מידע שימושי עצרת על גזירת המעונות - היום!!!

מצב
הנושא נעול.

גליתא

משתמש פעיל
1626211278843.png

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
יש דעת תורה בסיפור הזה?
ממתי נשים יוצאות להפגין?
נשים יצאו להפגין בגזירת גיוס נשים, ע"פ הוראת החזו"א.
לא שזה אותו הדבר, בכל זאת כאן זו גזירה כלכלית, למול 'יהרג ואל יעבור', אבל היה מקרה של הפגנת נשים בהיסטוריה

YAKOV COHEN

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לא שזה אותו הדבר, בכל זאת כאן זו גזירה כלכלית, למול 'יהרג ואל יעבור', אבל היה מקרה של הפגנת נשים בהיסטוריה
עד כמה שידוע לי זה נכון..
אבל הלווו!!!!
מה שייך בין גיוס בנות לבין קיצוץ כל שהוא....

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען

גליתא

משתמש פעיל
רק על זה צריך לצאת למחאה:

*שר האוצר ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן כתב כעת בחשבון הטוויטר שלו:* אני מתחבר לשותפיי בקואליציה, אכן "יש מה ללבן", לילדים צריך להעניק "מה שהם צריכים" - השכלה ויכולת להשתלב בשוק התעסוקה, להתפרנס בכבוד ולא להתבסס על קצבאות ונדבות. ולידידיי מהמגזר החרדי, אני קורא לכם לחזור למקורות ולדברי הרמב"ם (שעבד במשרה מלאה), שאמר: "כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה, הרי זה חילל את השם וביזה את התורה וכיבה מאור הדת, וגרם רעה לעצמו, ונטל חייו מן העולם הבא"

בנברקית

משתמש מקצוען
האמת, שהבת שלי בגן פרטי עד 4 והמחיר הוא עוד 200 לחודש לעומת מעון עם הדרגה הכי טובה..
אז אולי זה לא כ"כ נורא?

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
רק על זה צריך לצאת למחאה:

*שר האוצר ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן כתב כעת בחשבון הטוויטר שלו:* אני מתחבר לשותפיי בקואליציה, אכן "יש מה ללבן", לילדים צריך להעניק "מה שהם צריכים" - השכלה ויכולת להשתלב בשוק התעסוקה, להתפרנס בכבוד ולא להתבסס על קצבאות ונדבות. ולידידיי מהמגזר החרדי, אני קורא לכם לחזור למקורות ולדברי הרמב"ם (שעבד במשרה מלאה), שאמר: "כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה, הרי זה חילל את השם וביזה את התורה וכיבה מאור הדת, וגרם רעה לעצמו, ונטל חייו מן העולם הבא"
באמת? לצאת למחאה על כל שטות שחולה נפש מצייץ?
הכסף ששוכב בחשבון הבנק של בתו הגיע מפרנסה בכבוד או ממקורות מפוקפקים?

שמיט

משתמש מקצוען
גם אם כן
מישהי מעלה בדעתה לצאת להפגין בלי הוראה ברורה מדעת תורה?
יש מצב שהודעה אנונימית תוציא נשים להפגין???
ברור שזה כואב בכיס מאוד, ולא יודעים מה לעשות לקראת שנה הבאה
אבל עדיין יש לנו כללים מה לא עושים.

גליתא

משתמש פעיל
זה כואב כששותקים. הרי זו רק התחלה - ואם לזה לא מגיבים אז ימשיכו לדרוך עלינו בקלות. מחר זה ביטול דתות ואז גזירת גיוס ואחרי זה ביטול ארנונה ועוד היד נטויה. זה לא סתם גזירה כלכלית בקטנה - זה מלחמה בחרדים בגלוי. יש כח גדול למחאה של ציבור כה גדול גם אם לא מול החזיר הרשע - לפחות לשאר החיות שם אולי נשאר טיפה לב...

גליתא

משתמש פעיל
חנני ברייטקופף 'כיכר השבת' בראיון ל'קו החרדי'*. בכוללים ובישיבות מדברים על מצוקה גדולה שכבר מורגשת ונערכים למכות קשות יותר".

קרעפט

משתמש מקצוען
זה כואב כששותקים. הרי זו רק התחלה - ואם לזה לא מגיבים אז ימשיכו לדרוך עלינו בקלות. מחר זה ביטול דתות ואז גזירת גיוס ואחרי זה ביטול ארנונה ועוד היד נטויה. זה לא סתם גזירה כלכלית בקטנה - זה מלחמה בחרדים בגלוי. יש כח גדול למחאה של ציבור כה גדול גם אם לא מול החזיר הרשע - לפחות לשאר החיות שם אולי נשאר טיפה לב...
שחר אילן כבר כתב שהשלב הבא צריך להיות הנחות בארנונה.

שלוומי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
"וְלֹא שֵׁבֶט לֵוִי בִּלְבָד, אֵלָא כָּל אִישׁ וְאִישׁ מִכָּל בָּאֵי הָעוֹלָם אֲשֶׁר נָדְבָה רוּחוֹ אוֹתוֹ וֶהֱבִינוֹ מַדָּעוֹ לְהִבָּדֵל לַעֲמֹד לִפְנֵי ה' לְשָׁרְתוֹ וּלְעָבְדוֹ לְדֵעָה אֶת ה', וְהָלַךְ יָשָׁר כְּמוֹ שֶׁעָשָׂהוּ הָאֱלֹהִים, וּפָרַק מֵעַל צַוָּארוֹ עֹל הַחֶשְׁבּוֹנוֹת הָרַבִּים אֲשֶׁר בִּקְּשׁוּ בְּנֵי הָאָדָם--הֲרֵי זֶה נִתְקַדַּשׁ קֹדֶשׁ קֳדָשִׁים, וְיִהְיֶה ה' חֶלְקוֹ וְנַחֲלָתוֹ לְעוֹלָם וּלְעוֹלְמֵי עוֹלָמִים; וְיִזְכֶּה לוֹ בָּעוֹלָם הַזֶּה דָּבָר הַמַּסְפִּיק לוֹ, כְּמוֹ שֶׁזִּכָּה לַכּוֹהֲנִים וְלַלְּוִיִּים. הֲרֵי דָּוִיד אוֹמֵר "ה', מְנָת-חֶלְקִי וְכוֹסִי--אַתָּה, תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי" (רמב"ם ) בשלנו הסער הזה ,"הזן את העולם" ישפיע עלינו אם נשתדל יותר.

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט מ'

צז מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי:צח מֵאֹיְבַי תְּחַכְּמֵנִי מִצְוֹתֶךָ כִּי לְעוֹלָם הִיא לִי:צט מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי כִּי עֵדְוֹתֶיךָ שִׂיחָה לִֿי:ק מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי:קא מִכָּל אֹרַח רָע כָּלִאתִי רַגְלָי לְמַעַן אֶשְׁמֹר דְּבָרֶךָ:קב מִמִּשְׁפָּטֶיךָ לֹא סָרְתִּי כִּי אַתָּה הוֹרֵתָנִי:קג מַה נִּמְלְצוּ לְחִכִּי אִמְרָתֶךָ מִדְּבַשׁ לְפִי:קד מִפִּקּוּדֶיךָ אֶתְבּוֹנָן עַל כֵּן שָׂנֵאתִי כָּל אֹרַח שָׁקֶר:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה