כללי פונט חדש נוסף לקטלוג פונטביט 2013

• פותח הנושא קופירייט
  • פורסם בתאריך
א

אליהו פריד

אורח
נכתב ע"י mig;892168:
מזכיר יותר את הסגנון של אליהו פריד...
(אם היו שואלים אותי של איזה חברה הפונט כמעט לא היה ספק שזה פונטייפ)

אני לא מזהה את הסגנון שלי בפונט אלי-פלט.
אולי מזכיר קצת את השם שלי אבל לא יותר מזה :)

יהושע כרמל

משתמש רשום
ותמיד לבחור:
אומר לך איך אני ראיתי את העניין.
אני מצטט אותך "לענ"ד, ממש לא.
רמת הקריאות, והרצף החלק והמהוקצע עד שגעון - יכולים להיות רק של נדב עזרא. "

זוהי אמירה סתמית ומקוממת, וגם לי צרם קצת.
א. וכי כל הפונטים של פונטביט יש להם רמת קריאות ורצף חלק מול כל הפונטים של פונטייפ שלא עומדים במשוואה זו? (ואם אין זה כוונתך, אז מול איזה פונט בדיוק עשית את ההשוואה???)

אם הנחת א' נכונה אז
ב. מסתבר מדבריך שהפונט הכי פחות קריא של פונטביט יותר קריא מהפונט הכי קריא של פונטייפ.

ג. הפונט אליפלט לא אמור להיות פונט כ"כ קריא ורציף, הלא זה לא גפן.

ד. אם כל פונט קריא ורציף וכו' יכול להיות רק של נדב עזרא, הרי שאתה שולל את כל שאר מעצבי האותיות כמו שמואל סלע ואחרים שגם להם פונטים 'קריאים, רציפים ומהוקצעים עד שגעון'

על זה פרופליזם הגיב לך, שכנראה לא השתמשת בפונטים של מעצבים אחרים (בדוגמא זו, פונטייפ')

על זה הגבת, שבדיוק עכשיו אתה משתמש בפונט כלשהוא של פונטייפ.
שאלתי לך, למה להשתמש בפונטים של פונטייפ כשאפשר להשתמש בפונטים קריאים ומהוקצעים של פונטביט, הלא אין ולו פונט אחד של פונטייפ שמגיע לרמה של פונטביט.

משם לא כ"כ הבנתי מה קרה בדיוק, בכולופן לא היה נראה לי שעד כאן היה סערת רוחות.

מכאן יתכן שהדברים ירדו טיפה לפסים קצת יותר אישיים<!-- / message -->

ותמיד לבחור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אז ככה:
הסבר בקצרה:
בעיניי, לשתי החברות המדוברות יש מעלות רבות, ושונות: (שכבר הועלו פה בעבר בהרחבה, אבל שיהיה)

פונטביט- מצטיינת בקריאות, רהיטות וליטוש מיוחדים במינם. האותיות משתלבות זו לצד זו בשלמות מופלאה. (וידוע לי שמעצבים רבים חושבים כך.)
פונטייפ - מתמחית בפתרונות מתקדמים במיוחד לעימוד, בהשקעה עצומה בכל פרט, ובשירות לקוחות נדיר.

עיין היטב בדבריי, ותמצא בהם את התשובה לכל שאלותיך.

(הו, ולשאלתך למה להשתמש בפונט של פונטייפ? בנסיון להמשיך בעניניות, ולהתיחס כאילו מדובר בשאלה תמה:
אז ככה: כאמור פונטביט מצטיינת במיוחד בקריאות. קרי: חיוני לטקסט רץ.
וכי כל שאנו מעצבים הוא אך ורק טקסט רץ???? נו ב'מת.... :cool:

בקיצור: לכל חברה - המעלות שלה. למה לא לגוון ולהשתמש בכל המכלול, תוך התאמה של כל פונט לתפקידו?)

פרופיליזם

משתמש חדש
ותמיד לבחור:
גילוי נאות:
לפני כמעט שנה רכשתי פונטים מפונטייפ.
לאחר תקופה קצרה נהייתי חסיד מושבע של הפונטים של פונטייפ. וזאת לאחר התנסות עם הפונטים.
כשאני צריך לבחור פונט, אני תמיד מתחיל לחפש מהפונטים של פונטייפ ורק אח"כ אם לא מצאתי אני עובר לאחרים.

דוקא הקריאות והרהיטות, ובעיקר ההרמוניה שקורה בין האותיות משכו אותי.
הפונטים שרכשתי לא תומכים בפתרונות המתקדמים שציינת, כי הם אופן טייפ סטנדרט ולא אופן טייפ אקספרט - אני לא מעמד אלא מעצב בעיקר פרסומות.

יש משהו מיוחד בפונטים של פונטייפ שחסר אצל אחרים, קשה לי לשים על זה את האצבע, אבל התוצאה המתקבלת ברוב המקרים היא שונה ומיוחדת.

הקונסנזוס כאן בפורום היא דוקא הפוכה מדעתך שלך.
הרוב נוטים לדעה שדוקא הפונטים של פונטייפ מיוחדים יותר לקריאות ולטקסט רץ, ואילו הפונטים של פונטביט יותר מעוצבים, מלוטשים וטובים יותר למיתוג (לא שאני לגמרי מסכים, אבל מסכים חלקית)

לאחר כמה תגובות יתכן וקצת הקצנתי, ועל כך אני מתנצל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה