דרוש מידע פיטורין בזמן ימי מחלה

משתמש משודרג

משתמש סופר מקצוען
עובד שנעדר מעבודתו בגין מחלה ומנוע ע"י רופא תעסוקתי לחזור לעבודה,
עברו כבר מעל 90 ימי העדרות - ימי המחלה הצבורים נוצלו במלואם.
האם אפשר לפטרו?

מינימאוס

משתמש מקצוען
  • מכל זכות
  • https://www.kolzchut.org.il/he/איסו...ו רשאי לפטר עובד,מעבודתו בגין טיפול בבן משפחה.

• לפי לשון החוק, אם הסתיימו ימי מחלה של העובד והוא עדיין נעדר מעבודתו עקב מחלתו ניתן לפטר אותו, אולם לפי פסיקת בתי המשפט, יש לעשות זאת בתום לב. מעסיק שהמתין עד לתום תקופת המחלה של העובד ופיטר אותו מיד עם סיומה עשוי להיחשב כמי שמנצל את זכותו שלא בתום לב ושלא משיקולים ענייניים.

יש הבדל בין ימי מחלה לימי מחלה משולמים.
גם מי שנגמרו לו ימי ההמחלה יכול לצאת לחופשת מחלה.

כל עוד יש לעובד אישור מחלה הוא נקרא בימי מלה ואין אפשרות לפטר/ לזמן לשימוע.

משתמש משודרג

משתמש סופר מקצוען
@יעקב אב,
אתה מתמחה בתחום?
או בהצצה ב"כל זכות" הבאת תשובה?
כי גם אני ראיתי את זה בכל זכות-
השאלה שלי האם זה מוחלט?
או שיש לחולה מה לעשות כדי למנוע מהמעסיק מלפטר אותו?
שואלת בשביל בן משפחה שעבר ניתוח ועדיין בשיקום

משתמש משודרג

משתמש סופר מקצוען
גם מי שנגמרו לו ימי ההמחלה יכול לצאת לחופשת מחלה.

כל עוד יש לעובד אישור מחלה הוא נקרא בימי מלה ואין אפשרות לפטר/ לזמן לשימוע.
כנ"ל
אתה מתמחה בתחום?
אתה בטוח שין אפשרות לפטרו או לזמנו לשימוע?
וגם- איך העובד יוצא לחופשת מחלה?

כנ"ל
אתה מתמחה בתחום?
אתה בטוח שין אפשרות לפטרו או לזמנו לשימוע?
וגם- איך העובד יוצא לחופשת מחלה?
עובדת בתחום.
זה מה שידוע לי שנים (אנסה לברר שוב)
איך יוצאים לחופשת מחלה? רשמתי בתחילה- אישור מחלה אם זה תקופה ארוכה אז מרופא תעסוקתי.

Pz

משתמש חדש
בתור מעסיק, כדי לפטר עובד בזמן מחלה
צריך אישור מיוחד מבית דין לעינייני עבודה.
וגם אחרי שהעובד חוזר, אסור לתלות את הפיטורים במחלה...

משתמש משודרג

משתמש סופר מקצוען
בזמן מחלה זה אומר-
במשך הזמן של ימי המחלה הצבורים של העובד
או כל זמן שהעובד ממציא אישור מחלה?
(במקרה שאני שואלת שאלה לגביו- תחילה העובד הביא אישור מחלה מרופא משפחה ולאחר שנגמרו לו ימי המחלה הצבורים, הביא אישור מרופא תעסוקתי על עוד כחצי שנה נוספת (הוא עבר טיפול כלשהו שמצריך שיקום ארוך מאוד)

A052

משתמש סופר מקצוען
חל"ת צריך את אישור שני הצדדים, אם העובד לא מסכים. זה כמו פיטורין, ואם אסור לפטר אז גם אסור להוציא לחל"ת.

עובד בזמן מחלה הוא בכל מקרה כמו בחל"ת, וכדאי שגם הוא יבוא לקראת המעסיק ושיגיעו לסיכום שהוא לא חוזר לעבודה לפחות עד לתאריך מסויים ללא הודעה מסודרת (אם זה מה שמפריע למעסיק) כדי שהמעסיק אולי יוכל למצוא הסדר זמני.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה