פיטורין

שושקה

משתמש רשום
1. מאיזה חודש להריון אשה שמתפטרת מקבלת פיצויים?
2. האם אשה שהפטרה בהריון תקבל דמי לידה מביטח לאומי?

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אסור לפטר בכל חודש.
מה נוגע הפיצויים להריון? אם את זכאית לפיצויים תקבלי בכל מקרה שפיטרו אותך (ואסור לפטר אפילו משבוע 1-2!)
לגבי השאלה השניה יבואו המומחים...

ליבי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שושקה;877189:

נכתב ע"י נעמי ברקאי;877475:
אסור לפטר בכל חודש.
מה נוגע הפיצויים להריון? אם את זכאית לפיצויים תקבלי בכל מקרה שפיטרו אותך (ואסור לפטר אפילו משבוע 1-2!)
לגבי השאלה השניה יבואו המומחים...

נראה שמדובר בהתפטרות ולא בפיטורין,
לכאורה, זה תלוי במס' החודשים מתוך 14/22 החודשים שקדמו ללידה

הפקות על

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
1. למיטב ידיעתי מי שמתפטרת מעצמה לא מקבלת פיצויים (מיכל123 - זה נכון?)

2. לצורך קבלת דמי לידה צריכים לצבור 10 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני יום קובע או 15 חודשים מתוך 22 החודשים שלפני יום קובע.

יום קובע = היום שבו הפסיקה המבוטחת את עבודתה בזמן ההיריון שהסתיים בלידה.

בהצלחה

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
אישה שהתפטרה מעבודתה, לפני הלידה או אחריה, יראו בה כמי שהפסיקה את עבודתה מרצונה, כלומר תתחיל לקבל דמי אבטלה רק לאחר 90 ימים מיום שהפסיקה את העבודה (בהתאם לאישור מהמעסיק). על-פי חוק פיצויי פיטורין התפטרות של יולדת דינה כפיטורין, אך היא אינה סיבה מוצדקת לעניין עזיבת העבודה לפי חוק ותקנות ביטוח אבטלה. התפטרות של יולדת בשל אופי העבודה, שעות עבודה ארוכות מאוד, משרה מפוצלת, מרחק וכו' - תוכר כהתפטרות מוצדקת

חולדי 2

משתמש רשום
נכתב ע"י obyektiv;878442:
אישה שהתפטרה מעבודתה, לפני הלידה או אחריה, יראו בה כמי שהפסיקה את עבודתה מרצונה, כלומר תתחיל לקבל דמי אבטלה רק לאחר 90 ימים מיום שהפסיקה את העבודה (בהתאם לאישור מהמעסיק). על-פי חוק פיצויי פיטורין התפטרות של יולדת דינה כפיטורין, אך היא אינה סיבה מוצדקת לעניין עזיבת העבודה לפי חוק ותקנות ביטוח אבטלה. התפטרות של יולדת בשל אופי העבודה, שעות עבודה ארוכות מאוד, משרה מפוצלת, מרחק וכו' - תוכר כהתפטרות מוצדקת

ולצורך קבלת פיצויים עליה לכתוב שעזבה את עבודתה לטובת הילד. [לדג' כי קשה לה השעות / המיקום / הנסיעותוכד']
ואז זכאית לפיצויים

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
נכתב ע"י חולדי 2;878771:
ולצורך קבלת פיצויים עליה לכתוב שעזבה

החלף "עליה לכתוב שעזבה" ב "על הסיבה לעזיבה להיות לצורך..."

הבדל קטן - שאולי עלול גם להכנס לגדר של גזל ? ? ?

קשר

משתמש רשום
נכתב ע"י שושקה;877189:

אישה שמתפטרת אינה מקבלת פיצויים, אלא אם כן התפטרה לאחר לידה למטרת טיפול בילד [עד 9 חודשים מתאריך הלידה] או מסיבות נוספות כגון מעבר דירה לצורך נישואין ועוד.
היא כן זכאית לקבל את הפיצויים שנצברו בקופת פיצויים לזכותה [ברוב המקרים].
2. אשה מקבלת דמי לידה לפי משכורתה בשלושת החודשים שקדמו ללידה, אם היא לא עבדה בחודשים אילו היא לא מקבלת. [אא"כ היתה בשמירה וקיבלה ע"כ מביטוח לאומי].

שושקה

משתמש רשום
נכתב ע"י קשר;881215:
אישה שמתפטרת אינה מקבלת פיצויים, אלא אם כן התפטרה לאחר לידה למטרת טיפול בילד [עד 9 חודשים מתאריך הלידה] או מסיבות נוספות כגון מעבר דירה לצורך נישואין ועוד.
היא כן זכאית לקבל את הפיצויים שנצברו בקופת פיצויים לזכותה [ברוב המקרים].
2. אשה מקבלת דמי לידה לפי משכורתה בשלושת החודשים שקדמו ללידה, אם היא לא עבדה בחודשים אילו היא לא מקבלת. [אא"כ היתה בשמירה וקיבלה ע"כ מביטוח לאומי].

אתם בעצם אומרים בדיוק הפוך ממה שאמרו כולם קודם,
אתם אומרים את זה מידיעה ברורה? או השערה?

מעיינות21

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אז זה אומר שבעז"ה כשאלד אם הבוס יתכחש לזה שאני עוזבת בגלל ילד אז לא אקבל כלום.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י מעיינות21;881484:

את תקבלי בכל מקרה את הפיצויים שכבר הופרשו לקרן. (שזה למעשה רוב הפיצויים)

לגבי שאר הפיצויים הוא לא קובע את זה.
אם זה נכון שעזבת בגלל הטיפול בילד, והוא לא מסכים לשלם את הפיצויים, אפשר ללכת לרב או לביה"ד לעבודה והם יחייבו אותו.

קשר

משתמש רשום
נכתב ע"י מעיינות21;881484:

תביאי לו את החוק הנ"ל.

סעיף 7(א)(2) לחוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג- 1963
"7(א) התפטרות עובדת, תוך תשעה חדשים מיום שילדה, על מנת לטפל בילדה - יראו לענין חוק זה את התפטרותה כפיטורים.

ביג

משתמש רשום
נכתב ע"י שושקה;881375:
אתם בעצם אומרים בדיוק הפוך ממה שאמרו כולם קודם,
אתם אומרים את זה מידיעה ברורה? או השערה?

למה הפוך? נראה לי שלא הבנת נכון את מה שקשר כותבים
הם כותבים שלאחר לידה אישה שמתפטרת לצורך טיפול בילד זכאית לפיצויי פיטורין, לא בזמן ההריון.

מ.לוינגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בדיוק רציתי לפתוח נושא חדש בענין, וראיתי שכבר אתם מדברות ע"ז אז החלטתי לצרף את שאלתי כאן
אני במהלך החופשת לידה שלי עברתי דירה שלא למטרות נישואין ואחרי שעברתי גם ילדתי עכשיו אני רוצה להוציא מהמעסיק שלו בעיר הקודמת פיצויים והוא אומר לי את לא עוזבת בגלל טיפול בילד אלא בגלל שאת גרה היום בעיר אחרת, ואני אומרת לו שבכל מקרה אני הייתי עוזבת את העבודה לאחר הלידה השלישית אז למה מה שעברתי גם דירה יגרע?????
הצדק עם מי???
והאם את הכסף שהופרש לקרן בכל מקרה אני יכולה להוציא??
אשמח לשמוע את חוו"ד, אם מישהו יודע מה החוק מורה במקרה כזה?? בתודה מראש

מ.לוינגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בדיוק רציתי לפתוח נושא חדש בענין, וראיתי שכבר אתם מדברות ע"ז אז החלטתי לצרף את שאלתי כאן
אני במהלך החופשת לידה שלי עברתי דירה שלא למטרות נישואין ואחרי שעברתי גם ילדתי עכשיו אני רוצה להוציא מהמעסיק שלו בעיר הקודמת פיצויים והוא אומר לי את לא עוזבת בגלל טיפול בילד אלא בגלל שאת גרה היום בעיר אחרת, ואני אומרת לו שבכל מקרה אני הייתי עוזבת את העבודה לאחר הלידה השלישית אז למה מה שעברתי גם דירה יגרע?????
הצדק עם מי???
והאם את הכסף שהופרש לקרן בכל מקרה אני יכולה להוציא??
אשמח לשמוע את חוו"ד, אם מישהו יודע מה החוק מורה במקרה כזה?? בתודה מראש

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה