דרוש מידע ערכת הפתעה לבעל לליל שבועות!

תותית מפונקת

משתמש מקצוען
עוגות- פדיחות! התוצאה בדרך כלל שאתה מציע לאחרים מאי נעימות, והם אוכלים מאי נעימות, ואתה יודע את זה ולא נעים לך, חד גדיא.
א. למה פאדיחות?
ב. למה שהוא לא יאכל?
ג. למה שהחברים לא ישמחו לאכול עוגה מושקעת וטעימה?

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
לפעמים עצם העניין הגדול וההתרגשות מזה שהם מוסיפים בלימוד גורם להם להרגיש לא בנוח ולרדת מהעניין ( שמעתי כבר כמה מונולוגים כואבים כאלה של בעלים שמרגישים שהאישה המשגיח שלהם שעומדת עם פרס על לימוד מספיק לדעתה ודמעות בעיניים
מה זה קשור? זה כמו ממתק למבחן, או לטיול הוא לכל דבר כזה
יש לילה גדול ששיך רק לו אז רוצה להיות שותפה

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
כיוון שאני עונה לתואר אברך (ברוך ה׳) וגם בעל (כנ״ל), וכיוון שאני רואה שקשה להסביר למה בעל לא יהיה מעוניין במתנה מושקעת מצד האישה, אני אנסה להסביר את הדברים מהזווית שלי.
אקדים תחילה, שאני לא מרגיש שאשתי משגיחה שלי, ולענ״ד גם היא לא מרגישה כך, ואני גם לא מתבייש לאכול עוגות בבית הכנסת, ובכל זאת לא הייתי רוצה לראות בליל שבועות חבילה עטופה עם איזה משפט מרשים. ואנסה להסביר למה:
תארו לכם, שיש אדם שקשה לו להתפלל בבית הכנסת ביום הכיפורים, מאיזו סיבה שלא תהיה, והוא מחליט להתאמץ ולהתפלל בכל זאת, ואשתו מחליטה לפנק אותו במתנה מושקעת לרגל המאורע.
לדעתי, אותו אדם לא ירגיש טוב עם זה, אפילו אם הוא יודע שזה נובע מכוונות טובות.
הסיבה לכך לדעתי היא, שכאשר אדם עושה מאמץ כדי להשיג דבר רוחני, התגמול שהוא מקבל מכך הוא תגמול רוחני. כלומר: סיפוק, התרגשות רוחנית, הרגשה של התעלות.
כשנותנים לו מענק גשמי באיזה שהוא מקום זה מוציא את הרוח מהמפרשים במקום לחזק אותה, כי ההרגשה היא שזה שנתן את המענק לא באמת מבין מה זה אומר והוא לא באמת שותף.
קחו לכם דוגמא של כל מעמד שנותן לכם אווירה של התעלות. זה יכול להיות ל״ג בעומר אצל רשב״י, זו יכולה להיות תפילה משתפכת בכותל, זו יכולה להיות תפילת נעילה וזה גם יכול להיות איזשהו זיץ לילי שפתאום אתם מרגישים בו תחושה של דבקות והתעלות.
ותארו לכם שבן / בת הזוג מחליט לפנק אתכם על ההתעלות שלכם, ונותן לכם מתנה מושקעת.
מלבד זה שהתעלות היא רגש פרטי שרובנו רוצים לשמור לעצמנו, נתינת המענק כביכול מורידה את זה למקום גשמי וקטנוני ביחס למאורע. כאילו מישהו נותן פרס על זה שהתנהגת יפה. וזה לא משנה אם זה נעשה מכוונות טובות או רעות, ומאיזה מקום זה בא.
לימוד בליל שבועות עבור לומדים רבים הוא זמן גדול, מיוחד. כשנותנים לך מתנה על זה, זה מוריד את הכול ומונע ממך באמת לחוות את החוויה כמו שצריך.
לכן, אם בכל זאת אישה רוצה לפנק את בעלה, היא צריכה לעשות את זה באופן שלא יתפרש כתגמול, אלא ההיפך. כדבר סתמי. כלומר: אתה תהיה עייף ורעב, אז הנה קח לך שתייה ואוכל. לדעתי, בעל יעריך הרבה יותר מתנה שניתנת באופן הזה.
מקווה שהובנתי, ברור לי שלא כולם כמוני, אבל ברור לי שיש מי שכן מרגישים ככה.

עד מתי

משתמש מקצוען
כיוון שאני עונה לתואר אברך (ברוך ה׳) וגם בעל (כנ״ל), וכיוון שאני רואה שקשה להסביר למה בעל לא יהיה מעוניין במתנה מושקעת מצד האישה, אני אנסה להסביר את הדברים מהזווית שלי.
אקדים תחילה, שאני לא מרגיש שאשתי משגיחה שלי, ולענ״ד גם היא לא מרגישה כך, ואני גם לא מתבייש לאכול עוגות בבית הכנסת, ובכל זאת לא הייתי רוצה לראות בליל שבועות חבילה עטופה עם איזה משפט מרשים. ואנסה להסביר למה:
תארו לכם, שיש אדם שקשה לו להתפלל בבית הכנסת ביום הכיפורים, מאיזו סיבה שלא תהיה, והוא מחליט להתאמץ ולהתפלל בכל זאת, ואשתו מחליטה לפנק אותו במתנה מושקעת לרגל המאורע.
לדעתי, אותו אדם לא ירגיש טוב עם זה, אפילו אם הוא יודע שזה נובע מכוונות טובות.
הסיבה לכך לדעתי היא, שכאשר אדם עושה מאמץ כדי להשיג דבר רוחני, התגמול שהוא מקבל מכך הוא תגמול רוחני. כלומר: סיפוק, התרגשות רוחנית, הרגשה של התעלות.
כשנותנים לו מענק גשמי באיזה שהוא מקום זה מוציא את הרוח מהמפרשים במקום לחזק אותה, כי ההרגשה היא שזה שנתן את המענק לא באמת מבין מה זה אומר והוא לא באמת שותף.
קחו לכם דוגמא של כל מעמד שנותן לכם אווירה של התעלות. זה יכול להיות ל״ג בעומר אצל רשב״י, זו יכולה להיות תפילה משתפכת בכותל, זו יכולה להיות תפילת נעילה וזה גם יכול להיות איזשהו זיץ לילי שפתאום אתם מרגישים בו תחושה של דבקות והתעלות.
ותארו לכם שבן / בת הזוג מחליט לפנק אתכם על ההתעלות שלכם, ונותן לכם מתנה מושקעת.
מלבד זה שהתעלות היא רגש פרטי שרובנו רוצים לשמור לעצמנו, נתינת המענק כביכול מורידה את זה למקום גשמי וקטנוני ביחס למאורע. כאילו מישהו נותן פרס על זה שהתנהגת יפה. וזה לא משנה אם זה נעשה מכוונות טובות או רעות, ומאיזה מקום זה בא.
לימוד בליל שבועות עבור לומדים רבים הוא זמן גדול, מיוחד. כשנותנים לך מתנה על זה, זה מוריד את הכול ומונע ממך באמת לחוות את החוויה כמו שצריך.
לכן, אם בכל זאת אישה רוצה לפנק את בעלה, היא צריכה לעשות את זה באופן שלא יתפרש כתגמול, אלא ההיפך. כדבר סתמי. כלומר: אתה תהיה עייף ורעב, אז הנה קח לך שתייה ואוכל. לדעתי, בעל יעריך הרבה יותר מתנה שניתנת באופן הזה.
מקווה שהובנתי, ברור לי שלא כולם כמוני, אבל ברור לי שיש מי שכן מרגישים ככה.
היטבת ממש להסביר

יודית 121

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
בלת"ק חלקי.
בשנותי הראשונות כנשואה הייתי מכינה לו קופסת עוגות ואייס קפה. והוא אף פעם לא רצה לקחת את זה. התפדח. מבינה אותו תכל'ס.
אז בשנים האחרונות אני משתדלת לקום בבוקר מוקדם לפני שהוא מגיע להכין לו צלחת עם עוגות מפנקות ונס קפה חם ולשבת איתו כמה דקות שהוא חוזר לדבר איך היה ומה....(פיטפוטי נשים) זה כיף לו הרבה יותר ממשלוח המנות. ואז חוזרים ביחד לישון או שהוא לבד אם הילדים כבר התעוררו.

אחד1

משתמש צעיר
אני בבית כנסת לא נורמלי..תחילת הערב יש כל טוב

מעניין,
גם אצלנו יש תחרות..אבל לא על הכיבוד
אלה על איכות נותני השיעורים שלנו תמיד מנצח כמובן

לא עצוב?
קבלת התורה? זה מה שיש ליהודי בראש?
כאילו זה מה שמתדלק?
1]בתחילת הערב כולם שבעים בהארוחה החג רק באמצע הלילה מתחלים להרגיש רעב
כך שזה ,כמו לתת ארוחת צהרים, אחרי ארוחת בוקר ,ובצהרים אין אוכל ......
[מומלץ לחשוב על החלפת בית הכנסת ]

2]אם יש אצלנו תחרות על עוגות
זה לא אומר שאין תחרות על איכות נותני השיעורים אפשר תחרות כפולה .....
[אם יש תקציב לאכול פשיטא שיש תקציב לבעלי שיעורים מהטובים בארץ....]

3] אחרי כל הכיבוד שיש בבית כנסת שלנו אז באמת אין אצלינו שום יהודי שחושב על אוכל [דלק]
רק שיש בתי כנסת שנותנים כיבוד בתחילת הלילה ואז לומדים כל הלילה
מתוך רעב גדול ..........ומתי שלא ישנים ,יותר רעבים
ואז שהיהודי מתחיל לחשוב אולי תלך לישון ותתפלל ב9 בבוקר
אז ה"דלק " נגד ה י צ ר ה ר ע זה לחשוב על הקידוש שממש עוד כמה שעות..

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
אני לא אמרתי לו כמה ללמוד איך ללמוד ומתי
וגם השנה , ההחלטה הזו באה לגמרי מצידו
לדעתך אני אמורה לא לייחס לזה חשיבות מיוחדת ?
איך הוא ירגיש אם בשנה הראשונה שלו ללימוד המלא , אחרי שהוא כל כך התאמץ , אשתו אפילו לא תתייחס? או תשלח איזו עוגה מוכנה "לצאת ידי חובה" ?
את לא חושבת שהוא (אפילו בתת מודע) מצפה להערכה?
ושוב, יש ציפייה חונקת , לא על זה דיברתי.
דיברתי על הערכה , ולעשות משהו קצת יותר מהרגיל כי גם הוא עושה משהו יותר מהרגיל (אצלו בכל אופן)
בטח שתתייחסי אליו, וכמובן אם את יכולה להפתיע אותו במשהו שיעזור לו ללימוד, אולי הוא פחות יאהב מתנה או הפתעה שתתני לו "על שהוא למד כל הלילה", כי זה יתן לו הרגשה יותר כמו ילד קטן שמגיע לו פרס, אבל לתת לו הפתעה שתעזור לו בעצם הלימוד, בטח שירגש אותו ויתן לו כוחות.
נ.ב. אולי פחות יתחבר למשהו גדול ובולט שיפריע לו לקחת את זה לבית הכנסת / ישיבה, אבל שקית קטנה מלאה בלב עם כמה דברים מפתיעים קטנים בטח שירגש, זאת דעתי הקלושה בענין.
כל הכבוד לך על היוזמה!

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
'
מלבד זה שהתעלות היא רגש פרטי שרובנו רוצים לשמור לעצמנו, נתינת המענק כביכול מורידה את זה למקום גשמי וקטנוני ביחס למאורע.
למרות שגם דעתי לא נוחה מ'הפתעה' שאשה עושה לבעלה שהולך ללמוד כל הלילה, אבל אני לא יכול שלא להתנגד לשורה הזו.
לטעמי השורה מפספסת את כל השיתוף הרוחני של הבית, שבו הבעל מביא את הרוחניות והאשה את הגשמיות, זה לא חלוקה אלא כך הוא מבנה נכון של בית יהודי. הגשמיות של האשה לא מורידה חלילה את הרוחניות של בעלה אלא ההיפך, היא מעלה את הגשמיות לרוחניות של הבעל.
אשה שנותנת לבעלה עוגיות כדי שיקל עליו ללמוד בליל שבועות, הרי שבגין הגשמיות היא עצמה מתעלה לאותו מקום רוחני שבעלה מגיע, ונמצא העולם שלם.
התעלות של הבעל לא יכולה להיות בשום אופן רגש פרטי שלו, הוא חייב לשתף את אשתו בהתעלות הזו. המענק של האשה לא מורידה את ההתעלות למקום קטנוני אלא מעלה את הגשמיות למקום הרוחני.

רק הענין של ה'הפתעה' לטעמי הוא לא מוצלח כי הבעל עלול למצוא את עצמו בסיטואציה מביכה מחבריו ומהסביבה וכל כיוצא בזה, ויותר מוצלח שהיא תתייעץ אתו מה כדאי לשלוח אתו לבית הכנסת.

היועץ=

משתמש פעיל
עולמו של גבר הוא כל כך מורכב,
שקניתי מחזורים לאשתי היה חשוב לה שאכתוב לה כמה מילים בעמוד הראשון, אני מעדיף שלא יכתבו לי (כולם יידעו שזה מאשתי...)
במתנה לחג לאישה העיקר זה המכתב, המילים, ההרגשות, וההתרגשות אולם לגבר ההנאה שהוא רואה את אשתו שמחה, והגבר מחכה לסעודת חג דשנה...

אני הייתי שמח אם הייתי יודע מראש שאשתי שמחה במה שאני עושה, ויותר שמח אם היא הכינה לי מה שהוא שאני ממש אוהב לאכול ולשתות בבית או בסעודה או לבוקר.
לא הייתי רוצה להצמיד כלום ללימוד שלי, זה מול קוני...
כן בבוקר הייתי רוצה להעביר אינפורמציה על מה היה בלילה לספר וקשקש אבל שוב בכיף שלי ואם היה מעניין....

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא עקבתי אחרי כל האשכול הזה..
רק אשמח לדעת אם העלו פה אולי רעיון למכתב חמוד ליד?
ברור שאני אכתוב גם כמה מילים משלי אבל משהו מחורז יפה, יש?
אני הייתי שמח אם הייתי יודע מראש שאשתי שמחה במה שאני עושה,
אבל זה בעצם מה שמעבירים בכל זה לא?
אני לא באה ממקום של משגיח אבל כן מעריכה את הרצון, הנכונות, ההשקעה.
לא רק בלילה הזה-בכלל כל התקופה האחרונה מפסח זה תקופה שבהחלט ראויה להערכה, אפילו קטנה.

הללוהו ב ו

משתמש מקצוען
לא עקבתי אחרי כל האשכול הזה..
רק אשמח לדעת אם העלו פה אולי רעיון למכתב חמוד ליד?
ברור שאני אכתוב גם כמה מילים משלי אבל משהו מחורז יפה, יש?

אבל זה בעצם מה שמעבירים בכל זה לא?
אני לא באה ממקום של משגיח אבל כן מעריכה את הרצון, הנכונות, ההשקעה.
לא רק בלילה הזה-בכלל כל התקופה האחרונה מפסח זה תקופה שבהחלט ראויה להערכה, אפילו קטנה.
כמו שכבר כתבו מכתב הוא דבר חשוב מאוד, אבל יותר מרגש את האשה כשהבעל כותב מכתב, מכשהפוך מה לעשות הגברים פחות מתחברים לזה..

ליאורה ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ואם באמצע הלילה הוא ירצה לחזור כי הוא עייף?
ירגיש לא בנח לאכזב אותך?
ירגיש שהוא לא מצדיק את ההשקעה שלך?
אפשר לכתוב משהו כמו,
"בשבילי אפילו דקה של לימוד שווה אינסוווף ..
(יש סיפור,אני לא זוכרת ..אבל זה הרעיון..)

(לקנות לו שעון יפה :unsure: או עוגת Cupcake מקושט כמו שעון
וסמל לוחות הברית/ספר תורה, ממוקם באמצע מאיפה שיוצאים המחוגים )

פרפרזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אם אין מספיק דעות בנושא... אכתוב עוד אחת:
לדעתי במכתב כדאי להתייחס לתחושות שלך מהמסירות של בעלך ללימוד. לא לדרבן אותו או לעודד אותו. זה מביך וילדותי מאוד! פשוט לכתוב מהו בשבילך הלימוד שלו, מה זה עושה לך, וכמה את מעריכה את זה ומרגישה חלק מהתורה בזכותו וכו' וכו'.

ובעניין הכיבוד - הכי חשוב זה בלי דרמות וצלופנים...

בהצלחה גדולה!

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אפשר להעיז לבקש פה גם רעיון בשביל הבן שלי - בחור ישיבה? אנחנו נוסעים אליו לישיבה הערב, מה לקחת לו מעבר לפינוקים הרגילים והאוכל? מכתב וכו'? תודה.
כאן את יכולה להתפרע כמה שאת רוצה
וכל המרבה הרי זה משובח

היימישער

משתמש צעיר
לגבי מכתב,
אסור לקרוא שטרי הדיוטות בשבת (וביו"ט)
בדרך כלל מכתב מהאשה כלול בשטרי הדיוטות.
וכל אחת תשאל את רבותיה.
כל הגיליונות של חיזוק שמסתובבים בבית כנסת זה שטרי הדיוטות ?
ואם זה גיליון חיזוק מאשתו ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה