עזרתם לי אתמול, ננסה אתכם שוב...

• פותח הנושא מי
  • פורסם בתאריך

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שוב משפט מורכב שנתקעתי בחלוקתו:
לאחר מכן פלש הצבא הגרמני לצרפת מצפונה בכל עוצמתו,

ליבי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מי;567770:
שוב משפט מורכב שנתקעתי בחלוקתו:
לאחר מכן פלש הצבא הגרמני לצרפת מצפונה בכל עוצמתו,

לאחר מכן, פלש הצבא הגרמני מצפון בכל עוצמתו לצרפת.

נראה לי...

אילנית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
האם מותר להוסיף משפטים? הנה הצעתי:

לאחר מכן, פלש הצבא הגרמני לצרפת בכל עצמתו. הפלישה החלה מהצפון ובתוך זמן קצר נפלה המדינה כפרי בשל לידיהם של הגרמנים.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מעולה. תודה. כמובן שאני צריכה לבדוק איך זה משתלב בקטע, אבל הכיוון מצוין.
הנה התוצאה הסופית.
לאחר מכן, פלש הצבא הגרמני לצרפת בכל עצמתו. הפלישה החלה מצפון ובתוך שלושה שבועות של נסיגה מבוהלת, הובס צבא צרפת לחלוטין.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
...אחר כך, המשיך הצבא הגרמני ופלש לצרפת, דרך גבולה הצפוני, בכל עוצמתו. בתום לחימה של שלשה שבועות, הובס צבא צרפת לחלוטין...

ATUK

משתמש רשום
מה היתה הבעיה עם המשפט המקורי : "לאחר מכן פלש הצבא הגרמני לצרפת מצפונהּ בכל עוצמתו,"? אני חושב שיש כאן להוסיף מפיק באות ה"א כדי שלא נחשוב שמדובר בה"א הכיוון. חוץ מזה למה להאריך ולבזבז דיו? כך זה קצר ולעניין.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נכון, atuk/
כך כותבים למדנים. ואנו בהמון העם עסקינן.
דעתי העניה כך היא:
הצבא הגרמני פלש לצרפת דרך גבולה הצפוני. שלשה שבועות ניטשה המלחמה בעוז, כשבסיומם נחל הצבא הצרפתי תבוסה

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ATUK ועדיאל, אם תשימו לב זה אשכול מלפני שבוע, שנסגר בהכרעה הסופית. בכל אופן, שמחתי שהתייחסתם, ויש כאן מה להגיב:
דבר ראשון, פלש לצרפת מצפונה - ברור שאין זו ה' הכיוון, שאז אומרים פלש צפונה, היינו לכיוון צפון. מלבד זאת, אין זה מקובל להוסיף מפיק בה' בספר בלתי מנוקד.
דבר שני, לחלוקת המשפט יש עדיפות, כי היא מקלה על הקורא. זאת גם במקרה שהמשפט הארוך נכון גם הוא על פי כללי התחביר
עדיאל, בעקרון אתה צודק, חוץ מזה שלהגיד שהמלחמה ניטשה בעוז, זו מחמאה שאינה מגיעה לצבא הצרפתי...

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מי, תודה על המחמאה.
אם היא לא ניטשה בעוז, מה הם עשו שם שלשה שבועות.
פה בישראל הסתיימה המלחמה בששה ימים, והיא כן ניטשה בעוז...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה