פורמט פקטורי הסתכתך עם האנטי וירוס של ESET

ולזכור לענות "לא מסכים" על כל שאלה, וגם לא לעדכן בשם אופן חלילה.

לפירוט יתר בקשר לוירוס, התוכנה כורה משאבי מערכת, ומתקינה כ15 תוכנות (!) כ10/11 מהן לפחות רצות ברקע בשמות שקריות, ומתעדת את כל הפעילות ועוקבת אחר המשתמשים בכל הפעילות שלהם.

מה זה עושה בפועל?
א. המחשב נהיה איטי בטירוף! ומתקלקל הרבה יותר מהר.
ב. כל הפעילות מנוטרת, ואחר כך מוכרים אותה לחברות שעובקות אחר סטטיסטיקות משתמשים, זה נעים?!...
ג. עוד כמה דברים שאין כאן המקום, לדוגמא פעם נחשפתי לעובדה שהם גבו כסף מפרטי אשראי של מישהו... לא יאומן!

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ולכן להרבה אנשים יש מחשב נוסף שמנותק מהרשת, בכדי להפעיל תוכנות מהסוג הזה.......

אבי2256

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית

לפירוט יתר בקשר לוירוס, התוכנה כורה משאבי מערכת, ומתקינה כ15 תוכנות (!) כ10/11 מהן לפחות רצות ברקע בשמות שקריות, ומתעדת את כל הפעילות ועוקבת אחר המשתמשים בכל הפעילות שלהם.

מה זה עושה בפועל?
ב. כל הפעילות מנוטרת, ואחר כך מוכרים אותה לחברות שעוקבות אחר סטטיסטיקות משתמשים, זה נעים?!...
ג. עוד כמה דברים שאין כאן המקום, לדוגמא פעם נחשפתי לעובדה שהם גבו כסף מפרטי אשראי של מישהו... לא יאומן!
גם את זה האנטי וירוס לא נותן להתקין,
והוא מגדיר את זה כוירוס ברמה הרבה יותר גבוהה מהקובץ הרגיל

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
אם כבר מותקן ממקום אחר
איך מסירים אותו?

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי

מה זה עושה בפועל?
ב. כל הפעילות מנוטרת, ואחר כך מוכרים אותה לחברות שעובקות אחר סטטיסטיקות משתמשים, זה נעים?!...
קצת (הרבה) נסחפת....

מומלץ להוריד את התוכנה מהקישור הרשמי הזה
(עדיף עשרת מונים מלהוריד חבילה מפוקפקת של מישהו אנונימי בשם "ירון" שאין לך או לי מושג מה האינטרסים שלו...)

חשוב!! בהתקנה, יש שלב שהתוכנה מבקשת אישור להתקנה של רכיב כלשהו, צריך לא לאשר את ההתקנה של הרכיב הזה, וזהו.

א. הם לא גונבים מידע והעדפות גלישה וכו' שלך (לכאורה), אלא משתמשים במאשבי מחשב שלך כדי לקצור מידע גלוי מהאינטרנט (רשתות חברתיות וכו'), זו כנראה הטכניקה שלהם כדי להתחמק מחסימה על ידי הרשתות הנ"ל. ראה כאן https://bright-sdk.com/eula (אם כי במדיניות הפרטיות הם כותבים קצת שונה https://bright-sdk.com/privacy-policy)
ב. באחד משלבי ההתקנה של format factory הם מבקשים/שואלים בצורה הכי מפורשת את אישור המשתמש להתקין את זה (בתמורה לתכונות פרימיום כאלו ואחרות שלא נצרכות בדרך כלל). ויש אפשרות ברורה לסרב. כך שהוא לא גנב מידע, אלא קצר אותו באישורך המלא.
ג. בנוסף, אפשר לנטרל את זה בכל עת דרך ההגדרות של formay factory > אפשרויות > מתקדם > הסרת סימון הV מהתיבה הרלוונטית

ולסיום:
איך בדיוק נחשפת לעובדה שהם גבו מפרטי אשראי של מישהו?? אשמח לפירוט המקרה (זו שאלה רטורית כמובן ואין צורך בתשובה...).

אין לי מה להתווכח.... אני מקצוע הזה כבר הרבה שנים, בניתי יותר ממאה תוכנות, אולי יותר מ200... וב"ה כל הזמן אני מתקן מחשבים להרבה אנשים, ויש לי בבעלותי חנות מחשבים ב"ה.

אני מכיר את הנושא בע"פ על בוריו ב"ה, ומה שאני אומר זה ללא סחף וללא גוזמא, אני אומר מה שאני יודע בבירור לא פחות ולא יותר.

לידיעתך אני מכיר פחות או יותר מה אמור לעלות בכל מערכת וינדוס, מה אמור להיות פעיל, וכל הדברים של המערכת פחות או יותר.

את מה שכל תוכנה כזו עושה אני יודע בע"פ, מפני שחקרתי את זה לעומק, ואני יודע כל מה שפעיל בגלל זה וכל מה שעולה ברגיסטרי, ואם היה לי פנאי הייתי כותב ספר ח' חלקים להוכיח את צדקת דבריי במאות הוכחות, אלא שאין לי פנאי זמן וכח לזה, אם זה היה ד"ת הייתי טורח לזה, אך זה לא, אז השומע ישמע והחדל יחדל.

מי שיש לו שאלות ספציפיות אשמח לענות, אך קוספירציות להכחיש את הידוע - לא מתקבל על הדעת.

----------------------------

לגבי השאלות הספציפיות ששאלת:

א. הם כן גונבים וזה רשמי, היו על כך כתבות בהרבה מקומות, זה נחקר באתרים גדולים בעולם, וזה הוכח למעלה מכל ספק, וכל מי שקצת מבין במחשבים ותוכנות ועוקב אחרי היישומים הנ"ל רואה את זה מול העינים ללא ספק.

ב. הם שואלים טיפה מן הים, את רוב השאלות הם לא שואלים, וכפי שכתבתי, הם מתקינים יותר מ-10/15 תוכנות ללא שאלות כלל, ואת כמעט כולם לא רואים בכלל מפני שזה רק ברקע בהסתר, ורק אם אתה מכיר היטב את מה שאמור לרוץ ברקע וכל זה, ואתה מכיר את זה מקרוב, אתה יכול לתפוס את זה,, ולדאבוני ראיתי את זה כבר כ"כ הרבה פעמים, ואצלי זה פשוט ככף ידי, ואני יכול גם לכתוב לך רשימות שמות של יישומים כאלה, ומן הסתם יש יותר...

ג.
1. את רוב הדברים לא ניתן לנטרל, לידיעתך, באופן רשמי ניתן לרשום את העלייה הארוטומטית בכמה מקומות, בתור התחלה ב5 מקומות, ויש יותר על ידי קומבינציות של הסתרה עמוקה ביותר, בס"ד כבר פיתחתי כמה חסימות אינטרנט כאלה שעולים בהסתרה ולא רשומים בכלל בשום מקום, רק בתתי רישומי מערכת מוגזמים.
2. גם כאשר עולים על כך ומנטרלים את זה זה חוזר מיד, וגם אם ינטרלו את זה 100 פעם זה חוזר מיד, מפני שיש טיימר בתוכנה שנועלת את עצמה על הרישום, ובודקת כל רגע אם הרישום נוטרל ורושמת בחזרה, זה גם מה שאני עושה בחסימות שלי, וזה מה שראיתי במחשבים שהתקינו את הנ"ל.

אז בהצלחה רבה בעבודת ה' יתברך! תמשיך לחיות בפנטזיות, רק אני ממליץ לך לקנות משחב מאד חזק שיעמוד בכל הכורה משאבים הללו, וגם תשמור על החומר שלך בדפים רשומים בכתב יד עם ארון של קלסרים... ממילא רוב האנשים חיים את ימיהם בלי לדעת מה קורה במחשבם, ואתה אחד מהם.

לגבי מה שהערת על ירון.

לכלל הציבור הרחב, אני לא מכיר אישית את ירון, ולא חקרתי את התוכנות שלו לעומק, אך אני מתקין אותם לעצמי וללקוחותיי הרבה שנים ומימי לא ראיתי שום בעיה ושום תקלה בשום תוכנה שלו! ולהיפך! ראיתי שתוכנות עם תקלות חמורות מאד הוא תיקן אותם - כמו מה שמדובר כאן למשל.

תהיו סמוכים ובטוחים, ותתקינו את כל התוכנות שלו ללא כל חשש בעולם כלל!

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אין לי מה להתווכח.... אני מקצוע הזה כבר הרבה שנים, בניתי יותר ממאה תוכנות, אולי יותר מ200... וב"ה כל הזמן אני מתקן מחשבים להרבה אנשים, ויש לי בבעלותי חנות מחשבים ב"ה.

אני מכיר את הנושא בע"פ על בוריו ב"ה, ומה שאני אומר זה ללא סחף וללא גוזמא, אני אומר מה שאני יודע בבירור לא פחות ולא יותר.

לידיעתך אני מכיר פחות או יותר מה אמור לעלות בכל מערכת וינדוס, מה אמור להיות פעיל, וכל הדברים של המערכת פחות או יותר.

את מה שכל תוכנה כזו עושה אני יודע בע"פ, מפני שחקרתי את זה לעומק, ואני יודע כל מה שפעיל בגלל זה וכל מה שעולה ברגיסטרי, ואם היה לי פנאי הייתי כותב ספר ח' חלקים להוכיח את צדקת דבריי במאות הוכחות, אלא שאין לי פנאי זמן וכח לזה, אם זה היה ד"ת הייתי טורח לזה, אך זה לא, אז השומע ישמע והחדל יחדל.

מי שיש לו שאלות ספציפיות אשמח לענות, אך קוספירציות להכחיש את הידוע - לא מתקבל על הדעת.

----------------------------

לגבי השאלות הספציפיות ששאלת:

א. הם כן גונבים וזה רשמי, היו על כך כתבות בהרבה מקומות, זה נחקר באתרים גדולים בעולם, וזה הוכח למעלה מכל ספק, וכל מי שקצת מבין במחשבים ותוכנות ועוקב אחרי היישומים הנ"ל רואה את זה מול העינים ללא ספק.

ב. הם שואלים טיפה מן הים, את רוב השאלות הם לא שואלים, וכפי שכתבתי, הם מתקינים יותר מ-10/15 תוכנות ללא שאלות כלל, ואת כמעט כולם לא רואים בכלל מפני שזה רק ברקע בהסתר, ורק אם אתה מכיר היטב את מה שאמור לרוץ ברקע וכל זה, ואתה מכיר את זה מקרוב, אתה יכול לתפוס את זה,, ולדאבוני ראיתי את זה כבר כ"כ הרבה פעמים, ואצלי זה פשוט ככף ידי, ואני יכול גם לכתוב לך רשימות שמות של יישומים כאלה, ומן הסתם יש יותר...

ג.
1. את רוב הדברים לא ניתן לנטרל, לידיעתך, באופן רשמי ניתן לרשום את העלייה הארוטומטית בכמה מקומות, בתור התחלה ב5 מקומות, ויש יותר על ידי קומבינציות של הסתרה עמוקה ביותר, בס"ד כבר פיתחתי כמה חסימות אינטרנט כאלה שעולים בהסתרה ולא רשומים בכלל בשום מקום, רק בתתי רישומי מערכת מוגזמים.
2. גם כאשר עולים על כך ומנטרלים את זה זה חוזר מיד, וגם אם ינטרלו את זה 100 פעם זה חוזר מיד, מפני שיש טיימר בתוכנה שנועלת את עצמה על הרישום, ובודקת כל רגע אם הרישום נוטרל ורושמת בחזרה, זה גם מה שאני עושה בחסימות שלי, וזה מה שראיתי במחשבים שהתקינו את הנ"ל.

אז בהצלחה רבה בעבודת ה' יתברך! תמשיך לחיות בפנטזיות, רק אני ממליץ לך לקנות משחב מאד חזק שיעמוד בכל הכורה משאבים הללו, וגם תשמור על החומר שלך בדפים רשומים בכתב יד עם ארון של קלסרים... ממילא רוב האנשים חיים את ימיהם בלי לדעת מה קורה במחשבם, ואתה אחד מהם.
כנראה שלא לחינם התוכנה הזו נחסמת בESET

כידוע שמי שמתקין מהאתר הרשמי, חלק או כל הפעמים מותקן לו גם אווסט נגד רצונו, אז לאחר משא ומתן והכפשת אווסט ברשת וכו', הם הועילו להוציא לאור קובץ הסרה רשמי שפועל על מצב בטוח, ומוחק חלק גדול מהתוכנות שרצות ברקע, אבל לא את הכל, נשארים כמה שאריות...

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כידוע שמי שמתקין מהאתר הרשמי, חלק או כל הפעמים מותקן לו גם אווסט נגד רצונו, אז לאחר משא ומתן והכפשת אווסט ברשת וכו', הם הועילו להוציא לאור קובץ הסרה רשמי שפועל על מצב בטוח, ומוחק חלק גדול מהתוכנות שרצות ברקע, אבל לא את הכל, נשארים כמה שאריות...
שגם אותם אפשר למחוק דרך דיסק טכנאים, ולהעלות את הוינדוס דרכו, ובתכנת חיפוש לראות כמה תקייות של אווסט עדיין נשארו בכל מיני מקומות

יוסי מחשבים

משתמש סופר מקצוען
???
רק תיקח בחשבון שעכשיו המחשב שלך לא מוגן!
כדאי להגדיר שיאשר רק את התוכנה הזאת
לא נכון. מוגן בהחלט מוירוסים.
לא מוגן מהתכונה הנ"ל שנועדה לזהות תוכנות שעלולות לבצע פישינג וכד' (רוב ככל התוכנות לא עונות להגדרה הזאת).
כל ההפחדה כאן מ"מפעל הפורמטים" מיותרת. בהתקנה צריך לא לאשר התקנות נוספות, ולא לאשר VPN וכד'.
ESET ושאר האנטי וירוסים לא מצאו פעילות חשודה ב-FF אין טעם להיות יותר חכמים מהם.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
לא נכון. מוגן בהחלט מוירוסים.
לא מוגן מהתכונה הנ"ל שנועדה לזהות תוכנות שעלולות לבצע פישינג וכד' (רוב ככל התוכנות לא עונות להגדרה הזאת).
כל ההפחדה כאן מ"מפעל הפורמטים" מיותרת. בהתקנה צריך לא לאשר התקנות נוספות, ולא לאשר VPN וכד'.
ESET ושאר האנטי וירוסים לא מצאו פעילות חשודה ב-FF אין טעם להיות יותר חכמים מהם.
ואם אישרתי?
לא זוכרת מה עשיתי בהתקנה..

לזכרוני הם רק שואלים אם "להשתמש במשאבי המערכת"... אך לא האם להתקין דברים אחרים, את זה הם עושים בלי רשות, לזכרוני.

תקנו אותי אם אני טועה, אך עם ראיות, כי בדקתי את זה שוב די לאחרונה.

ישראל הצדיק

משתמש חדש
מנוי פרימיום
אני רגיל לתוכנה הזאת כבר הרבה שנים ואף פעם לא הייתה לי איתה בעיה.
קניתי עכשיו מחשב חדש, התקנתי אותה והאנטי וירוס חוסם אותה.
לא מצאתי פתרון במה שכתוב פה עד עכשיו.
אני מוסיף צילום מסך של הבעיה וצילום מסך של מה שקורה כשאני לוחץ ב-ESET על F5
תודה רבה מראש!

קבצים מצורפים

• צילום מסך 2024-02-04 000119.png
    צילום מסך 2024-02-04 000119.png
    KB 82.1 · צפיות: 5
  • צילום מסך 2024-02-04 000040.png
    צילום מסך 2024-02-04 000040.png
    KB 78.9 · צפיות: 5

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה