דרוש מידע ערבית מדוברת

חיפושיתוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מנסיון אישי עשיר בנוגע לשפה הערבית.
אם אתה רוצה להתכתב ברשת עם ערבים, או להבין פוסטים קצרים בערבית, אתה יכול ללמוד דרך אתרים שונים בנלאומיים.
לזה מיועדת הערבית החדשה שהיא בנלאומית.
אבל, לא תוכלו לדבר עם שום אדם בעולם, וודאי לא כאן בישראל, אתם תשמעו כמו אדם שמדבר בשפה תנכי"ת עם מוכר במכולת.
חוץ מזה שתעוררו גיחוך, ברוב המקרים לא יבינו אתכם.
שפה זה איך שאנשים מדברים. נקודה.
לגבי ערבית מדוברת זה נכון שבעתיים, ערבית היא שפה שהלב מדבר אותה, לשם השוואה קחו את השפה הכי זורמת שלכם, כמו בן החברים או בין בני המשפחה, שהיא שפה קצרה וקולעת, זה העברית המדוברת שמדברים גם בחוץ.
לכן אי אפשר ללמוד את השפה בלי לדבר אותה תכלס'.
כמות הפעמים ששתיתי קפה שחור עם הל כדי לדבר את השפה היא זו שנתנה לי את השליטה הזו.
זה לא תמיד נעים וקל, אבל כמות הWOW שזה גורם לערבים היא בלתי נתפסת, היא משוגעים ממי שמדבר ערבית כמוהם.
אשמח לתת טיפים מדוייקים למי שזה בוער בו.
זה די מה שכתבתי, אחרי שראיתי שהמליצו פה על האתר דואולינגו, וכאחת שמכירה את השפה, עברתי באתר כמה פעמים וזה היה מ-ד-י ספרותי, יותר מתאים ללמוד שם את השפות המערביות אירופאיות יותר... אז המלצתי ללמוד יותר במדרסה
אבל כמובן- הכי חשוב זה לתרגל את הדיבור, להקשיב לאנשים, לקרוא ברשתות החברתיות ולבדוק כ-ל מילה
לראות סרטים\סרטונים בערבית
{כבר כתבתי כאן איך אני ממליצה ללמוד ערבית למתחילים... אז אין לי קטע לפרט פה הכל..}
בכל אופן, הכי חשוב לבן אדם שרוצה לדבר את השפה ברמת שפת אם, עדיף לו לתפוס כל פעם ערבי ולשאול אותו שאלות, לא להתבייש, לדבר גם עם שגיאות, אתם תשתדרגו עם הזמן...
לשאלות, אני מצטרפת ל @yair levi, בכיף אענה

yair levi

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
אמשיך את הנושא של תרגול ערבית.
כמו שכבר אמרו כאן - לשמוע ולראות הרבה, זה חשוב מאוד, והיום זה כבר נפוץ, כשאני התחלתי לפני עשור- לא היה בנמצא ערבית עכשווית ללמידה.
היום יש המון ואפילו יותר מדי, עד כדי שצריך המלצה מדויקת כדי לא להתבלבל.
בנוגע לתרגול:
עבור גבר זה פשוט לתרגל, כל פועל ערבי (עדיין יש), כל מוכר בתחנת דלק בנעירונית, ודאי באיזור מודיעין, ירושלים, דרום, וצפון - הוא ערבי, כל נהג אוטובוס (כשאין לחץ של נוסעים).
אולי אני אעלה כאן שיחון איך לתקשר כשאתה בא לקנות בקבוק שתיה או קפה בתחנת דלק...

עבור אשה מתרגלת זה מורכב יותר, לא הייתי ממליץ ליהודיה לדבר עם ערבי בערבית, ואולי תתפלאו, יותר מזה לא הייתי ממליץ לגבר לדבר עם אשה ערביה בערבית באופן פרונטלי, מלבד בעיות הצניעות, זה יכול להיות סכנה, ואני אומר זאת ממקרה של בחור שניסה לתרגל עם סדרנית ברמי לוי וסיים את היום בחניון של הסופר עם חתך בראש.
לאשה מתרגלת, יש את האופציה של קוי מידע, כמו בנקים, תחבורה, קופחת חולים, סלולר.
רוב נותני השירות שם הם נשים ערביות....
וזה הזדמנות מצוינת, כך אני התחלתי.

ומשהו חשוב, לומר בתחילת השיחה: אני יהודי, ומתרגל ערבית, אפשר שאשוחח בערבית ותענו לי בעברית.
תמיד להקדים את המשפט הזה, כי ערבים ישראלים בפרט מיפו והמרכז, או סטונדטים מהצפון והדרום מאוד נפגעים שמדברים איתם בערבית.
בהצלחה!

RU1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אמשיך את הנושא של תרגול ערבית.
כמו שכבר אמרו כאן - לשמוע ולראות הרבה, זה חשוב מאוד, והיום זה כבר נפוץ, כשאני התחלתי לפני עשור- לא היה בנמצא ערבית עכשווית ללמידה.
היום יש המון ואפילו יותר מדי, עד כדי שצריך המלצה מדויקת כדי לא להתבלבל.
בנוגע לתרגול:
עבור גבר זה פשוט לתרגל, כל פועל ערבי (עדיין יש), כל מוכר בתחנת דלק בנעירונית, ודאי באיזור מודיעין, ירושלים, דרום, וצפון - הוא ערבי, כל נהג אוטובוס (כשאין לחץ של נוסעים).
אולי אני אעלה כאן שיחון איך לתקשר כשאתה בא לקנות בקבוק שתיה או קפה בתחנת דלק...

עבור אשה מתרגלת זה מורכב יותר, לא הייתי ממליץ ליהודיה לדבר עם ערבי בערבית, ואולי תתפלאו, יותר מזה לא הייתי ממליץ לגבר לדבר עם אשה ערביה בערבית באופן פרונטלי, מלבד בעיות הצניעות, זה יכול להיות סכנה, ואני אומר זאת ממקרה של בחור שניסה לתרגל עם סדרנית ברמי לוי וסיים את היום בחניון של הסופר עם חתך בראש.
לאשה מתרגלת, יש את האופציה של קוי מידע, כמו בנקים, תחבורה, קופחת חולים, סלולר.
רוב נותני השירות שם הם נשים ערביות....
וזה הזדמנות מצוינת, כך אני התחלתי.

ומשהו חשוב, לומר בתחילת השיחה: אני יהודי, ומתרגל ערבית, אפשר שאשוחח בערבית ותענו לי בעברית.
תמיד להקדים את המשפט הזה, כי ערבים ישראלים בפרט מיפו והמרכז, או סטונדטים מהצפון והדרום מאוד נפגעים שמדברים איתם בערבית.
בהצלחה!
תודה רבה!
איזה כיף שיש בפורום דוברי ערבית שיכולים להדריך איך לדבר!
אני כן לומדת מדאולינגו ומשלבת עם מדרסה, כרגע אני שמה דגש יותר על דואולינגו.
אז אם תיאורטית אני ניגשת לדוברת ערבית ואומרת לה:
סַלַאם, אוּרִיד אַן אַטַקַלַם בִּלוּעָה אִלְעַרַבִּיָה מַעֵכּ - זה ספרותי מדי?
סליחה על הג'יבריש, אין לי מקלדת בערבית.

חיפושיתוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
תודה רבה!
איזה כיף שיש בפורום דוברי ערבית שיכולים להדריך איך לדבר!
אני כן לומדת מדאולינגו ומשלבת עם מדרסה, כרגע אני שמה דגש יותר על דואולינגו.
אז אם תיאורטית אני ניגשת לדוברת ערבית ואומרת לה:
סליחה על הג'יבריש, אין לי מקלדת בערבית.
יותר נחמד עם תתחילי בקטע חברותי יותר
כגון אהלן...
אני לא ככ מצליחה לראות את הניקוד אבל אם אני לא טועה כתבת מעכ עם פתח וכשמדברים לאישה זה עם צירה
עכשיו אני לא ככ יכולה לתקן כי אני ממהרת אולי אחכ אני אשב לכתוב לך

חיפושיתוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אגב שיניתי עוד קצת בתגובה לפני אם שמת לב

חיפושיתוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
איפה? עם המעכ?

חיפושיתוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יותר נחמד עם תתחילי בקטע חברותי יותר
כגון אהלן...
אני לא ככ מצליחה לראות את הניקוד אבל אם אני לא טועה כתבת מעכ עם פתח וכשמדברים לאישה זה עם צירה
עכשיו אני לא ככ יכולה לתקן כי אני ממהרת אולי אחכ אני אשב לכתוב לך
כאן...
אני עוד מעט אשב לכתוב קצת יותר נורמלי
אין לי עכשיו זמן פשוט

yair levi

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
אוי.
זה מאוד מאוד מאוד מאוד גבוה וספרותי.
מורה חכם פעם לימד אותי כלל בערבית מדוברת, 'לך על הכי פשוט וקצר'
'הלה, מומכן נחכי בלערבי'
הלה - הי, מומכן - אפשר, נחכי - נדבר בלערבי - בערבית.
פשוט וקצר.
המילים: אוריד, אן, אתכלאם, - לא שימושיות במדוברת.

RU1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אוי.
זה מאוד מאוד מאוד מאוד גבוה וספרותי.
מורה חכם פעם לימד אותי כלל בערבית מדוברת, 'לך על הכי פשוט וקצר'
'הלה, מומכן נחכי בלערבי'
הלה - הי, מומכן - אפשר, נחכי - נדבר בלערבי - בערבית.
פשוט וקצר.
המילים: אוריד, אן, אתכלאם, - לא שימושיות במדוברת.
תודה!
בכל אופן אמשיך ללמוד בצורה שאני לומדת עכשיו.
בצורה הספרותית אפשר להבין את כל השפה, את הצורה שהיא בנויה, את השורשים שלה וכולי.
אחרי זה - להקליל אותה זה קל יותר, כשאני מבינה איך השפה עובדת.
בגלל שהערבית הספרותית היא אוניברסלית, כשאבין אותה אוכל להבין מהיכן נובע השוני בין הדיאלקטים וזה בלי לדבר שכשנצמדים לדיאלקט אחד זה מאוד ספציפי ומוגבל מבחינה גאוגרפית, את הספרותית אפשר להבין בכל מקום גם אם ה נשמע מוזר למקומיים.
בכל אופן, אני מעדיפה למלא את הקנקן ואחר כך למזוג ממנו לתוך הכוסות.

yair levi

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
לא אתווכח עם התוכניות, רק שלגבי ערבית, לדעתי זה לא נכון.
לערבית מדוברת יש בניינים וגזרות משלה, כללי דקדוק משלה, ויש לה הגייה משלה, הטיות משלה, וגם ריבויים משלה.
זה כעין שפה מקבילה.

גם מי שחשובה לה הספרותית, לדעתי רצוי להתחיל במדוברת, כי אז אפשר לדבר את השפה, ולהרגיש אותה בפה ובלב, ואז להמשיך לספרותית.
יש שיאמרו הפוך, וזה בעיקר אנשי מחקר שחשוב להם לקבל דעות ומושגים מהעולם הערבי.
מי שרוצה לדבר - מדבר.
תחשבו איך ילד לומד שפה, הוא בהתחלה מדבר שפת ילד, ואז הוא אט אט מעצב את השפה המשכילית שלו...
בהצלחה

RU1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איש כפי דעתו.
אבל ההבדל הוא שאנחנו כבר לא ילדים לכן לא תמיד נכון להתייחס לזה ככה.
מעבר לזה שאנחנו לא מוקפים בערבית 24.7 ולכן גם צריכים להקנות דברים רבים בצורה שונה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה