבוקר או בערב - לא צריך לציין שם של תרופה.

ואם המינון לא נראה לו, שידבר בדסקרטיות עם הרופא.
לא ייתכן שרופא כותב מינון והרוקח יחליט לא לתת בלי לדבר עם הרופא.
כשם שמינון יתר יכול להזיק, גם מינון חסר יכול להזיק.

חבל שאין לנו כוח לתבוע (אחר שאלת רב) את מי שמפר סודיות רפואית - רוקחים, אחיות בבתי חולים, מזכירות רפואיות, ועוד.
ייתכן שאחרי כמה תביעות מתוקשרות בעניין, סודיות רפואית היתה יותר בתודעה של הנוגעים בדבר.

ומי שכתבה על 'בני ברק וקרית ספר' - זו סתם השמצה.
כתבו כאן סיפורים על כל מיני מקומות שונים, ובעיקר על רוקחים.
וברור שלאדם יותר נוח במקרה כזה להיות בבית מרקחת מרוחק, עם ציבור אחר שאף אחד לא מכיר אותו ולא יפגוש אותו יותר, מאשר בבית מרקחת שחלק מהנוכחים מכירים אותו.

אני נתקלתי באחות בבית חולים שהודיעה למישהי באמצע מסדרון בית חולים עמוס באנשים, שהבדיקות שלה מראות על מחלה זו וזו.
לא רק שהיה אסור לה להודיע במקום הרופא, לא רק שעשתה זאת ברבים בניגוד לכל סודיות רפואית, אלא גם בלי טיפת רגישות וזהירות, והאשה החולה נבהלה מהמחלה והרגישה רע.

וכן נתקלתי באחות שבארוחת בוקר במחלקה, חלקה יום יום את התרופות לכל החולים שהתאספו לאכול, ועברה כל פעם בקול באמצע החדר על הרשימה של כל אחד ואחת כדי לוודא שהכל בסדר.

ודאי זה לא כולם. רובם לא. הבעיה באלו שכן.

שמש!!

משתמש רשום
פעם הייתי בבית מרקחת כדי לקנות תרופה כלשהי שצריכה הזמנה מראש והיא בקירור... והרוקח שבד"כ עדין ומתחשב ממש, לא מצא את התרופה במקרר, הוא חיפש כמה דקות ארוכותתתתת
היה מאחורי אנשים (אפילו שזה שעה ריקה שם בד"כ) ואז איזה אישה שאלה בקול:
מה כבר בחור שנראה בסדר גמור עושה שם כל כך הרבה זמן עם הרוקח??? טוב אני רואה שזה יקח עוד זמן אז אני הולכת............
אחרי שהוא מצא את התרופה, אני יצאתי בוכה מבית מרקחת, בכיתי את חיי את זה שאנשים לא מתחשבים במי שסביבם ..........
אני לא מבין לא מספיק שאני מתמודדת עם קושי בריאותי אני עוד צריך לסבול עוד כ"כ הרבה דברים מסביב??????? למה אין לאנשים רגישות?? למה מתערבים לאנשים בחיים?? זה כואב כ"כ שבציבור שחונך על שמירת הלשון התחשבות וזהירות בבין אדם לחברו זה קורה........
למה א"א להקל על האנשים שמתמודדים סבבינו את החיים. במקום לחפור שכל אחד יחשוב טוב טוב איפה הוא יכול פחות להתערב.............

כותב מלב כאוב ומקווה לשינוי הגישה והיחס.........

נ.ב.
שמחתי לראות שיש עוד אנשים רגישים ביננו ולא רק אטומים שרואים רק את עצמם......

אוראורית

משתמש מקצוען
כל המשפחה שלי בבני ברק, תרגעי.
ותודה על הרעיון, את חמודה
פחות חושבת שזה קשור לעיר מגורים .
יכול להיות שזה קצת קשור לחרדים, שמטבע הדברים חיים ביחד יותר מאוכלוסיות אחרות , מה שנותן התנהגות של מעורבות יתר...
וזה לשלילה אבל גם לחיוב.
אבל להכליל את זה למקום מגורים , או בכלל גם לחרדים-
באמת קצת קיצוני ומכליל מדי...
אני באופן אישי גרה בגבול של ר"ג בני ברק ובהחלט יכולה לציין מצב שבו קרתה סיטואציה דומה גם שם
מסתבר שסקרנים וחסרי טאקט לא התחלקו לפי דת גזע או מין.......

ינאי&רועי

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
שלום

תשמעו סיפור, אמיתי לגמרי

בבוקר אני נכנס לבית מרקחת, לרכוש תרופה לאחר ממשפחתי, שאני מעדיף שאנשים לא ידעו מזה (בקשה לגיטימית?...)

אני ניגש לדלפק, משליך כמה מבטים לראות אם אין אנשים עם עיניים יאכנעיות עומדים מעבר לסימון האדום, ומושיט את הכרטיס המגנטי לרוקח.

הרוקח, מנכדי הדודה הגר המצרית, מעביר את הכרטיס, ואז שואל בקול רם: "ויואנס?"

מאחורי תור ארוך של אנשים, אני מסמיק (או שמא החוורתי? לך תדע...), אני עונה: "כן".

הוא שוב שואל בקול: "אני רואה שפעם הוא לקח קונצרטה?"

- "כן" - אף פעם לא הבנתי כל כך טוב את הביטוי של אנשים שהם רוצים שהאדמה תפתח תחתיהן...

אבל זה לא מסתיים כאן, הרוקח היה במצב רוח טוב היום, והחליט להיות נימוסי וידידותי ביותר, " אז למה הוא עבר לויואנס? "

- "זה יותר טוב בשבילו" (אם לא היית מבני אותה אומה שאני מעדיף לא להתחיל איתם, הייתי מוריד לך פה שתיים על הפרצוף, אני לא אומר לו)

והסיוט ממשיך "ויש לזה תופעות לוואי? זה לא גורם עייפות?" - זה נראה כי רק עתה סיים קורס של 'אדיבות',

- "קצת" - אני עונה בשקט בשקט, (איך הוא שמע אם אני בעצמי לא שמעתי? אני לא יודע...)

- "וזה עוזר לו? זה נותן לו ריכוז? זה עוזר לו ללמוד? - הוא שואל באיזה מין חיוך מוזר

- כן

- "ובלי זה הוא לא יכול ללמוד?"

- "יכול, אבל זה קשה" - עניתי בלי לדעת למה הייתי צריך לענות לו כמו שעניתי לרבה בחיידר

וכאן הוא הלך לחדר שלו להביא לי את התרופה המיוחלת כל כך.

ואני פשוט רוצה לשאול, מה קורה במדינה הזאת? אם גם את המינימום לא יודעים???? האם לא מלמדים את הרוקחים כלל ראשון שהפרטיות הוא דבר הראשון הנחוץ לשרת לקוח???
מזעזע.
תתלוננו.

יוסלה גולם

משתמש מקצוען
ה"חג" היה מתמחה במחלקה שעבר מבחן או משהו כזה
מי שהכניס את העוגות לחדר של המחבל כמו לכל המאושפזים במקום היו 2 בנות שירות
שי גליק מנכ"ל בצלמו שהוא זה שפנה להדסה בדרישה לפטרו, חזר בו לאחר בירור העובדות וקרא להדסה להחזירו מידית לעבודה.
היום דיווח בחדשות שהרופא הוחזר לשירות מלא בביה"ח הדסה

דובילה

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
אבו ויאנס
עבד אל קונצרטה
דבר איתי בפרטי איך נצלתי ברגע האחרון מהרחוב בזכות התרופות הנ’’ל
גאה בגבורים כמוך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה