בריאות עייפות כרונית- איך מתמודדים איתה?

לכאורה.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עייפות כרונית- מסתבר שזו תופעה מוכרת ושכיחה.
ולא חסר שום ויטמין, אוכלים בריא ומשתדלים להתעמל
וכל כל כל הזמן עייפים.
מרגיש לי שהחיים נוזלים לי מבין האצבעות.
כל הזמן עייפים, בבוקר בצהריים ובערב.
קראתי שבעיקר הקרייריסטים והדורשים מעצמם זה קורה להם- נכון לגביי.
אבל זה מה שבאמת נגזר עליי?
מה עושים?

רב פעלים

משתמש מקצוען
@לכאורה.
1. שגרה יוצרת חוסר עניין - זה אומר שמשעמם, לא חלילה חוסר מעש, רק שגרה קרה ומנוכרת חסרת אתגרים (גם אתגר רגיל הוא משעמם) מרדים את המוח של חלק מהאנשים בעיקר של כאלו חושבים.
2. לשקול ברצינות נוגדי דכאון למיניהם לתקופה קצרה זה יכול להרים את המצב ולשנות את הברוך.

מתעניינת:)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
וכל כל כל הזמן עייפים.
מה עושים?
קשה להאמין שאין לזה שום סיבה, גם אם אין חסר בשום ויטמין זה יכול להיות: קנדידה, רגישות לקמח/חלב, סוכר, הליקובקטר, בלוטת התריס ועוד..זה דברים שלפעמים קשה לאבחן אותם והם גורמים לעייפות בלתי נסבלת.
אופציה נוספת זה עייפות רגשית/נפשית.
אני ממליצה מאוד מאוד על ד"ר פקטרוביץ הוא מתעכב על דברים שרופאים אחרים לא ייחסו להם חשיבות והם משמעותיים מאוד

אופקים 1

משתמש פעיל
וכל כל כל הזמן עייפים.
מה עושים?
לפי מה שאני מבין, לא מדובר בתחושה של חולשה אלא יותר בתגובה איטית, וחוסר ריכוז וכדו'
לאחר שנשללו אופציות אחרות, ניתן לטפל בבעיית עייפות כרונית באמצעות המרצת הפעילות של בלוטת התריס.
קשה לאבחן תת פעילות של בלוטת התריס מכיון שפעילות הבלוטה משתנה כל הזמן בהתאם לצורך הגופני.
באופן כללי תסמינים של תת פעילות בלוטת התריס יכללו חולשה, עייפות, עצירות, השמנה, רגישות לקור, רצון לפחמימות ועוד, ומכיון שמדובר גם בתסמינים של בעיות אחרות קשה מאוד לבודד את הבעיה.

הטיפול הטבעי היעיל ביותר לתת פעילות של בלוטת התריס היא באמצעות יוד אך מדובר בהליך רגיש ומסוכן שאינו מומלץ ללא ליווי רפואי, מכיון פעילות יתר של בלוטת התריס יכולה להביא למצבי מאניה שהם מסוכנים מאוד.

מומלץ להמנע ממאכלים שגורמים לתת פעילות כגון מוצרי סויה, ירקות מצליבים, ולהמנע מפחמימות ריקות עד כמה שניתן.
על פי רוב תזונה נכונה תשפר במעט את המצב ותצביע על הכיון למרות שלא תפתור את הבעיה באופן מלא.
קיים מגוון תוספי תזונה שיכולים לשפר את תפקוד הבלוטה אני ממליץ על שימוש באשווגנדה.
ניתן לקרוא על התוסף הזה במאמר הזה.

לכאורה.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
תודה לכולם!
הייתי לא מזמן אצל רופא פרטי
נשלל בלוטת התריס ברוך ה'
נשלל חוסר בברזל וגם כל ויטמינים באיזון הנכון
הוא טען שזה הליקובקטר
כבר 3 חודשים אנחנו מטפלים בזה,
כן ראיתי קצת שינוי בהתחלה,
ושוב תוך כדי טיפול בזה- עדיין עייפות בלתי מוסברת.
@רב פעלים , אהבתי את כיוון החשיבה שלך...

רב פעלים

משתמש מקצוען
אוי לא זה מה שחסר לי שזה יהפוך לאופי שלי:eek:
אז מה הטעם בזה
אופי של בן אדם עייף?
כי העצלות זה בטבע, וכשבנאדם מתרגל לקצב אחר הוא בעצם נותן לעצלות מקום של כבוד, לא נדבר על איך שבנאדם מתרגל לעשות הנחות לעצמו... ועל איך הסביבה או מתרגלת או שהוא לומד את הקוד איך לסובב את כולם.
תכלס בלי טריגר רציני ויציאה מאיזור הנוחות, אין סיכוי, וכן יכול להיות גם תמריץ של נוגדי דיכאון.

חי טוב

משתמש רשום
הי
וכל כל כל הזמן עייפים.
מה עושים?
היי, אני חושב לעשות ככה.
רישום של זמנים שאתה עייף וזמני אנרגיות.
אין לי ספק שזה מגיע משעמום אינטלקטואלי ליד רוב האנשים.
לעומת זאת לפני אתגר חדש ומסעיר אנרגיות מתפרצות.
זו מסקנתי על עצמי.
תבדוק את עצמך, ותדווח שנלמד ממך.
יש לך רצון לקום בבוקר? או הכרח?
אתה ישן בזמן? או נגרר עם מה שאתה אוהב לעסוק?
קריירה יכולה גם לשעמם כי זו לפעמים התמכרות לכבוד, כלומר לתוצאה ולא לתהליך. ולכן התהליך שוחק.

לכאורה.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הי

היי, אני חושב לעשות ככה.
רישום של זמנים שאתה עייף וזמני אנרגיות.
אין לי ספק שזה מגיע משעמום אינטלקטואלי ליד רוב האנשים.
לעומת זאת לפני אתגר חדש ומסעיר אנרגיות מתפרצות.
זו מסקנתי על עצמי.
תבדוק את עצמך, ותדווח שנלמד ממך.
יש לך רצון לקום בבוקר? או הכרח?
אתה ישן בזמן? או נגרר עם מה שאתה אוהב לעסוק?
קריירה יכולה גם לשעמם כי זו לפעמים התמכרות לכבוד, כלומר לתוצאה ולא לתהליך. ולכן התהליך שוחק.
מעניין!
תודה...

צבי2

משתמש פעיל
וכל כל כל הזמן עייפים.
מה עושים?
בלת"ק
1. לב יודע מרת נפשו- האם יש משהו שמדאיג או מלחיץ, בפרט בתחום הדרישות מעצמך, אם כן- טיפול נכון. אם לא:
2. האם בוצעו בדיקות דם, אם תקין:
3. האם האוכל הוא בריא ומותאם לאדם או רק בריא. כל אחד צריך למצוא את האוכל הבריא שגם מתאים לגוף שלו [ממליץ לנסות בשיטת "לאכול כדי לחיות"]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה