מידע שימושי פרויקט הכתיבה של מפעל הפיס לנשים

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש למישהי קצת יותר מידע?
איך נרשמים? מה הכללים של התחרות? מה הדד ליין? לאן שולחים?

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית

מלכי פריד

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
אפשר לשלוח להם מייל לכתובת: chiburim2024 שטרודל וכו', ואז הם שולחים שם פרטים נוספים, וגם טופס הרשמה.

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
וואו!
אמנם הייתי צריכה לקרוא בקול, כדי לא להתבלבל...
כתוב ממש יפה! ומסר ישיר ומעוגן.
נהדר שזכית!
חייבת לציין שהמאמר שלי היה הכי קצר בפער מרוב המאמרים, ככה שאין לקחת ממנו דוגמא.

היו כאלה מלאים במקורות, היו כאלה עשירים בדוגמאות, מובאות....
כל מיני...

נחמה למה

משתמש מקצוען
חייבת לציין שהמאמר שלי היה הכי קצר בפער מרוב המאמרים, ככה שאין לקחת ממנו דוגמא.

היו כאלה מלאים במקורות, היו כאלה עשירים בדוגמאות, מובאות....
כל מיני...
נהניתי מאד מהאורך שלו!
לא מייגע, מתיש או עם מלל מיותר.
על שכמותו נאמר: קצר וקולע!
כמה זמן לקח לך מההחלטה לכתוב ועד ההגשה?

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נהניתי מאד מהאורך שלו!
לא מייגע, מתיש או עם מלל מיותר.
על שכמותו נאמר: קצר וקולע!
כמה זמן לקח לך מההחלטה לכתוב ועד ההגשה?
זה היה מצחיק, אני רציתי להכנס לעיתונים (לא הצלחתי 🙁), כתבתי מאמר על התאים ושלחתי לעורכות שלא טרחו אפילו לקרא,
ואז בדיוק קראתי על התחרות וראיתי שזה ממש בנושא, אז עשיתי שינויים לפי הדרישות של התחרות והבאתי למישהי מכאן לקרא ולחוות דעתה וככה זה זרם....
זה היה ממש נחמד...

נחמה למה

משתמש מקצוען
זה היה מצחיק, אני רציתי להכנס לעיתונים (לא הצלחתי 🙁), כתבתי מאמר על התאים ושלחתי לעורכות שלא טרחו אפילו לקרא,
ואז בדיוק קראתי על התחרות וראיתי שזה ממש בנושא, אז עשיתי שינויים לפי הדרישות של התחרות והבאתי למישהי מכאן לקרא ולחוות דעתה וככה זה זרם....
זה היה ממש נחמד...
אז תשלחי אותו עכשיו שוב, ותצייני בכותרת,
זכה בתחרות הכתיבה של מפעל הפיס
אולי תרוויחי כפול:)

גרשוני

משתמש פעיל
המאמר שלך מקסים. תודה.
שאלה לגבי השנה: אם המאמר הוא תחקירי- האם גם זה חייב להיות בליווי מקורות תורניים? לכאורה זה לא נושא הלכתי, אלא תחקירי- הסטורי, לא?

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
המאמר שלך מקסים. תודה.
שאלה לגבי השנה: אם המאמר הוא תחקירי- האם גם זה חייב להיות בליווי מקורות תורניים? לכאורה זה לא נושא הלכתי, אלא תחקירי- הסטורי, לא?
מן הסתם את צודקת, ברישום מקבלים הנחיות ברורות ואפשרות מענה לשאלות במייל.

יום אביב

משתמש מקצוען
זו בדיוק השאלה שלי. בכל שנה המאמר היה הגותי - השקפתי, עם שפע של ציטוטים ממקורות תורניים מגוונים, ומסר תורני בכללותו. השנה הדרישה קצת שונה. מאמר תחקירי - לא מחייב שיהיה תורני כלל ועיקר. נשמע שהשנה אפשר לכתוב נטו תחקיר היסטורי בנושא עריבות, בלי כל קשר למקורות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה