אסתי פרסומאית

משתמש רשום
קרובי משפחה
ביקשו לברר לאחר שהם הגישו קצבה עבור ילד בן כ- 5 עם נכות תקשורתית
ועכשיו הם קיבלנו הזמנה לוועדה בביטוח הלאומי
חשוב לציין שהגישו את כל המסמכים מהתפתחות הילד וכן דו"ח פסיכולוגי ופסיכיאטרי וכו' עם עזרה של חברה מאוד מצליחה
עכשיו הם קיבלו הזמנה לוועדה
אשמח לקבל מידע מעודכן "מהתקופה האחרונה"
מה המשמעות של וועדה כיום ומה הסיכויים (חשוב לציין שזה תיק מוצק וחזק)
כמה זמן זה אמור לקחת, האם בודקים גם את הילד, ואיך?
וכן טיפים ועצות מבעלי ניסיון

החברה שעוזר להם הם מאוד מומחים בתחום ובשנה האחרונה היה לו רק 2 תיקים שהגיעו לוועדה (ולטענתו הם עברו בסוף)
אבל דא עקא שבגלל הניסיון הרב שלו הוא לא היה צריך הרבה להגיע לוועדות ואין לו מספיק ניסיון בתחום ולכן נשמח לקבל כל מידע מעודכן בנושא

תודה רבה

גימפעל

משתמש מקצוען
שמעתי פעם שהם לפעמים עושים טריק כזה, שהם קוראים בתמימות להורים לבד, ומבקשים מההורים להשאיר את הילד מחוץ לחדר, ואח"כ הם פוסלים את את הקיצבה בגלל שההורים הראו שהילד לא צריך השגחה תמידית.

שושנה - בית שמש

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מקפיצה שוב אולי יש למישהי/ו מידע
לאחרונה היות שהעניין לקחת מביטוח לאומי נפרץ מאד וגילו כאלה שלא בדיוק אמיתי אז ביטוח לאומי קורא לוועדה ,
בוועדה עצמה אם זה לא בולט לעין [וכן יש פקידים שתמיד פוסלים גם שבולט (מנסיון אישי)] אז פוסלים ואז הולכים לערר ואם גם נפסל אז ביטו"ל נותן אפשרות ללכת לבית משפט , אם באמת יש אבחונים חזקים וכן מעקב צמוד בהתפתחות הילד תמיד יאשרו [לפעמים רק ע"י ביהמ"ש]

שושנה - בית שמש

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
קרובי משפחה
חשוב לציין שהגישו את כל המסמכים מהתפתחות הילד וכן דו"ח פסיכולוגי ופסיכיאטרי וכו' עם עזרה של חברה מאוד מצליחה

החברה שעוזר להם הם מאוד מומחים בתחום ובשנה האחרונה היה לו רק 2 תיקים שהגיעו לוועדה (ולטענתו הם עברו בסוף)
אבל דא עקא שבגלל הניסיון הרב שלו הוא לא היה צריך הרבה להגיע לוועדות ואין לו מספיק ניסיון בתחום ולכן נשמח לקבל כל מידע מעודכן בנושא

תודה רבה
לדעתי עדיף בשלב ראשון לא ללכת לחברה [חבל על הכסף] רק אם מסתבך אז להתייעץ האם שווה ללכת

אסתי פרסומאית

משתמש רשום
שמעתי פעם שהם לפעמים עושים טריק כזה, שהם קוראים בתמימות להורים לבד, ומבקשים מההורים להשאיר את הילד מחוץ לחדר, ואח"כ הם פוסלים את את הקיצבה בגלל שההורים הראו שהילד לא צריך השגחה תמידית.
זה בעיה של ASD (בעיות תקשורת על גבול האוטיזם) שלא מדברים בכלל על בלא יכול להשאר לבד מה שכן אחד הספיטומים מתוך הרשימת נקודות לזכאות זה חרדות ופחדים (וכן בעיות תקשורת, טקט, תחושה ועוד)
אז לא נראה לי שזה אקטואלי לגבי
בכל מצב תודה על העדכון כדאי לשים לב

אסתי פרסומאית

משתמש רשום
אשמח לקבל מידע מכל מי שהגיש לאחרונה
ובפרט מאלו שקראו להם לבדיקת רופא באיזור רמת גן, בת ים ות"א

שומרת החומות

משתמש מקצוען
לחברה שלי קראו
על הפרעת קשב
הכניסו את האבא והילד בנפרד ואחר כך את האמא
האבא אמר שהילד הרבה פעמים הולך לבד
והאמא אמרה שממש צריך השגחה צמודה
תכלס סתרו את עצמם אבל המסמכים הרפואיים גברו והם קיבלו קיצבה שבאמת היו זקוקים לה לטובת הילד

אסתי פרסומאית

משתמש רשום
לחברה שלי קראו
על הפרעת קשב
הכניסו את האבא והילד בנפרד ואחר כך את האמא
האבא אמר שהילד הרבה פעמים הולך לבד
והאמא אמרה שממש צריך השגחה צמודה
תכלס סתרו את עצמם אבל המסמכים הרפואיים גברו והם קיבלו קיצבה שבאמת היו זקוקים לה לטובת הילד
אשמח לקבל יותר פרטים
באיזה עיר קראו לה
ואיזה קצבה היא ביקשה וכמה אישרו לה

שמעתי שלאחרונה שנהיה יותר קשה יש הרים שתמיד קוראים לוועדה ויש הרים שבדרך כלל עושים וועדה ללא נוכחות הילד וההורים
וכן יש הרים שקוראים לוועדה יש כאילו ש90% מאשרים ויש הרים יותר קשות
מעניין אותי לדעת מה הנוהל באיזור שלי
האם אני מהאחוזים הגבוהים שקראו לוועדה או להיפךמהאחוזים הנמוכים
וכן מה האחוזים שמאשרים בוועדה בעיר שקראו לי שם

חשוב להדגיש שהתיק מאוד מבוסס וחזק
כמובן שהכל תלוי בסייעתא דשמיא ובתפילות
אבל מעניין אותי לדעת מבחינת ההשתדלות לאיזה סוג וועדה להתכונן

אסתי פרסומאית

משתמש רשום
לדעתי עדיף בשלב ראשון לא ללכת לחברה [חבל על הכסף] רק אם מסתבך אז להתייעץ האם שווה ללכת
מנסיון של כמה משפחות שהגישו חייבים מקצועיות ונסיון יש הרבה נכים אמיתיים שלא אישרו להם ברגיל
וחוץ מזה (למרות שזה לא השוואה) בהרבה דברים יש כאלו שידיפו לעשות לבד ויש כאלו שיעדיפו את השקט ושיעשה את זה מישהו שמבין בכך כמו רואה חשבון
יש כאלו שיעדיפו לעבוד בשקט ובזמן שמתעסקים בהגשה הם יעבדו עוד קצת ויש כאלו שיעדיפו להגיש לבד בגלל שהם מתמצאים בזה ולא מרגישים שמאבדים זמן יקר
אבל כאן המשמעות של מקצועיות ונסיון הרבה יותר חשוב

תודה על חיים...

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לא מבינה על מה אתם מדברים, עד כמה שאני מכירה, כל מי שביקש קצבה הוזמן לוועדה.
הוועדה היא חלק מלקבל קצבה.
פשוט וקל, מגיעים עם הילד, מדברים עם חברי הוועדה ומשכנעים אותם, ומקבלים או לא מקבלים קצבה.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
קרובי משפחה

תודה רבה
מאוד מאוד חריג שזימנו לוועדה כשהלקות היא אוטיזם.
באוטיזם לא צריך להוכיח כלום חוץ מהלקות עצמה לא פחדים ולא השארות לבד ולא כלום.
המסמכים שהגישו היו מקופת חולים או אבחונים פרטיים? אולי פה נעוץ ההבדל,ביטוח לאומי כבר לא מקבל אבחונים מרופאים פרטיים לגבי אוטיזם לילדים.
יכול להיות שבבקשה הראשונית הוסיפו עוד לקויות חוץ מאוטיזם? אולי עליהם הועדה?
לגבי הועדה היא לוקחת 5 דק’ הכי הרבה שם הם משחקים אותה נחמדים וחברים ולא שמים לב והזמן עובר בלי להגיד כלום.
צריך לשנן את הקשיים של ילד בע"פ ולהגיד אותם קצר ולעניין בלי סיפורים והסברים.
שיכינו דף עם הלקויות בקצרה וישננו בע"פ לא להגיד דהילד חמוד ומתוק וכו’ לא מעניין את אף אחד. לדבר בדיוק על הקשיים הרלוונטיים ובסוף להגיד אנחנו רוצים לקבל קצבה בגלל האוטיזם.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
לא מבינה על מה אתם מדברים, עד כמה שאני מכירה, כל מי שביקש קצבה הוזמן לוועדה.
הוועדה היא חלק מלקבל קצבה.
פשוט וקל, מגיעים עם הילד, מדברים עם חברי הוועדה ומשכנעים אותם, ומקבלים או לא מקבלים קצבה.
כשמגישים נכות של אוטיזם אין ועדה.
אני הגשתי בשביל מישהו לפני חודש בקשה להכרה באוטיזם לילד תוך שבועיים קיבל אישור לקצבה ורטרו שנה אחורה. ללא זימון לועדה.

tzivya7

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כשמגישים נכות של אוטיזם אין ועדה.
אני הגשתי בשביל מישהו לפני חודש בקשה להכרה באוטיזם לילד תוך שבועיים קיבל אישור לקצבה ורטרו שנה אחורה. ללא זימון לועדה.
לילדים בתפקוד גבוה נערכת וועדה.
יכול להיות שזה תלוי באיזה עיר

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
לגבי ASD.
כאחד שחפר על התחום (ולא הולך לייעץ בעניין מחוסר זמן...) אין משהו גורף ואין שום כללים!!!
לפעמים יכולים להעביר בועדה ללא נוכחות עם מסמכים מרופאים פרטיים, ולפעמים מעבירים רק אם יש הכרה בקופת חולים (בגדול הרושם שכשיש הכרה בקופה - וזה קצת מורכב - מעבירים ללא נוכחות, אבל גם זה לא גורף) ולעיתים ידרשו בדיקת רופא שלהם (לא משהו מסובך) ולפעמים יזמנו לועדה. וכו' וכו'
אז כל אחד שיכתוב לך מהניסיון האישי יכול בהחלט להוסיף מידע אבל אל תתבססו רק על זה כי זה תלוי באיזו עיר, ובאיזו תקופה, למשל היתה עיר אחת שבתקופה האחרונה הכל היה שם תקוע כמה חודשים ולפני כחודש הברז נפתח ובינתיים זורם...
מומלץ מאוד ללכת דרך חברה שמתעסקת עם התחום הספציפי ושמעתם עליה המלצות, אלא א"כ מדובר בתיק יצוק וברור כמו שכתבתם, שאז אין לכם מה לדאוג ובעז"ה הכל יעבור בשלום ואולי גם תרוויחו קצבה מוגדלת במידה והם יראו שהמצב הוא קשה ובלתי נסבל...

מדהים אותי לראות את מה שכולם כותבים כאילו מה שקרה עם ילדם הוא קורה תמיד ובאופן גורף, זה ממש לא ככה!!!

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
לגבי ASD.
כאחד שחפר על התחום (ולא הולך לייעץ בעניין מחוסר זמן...) אין משהו גורף ואין שום כללים!!!
לפעמים יכולים להעביר בועדה ללא נוכחות עם מסמכים מרופאים פרטיים, ולפעמים מעבירים רק אם יש הכרה בקופת חולים (בגדול הרושם שכשיש הכרה בקופה - וזה קצת מורכב - מעבירים ללא נוכחות, אבל גם זה לא גורף) ולעיתים ידרשו בדיקת רופא שלהם (לא משהו מסובך) ולפעמים יזמנו לועדה. וכו' וכו'
אז כל אחד שיכתוב לך מהניסיון האישי יכול בהחלט להוסיף מידע אבל אל תתבססו רק על זה כי זה תלוי באיזו עיר, ובאיזו תקופה, למשל היתה עיר אחת שבתקופה האחרונה הכל היה שם תקוע כמה חודשים ולפני כחודש הברז נפתח ובינתיים זורם...
מומלץ מאוד ללכת דרך חברה שמתעסקת עם התחום הספציפי ושמעתם עליה המלצות, אלא א"כ מדובר בתיק יצוק וברור כמו שכתבתם, שאז אין לכם מה לדאוג ובעז"ה הכל יעבור בשלום ואולי גם תרוויחו קצבה מוגדלת במידה והם יראו שהמצב הוא קשה ובלתי נסבל...

מדהים אותי לראות את מה שכולם כותבים כאילו מה שקרה עם ילדם הוא קורה תמיד ובאופן גורף, זה ממש לא ככה!!!
אני יוסיף על דבריי, בדר"כ בסופו של יום, מי שמחליט ללכת עד הסוף לכאורה יקבל את הקצבה! כיון שברגע שזה מגיע למישור המשפטי הילד כבר לגמרי לא מעניין אלא רק הסבירות בעיניי השופטים ומכיוון שכשניגשים לביטוח לאומי זה רק אחריי כמה אנשי מקצוע שעומדים מול ההחלטה של ביטוח לאומי, מבחינת השופטים ההיגיון אומר שכמה אנשי מקצוע שאבחנו את הילד באריכות עדיפים על אנשי המקצוע שראו את הילד כמה דק'.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
לילדים בתפקוד גבוה נערכת וועדה.
יכול להיות שזה תלוי באיזה עיר
ממש לא קשור
אוטיזם זה אוטיזם והתפקוד לא משנה
ועדה יעשו אם האבחונים הם פרטיים או שהוסיפו מראש עוד לקויות שהם דורשים ועדה.
וכל זה מהשנתיים האחרונות שתפסו הרבה שעבדו על ביטוח לאומי וזייפו מסמכים.

tzivya7

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ממש לא קשור
אוטיזם זה אוטיזם והתפקוד לא משנה
ועדה יעשו אם האבחונים הם פרטיים או שהוסיפו מראש עוד לקויות שהם דורשים ועדה.
וכל זה מהשנתיים האחרונות שתפסו הרבה שעבדו על ביטוח לאומי וזייפו מסמכים.
מצטערת ככה רופא של ביטוח לאומי
אמר לי לאחרונה .
ומדובר על איבחון של הקופה .
מאוד מאוד משנה התפקוד.
אבל כמובן תלוי רופא תלוי סניף וכו...
רק חשוב שאנשים ידעו שהתנאים מאוד מאוד הוחמרו
תתייעצו טוב לפני שמגישים תביעה לביטוח הלאומי על ASD
בתפקוד גבוה .

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
קרובי משפחה

תודה רבה
הם בטוחים שמדובר על ועדה ולא 'אבחון מטעם'??

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה