דרוש מידע עזרה בשידוכים

נחמה למה

משתמש מקצוען
את מכירה אישית מישהו שהתחתן דרכם?
אני מכירה, אם עוזר.
מלפני חודשיים
קרוב משפחה, עם ילדים. שידוך הזוי (סיפר שנרשם לבית לשמי לפני איזה שלוש שנים וחפר להם המון, האמת גם אני לא האמנתי שימצאו לו מישהי) לא מבינה איך שדכנים עושים כאלו שידוכים, יש הרבה יותר סיכויים שלא ילך מאשר שיצליח...
העיקר שהם שמחים.

mjhmjh

משתמש חדש
אני מכירה, אם עוזר.
מלפני חודשיים
קרוב משפחה, עם ילדים. שידוך הזוי (סיפר שנרשם לבית לשמי לפני איזה שלוש שנים וחפר להם המון, האמת גם אני לא האמנתי שימצאו לו מישהי) לא מבינה איך שדכנים עושים כאלו שידוכים, יש הרבה יותר סיכויים שלא ילך מאשר שיצליח...
העיקר שהם שמחים.
לא הבנתי אם זה לא מתאים אז זה לא הולך לא?
ואם זה הולך אז זה כן מתאים

נחמה למה

משתמש מקצוען
לא הבנתי אם זה לא מתאים אז זה לא הולך לא?
ואם זה הולך אז זה כן מתאים
סורי שיצא ארוך
בשידוכים פרק ב' יש הרבה יותר סיבות לאי-התאמה.
לכל אחד כבר יש את החיים שלו שלפעמים אי אפשר לשנות נתונים מסוימים, הילדים, עבודה, מקום מגורים, ניסיון חיים כואב וחשדן בד"כ..., בירורים מייגעים (עוד בלי לדבר על מקרים מיוחדים ממש)
שידוך יכול לרדת מסיבה פשוטה שהם מתאימים ממש, אבל נסיבות החיים לא מאפשרות לו/לה לשנות מקום מגורים.
או אחרי 8 פגישות בגלל פחד להתחתן ולחזור על הסרט הזה שוב...
או כי סיפרו סיפורים מרנינים על הבן אדם שמציעים, לכי תאמיני שאין בהם אמת (אפילו שמי שסיפר זה קרוב משפחה של הצד שממנו התגרשו)
זה מהמקרה שאני מכירה.
הקרוב משפחה שלי היה צריך טיפול רגשי כדי להעיז להתחתן וגם אחרי הוא מתייעץ בלי סוף (עם השדכנית והרבנית פישר שהפנתה אותו לייעוץ מתאים), גם הרבה הדרכה על הילדים שזה סיפור בפני עצמו (במיוחד אם יש הסדרי ראיה עם הצד השני )

מאמינה שיש לאלו מפרק ב' הרבה מה להוסיף על הדוגמאות האלו שמסברות את האוזן כמה
גם אם זה מתאים זה לא בהכרח הולך. וגם אם זה הולך לא בהכרח שזה ייגמר נישואים.
ברמה מסוימת, תמיד המשפט הזה נכון. בזיווג שני הסיכויים שלו להתקיים גבוהים (ומייאשים) מאד מאד

mjhmjh

משתמש חדש
סורי שיצא ארוך
בשידוכים פרק ב' יש הרבה יותר סיבות לאי-התאמה.
לכל אחד כבר יש את החיים שלו שלפעמים אי אפשר לשנות נתונים מסוימים, הילדים, עבודה, מקום מגורים, ניסיון חיים כואב וחשדן בד"כ..., בירורים מייגעים (עוד בלי לדבר על מקרים מיוחדים ממש)
שידוך יכול לרדת מסיבה פשוטה שהם מתאימים ממש, אבל נסיבות החיים לא מאפשרות לו/לה לשנות מקום מגורים.
או אחרי 8 פגישות בגלל פחד להתחתן ולחזור על הסרט הזה שוב...
או כי סיפרו סיפורים מרנינים על הבן אדם שמציעים, לכי תאמיני שאין בהם אמת (אפילו שמי שסיפר זה קרוב משפחה של הצד שממנו התגרשו)
זה מהמקרה שאני מכירה.
הקרוב משפחה שלי היה צריך טיפול רגשי כדי להעיז להתחתן וגם אחרי הוא מתייעץ בלי סוף (עם השדכנית והרבנית פישר שהפנתה אותו לייעוץ מתאים), גם הרבה הדרכה על הילדים שזה סיפור בפני עצמו (במיוחד אם יש הסדרי ראיה עם הצד השני )

מאמינה שיש לאלו מפרק ב' הרבה מה להוסיף על הדוגמאות האלו שמסברות את האוזן כמה
גם אם זה מתאים זה לא בהכרח הולך. וגם אם זה הולך לא בהכרח שזה ייגמר נישואים.
ברמה מסוימת, תמיד המשפט הזה נכון. בזיווג שני הסיכויים שלו להתקיים גבוהים (ומייאשים) מאד מאד
אני מבין את צודקת אבל לא במקרה שזה זיווג שני מיד אחרי החתונה ובלי ילדים שאז זה אחרת

נחמה למה

משתמש מקצוען
אני מבין את צודקת אבל לא במקרה שזה זיווג שני מיד אחרי החתונה ובלי ילדים שאז זה אחרת
נכון, בלי ילדים באמת יותר קל בלי השוואה.
רק הסעיף של הדיבורים של הצד השני בשלב כזה לפעמים הרבה יותר משמעותי, אני חושבת.
ועוד משהו - כמה גרושים ללא אתם מכירים מה'מגזר' שלכם שברור למה התגרשו, ואתם בטוחים שהם כשירים לחיי נישואין. יש ממש מעט בכל קהילה ואלה באמת מתחתנים מהר יותר, ממה שראיתי.

birds

משתמש פעיל
הרי כתוב בגמרא
"קשה זיווגו של אדם כקריעת ים סוף"
הרב לא יודעים אבל מדובר דווקא בנישואים שניים

אצלנו באתר יש גם פרק ב',
וברוך השם אין כמעט מציאות שנכנסים ואין הצעה רלוונטית באופן מיידי.
אם כי ברור שזה לא יפתור את הסיטואציות המורכבות לפעמים, שיכולות לגרום לכך גם אם יש התאמה השידוך לא יסגר, כמו שרשמה @נחמה למה .
אחת השדכניות סיפרה שהיה לה זוג פרק ב' שנפגשו פגישה ראשונה, והיה חיבור מטורף. הם ישבו במלון ודיברו עד שביקשו מהם לצאת... ואחר כך הם לא המשיכו בגלל תסבוכת של מגורים וילדים והתחייבות לגרוש וכו'
חיבור כזה לא קורה הרבה וממש חבל.
אני יודעת שאח"כ הם ניסו בכל זאת לעשות משהו, אבל לפי מה שידוע לי לא הסתדר עדיין.

הודיה יצחק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ככה הגמרא אומרת "שקשה זיווגו של אדם כקריאת ים סוף"
זה על זיווג שני וזה גם המציאות הקשה
כן מוכר עד כאב..
אבל זה היה לי חידוש שהכוונה בזיווג שני חשבתי מדובר בזיווג הראשון

חדוה

משתמש מקצוען
אל ניק @השדכן
שמעתי שפירסמתם במיר
זה הפך לנושא היום בכל רחבי מיר
נקודה למחשבה
הבן שלי סיפר לכולם שהוא רשום שם ואפילו נפגש דרך השדכן
כולם היו בהלם ורצו לשמוע על המיזם
שאלתי את הבן שלי מה הפחד הגדול של כולם להרשם?
כנראה שזה אמירה אין לי הצעות..אני צריך להרשם למאגר
משהוא פסיכולוגי שצריך לחשוב איך לנפץ אותו

חוחית

משתמש סופר מקצוען
אפשר לשאול מנין הנתונים?
איש מקצוע בתחום.
עד כדי כך? זה מייאש מאוד
למה?
20% כן מצליחים.
אני חושבת שחובה להיות ריאלים ולהפנים שליווי מקצועי אישי ומשפחתי הוא חובה בתהליך שכזה.
נישואים שניים+ילדים מחייבים הרבה מאמץ, רצון ולא נחמד לומר-אבל כסף.

ד. פריד

משתמש מקצוען
דווקא יש כאלו שלומדים שהכוונה לזיווג ראשון אבל בזייוג שני רואים את זה יותר כמה זה קשה
מעניין מיהם, (חוץ מהפרסומות של תפילות בשביעי של פסח ואכמ"ל) כי בגמרא סוטה דף ב ע"א מפורש שקשה זיווגו של אדם כקריעת ים סוף נאמר רק על זיווג שני.

mjhmjh

משתמש חדש
איש מקצוע בתחום.

למה?
20% כן מצליחים.
אני חושבת שחובה להיות ריאלים ולהפנים שליווי מקצועי אישי ומשפחתי הוא חובה בתהליך שכזה.
נישואים שניים+ילדים מחייבים הרבה מאמץ, רצון ולא נחמד לומר-אבל כסף.
אני מסכים שלזיווג שני צריך הדרכה טובה אבל זה נראה לי מוגזם המספרים האלו אני מכיר הרבה זיווג שני שחיים באושר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה