סיפור בהמשכים עתניאל- המשך ממלכה במבחן

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
מצטערת, אבל נתקלתי בבעיה של זכויות יוצרים, זו בעיה להשתמש בעולם ודמויות של מישהי אחרת ולפרסם אותם מבלי לקבל את רשותה של היוצרת המקורית.
יכולה לפרט קצת יותר? כי ביררתי קצת על הנושא כשראיתי שהכתיבה שלי באשכול המקביל מתקדמת לסיפור רציני ועד כמה שהבנתי כל עוד הכתיבה למטרת הנאה וללא רווח אין כאן חשש כזה.
אם יש לך מידע אחר אני אשמח אם תוכלי לכתוב לי :) (כאן או באישי).

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
יכולה לפרט קצת יותר? כי ביררתי קצת על הנושא כשראיתי שהכתיבה שלי באשכול המקביל מתקדמת לסיפור רציני ועד כמה שהבנתי כל עוד הכתיבה למטרת הנאה וללא רווח אין כאן חשש כזה.
אם יש לך מידע אחר אני אשמח אם תוכלי לכתוב לי :) (כאן או באישי).
וואו אשמח לדעת גם
מקווה שאכן אין חשש כזה

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
וואו לא ידעתי שיש כזה עניין כשזה לא למטרת רווח!!
חבל! זה היה טוב!

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
אין לי מקור. אבל אני אנסה לברר.
אולי תנסו אתם גם כן?
אז על סמך מה כתבת שהתברר לך שיש כאן בעיה עם זכויות יוצרים?
אישית בררתי הרבה על הנושא ולכן שאלתי כי היה נשמע לפי דברייך שיש לך מידע מבוסס הקשור לסופרת המקורית.

פאנפיקשיין הוא פר הגדרה בעל קשר ליצירת המקורית, מי שכותב פאנפיק אמור להכיר את המושג. בכתיבת סיפורי פאנפיקשיין מקובל ואף נדרש להצהיר בתחילת הכתיבה על כוונות הכותב. כלומר וויתור על זכויות יוצרים על היצירה שכתב וכתיבה ללא כוונת רווח.

עכשיו יכולות להתעורר כאן שתי בעיות עיקריות.
בעיה משפטית ובעיה מוסרית.

לגבי הבעיה המשפטית - קראתי מספיק פאנפיקים בעצמי כדי לדעת שאין עילה להפרת זכויות יוצרים במתכונת הנוכחית. (אני מדברת על הפאנפיק שלי בו קיימות ההצהרות עליהן דיברתי בצורה מפורשת, אבל אני מניחה שגם בשלך אין בעיה כזאת כיוון שמפורט בו שהוא פאנפיק ונכתב בפלטפורמה אינטרנטית ללא מטרת רווח).

כאן יש מאמר ארוך ומעניין של גדעון אורבך על כל הנושא מהפן המשפטי שלו, פירוט סוגי הפאנפיקים הקיימים וההקשר שלהם אם בכלל קיים לפלגיאט. (מאמר ישן אמנם אבל מעניין מאד בעיקר כי קשה למצוא התייחסויות רציניות לנושא בעברית).

לגבי הבעיה המוסרית - להרבה סופרים אין בעיה עם כתיבת פאנפיקים, חלקם אף מעודדים כתיבה כזאת (ג'.ק. רולינג לדוג'), חלקם לעומת זאת לא אוהבים אותה.

אישית ניסיתי לפנות למיה קינן בעצמי כדי לברר את דעתה על העניין אבל לא הצלחתי לקבל תשובה.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה