פוטותרפיה

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
לא יודעת בדיוק לאיזה פורום לשייך את זה, אבל יש למישהו מידע על לימודי פוטותרפיה לשנה הבאה?

DDFF

משתמש פעיל
אתם מתכוונים לטיפול באמנות באמצעות צילום סטילס. או למינוח המקובל של חשיפה לקרני אור אולטרה סגול (UV)?

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
לטיפול באמנות באמצעות צילום סטילס.
תודה!' מעבר לזה, אני אשמח אם יש למישהו מידע על התחום עצמו (חוץ מעל לימודים בתחום, על חומר בנושא)

שרה טירהויז

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
לפי מה שקראתי - הדרישות למקצוע הנ"ל זה לא צילום, אלא רקע פסיכולוגי
זה יותר בקטע של ניתוח תנוחות הבעות וכו' - לא משנה כאן מקצועיות התמונה
כך שאת מחפשת תשובה במקום לא נכון

חנהS

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
מחלות מסוימות ניתנות להקלה או אף לריפוי באמצעות פוטותרפיה. פסוריאזיס, ויטיליגו, דלקת עור אטופית ונוספות אחרות מטופלות באמצעות חשיפה לאור בתחום העל סגול UVB באורך גל של 280-‏320 ננומטר.

לוויטיליגו, פסוריאזיס, דלקת עור אטופית (מין אקזמה) נמצאות בשימוש מנורות UVB. המנורות פולטות קרינה בתחום צר (Narrow Band) של 311-‏313 ננומטר. מנורות UVB רגילות פולטות קרינה בכל תחום UVB שבין 280–320 ננומטר ונחשבות בטוחות יותר אך דורשות טיפול יותר ממושך.

בקרינת אור בשילוב עם חומרים רגישים לאור, נעשה שימוש גם לטיפול בסרטן העור, כאשר החומר הרגיש נבלע רק בתאים הסרטניים והורס את התאים כאשר הוא מוקרן באור.

טיפול נוסף בפוטותרפיה ניתן לילודים אשר נולדו עם צהבת יילודים, אשר מתרחשת כאשר רמת הבילירובין גבוהה מהתקן ועור גופם של התינוקות צבוע בגוון צהוב. הילודים מושכבים למספר שעות באינקובטור, אשר בחלקו העליון מורכבת נורת הנותנות אור כחול (לא אולטרה סגול). האור מסייע לגוף להיפטר מתאי הדם האדומים המתים בשבוע הראשון לאחר הלידה.

אקנה מטופלת באור נראה באורך גל של 415 ננומטר, ההורג את חיידק האקנה.

אחת מהדרכים לטיפול בתסמונת פאזת השינה הדחויה היא חשיפה לאור חזק בסמוך לשעת הקימה, כאשר גם אור השמש יכול לשמש למטרה זו.

יישומים רפואיים אחרים לפוטותרפיה כוללים ניהול כאב, ריפוי פצעים מואץ, הצמחת שיער, שיפור במחזוריות הדם ובמחלות סינוס. ברבים מהם משתמשים בתרפיה בלייזר רך ובאור אדום בטווחי גל של 620-‏660 ננומטר.

כיום קיימות בעולם עשרות אלפי מרפאות פוטותרפיה ומקבלים בהן מיליוני מטופלים בכל שנה. הטיפול בישראל כלול בסל הבריאות וניתן על ידי קופות החולים ללא תשלום. אין לטיפול תופעות לוואי כפי שיש לסטרואידים הניתנים למחלות עור. יחד עם זאת, בעת הטיפול יש להרכיב משקפי-מגן מיוחדים למניעת פגיעה בעיניים, כגון היווצרות קטרקט.

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא מזמן קראתי ספר בשם "גם שם" מסופר שם על צלמת ומטפלת בשיטת פוטותרפיה חשבתי שהסופרת המציאה את המושג הזה:)
ספר יפה,עוצמתי,מסר חזק!!

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
ביס לצילום.
הייתה להם לא מזמן הרצאה בנושא
אם מעניין אותך תתקשרי לשמוע

שולה מרק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
היי,
אני עשיתי קורס פוטותרפיה במכללת רמת גן.
הבעיה היא שבגלל שאין לי תעודת מטפל אני לא יכולה לטפל בזה פרטי אלא רק להעביר סדנאות קבוציות וכאלה דברים.
אז השאלה היא בשביל מה את רוצה ללמוד את זה.
הלימודים עצמם מרתקים ומעניינים מאד, זה תחום מדהים ומעניין.

שרה הרמבם

משתמש צעיר
צילום מקצועי
תעודת מטפל זה מחייב תואר.איך אני יכולה למצוא קורס שמשלב תעודת מטפל?מכירה?
ממש תודה על ההענות:)

מיכל_לוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אני רוצה ללמוד אצל דבורה ברנע יש לה בית ספר מומחית בתחום .
שוב זה לא צילום אומנותי זה צילום הבעות ותנוחות וכו...
נשמע מעניין(:

רות גולדבלט

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
צילום מקצועי

רות גולדבלט

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אני למדתי פוטותרפיה
אצל סיגל אדלמן במכללת בית וגן

מיכל_לוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
בירושלים.
יש לה אתר כאן חסום לי .

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה